Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy to normalne, że w instalacji wodnej, w której zainstalowany jest zawór redukcyjny cisnienia, zawór bezpieczeństwa puszcza wodę ???

 

Dzisiaj po 3 dnia nieobecnosci na budowie zobaczyłem mokrą ścianę koło instalacji. Hydraulik twierdzi, że to normalne :-(

 

Nie do końca zawór bezpieczeństwa jest od tego by zrzucał nadmiar ciśnienia ale to sytuacja awaryjna Rozumiem że taki zawór masz przy zasobniku ciepłej wody jeśli tak to znaczy że jest za mała naczynko przeponowe ( taki biały lub niebieski baniak ) lub go brak jeśli źle rozumuje to napisz kiedy cieknie z zaworu i gdzie on jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że taki zawór masz przy zasobniku ciepłej wody jeśli tak to znaczy że jest za mała naczynko przeponowe ( taki biały lub niebieski baniak ) lub go brak jeśli źle rozumuje to napisz kiedy cieknie z zaworu i gdzie on jest

 

Zawór jest na instalacji zimnej wody. Poniżej zdjęcie trochę niewyraźne.

 

http://images37.fotosik.pl/274/e4f993f4e6de3dd6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór jest na instalacji zimnej wody. Poniżej zdjęcie trochę niewyraźne.

 

http://images37.fotosik.pl/274/e4f993f4e6de3dd6.jpg

 

 

Nie jestem hydraulikiem ale skomentuje to zdjęcie od strony hydraulicznej

moim zdaniem nie właściwy filtr te jest do co a powinien być do wody taki z wkładem sznurkowym, nie wiem po co ten zawór bezpieczeństwa w tym miejscu bez sensu i za nim jeszcze jak dobrze widzę zawór zwrotny j/w tak z ciekawości na jakie ciśnienie jest ten zawór bezpieczeństwa Jeśli dobrze widzę to rura wielowarstwowa jest chyba 20 nie wiem jak duży jest dom ale mogłaby być większa a co zaworami czerpalnym czyżby ich nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, planuje wtym roku zmodernizować kotłownie (wymiana starego pieca gazowego DOM-GAZ 20KW ), poszukuje doświadczonego instaltora, który oceni, doradzi i nie zedrze ostaniego grosza :) . Skłaniam sie ku temu piecykowi: junkers 13-4 smart, ze względu na dobre opinie o nim.. Czy mogli bysmy umówić się na spotkanie i ewentualne ogledziny mojej instalacji, w celu wybrania jak najlepszego rozwiązania? Miejscowość Owczarnia(okolice Pruszkowa)

wazik

Edytowane przez wazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedługo będzie u mnie robiona instalacja co i w związlu z tym mam nastepujące pytanie:

1. Mam do wyboru rury miedziane sanco w cenie 13 zł za metr na średnicę 15 mm, znalazłem w innym sklepie rury firmy ferroli w cenie 9 zł za metr, róznica jest duża, czy warto dopłacić do droższych rur czy może nie ma zbyt dużej róznicy w jakości

2. Ogrzewanie podłogowe - chce zrobić 3 pętle na parterze i jedną na poddaszu w łazience, jak rozwiązać odpowietrzenie podłogówki, chce zastosować jeden układ mieszający

3. Jak dobrać moc grzejników na mkw, chce założyć grzejniki aluminiowe, dom ocieplony styropianem 15 cm, wentylacja grawitacyjna, okna standardowe plastikowe. Wiem że sa programy do obliczania ale nie mam teraz na to czasu, chce zastosować głowice termostatyczne, także delikatne przewymiarowanie nie będzie szkodziło.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Znalazlem Cie na forum muratora ,mam prosbe czy mozesz podpowiedziec jak zbudowac system co i cwu majac do dyspozycji kocil na paliwo stale i kominek do tego jeszcze kolektory .Zainteresowal mnie ten Twoj schemat wiec napisalem do ciebie czy pomozesz .

Prosze daj odpowiedz.

Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuje ogrzewanie podłogowe na parterze i poddaszu w domu o pow. uzytkowej 158,5 m2, piec jednofunkcyjny kondensacyjny z zamknieta komora spalania + zasobnik ok 200l + automatyka pogodowa (piec prawdopodonie valliant albo viessman).

 

Sciany: Pustak max + styropian 15cm Termoorganiki PLATINUM PLUS fasada 0,31

 

Pytanie 1: jakie sa rozwiązania do sterowania temperatura w kazdym pomieszczeniu?

a) termostat w kazdym pomieszczeniu

b) ??? tutaj czekam na pomoc :)

 

Pytanie 2: na stornie firmy KAN wyliczylem ze tam gdzie na podlodze bedzie parkiet (panale do podlogowki) odstepy miedzy rurakmi powinny byc 10cm, a w pozostalych pomieszczeniach typu hol, lazienka, kuchnia gdzie beda plytki 25-30cm.

 

Hydraulik natomiast polecany z watku o solidnych w warszawie i okolicach proponowal pod panele 10cm w pozostalych miejscach co 15cm.

Czy zaufac jemu czy wyliczeniom ze strony firmy KAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedługo będzie u mnie robiona instalacja co i w związlu z tym mam nastepujące pytanie:

1. Mam do wyboru rury miedziane sanco w cenie 13 zł za metr na średnicę 15 mm, znalazłem w innym sklepie rury firmy ferroli w cenie 9 zł za metr, róznica jest duża, czy warto dopłacić do droższych rur czy może nie ma zbyt dużej róznicy w jakości

2. Ogrzewanie podłogowe - chce zrobić 3 pętle na parterze i jedną na poddaszu w łazience, jak rozwiązać odpowietrzenie podłogówki, chce zastosować jeden układ mieszający

3. Jak dobrać moc grzejników na mkw, chce założyć grzejniki aluminiowe, dom ocieplony styropianem 15 cm, wentylacja grawitacyjna, okna standardowe plastikowe. Wiem że sa programy do obliczania ale nie mam teraz na to czasu, chce zastosować głowice termostatyczne, także delikatne przewymiarowanie nie będzie szkodziło.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

 

1.bierz ferroli

2.napisz jaki będzie kociołek i co to za pomieszczenia z podłogówka

3.może około (do) 70 W/ kw przy parametrach 75/50/20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Znalazlem Cie na forum muratora ,mam prosbe czy mozesz podpowiedziec jak zbudowac system co i cwu majac do dyspozycji kocil na paliwo stale i kominek do tego jeszcze kolektory .Zainteresowal mnie ten Twoj schemat wiec napisalem do ciebie czy pomozesz .

Prosze daj odpowiedz.

Pozdrawiam Marek.

Pewien jesteś że chcesz kociołek na opał stały i kominek z płaszczem wodnym i jeszcze solary …...po co to wszystko co do pomocy zawsze pomagam chętnie o ile tylko czas na to pozwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.bierz ferroli

2.napisz jaki będzie kociołek i co to za pomieszczenia z podłogówka

3.może około (do) 70 W/ kw przy parametrach 75/50/20

 

1. Jeśli nie ma róznicy w trwałości to bardzo chętnie wezmę ferroli.

2 . Kocioł będzie na paliwo stałe z podajnikiem, prawdopodobnie taurus gaur. Podłogówka będzie na parterze w kuchni, łazience, korytarzu i dodatkowo w łazience na górze. Chciałem zastosować wspólny układ mieszający dla tych czterech pętli i teraz zastanawiam się jak odpowietrzyć pętle w górnej łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Potrzebuje pomocy bardziej od strony prawnej.

Mianowicie mieszkam w domku wielorodzinnym (trzy kondygnacje + podpiwniczenie).

Domek ten był do niedawna dziadków którzy w formie darowizny dali go mnie i mojemu rodzeństwu.

Każde z naszej trójki ma swoje pięterko i każdy chciałby miec własne liczniki.

Dom został podzielony (trzy niezależne adresy) mamy osobne liczniki na prąd i gaz. pozostała kwestia wody.

W tym momencie jest jeden licznik w piwnicy. Czy jest możliwość abym we własnym zakresie z pomocą "własnego" hydraulika dokonał przeróbki w domu, tzn. doprowadził od każdego pietra rurki niezależne, z drugiej strony wyprowadził końce w okolicy tego istniejącego licznika tak, aby z wodociągów tylko założyli liczniki i podpięli pod główne przyłącze ?

Czy musi to być w całości wykonane przez nich ?? Są strasznie drodzy, mój zaprzyjaźniony hydraulik zrobi mi to za 30% oferty którą dostałem od Miejskiego przedsiębiorstwa wodociągów.......

 

Pozdrawiam.

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuje ogrzewanie podłogowe na parterze i poddaszu w domu o pow. uzytkowej 158,5 m2, piec jednofunkcyjny kondensacyjny z zamknieta komora spalania + zasobnik ok 200l + automatyka pogodowa (piec prawdopodonie valliant albo viessman).

 

Sciany: Pustak max + styropian 15cm Termoorganiki PLATINUM PLUS fasada 0,31

 

Pytanie 1: jakie sa rozwiązania do sterowania temperatura w kazdym pomieszczeniu?

a) termostat w kazdym pomieszczeniu

b) ??? tutaj czekam na pomoc :)

 

Pytanie 2: na stornie firmy KAN wyliczylem ze tam gdzie na podlodze bedzie parkiet (panale do podlogowki) odstepy miedzy rurakmi powinny byc 10cm, a w pozostalych pomieszczeniach typu hol, lazienka, kuchnia gdzie beda plytki 25-30cm.

 

Hydraulik natomiast polecany z watku o solidnych w warszawie i okolicach proponowal pod panele 10cm w pozostalych miejscach co 15cm.

Czy zaufac jemu czy wyliczeniom ze strony firmy KAN?

 

Ad 1

generalnie podłogówką reguluje się całościowo a do regulacji biernej służy odpowiedni rozstaw rur ale jakąś regulację można przeprowadzić ale zarówno w przypadku instalacji grzejnikowej jak i podłogowej możemy ograniczać temperaturę od góry (od każdego pomieszczenia prowadzisz przewód elektryczny do rozdzielacza do podłogówki i na obiegach dla danego pomieszczenia montuje się głowice które w przypadku przekroczenia temperatury będą odcinać dane obiegi

ad.2

bardziej skłaniał będę się do obliczeń firmy Kan ale zawsze możesz zapytać fachowca w jaki sposób to obliczył lub tez udać się di innej firmy np. Kisan lub Uponor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli nie ma róznicy w trwałości to bardzo chętnie wezmę ferroli.

2 . Kocioł będzie na paliwo stałe z podajnikiem, prawdopodobnie taurus gaur. Podłogówka będzie na parterze w kuchni, łazience, korytarzu i dodatkowo w łazience na górze. Chciałem zastosować wspólny układ mieszający dla tych czterech pętli i teraz zastanawiam się jak odpowietrzyć pętle w górnej łazience.

 

A rozważałeś możliwość sterowania obiegów zaworami RTL a przynajmniej w łazience na poddaszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Potrzebuje pomocy bardziej od strony prawnej.

Mianowicie mieszkam w domku wielorodzinnym (trzy kondygnacje + podpiwniczenie).

Domek ten był do niedawna dziadków którzy w formie darowizny dali go mnie i mojemu rodzeństwu.

Każde z naszej trójki ma swoje pięterko i każdy chciałby miec własne liczniki.

Dom został podzielony (trzy niezależne adresy) mamy osobne liczniki na prąd i gaz. pozostała kwestia wody.

W tym momencie jest jeden licznik w piwnicy. Czy jest możliwość abym we własnym zakresie z pomocą "własnego" hydraulika dokonał przeróbki w domu, tzn. doprowadził od każdego pietra rurki niezależne, z drugiej strony wyprowadził końce w okolicy tego istniejącego licznika tak, aby z wodociągów tylko założyli liczniki i podpięli pod główne przyłącze ?

Czy musi to być w całości wykonane przez nich ?? Są strasznie drodzy, mój zaprzyjaźniony hydraulik zrobi mi to za 30% oferty którą dostałem od Miejskiego przedsiębiorstwa wodociągów.......

 

Pozdrawiam.

Rafał.

Tu nie ma chyba żadnych ograniczeń instalację możesz wykonać sam ale możesz również z pracownikami wodociągów dogadać się po godzinach, jest tu wiele opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Mam takie pytanko jaki bufor jest lepszy warstwowy z wężownicą na ciepła wode czy kombinowany z zbiornikiem w środku .Moje ogrzewanie to.piec na paliwo stale i solary albo pompa ciepla do ciepłej wody piec to logika funke

 

 

 

 

Na tak postawione krótkie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi Kociołek na opał stały do tego solary i pompa ciepła Moja rada jest taka zwykły bufor bez modyfikacji a do ciepłej wody wolnostojący zasobnik z podwójna wężownica i z grzałką elektryczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...