Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

Witam,

Mam probl;em z zaworem 3-drogowym mieszającym Danffosa typ HRE i napedem do niego typu AMB. Otóż położenia "zero" mieszacza ni jak nie da się zgrać z położenie "zero" napędu. Montaż napędu na zaworze jest co 90st a mi po zgraniu "zer" wychodzi że musi być przesunięcie około 45st. Jeżeli zamontuję jak w instrukcji nakazano to albo zawór mam w znacznym stopniu otwarty i gorąca woda idzie z zasilania na podłogówkę (napęd jest w tym czasie w położeniu "zero" i sterownik nie może go bardziej zamknąć. Druga wersja to ustawienie zaworu poniżej zera, co równiez powoduje przepływ gorącej wody z zasialnia. Miał ktoś z was do czynienia z takim napędem i zaworem i może pamieta jak to powinno wyglądać?. Czy trzpień zaworu jest przesuniety? czy może to wina napędu?

 

Pozdrawiam

Tamlin

 

Wydaje mi się że wina jest po stronie …........instalatora

W przypadku napędu jedyne co można pomylić to przewody ( zamiast w prawo będzie kręcił w lewo) Czasami tak się zdarza że zawór należy ostawić do indywidualnych warunków w kotłowni a przeważnie robi się to poprzez właściwe ustawienie lub obrócenie na drugą stronę balszki z podziałką na korpusie zaworu

Można to samemu sprawdzić w dość prosty sposób odkręć napęd od zaworu włącz pompkę aby pracowała a następnie pobaw się ręcznie pokrętłem zaworu zakładam że na wyjście zaworu masz termometr Najpierw ustaw pokrętło na 10 na wyjściu z zaworu powinna być temperatura taka jak na zasilaniu z pieca czyli max następnie ustaw pokrętło na 1 i na wyjściu z zaworu powinna być niska temperatura Możesz też pobawić się pokrętłem i kręcąc do okoła sprawdzić gdzie jest max a gdzie minimum i do tego ostawić tabliczkę ze skala czasami należy ją obrócić na druga stronę Zakładam że sam zawór został zamontowany poprawnie a może jakąś fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, a ja chciałabym podzielić się z Wami moim problemem. Firma wykonała nam centralne ogrzewanie z podłogówką i całą kotłownią. Za materiał już zapłaciliśmy zgodnie z umową, teraz jeszcze robocizna. Dostałam wykaz materiałów, które zostały użyte do wykonania ogrzewania. I tu mam problem, skąd wiem, że tyle materiału rzeczywiście zostało zużytych? Jak to sprawdzić, ja to powinnam zrobić czy firma wykonująca? Chyba to trochę trudne, jeśli chodzi o np podłogówkę. Wstrzymałam zapłatę, ale nie wiem czy jestem na prawie. Proszę o pomoc.

W większości przypadków właśnie w taki sposób rozliczałem się kiedyś z inwestorem i prawie zawsze płacili tyle ile wyliczyłem ( przed wykonaniem instalacji robiłem kosztorys szacunkowy ale ten powykonawczy prawie zawsze był droższy ale obmiar zawsze był rzetelny) miałem kilka przypadków że inwestor uważał inaczej i komisyjnie liczyliśmy materiał i o dziwo obmiar komisyjny zawsze był droższy dla inwestora

rury użyte do podłogówki po zalaniu tez można policzyć

ja bym zapłacił chyba że masz podstawy uwazac go za złodzieja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę zapytać - bo jestem laikiem w sprawach hydraulicznych- czy istnieją złączki lub jakieś sposoby połączenie rur stalowych z rurami alupex?

 

http://www.allegro.pl/item774559085_zlaczka_pex_al_pex_gwint_zewnetrzny_16_x_1_2_dobo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna zasada w życiu aby nie mieszać chodzi mi o te dwa grzejniki podłączone z pominięciem rozdzielaczy jednak radził bym wpiąć je do rozdzielacza ale jest to moje zdanie poza tym wszystko powinno działać

 

Dzięki za zainteresowanie się moja sprawą, z tymi dwoma grzejnikami to myślę że się wyrobie i będę w stanie je tak podpiąć jak na zmienionym schemacie, nie mogę ich podpiąć osobno do rozdzielacza gdyż jest to część starej instalacji CO w pomieszczeniach które nie są remontowane.

http://lh4.ggpht.com/_VNJKXubc-OY/SvaACbLYX7I/AAAAAAAAAWc/390nqZGQX5A/co2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogrzewanie gazowe.Domek 2-kondygnacyjny z piecem na dole.Mam pewien problem z ogrzewaniem raczej z dwoma grzejnikami tzn:

-na dole wszystkie grzejniki nagrzewaja sie w takim samym tempie i do podobnej temperatury

-na gorze zaś w 3 pomieszczeniach wszystko jest ok podobnie jak na dole(tempo nagrzewania i temp) ale w dwóch pomieszczeniach grzejniki bardzo powoli sie nagrzewaja i do niskiej temperatury(tzn w 3pokojach grzejniki już parzą,a w tych dwóch sa ledwie ciepłe i to tylko w gornej czesci bo dolna jest zimna)

Próbowałem odpowietrzać,ale bylo ok(zero powietrza),zawory sprawdzałem i napewno są w pozycji otwartej.

Masz jakiś pomysł na rozwiazanie tego problemu?

Z gory dzieki.

trzeba sprawdzic kryzowanie na zaworach

 

Jest to prywatny wynajmowany domek i chyba nie ma tu takich rzeczy jak kryzy,ale nie mam pewnosci na 100%

Dzieki za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogrzewanie gazowe.Domek 2-kondygnacyjny z piecem na dole.Mam pewien problem z ogrzewaniem raczej z dwoma grzejnikami tzn:

-na dole wszystkie grzejniki nagrzewaja sie w takim samym tempie i do podobnej temperatury

-na gorze zaś w 3 pomieszczeniach wszystko jest ok podobnie jak na dole(tempo nagrzewania i temp) ale w dwóch pomieszczeniach grzejniki bardzo powoli sie nagrzewaja i do niskiej temperatury(tzn w 3pokojach grzejniki już parzą,a w tych dwóch sa ledwie ciepłe i to tylko w gornej czesci bo dolna jest zimna)

Próbowałem odpowietrzać,ale bylo ok(zero powietrza),zawory sprawdzałem i napewno są w pozycji otwartej.

Masz jakiś pomysł na rozwiazanie tego problemu?

Z gory dzieki.

 

Wszystko wskazuje na to że te grzejniki dostają za mało ciepła

jakiego rodzaju są to grzejniki stalowe czy aluminiowe jaka instalacja trójnikowa czy rozdzielaczowa jak podłączone grzejniki boczno zasilane czy też od dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogrzewanie gazowe.Domek 2-kondygnacyjny z piecem na dole.Mam pewien problem z ogrzewaniem raczej z dwoma grzejnikami tzn:

-na dole wszystkie grzejniki nagrzewaja sie w takim samym tempie i do podobnej temperatury

-na gorze zaś w 3 pomieszczeniach wszystko jest ok podobnie jak na dole(tempo nagrzewania i temp) ale w dwóch pomieszczeniach grzejniki bardzo powoli sie nagrzewaja i do niskiej temperatury(tzn w 3pokojach grzejniki już parzą,a w tych dwóch sa ledwie ciepłe i to tylko w gornej czesci bo dolna jest zimna)

Próbowałem odpowietrzać,ale bylo ok(zero powietrza),zawory sprawdzałem i napewno są w pozycji otwartej.

Masz jakiś pomysł na rozwiazanie tego problemu?

Z gory dzieki.

 

Wszystko wskazuje na to że te grzejniki dostają za mało ciepła

jakiego rodzaju są to grzejniki stalowe czy aluminiowe jaka instalacja trójnikowa czy rozdzielaczowa jak podłączone grzejniki boczno zasilane czy też od dołu

 

Dzis dalem do "pieca" i po 2godzinach grzania zrobiły sie gorące,ale to zmnienia faktu,ze pozostałe grzejniki w domu są parzące po okolo 10-15 minutach.

Grzejniki wygladaja na stalowe.Instalacja jaka?-nie wiem bo wynajmuje ten domek.Jak sprawdzić jaka to instalacja?Wejscie i wyjscie w grzejnikach sa w dolnych bocznych rogach.Są to grzejniki panelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry :)

 

 

widzę, że wątek w sam raz dla mnie, więc proszę o poradę :)

 

Kaloryfer w łazience nie grzeje bo:

 

- jest zapowietrzony - sprawdzone odpowietrzone (syczało, wyleciała woda)

 

- jest zamknięty zawór w skrzynce rozdzielczej - sprawdzone odkręcone,

 

- nie ma ciśnienia wody - był szaman od pieca CO, wszystko wyrównał ciśnienie jest nawet piętro wyżej, tam kaloryfer działa.

 

- jakieś inne pomysły? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry :)

 

 

widzę, że wątek w sam raz dla mnie, więc proszę o poradę :)

 

Kaloryfer w łazience nie grzeje bo:

 

- jest zapowietrzony - sprawdzone odpowietrzone (syczało, wyleciała woda)

 

- jest zamknięty zawór w skrzynce rozdzielczej - sprawdzone odkręcone,

 

- nie ma ciśnienia wody - był szaman od pieca CO, wszystko wyrównał ciśnienie jest nawet piętro wyżej, tam kaloryfer działa.

 

- jakieś inne pomysły? :roll:

 

Odkręcić na rotametrze 2-3 obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły niebiosa mi Ciebie zsyłają :D

 

Możesz wytłumaczyć to jak trzylatkowi ? :oops:

 

mam w kotłowni takie coś

 

http://lh3.ggpht.com/_E0CRzVXnyak/SvAJj4Wv_QI/AAAAAAAADjk/k023MGCFaSc/s640/DSCN4881.JPG

 

i póki co tylko podłogówkę na dole - instalacja do grzejników jeszcze tylko na papierze.

Więc jak mam po kolei to zrobić, co odkręcić i gdzie wydmuchać, by było dobrze ?

 

Dzięki Ci o Wielki Niezły :D

 

czy to o ten post malki chodzi... bo jeśli tak - to spóźniłam się na zdjęcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry :)

 

 

widzę, że wątek w sam raz dla mnie, więc proszę o poradę :)

 

Kaloryfer w łazience nie grzeje bo:

 

- jest zapowietrzony - sprawdzone odpowietrzone (syczało, wyleciała woda)

 

- jest zamknięty zawór w skrzynce rozdzielczej - sprawdzone odkręcone,

 

- nie ma ciśnienia wody - był szaman od pieca CO, wszystko wyrównał ciśnienie jest nawet piętro wyżej, tam kaloryfer działa.

 

- jakieś inne pomysły? :roll:

 

 

Czy nigdy nie grzał czy od jakiegoś czasu,czy rury przyłączeniowe do grzejnika są gorące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

grzejnik był zdjęty do prac glazurniczych... wcześniej grzał.

 

Rur nie sprawdziłam :(

 

 

ale czy możliwa jest sytuacja, że woda ciepła nie może "wejść" do grzejnika bo jest zablokowany odpływ wody? czy jest jakiś zawór czy inne coś na wyjściu - co może mam zamknięte? :roll: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...