Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

witam :)

 

grzejnik był zdjęty do prac glazurniczych... wcześniej grzał.

 

Rur nie sprawdziłam :(

 

 

ale czy możliwa jest sytuacja, że woda ciepła nie może "wejść" do grzejnika bo jest zablokowany odpływ wody? czy jest jakiś zawór czy inne coś na wyjściu - co może mam zamknięte? :roll: :oops:

 

Wyślij mi fotkę całego grzejnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo proszę o odpowiedź w następującej sprawie: czy w instalacji wodnej w systemie rozdzielaczowym, zawory odcinające powinny byćw szafce rozdzielczej, czy przed punktami poboru wody, co nie jest możliwe np. w bateriach podtynkowych.

Mnie istalatorzy nie zrobili zaworów odcinających w szafce i twierdzą, że tak właśnie jest prawidłowo, czy rzeczywiście?

Czy można zrobić jeszcze zawory w zamontowanej już szafce? Jak jest u Was?dziękuję z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

od razu na wstepie przepraszam za być może niemądre pytanie- ale jestem trochę zielona w temacie hydrauliki- wiem, że gdzieś dzwoni, ale nie zawsze gdzie :oops:

pytanie.. jak to jest z robieniem hydrauliki na etapie SSo- do zrobienia 3 łazienki i kuchnia , doprowadzenie rurek do grzejników w pokojach i wody w łazienkach- bez podłogówki.. czy można rozłożyć same rurki, zostawić wystające ze ścian/podłogi i zrobic wylewkę- czy trzeba od razu wprowadzić wodę do budynku, podłączyć piec, zamontowac kaloryfery i zrobić "próbę wody"?

 

finansowo nie dam rady pchnąc wszytskiego od razu- chciałabym zrobić rozprowadzenie samch rur+ wylewki i kilka miesięcy przerwy- a dopiero na koniec przez osttecznym wykończneiem biały montaż, kaloryfery, kupować piec, przyłącze wod-kan..

 

wyjście kan i wejście wody zroione na etpaie fundamentów, przez strop zrobione dojścia do łazienki- tzn w podłodze są rury- po jednej na wc, umywalkę prysznic- to chyba odpływy..?

 

można tak- czy trzeba od razu kompleksowo..?

 

bo z jednej story sądziłąm że można..ale jak zacznę ładować się w wylewki,wykańczanie podłóg, terakote.. a okaże się że gdzieś cieknie..

 

proszę o informacje jak to przebiega na tym etapie..- jakie minimum muszę zrobić przed wylewkami, żeby po tym etapie zrobić np rok przerwy na budowie..

 

dziekuję bardzo za odpowiedz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Bardzo proszę o odpowiedź w następującej sprawie: czy w instalacji wodnej w systemie rozdzielaczowym, zawory odcinające powinny byćw szafce rozdzielczej, czy przed punktami poboru wody, co nie jest możliwe np. w bateriach podtynkowych.

Mnie istalatorzy nie zrobili zaworów odcinających w szafce i twierdzą, że tak właśnie jest prawidłowo, czy rzeczywiście?

Czy można zrobić jeszcze zawory w zamontowanej już szafce? Jak jest u Was?dziękuję z góry za pomoc

 

Jest kilka szkół jak należy to zrobić ale ja reprezentuje szkołę że przy rozdzielaczu ( bez znaczenia czy co czy też do wody użytkowej) daję zawory odcinające ale są też i tacy co dają same belki rozdzielaczowe oda sposoby są prawidłowe ale w tym przypadku instalator powinien zrobić tak jak życzy sobie inwestor ale inwestor powinien o tym powiadomić przed montażem rozdzielacz

Czasami bardzo trudno jest dogadać się dlatego na mojej stronie jest mnóstwo fotek z moich robót i zawsze mówiłem że ja robię właśnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

od razu na wstepie przepraszam za być może niemądre pytanie- ale jestem trochę zielona w temacie hydrauliki- wiem, że gdzieś dzwoni, ale nie zawsze gdzie :oops:

pytanie.. jak to jest z robieniem hydrauliki na etapie SSo- do zrobienia 3 łazienki i kuchnia , doprowadzenie rurek do grzejników w pokojach i wody w łazienkach- bez podłogówki.. czy można rozłożyć same rurki, zostawić wystające ze ścian/podłogi i zrobic wylewkę- czy trzeba od razu wprowadzić wodę do budynku, podłączyć piec, zamontowac kaloryfery i zrobić "próbę wody"?

 

finansowo nie dam rady pchnąc wszytskiego od razu- chciałabym zrobić rozprowadzenie samch rur+ wylewki i kilka miesięcy przerwy- a dopiero na koniec przez osttecznym wykończneiem biały montaż, kaloryfery, kupować piec, przyłącze wod-kan..

 

wyjście kan i wejście wody zroione na etpaie fundamentów, przez strop zrobione dojścia do łazienki- tzn w podłodze są rury- po jednej na wc, umywalkę prysznic- to chyba odpływy..?

 

można tak- czy trzeba od razu kompleksowo..?

 

bo z jednej story sądziłąm że można..ale jak zacznę ładować się w wylewki,wykańczanie podłóg, terakote.. a okaże się że gdzieś cieknie..

 

proszę o informacje jak to przebiega na tym etapie..- jakie minimum muszę zrobić przed wylewkami, żeby po tym etapie zrobić np rok przerwy na budowie..

 

dziekuję bardzo za odpowiedz :D

 

Odpowiedz jest prosta powinno być tak zrobione jak tego chce inwestor ale za pieniądze jakich chce wykonawca no i taka mała uwaga o swoich wzajemnych wymaganiach należy informować przed rozpoczęciem prac

Całą instalację możesz spokojnie podzielić na etapy zarówno ze względów finansowych jak i kolejności prac na budowie Nie ma sensu montowania grzejników przed robieniem tynków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,,

 

zamierzam do kotła gazowego jednof. dokupić zasobnik stojący,

 

mam jednak pytanie - co oznacza w przypadku takiego zasobnika moc wymiennika np 24,2 kW

 

czy ma ona odpowiadać mocy kotła, np, że kocioł ma mieć podobną? proszę o wskazówkę bo jestem zielony

 

Moc wymiennika mówi nam z jaką maksymalną mocą będzie grzana ciepła woda a co za tym idzie o wydatku samego zasobnika ale wcale nie musisz zgrywać mocy kotła z mocą zasobnika i jeszcze jedno moc wymiennika zasobnika powinna być jak największa a parametrem na którym powinieneś się skopić jest pojemność zasobnika oczywiście moc kotła ,rodzaj paliwa, wydajność zasobnika , upodobania domowników ich ilość jak i rodzaj i ilość odbiorników ciepłej wody tez ma znaczenie

Napisz jakiej mocy będzie kociołek i ile masz łazienek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj niezły,

 

mam dwie łazienki - mała na parterze i większa na poddaszu, rodzina dwóch dorosłych plus jedno dziecko, z wizją na rozwój o dodatkową jednostkę jak podołam :wink:

 

będzie piec gaz. Junkers Cerapur Smart 14 KW

 

myslalem o zasobniku BIAWAR QUATTRO 150 lub Termet 140 lub GALMET KWADRO 140l

 

który z nich byłby najlepszy? ja skłaniałbym się ku biawarowi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj niezły,

 

mam dwie łazienki - mała na parterze i większa na poddaszu, rodzina dwóch dorosłych plus jedno dziecko, z wizją na rozwój o dodatkową jednostkę jak podołam :wink:

 

będzie piec gaz. Junkers Cerapur Smart 14 KW

 

myslalem o zasobniku BIAWAR QUATTRO 150 lub Termet 140 lub GALMET KWADRO 140l

 

który z nich byłby najlepszy? ja skłaniałbym się ku biawarowi..

 

 

 

Jestem gorącym zwolennikiem Biawara Quatro zarówno tego stojącego jak i wiszącego naprawdę bardzo dobra jakość za rozsądną cenę ale ze względu na małą moc kotła może lepiej było by 150L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj niezły,

 

mam dwie łazienki - mała na parterze i większa na poddaszu, rodzina dwóch dorosłych plus jedno dziecko, z wizją na rozwój o dodatkową jednostkę jak podołam :wink:

 

będzie piec gaz. Junkers Cerapur Smart 14 KW

 

myslalem o zasobniku BIAWAR QUATTRO 150 lub Termet 140 lub GALMET KWADRO 140l

 

który z nich byłby najlepszy? ja skłaniałbym się ku biawarowi..

 

 

 

Jestem gorącym zwolennikiem Biawara Quatro zarówno tego stojącego jak i wiszącego naprawdę bardzo dobra jakość za rozsądną cenę ale ze względu na małą moc kotła może lepiej było by 150L

 

 

niezły co masz na myśli? chciałem właśnie biawara qatro 150 l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z pękniętą rurą przy zaworze grzejnika, zawór jest podwójny. Przeciek jest tuż przy nakrętce. Jak to naprawić czy zakleić czy uciąć przewód i założyć nowy zawór, ale rura wówczas może być za krótka, czy uciąć niżej i wstawić kawałek ze złączką?

http://i93.servimg.com/u/f93/11/83/66/02/th/captur10.jpg' alt='captur10.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłączam się pod pytanie lukasz_p: identyczna sytuacja w ludziach i łazienkach, będzie Junkers Cerapur Smart 14 -3 . BIAWAR QUATTRO 150 l ma wężownicę o mocy ok. 25 KW. Czy może wystarczyłby Biawar Viking Plus 150 l, którego wężownica ma moc 15 KW? Viking jest tańszy - w czym będzie gorszy? Te 25 KW w Quattro chyba nie będą wykorzystane?

 

I drugie pytanie - będzie 100% podłogówka ( ok. 200 m2), zapotrzebowanie domu na ciepło teoretycznie 7-8 KW. Ma być pogodówka FW 100. Czy potrzebny będzie w kotłowni jakiś mieszacz do CO?

 

z góry dziękuję za pomoc, jutro chciałabym zamówić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj niezły,

 

mam dwie łazienki - mała na parterze i większa na poddaszu, rodzina dwóch dorosłych plus jedno dziecko, z wizją na rozwój o dodatkową jednostkę jak podołam :wink:

 

będzie piec gaz. Junkers Cerapur Smart 14 KW

 

myslalem o zasobniku BIAWAR QUATTRO 150 lub Termet 140 lub GALMET KWADRO 140l

 

który z nich byłby najlepszy? ja skłaniałbym się ku biawarowi..

 

 

 

Jestem gorącym zwolennikiem Biawara Quatro zarówno tego stojącego jak i wiszącego naprawdę bardzo dobra jakość za rozsądną cenę ale ze względu na małą moc kotła może lepiej było by 150L

 

 

niezły co masz na myśli? chciałem właśnie biawara qatro 150 l...

 

 

 

Właśnie o taki mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z pękniętą rurą przy zaworze grzejnika, zawór jest podwójny. Przeciek jest tuż przy nakrętce. Jak to naprawić czy zakleić czy uciąć przewód i założyć nowy zawór, ale rura wówczas może być za krótka, czy uciąć niżej i wstawić kawałek ze złączką?

<a href=http://i93.servimg.com/u/f93/11/83/66/02/th/captur10.jpg' alt='captur10.jpg'>

 

 

Fatalny błąd osoby instalującej grzejnik

Co teraz można by z tym zrobić

obniżyć i kilka centymetrów grzejnik tak by rury wychodziły pod kontem prostym ze ściany

mała przeróbka w ścianie dać po kolanku

zostawić grzejnik na takiej wysokości jaka jest ale dać przedłużkę między zaworem a grzejnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłączam się pod pytanie lukasz_p: identyczna sytuacja w ludziach i łazienkach, będzie Junkers Cerapur Smart 14 -3 . BIAWAR QUATTRO 150 l ma wężownicę o mocy ok. 25 KW. Czy może wystarczyłby Biawar Viking Plus 150 l, którego wężownica ma moc 15 KW? Viking jest tańszy - w czym będzie gorszy? Te 25 KW w Quattro chyba nie będą wykorzystane?

 

I drugie pytanie - będzie 100% podłogówka ( ok. 200 m2), zapotrzebowanie domu na ciepło teoretycznie 7-8 KW. Ma być pogodówka FW 100. Czy potrzebny będzie w kotłowni jakiś mieszacz do CO?

 

z góry dziękuję za pomoc, jutro chciałabym zamówić :)

 

 

Na pierwszą część pytania odpowiem tak pytasz o moje zdanie to Biawar Quatro

ale na drugą część pytania odpowiedzią było by wypracowanie Jednym zdaniem nie odpowiem

są zdania że może być bez mieszacza są że powinien być (również moje zdanie) ale jest jeszcze układ mieszany i grzejnikami w łazienkach i np. garażu i jeden z moich patentów w przypadku gdy cała kondygnacja jest w podłogówce to dobrze by było podłogówkę w łazience zrobić na RTL tak dla komfortu Moja rada musisz ustalić to z hydraulikiem bo pewnie ma jakąś wizję kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj niezły,

 

mam dwie łazienki - mała na parterze i większa na poddaszu, rodzina dwóch dorosłych plus jedno dziecko, z wizją na rozwój o dodatkową jednostkę jak podołam :wink:

 

będzie piec gaz. Junkers Cerapur Smart 14 KW

 

myslalem o zasobniku BIAWAR QUATTRO 150 lub Termet 140 lub GALMET KWADRO 140l

 

który z nich byłby najlepszy? ja skłaniałbym się ku biawarowi..

 

 

 

Jestem gorącym zwolennikiem Biawara Quatro zarówno tego stojącego jak i wiszącego naprawdę bardzo dobra jakość za rozsądną cenę ale ze względu na małą moc kotła może lepiej było by 150L

 

 

niezły co masz na myśli? chciałem właśnie biawara qatro 150 l...

 

 

 

Właśnie o taki mi chodziło

 

 

Ok. Dzieki wielkie, taki kupię. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z pękniętą rurą przy zaworze grzejnika, zawór jest podwójny. Przeciek jest tuż przy nakrętce. Jak to naprawić czy zakleić czy uciąć przewód i założyć nowy zawór, ale rura wówczas może być za krótka, czy uciąć niżej i wstawić kawałek ze złączką?

<a href=http://i93.servimg.com/u/f93/11/83/66/02/th/captur10.jpg' alt='captur10.jpg'>

 

 

Fatalny błąd osoby instalującej grzejnik

Co teraz można by z tym zrobić

obniżyć i kilka centymetrów grzejnik tak by rury wychodziły pod kontem prostym ze ściany

mała przeróbka w ścianie dać po kolanku

zostawić grzejnik na takiej wysokości jaka jest ale dać przedłużkę między zaworem a grzejnikiem

 

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź, w ten sposób grzejniki instaluje "DACHBUD" we Wrocławiu, powinni to poprawić, ale czy ten zawór może być powtórnie zainstalowany, czy na rurę PCV instaluje się taki jednorazowo i teraz musi być nowy (ze względu na uszczelnienia). Chciałbym to wiedzieć aby nie odstawili fuszerki na krótki czas. Błąd jak rozumiem polega na tym, że rura za ściany nie wychodzi pod kątem prostym do zaworu grzejnika, a naprężenia wywołane temperaturą mogły spowodować pęknięcie rury? Nie wiem czy da się obniżyć grzejnik (zawór jest ok 8 cm nad podłogą) zatem hydraulik powinien naprawić wstawiając przedłużki. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...