Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ma ktoś cegłę/klinkier z cegły ręczie formowanej we wnętrzu? planuję obłożyć ścianę na klatce schodowej, w tle tv i barek między kuchnią a salonem i chciałam podpatrzeć*jak mają to inni. Marzy mi ś^ę też*surowa cegła nad blatem kuchennym, choć wiem, że to średnio praktyczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich. Jest to 244 strona forum i byłoby czasochłonne sprawdzanie wpisów dlatego pytanie mogło się już pojawić. Otóż jestem ciekaw czy ktoś budował Granacika w zachodniopomorskim? Dokładniej okolice Kamienia Pomorskiego. Widziałem Granata w Gryficach, ale nie znam ludzi w nim mieszkających (głupio tak z ulicy wejść do obcych i o dom wypytywać). Widziałem też że ktoś właśnie rozpoczął budowę w okolicach Trzebiatowa. Bardzo proszę o kontakt [email protected] . Wysłucham każdej rady i sugestii, ponieważ planuję budowę tego cuda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Serdecznie ,

 

kompletujemy właśnie z żoną dokumenty niezbędne do złożenia wniosku o kredyt i chciałbym zerknąć na zrobiony już kosztorys. I tutaj mam do Was ogromną prośbę aby podesłał mi ktoś życzliwy taki gotowy kosztorys zaakceptowany przez bank :) Poniżej podaje swojego e-maila . Z góry dziekuje Wszystkim za pomoc .

 

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I My się pochwalimy, budowa ruszyła z kopyta :) Najpierw była wielka dziura na piwnicę:

http://images49.fotosik.pl/1504/d0e0475a51b62385med.jpg

A teraz już gotowa piwnica i zalany strop (na zdjęciu jeszcze nie zalany), od wtorku zaczynamy z ścianami parteru

http://images41.fotosik.pl/1496/a1b8707d7c227a23med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam pytanie do Was o podłogówkę w salonie. Nie jesteśmy z męzem przekonani - z jednej strony miło byłoby postawić nóżki na ciepłej podłodze w zimie ale nie chcemy płytek w salonie. Pod panelami czy drewnem już nie będzie takiego efektu, panele się niszczą, drewno izoluje.. co myślicie?

 

W moim granacie zamontowany piec, kończymy kaloryfery no i tę podłogówkę. I czas na wylewki. A w międzyczasie chciałabym zająć się ogrodem i zrobić już podjazd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem ,podłogówka w salonie jest boska .... zalety : cieplutko nawet przy -25( równomiernie) ,brak kaloryferów,do wielkiej zalety,wygody,praktyczności zaliczam kafelki w salonie - nie widać kurzu i smug jak na ciemnych panelach a co za tym idzie sprzątam raz na tydzień (bez wysiłku) nie martwię się o rysy ,plamy ,uszkodzenia itp

podłogówka i kafle w salonie dla mnie rewelacyjne rozwiązanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam pytanie do Was o podłogówkę w salonie. Nie jesteśmy z męzem przekonani - z jednej strony miło byłoby postawić nóżki na ciepłej podłodze w zimie ale nie chcemy płytek w salonie. Pod panelami czy drewnem już nie będzie takiego efektu, panele się niszczą, drewno izoluje.. co myślicie?

Nieprawda.

Panele się nie niszczą bo jak może je zniszczyć temperatura < 35stC. Bardziej może zniszczyć słońce latem lub kominek. Podłoga z drewna też może być.... ale z litego twardego drewna, zwykle egzotycznego (np. jatoba, merbau, akacja, dąb) - swego czasu (ok roku 2008..2009) w którymś numerze muratora było o tym. Tzw deska barlinecka i tego typu wyroby nie wchodzą w grę bo tam 80% to sosna lub świerk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

croolewna ja mam w salonie merbau deski na podłogówce a w pozostałej części kafle i powiem ci, że za nic bym tego nie zmieniła. Mieszkamy już trzy lata i nic sie nie niszczy a merbau jak najbardziej odpowiednie drewno na podłogówkę. Powiem więcej, w sypialni na dole mam tez merbau na podłogówce ale parkiet. Powiem to samo co Claudi... podłogówka jest boooska...nie zastanawiaj się tylko słuchaj starych granatowców....kafle i zimą i latem są milutkie dla naszych stópek. Zimą cieplutkie ale latem w upały chłodne....:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem czeka nas ocieplanie i obrabianie okien naszego granata. Chcemy parapety z cegły ręcznie formowanej, no i chyba będę musiała już kupić materiał nie tylko na parapety ale na cokół i część elewacji, zaczęłam bawić się jaką elewację chciałabym, załączam moje wypociny. PS mąż twierdzi, że dekor z cegieł powinien być pociągnięty wyżej na cały wykusz gdzie jest okno balkonowe, co Wy na to, jak sądzicie, lepiej, żeby to była cegła w kolorze czerwieni, czy może w szarościach-zieleniach? jest taki wybór w hurtowniach, że dostaję obłędu już....załączam kolor elewacji jaki mi się podoba (nie potrafię określić jaki to kolor) i efekt o jaki mi chodzi pokazany na innym projekcie

DSC00316.jpg

nelissen-siena-zilver-wdf-65-cegla-recznie-formowana-1-szt-.jpg

szmaragd_2_widok1b.jpg

cd37dd067a0df851med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...