Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pozdrawiam mocno wszystkie kochane Granaciki !! :D Wszystko idzie zgodnie z planem . Wszoraj wylewano strop,schody i oczywiście balkonik! :wink: Termin gonił ,ponieważ do 30 maja prace miały być wykonane do stropu - to wymogi Banku!Troszkę gwałtowne ulewy zrobiły malutką szkodę ,ale mój szeryf wszystko naprwi.Schody wyszły nawet fajnie ! I tak na serio to decyzja o wyglądzie zapadła na cito . I jest O.K Zdjęia pokażę niech tylko opanuję wklejanie .Jest tylko malutki problem .dach .zaplacone ,pewne a tu klops nie ma .i nie wiadomo kiedy będzie ! :evil: Wasiu ty zawsze mnie pocieszałaś więc wiem, że i :-? :-? :-? tym razem to zrobisz i będzie wszystko dobrze . :p Wasiu ten twój Granacik to taki przystojny się robi że ho,ho aż miło patrzeć. :o przepraszam ,że nie piszę czesto ale mam pierwszoklasistkę i praca ,praca ,praca przecież za spełnione marzenia trzeba mieć z czego spłacić :lol: pozdrawiam mocno Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata, cieszę się, ,ze Tobie idzie tak szybko. Miło słyszeć, że w tak krótkim czasie masz już strop..... Ja musiałam czekać co najmniej pól roku na taki stan rzeczy... :evil:

Zresztą teraz też nie lepiej. Dałam czas mojemu wykonawcy do końca maja a on i tak się nie wyrobił. Jeszcze chwilka niech zakończy to co rozpoczoł - czyli dach - pokryje deskami i papą i powiem mu D-O-W-I-D-Z-E-N-I-A

Kiedy czytam u innych jak szybko to wszystko im idzie to tylko .....zazdroszczę... ze ja akurat tak trafiłam :(

No cóż, ale nigdy nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło.....i pewnie mój domek zdążył trochę osiąść na swoim podłożu, tak więc ściany nie powinny mi pękać w przyszłości... :-? betony dobrze się związały.....i tak dalej.... i tak dalej.... muszę się jakoś pocieszać

No, a teraz wracam do pracy.....bo jak Agata napisała trzeba zarabiać na swoje marzenia.... a ja muszę przygotować materiały dydaktyczne na wykłady coby studenci nie zanudzili sie na śmierć podczas mojego wykładu..... :D

Dobranoc...i niech Wam sie przyśni Wasz piękny i wykończony Granacik... mnie sie już snił..... :lol: [/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Halo,

witam wszytskich ponownie z niekryta radoscia :p

nie bylo mnie juz jakis czas na forum z powodu malych problemow zdrowotnych mojego czteromiesieczniaka...

Jak z adaptacja?? Ano zrobila sie juz adaptacja :lol: Probowalam namowic meza na podniesienie gory o 1 cegle, ale niestety tak sie uparl na budowanie wg projektu...ze nie dalam rady....ale i tak jestem zadowolona :D

W poniedzialek skladamy papiery o pozwolenie na budowe 8) Tak sie dobrze sklada, ze w naszej miescince rozpatruja wszelkie sprawy budowlane dosc szybko, wiec mam nadzieje, ze za 2-3 tygodnie bedziemy miec decyzje na papierze...potem jeszcze malutka kombinacja z przepisaniem dzialki i pozwolen z tesciow na nas (tak bylo w naszym przypadku szybciej :lol: niz jakbysmy wszystko robili po kolei jak trzeba). Juz nie moge sie doczekac kiedy zobacze ten papier !!

niestety potencjalny wykonawca nie bardzo bierze sie za wycene i ciagle nie wiemy, ile zaspiewa i czy dalej z nim rozmawiac...

na poczatek jednak bedziemy stawiac ogrodzenie, wiec moje mysli sa skierowane na sprawy ogrodowe...jakis zywoplot, roslinki wieksze i mniejsze, ktore uwazam warto juz posadzic jak najszybciej, aby potem wsrod zieleni budowlancom lepiej szla robota :p

ALE PRZEDE WSZYSTKIM GRATULUJE WASIOWI I GACIE POSTEPOW NA BUDOWIE!!

To takie mile zobaczyc jak wasze Granaciki rosna i marzyc o wlasnym tak piekniejacym...

pozdrawiam wszystkich

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa.....a propos pytania Magdy........

okrągłe okienko jakos tak mi tam zupelnie nie pasuje...chyba nigdy bym sie do niego nie przyzwyczaila....my je zwyczajnie zamienilismy na kwadratowe 600/600.

przyznam szczerze, ze na tyle nie lubie okraglych form w architekturze, ze nawet zastanawialam sie nad zmiana okna balkonowego w sypialni na zwykle - bez polkola na gorze...

kazdy robi to co lubi :lol: na szczescie mozna sobie prawie dowolnie projekt przeksztalcac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

rzeczywiście Misha555 masz rację, w projekcie można zrobić wszystko to co Nam jako inwestorom i przyszłym mieszkańcom tegoż projektu się podoba.... :D

To małe okrągłe okienko bardzo mi się nie podobało. Tak bardzo, że stwierdziłam, że nie chcę żadnego okienka w spiżarni ....ale będę miała kratkę wentylacyjną coby powietrze było świeże a zimą zimne. U góry okno balkonowe wyprostowałam, żeby pasowało mi do pozostałych okien. A tak na marginesie to dojrzałam do pisania mojego dziennika budowy :D Kiedyś z nostalgią pewnie wspominała będę te czasy nerwów i użerania się z wykonawcą, cenami materiałow oczywiście sidząc na moim zadaszonym tarasie .....och marzenia.... :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho .Ho.Ho :p dzisiejszego poranka byłam świadkiem niezwyklego zjawiska :o Moja druga połowa zachowywała się dość nerwowo .Powód -pierwszy dzień w pracy po dość długim urlopie .Pomyślicie normalne :p Ale jego zachowanie przypominało pierwaszy dzień w pracy młodej matki po urlopie macierzyńskim. ..i to było zjawiskowe!Wasiu .tak to jest z naszymi fachowcami!Wierzyć się nie chce ,że jeszcze można spotkać solidnych . Jak o.k murarze to jeszcze zdążą krwi napsuć kolejne ekipy.Ale my się tego nie boimy i jak Wasio pogonimy!!! Magada z okieniem było tak! Umówiłam się z mężem,że skoro moje projekty nie odpowiadają to niech sam szuka ,ja zaakceptuję tylko jeden projekt ale tylko ten ,który mnie :uwiedzie :Wybrał z setek trzy i oczywiście bez zastanowienia padło na Granacik ! Ale .Ale bez okienka .Zdecydowanie nie ,likwidując spiżarkę to dodatkowy powód .Jeśli chodzi o ksztalt okna balkonowago to delikate zaokrąglenie będzie .Troszkę drożej ,ale to już decyzja męża.Moje koleżanki z pracy chwyciły temat i tak ,jedna już stara się o pozwolenie na budowę a druga szuka działki ! I dobrze bo tematy o ciuszkach , kremach w moim przypadku na parę lat odchodza w zapomnienie . Super pozdrawim mocno dobrej nocki ,niech nam się przyśnią telefony do dobrych ekip, składy budowlane pełne towaru .......[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiu jak juz zaczniesz dziennik, to z przyjemnoscia poczytam:) nie dlatego, zeby sledzic kolejne przeszkody, ktore stanely ci na drodze, ale raczej zeby ustrzec sie przed nimi :lol: no i oczywiscie glownie po to, by widziec jak najszybszy postep prac przy twoim granaciku :D

 

i jeszcze jedno pytanie do wszytskich granatowcow...na jakie kolory elewacji sie zdecydowaliscie?? i czy ktos z was zakladal lub zamierza zalozyc odkurzacz centralny i/lub rekuperator?? bardzo jestem ciekawa, jak wypadaja przy granacie ceny takich udogodnien (moze w zamian za niepodniesienie poddasza :evil: uda mi sie namowic meza na te rozwiazania :wink: )

 

pozdrawiam

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam.Magda jestem przekonana ,,,że kopia Granacika uda sie na 100%.Co do elewacji to zrezygnowaliśmy z cegly klinkierowej a zdecydowaliśmy się na taki groszek nie wiem jak nazwac po fachowemu ,ale wiesz co mam na myśli. Osobiście bardzo podobają mi sie kolorki z projektu i u nas miałlo być tak samo,ale ostatecznie wybralismy inny kolor dachówki i po planach. A co dachu to wybraliśmy juz dawno i zapłacili pewną część też ale kiedy dostaniemy to wielka tajemnica!Po wszorajszych ulewach wszystko mamy zalane, .Krok do przodu dwa do tyłu. ale tak to już jest . A od jutra znowu praca ,dobrze,że to krotki tydzień .Pozdrawiam :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, i cieszę się, że nasze Granatowe forum troszkę się ożywiło :D

Ja też w końcu znalazłam troszkę czasu, żeby znowu usiąść i opisać co tam u mnie na budowie. Ten ostatni tydzień miałam bardzo napięty pod względem pracy,... tej zarobkowej ( ktoś musi pracować :wink: )... więc i na budowę prawie nie zajeżdżałam. Dzisiaj pojechałam, żeby zobaczyć ile zostało zrobione ....i znowu skucha, tydzień minął a moi panowie nawet całego dachu nie pokryli mi deskami. Dobre chociaż to, że zabetonowali słupy na taras i teraz już go widać. Mają jeszcze tydzień, żeby skończyć i wynieść się jak najdalej ode mnie!!! Szukam już następnych fachowców i mam nadzieję, że teraz lepiej trafię. Acha, tak jak wcześniej napisałam poniżej jest link do mojego dziennika budowy. To pisanie jest baaaardzo wciągające.... :lol: Jeżeli będziecie mieli ochotę coś napisać w moich komentarzach to będzie mi bardzo miło...:D

A teraz wkleję parę zdjęć z dzisiejszej wizytacji;

 

Taki widok jest od strony tarasu,mój wydłużony dach nad tarasem. To zdjęcie zauważcie, zrobione jest z tej samej perspektywy co moje zdjęcie z emblematu - po lewej stronie - zmienione bo na miejscu drzewek stoi juz mój Granacik.....

http://foto0.m.onet.pl/_m/b79f0120764e0a95d3dc96ebb839a238,5,19,0.jpg

 

tu jeszcze raz z bliska

http://foto0.m.onet.pl/_m/3d2efa829e5386f946fa122e90ff6200,5,19,0.jpg

 

a teraz widok od przodu, powoli dach zaczyna być czarny od papy... :D

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/6aa29ea6956469fba56defdfd1410bf8,5,19,0.jpg

 

a tak wyglada widok dachu nad tarasem z boku...tutaj będę razem z mężem piła poranna kawusię..... bardzo podoba mi się ta wizja... :D

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/406347ed61feac34e03d704a185cb948,5,19,0.jpg

 

a tak wygląda słup tarasowy w butach i zalany betonem...

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/213d825713dc3aa07236476438b5a632,5,19,0.jpg

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata z przyjemnością obejrzałam twojego Granata, który tak błyskawicznie powstaje :) Gratulacje z powodu posiadania dobrej ekipy. Wklejaj prosze nastepne zdjęcia jak tylko będzie coś nowego. To jest na prawdę bardzo ekscytujące oglądanie takich samych projektów lecz wykonywanych zupełnie inaczej. U mnie stan zero zamknął sie uzbrojoną płytą betonową a u Ciebie widzę zasypany tylko piasek - inna metoda.

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Was serdecznie :D

 

wasiu czytałam dziennik budowy, będę do niego zaglądała za każdym wejściem na naszą stronę, jak ogrodziliśmy naszą działkę tzn. na razie same słupki wmurowane, to wydawało mi sie że o jedną działkę za dużo kupiliśmy już trzeci dzień będe kosiła na niej trawę :lol: , ale Wy to kawałek ziemi macie, tyle przestrzeni tylko Waszej, super :D

 

dzisiaj zaczynamy ocieplanie poddasza tzn. mój mąż i mój tata zaczęli, ponoć nie jest fajnie w okularach i w maskach dobrze ubrani, a i tak wełna ich gryzie :lol: , jak dzwoniłam do Piotrka to niby juz wiedzą jak powinna być założona i robota pójdzie szybko, na szczęście juz nas deszczyk nie interesuje będzie padało to robimy w środku, a jak będzie ładna pogoda to można zacząć ocieplanie domku

 

ktoś z Was planuje kuchnie murowaną? coraz bardziej jestem przekonana właśnie do takiego rozwiązania, musze sprawdzić ile kosztują same fronty szafek

 

Agata gonisz nas szybko, gratuluje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO !!

Wczoraj, tak jak zamierzaliśmy, moja ukochana druga polowka zawiozla papiery do starostwa celem uzyskania PNB :p

Kazali pytac o decyzje okolo 14.06 - to chyba dosc szybko, co??

 

A nasz majster cos sie nie zbiera do wyceny stanu surowego naszego granatka :evil: wiec dalismy projekt innemu (miejscowemu) - panu MARIANOWI........zobaczym co rzeknie :) przynajmniej bedziemy miec porownanie, jak ten pierwszy w koncu laskawie obejrzy projekt..

 

Mamy jeszcze jednego wykonawce w zanadrzu, ale on w tym roku niestety nie moglby zaczac...tyle ma roboty!! a my wolelibysmy jednak jak najszybciej...

 

Na razie zaczelismy spisywac wszystkie jak dotad poniesione koszty (wszystkie wszysciutkie!!) - zobaczymy ile wyjdzie na koniec :o juz sie boje...

 

Pozdrawiam wszystkich

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :D

10 minut temu kupilismy z małżonkiem projekt Granata :D :D :D Wersja bez garazu w lustrzanym odbiciu. Oczywiscie planujemy kilka drobnych zmian w projekcie ale o tym jeszcze napisze :)

Przeczytalismy i pooglądalismy sobie Wasze budowy Granata i bardzo nam się podobają.Przy wyborze kierowalismy sie tym, aby domek był prosty w budowie i funkcjonalny.Granat to jest to! :D

Budowe mamy zamiar zacząć w przyszłym roku, wiec jeszcze troszke czasu mamy ale projekt potrzebny jest nam teraz aby móc załatwic wszlekie formalności związane z budową 8)

Na tym kończe, bo musze wrócić do rzeczywistości i pójść na zakupy :wink:

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...