Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

No to mam pytanie chce zamontować grzejnik drabinkowy w łazience jak go podlączyc aby był jak najbardziej efektywne w swojej pracy, czy zasialnie i powró od dołu, od góry na krzyż czy jak ?

 

Dodatkowo od dołu ma być grzałka , jakie elementy dodatkow jak zawory czy trójniki będe potrzebował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Niezły!

 

Planuję na parterze dać ogrzewanie podłogowe (ok 60 m2), poddasze natomiast grzejniki wspomagane DGP (4 x 12 m2 + 40 m2 poddasza nad garażem). Do tej pory nastawiałam się na piec gazowy z zamkniętą komora spalania z jakimś niemałym zasobnikiem (rodzinka 2+3, w tym 3 babki), ale ostatnio gdzieś czytałam, że do podłogówki najlepszy jest piec kondensacyjny. No i teraz nie wiem co lepiej. Jak sądzisz? Chętnie usłyszałabym też twoją opinię na temat planowanego przeze mnie ogrzewania, czy będzie optymalen?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie bardzo duże grzejniki grzeją najefektywniej gdy są podłączone krzyżowo, w przypadku grzejników łazienkowych można to sobie darować ponieważ łazienka jest miejscem gdzie względy estetyczne mają duże znaczenie i każdą fuszerkę widać i jeszcze grzałka Czy w grzejniku łazienkowym grzałka będzie czy też nie ja robie to za pomocą takiego zaworu. Ładnie wygląda, grzejnik dobrze grzeje i jest miejsce w prawym kolektorze ( rurze pionowej) na grzałkę którą można wkręcić samemu

 

http://www.herz.com.pl/gifs/549601.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie urządzeń do uzdatniania wody z własnego ujęcia to niestety jeszcze nie znalazłem firmy która spełniała by wszystkie moje oczekiwania i moich inwestorów Po części dlatego że znaczna część inwestorów takie urządzenia kupuje we własnym zakresie a ja je tylko instaluje z różnym skutkiem Podstawą doboru urządzenia są rzetelne wyniki badań wody i określenie jej zapotrzebowania potem ilość miejsca koszty eksploatacji itd...

Osobiście postaram się przyjrzeć urządzeniom firmy Viessmann i Bims Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wschodnia

Kocioł kondensacyjny jest kotłem z zamkniętą komora spalania ( też) I tylko takie ( z zamkniętą komora spalania, ale nie koniecznie kondensacyjne ) powinny być instalowane w nowo budowanych domach

Piec kondensacyjny ze względu na planowane oszczędności powinien być montowany w domach gdzie zużycie gazu będzie znaczne ( jeśli mamy coś zaoszczędzić to od jakiejś konkretnej kwoty ) Tak więc wskazania to spory metraż (spełniasz ) odpowiednia strefa klimatyczna (dobrze wiemy jakie mamy tu zimy, to nie np. Wrocław )

Dodatkowa zaletą kotła kondensacyjnego jest możliwość pracy na niskich parametrach 40-50 C bez szkody dla samego kotła czego nie można powiedzieć o żeliwnych

W Twoim przypadku zakup kotła kondensacyjnego jest całkowicie uzasadniony

O ekologii pisał nie będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj niezły!

 

Odnośnie wentylacji pionów kanalizacyjnych napisałeś parę postów wyżej, że:

 

Przynajmniej jeden pion powinien być wyprowadzony nad dach

 

Jak to rozumieć?

Na co się narażam mając tylko jeden pion odwentylowany?

Co zyskam wentylując oba?

 

Bardzo liczę na odpowiedź, bo wykonawca wylewając stropodach zapomniał o przepustach. Wykonanie dwóch jest kłopotliwe, ale możliwe. Nie wiem, czy się w tej sytuacji napinać i robić dwa czy poprzestać na jednym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnym rozwiązaniem jest by każdy pion był wyprowadzony nad dach ale jest jak jest

W związku z tym że każda instalacja jest inna i trudno jest dawać rady uniwersalne powiem tak cała instalacja kanalizacyjna powinna być choć w jednym miejscu połączona z atmosferą, oprócz wyrównania ciśnień w instalacji rura wywiewna ma za zadanie wentylować np. szambo lub POŚ. Jeśli do drugiego pionu na piętrze masz podłączony kibelek to odpowietrzenie powinno być jeśli nie możesz zakończyć odpowietrznikiem napowietrzającym Można jeszcze oba piony połączyć razem pod stropem i przez strop przejść w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę otwierał kolejnego wątku który z ciągu 5 minus spadnie na trzecią stronę ale znalazłem coś ciekawego dla osób posiadających kotłownie na opał stały i kominki z płaszczem wodnym

 

 

http://www.tatarek.com.pl/danetechniczne.php?produkt=TZA01

 

http://www.tatarek.com.pl/img_produkty/TZA01B.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Niezły.

Wieelka Prośba pomoc w sprawie starej instalacji wodnej (stalowa), stoje przed wyborem wymieniać całość na nową czy jakoś wyciszać , moj problem zaczął sie od żony :lol: która stwierdziła ze obecna instalacja jest za głośna i strasznie szumi i tak być nie moze, fakt jak na pietrze leci woda to na dole w kuchni wszystko słychać , czy to jest normalne dla tego typu rur ? Moze da sie coś z tym zrobić ? Jezeli wymieniać to co proponujesz ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia hydraulika powiem wymieniać :lol:

Trudno powiedzieć co jest przyczyną hałasu w instalacji Bardzo często hałasuje zawór przy bojlerze z ciepłą wodą czasami hałasują baterie ale przyczyną hałasu może być zbyt duże ciśnienie w instalacji ( brak reduktora ciśnienia) i gwałtowny pobór wody np. do wanny

Napisz w jakim momencie słyszysz hałas i przy jakiej wodzie ciepłej czy zimnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Mam pytania odnośnie zasilania budynku w wode.

Ujecie wody - własne (studnia wiercona na głębokośc 25m, poziom wody ok. 6m, wpuszczona rura PE40)

Na czas budowy mam zainstalowany hydrofor 18l jakieś "badziewie" za 200PLN, umieszczony w kręgach bet. na głębokości okolo 1,5m pod poziomem gruntu.

Jaki hydrofor zamontować docelowo?

Czy zbiornik hydroforowy umieścić w budynku, czy można wstawić go w kręgi, tak jak ten budowlany (kręgi fi1000)?

Czy przyłącze od pompy do budynku wystarczy 32PE?

 

dziękuję i pozdrawiam!!

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia hydraulika powiem wymieniać :lol:

Trudno powiedzieć co jest przyczyną hałasu w instalacji Bardzo często hałasuje zawór przy bojlerze z ciepłą wodą czasami hałasują baterie ale przyczyną hałasu może być zbyt duże ciśnienie w instalacji ( brak reduktora ciśnienia) i gwałtowny pobór wody np. do wanny

Napisz w jakim momencie słyszysz hałas i przy jakiej wodzie ciepłej czy zimnej

 

Wiekszy hałas jest przy ciepłej wodzie fakt mam termę z wężownicą podłączoną do pieca i to ona odpowiada za wieksza czesc halasowania ale przy zimnej rowniez jest szum tyle ze mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie hałasu zauważyłem u siebie cos takiego (nowy dom, woda w rurach PP):

jak odkręce ciepłą wodę to przez kilkanaście sekund woda płynie z dużym ciśnieniem wydzielając duży szum, a potem ciśnienie spada (nie zmieniając ustawienia kurków) i szum znika.

Rozumiem, że szum zwwiązany jest z ciśnieniem, ale czy taki spadek ciśnienia jest w porządku?

Do ciepłej wody mam pociągnięte podwójne rurki (cyrkulacyjne) jednak na razie bez pompy cyrkulacyjnej (hydraulik doradził aby zaczekać i zobaczyc czy nie będzie to działać grawitacyjnie, bez pompy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T F K

Wielkość pompy i zbiornika uzależniona jest od kilku że czy np. od ilości miejsca i najważniejsze od przewidywanej ilości pobieranej wody W przypadku dwóch łazienek i jakiegoś zaworu czerpalnego wystarczy każdy zestaw hydroforowy ale jeśli masz zamiar mieć panel prysznicowy i jeszcze nawadnianie trawnika a może jeszcze i basen do napełnienia na wiosnę to należy kupić pompę o dużej wydajności

Miejsce usytuowania pompy nie ma znaczenia może być w domu lub w studni W studni będzie ciszej i w tym konkretnym przypadku ( 6m od lustra wody) bliżej do wody

Średnica rury doprowadzającej wodę do budynku w większości przypadków wystarczy 32

Ale to też zależy od przewidywanego poboru i odległości studni od domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stegi

 

Tu diagnozy nie da się postawić na odległość Wygląda mi to na wysokie ciśnienie w instalacji i zbyt małą średnicę rur ale i wina może być po stronie baterii Czy hałas jest jednakowy jeśli korzystasz ze wszystkich baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echo

Czy problem dotyczy ( spadek ciśnienia) tylko wody ciepłej czy też może i zimnej

 

Takie zjawisko ma miejsce gdy w rurze jest zdławiony przepływ Jeśli nie korzystasz z wody to w całej instalacji jest jednakowe ciśnienie ale gdy odkręcisz kurek to wodą wypływa z dużym ciśnieniem i po chwili płynie cieniutką nitką mimo że niczego nie zakręcaliśmy Powodem takiego zjawiska jest miejscowe zdławienie przepływu może to być zawór prawie zakręcony np. na wejściu zimnej wody do zasobnika zabity filtr przy wodomierzu lub co gorsze w przypadku instalacji z PP zaślepiona średnica wewnętrzna rury w wyniku nieumiejętnego zgrzewania ale dotyczy tylko małych średnic 16 mm

Pierwsza dwa przypadki występują po jakimś czasie trzeci od samego początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E. kala

Jeśli dobrze rozumiem to martwisz się czy stawiają dom z piwnicą i robiąc np. pralnię lub łazienkę w piwnicy będziesz mogła podłączyć się do kanalizacji z odpowiednim spadkiem

To zależy od tego jak daleko jest dom od kanalizacji i głębokości piwnicy. Powiem tak na styk i jeszcze zacytuję ulubiona formułkę umieszczana na projektach domów gdzie są projekty instalacji co i odkurzacza że należy skonsultować projekt z osobą która będzie to wykonywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...