Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hydraulik do usług


Hydraulik

Recommended Posts

Mam pytanko dot. właściwego sposobu wykonania podejścia kanalizacyjnego. Sedes i bidet podwieszane - pomiędzy stelażami sedesu i bidetu jest pion 110. Obok (za ścianką instalacyjną) będzie brodzik prysznica. Który z poniższych sposobów wykonania podejścia do pionów jest lepszy ?

A. Na pionie: w stronę sedesu trójnik 110 (sedes), poniżej tego trójnika trójnik 110 z redukcją na 50 skierowaną w przeciwną stronę niż trójnik sedesu (brodzik + bidet)

B. Na pionie: czwórnik 110, od strony bidetu i brodzika dalej zredukowane na 50

 

Wydaje mi się, że B jest lepsze, bo przy A mamy podejście z wc powyżej podejścia do brodzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w zasadzie to nie ma większeg znaczenia, rób tak jak Ci wygodniej, mozesz też zrobić A w wersji z trójnikiem wc u dołu i bidet/brodzik powyżej, możesz zamiast trójnika 110/110 dać od razu zredukowany trójnik 110/50, możesz też się pobawić w stopniowanie i dać trójnik 110/75, potem trójnik 75/50 z odejsciem na bidet i redukcja 75/50 i do brodzika

czwórniki mało popularne są , mało który sklep je ma, trójniki masz z trzema kątami odejścia do wyboru, czwórnika w takim asortymencie raczej ciężko znaleźć, jeśli jest miejsce ja bym zrobił na trójnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dot. właściwego sposobu wykonania podejścia kanalizacyjnego. Sedes i bidet podwieszane - pomiędzy stelażami sedesu i bidetu jest pion 110. Obok (za ścianką instalacyjną) będzie brodzik prysznica. Który z poniższych sposobów wykonania podejścia do pionów jest lepszy ?

A. Na pionie: w stronę sedesu trójnik 110 (sedes), poniżej tego trójnika trójnik 110 z redukcją na 50 skierowaną w przeciwną stronę niż trójnik sedesu (brodzik + bidet)

B. Na pionie: czwórnik 110, od strony bidetu i brodzika dalej zredukowane na 50

 

Wydaje mi się, że B jest lepsze, bo przy A mamy podejście z wc powyżej podejścia do brodzika.

 

lepszą opcją jest A co do kolejności trójników to jak wychodzi, B jeżeli dojdzie do jednoczesnego użycia to strumienie wody będą uderzały na siebie co po dłuższym czasie może prowadzi do zapychania oraz czwórniki jako nietypowe i rzadko stosowane są najczęściej o wiele droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. To może jeszcze podpytam się w innej kwestii.

Od wyjścia z budynku do szamba będę miał około 25mb rury kanalizacyjnej fi 160 - w linii prostej. Czy jest sens pakować się w dodatkowe koszty i w połowie odległości między szambem i budynkiem zrobić studzienkę rewizyjną celem umożliwienia przepchania zatkanej rury ? Czy realne jest ew. przepchanie zatoru od strony szamba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy czym to być chciał przepychać, jeżeli ręcznie to warto zrobić studzienką ale każda mechaniczna przepycharka wuko itp da radę i dłuższe odcinki przepchnąć, ja bym się narazie w koszty nie pakował bo nowe rury się nie zapychają a studzienkę na rurze zawsze możesz dorobić i tylko okno w rurze wyciąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam Serdecznie

Mam takie skromne pytanie - czy stosując zawór do pralki (zmywarki) musi on posiadać filtr? Tak się jakoś złożyło, że jeszcze nigdy nie miałem okazji zakładać zaworu do tych urządzeń a zakładając zaworki do wężyków od baterii przy zlewie użyłem tych z filtrem a już zawór do spłuczki dałem zwykły, bez filtra.

 

Czy mogę użyć taki zawór (taki posiadam tylko z gwintem 3/4) http://allegro.pl/zawor-grzybkowy-1-2x3-4-do-pralki-zmywarki-chrom-i1803111985.html ?

 

Czy musi być taki : http://allegro.pl/zawor-kulowy-katowy-z-filtrem-1-2x3-4-np-do-pralki-i1825261036.html ?

 

I jeszcze jeśli użyłem taśmy teflonowej do uszczelnienia takich chromowanych gwintów (wiem, że trzeba jej nawinąć odpowiednio dużo) to jest to połączenie "pewne" ? Od prawie dwóch lat nic nie cieknie... Bo z uszczelnieniem tego pakułami miałem kłopot (ześlizgiwały się przy użyciu tawotu bo specjalnej pasty niestety nie posiadam)

 

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zarzuciłem problem w innym wątku, ale tam jakoś cicho...

Mam drobny problem kotłem Termet'u MiniMax Turbo.

Piec jako piec chodzi jak złoto, problem w tym, że jak się włącza grzanie wody do zasobnika, to ciepła woda idzie także na grzejniki.

Dokładny model pieca to GCO-DZ-21-03, do tego dołączony 120 litrowy zasobnik Termetu.

Nie, nie chodzi o zawór trójdrogowy , w tym modelu go nie ma.

Jest pompa, która ma obroty lewy / prawy, w jedną stronę zasysa (bo jest na powrocie) z CO, w drugą z krótkiego obiegu zasilającego zasobnik.

Tak sobie to wyobrażałem.

Nie mniej przy grzaniu ciepło idzie też na grzejniki.

Co nie działa? Jak to powinno być?

Schemat kotła:

http://images38.fotosik.pl/1133/895f657d6b731363.jpg

http://images43.fotosik.pl/1143/d41c767426e1a344med.jpg

Sprawdzę wszystko co trzeba.

Wszelkie pomysły mile widziane.

Pozdrawiam

Mirek

Edytowane przez msobanie
poprwawne wyświetlenie obrazka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam, mam problem z poprawnym działaniem instalacji w kotłowni, w domku. W skrócie, piec na pellety, zasobnik c.w.u. 300L-bo solary, podłogówka na dole, grzejniki na pietrze.

By "chronić" kocioł mam zaraz za wyjściem z kotła: pompę oraz na baypasie zawór 3-drogowy mieszający Afriso, dalej jest rozejście na podłogówkę(zawór 3 dr z pompą), grzejniki (zawór 3 dr z pompą) i c.w.u.(pompa). Problem polega na tym, ze w taki sposób jak mam to zamontowane, to pompa kotłowa-przed baypassem- grzeje mi wodę w zasobniku, mimo, ze pompa c.w.u. nie chodzi. Robi tak, bo nie ma oporów i tak jej najłatwiej. Jak temu zaradzić, gdzie przenieść pompę kotła by to dobrze działało. Proszę o odzew to postaram się dołączyć schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko co w praktyce oznacza część definicji:

"Sprzęgło hydrauliczne także chroni kocioł przed zbyt niską temperaturą wody powrotnej (korozja niskotemperaturowa)."

Ja mam zawór trójdrogowy mieszający -chroniący kocioł.

Czy nie ma innego=tańszego rozwiązania mojego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...