Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a w sprawie burzy :) no u nas jednak wysokie tempo postaramy sie jeszcze bardziej podkrecic... jesli to jeszcze mozliwe :wink:

dzis mierzyli blaty w kuchni, w poniedzialek montaz, wiec szafki kuchenne beda musialy juz byc caluśkie na cacy :)

majster kladzie plytki w kotlowni, potem ma polozyc tapete w sypialni a potem w koncu zaczac lazienki... za 2 tygodnie (mam nadzieje) montaz drzwi i schodow, wiec wykonczeniowiec musi sie naprawde streszczac... w miedzyczasie bede juz sobie myla okienka i przygotowywala pomalutku wszytsko do przenosin :) a czasu bede miala coraz wiecej juz od poniedzialku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

HEj granatowicze, milo popatrzeć jak nas przybywa :D mam pytanko do tych którzy nie zmieniali pom gospodarczego i wstawiali tam piec na eko groszek jak udało wam sie tam zmieścic piec i jakiej firmy piece macie, u nas jest w planach LIG DUO 25KW i nie moge wykombinowac także jak macie jakieś fottki albo podpowiedzi to z góry dziękuje.

Nasz granacik jest teraz na etapie dachu i wygląda to tak :D

 

http://images35.fotosik.pl/13/f09521fc195cfad7.jpg

http://images33.fotosik.pl/372/ab24e4908bbbacc3.jpg

 

A tutaj taras przeniesipny na bok ze względu na kształt naszej działeczki

 

http://images33.fotosik.pl/372/cbc289e324b08232.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTTIK my mamy piec na ekogroszek z podajnikiem

 

http://images27.fotosik.pl/196/970140de4a910ec5med.jpg

 

a jego usytuowanie w kotlowni (przesuwalismy drzwi pomiedzy kotlownia a garazem w strone tylu domu):

http://images31.fotosik.pl/240/79179930bb884111.jpg

to niebieskie cus to piec razem z podajnikiem :) sori za jakosc ale nie mam tylko painta w komputerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleee nowych zdjęć ;-)))

Siorka74 gratuluję ślicznego dzidzia!

Misha555 super zdjęcia. Bardzo mi się podoba elewacja taka właśnie bez udziwnień. Mogłabyś pokazać zdjęcie domku z przodu? Chciałabym przyjrzeć się okienku małemu z przodu, ten temat bardzo mnie obecnie interesuje.

Wnętrza to obecnie jeszcze dla mnie abstrakcja, ale u Ciebie pięknie.

2magda5 też fajnie już w środku masz, ehhh kiedy u nas taki etap...

Rottik u nas też z racji kształtu działki mamy taras z boku (na razie w projekcie tylko) Mamy dodatkowo doprojektowany wykusz i w tym wykuszu drzwi na taras właśnie. Chciałam wykusz by zyskać trochę miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EiG, pewnie usunęłaś nie to zdjęcie .... :D Sprawdź dobrze....zasada jest taka, że jak usuniesz źródło zdjęcia ( fotosik ) to na stronce pozostaje kratka z krzyżykiem... :D

A na stronce, po prawej stronie masz opcje, cytuj, zmień. Jak wciśniesz zmień to pojawi Ci się okno z Twoim wpisem i tutaj możesz usunąc to zdjęcie.....to znaczy trzeba wymazać adres obrazka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, ja przyznaję, ze to okienko tez mi jako pierwsze wpadło w oko i zwrócilo uwagę na dom, jednak potem mi sie odwidziało :lol:

A ja muszę się Wam pochwaliś, ze jak na razie nie musimy odpalać ogrzewania! :D ... pewnie to zasługa i dobrze ocieplonego domu i rekuperacji, w każdym razie u nas w srodku jest 22-23st, mniej wiecej co drugi dzien palimy w piecu kaflowym (ale doslownie 4-6 polan) i to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja w końcu mogę powiedzieć że i u nas się troszkę ruszyło.

w poniedziałek udało mi się dostać mamy od geodety :D

jak dostałem mapy to wiadomo biegusiem do gminy aby zaadoptowali projekt, i przy okazji umowa z energetyką podpisana,

a najważniejsze ze po miesiącu Agencja Rolna się odezwała :D

nie wiem czy tak jest wszędzie ale u nas tak....nie trzeba być jeszcze właścicielem działki żeby cokolwiek na niej robić :p :p :p i starać się o pozwolenia........

 

A na dzisiaj jest zamówiona fadroma na oczyszczenie terenu z kamieni , korzeni i Bóg wie co jeszcze tam znajdzie...

ale micha mi sie już cieszy..... :p :D :p :D mam nadzieję że pod koniec października będę mógł wam napiasać koleżanki koledzy ława fundamentowa wylana!!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie serdecznie wszyscy granatowicze :D Bardzo miło do Was dołączyć, choć prawdę powiedziawszy forum śledzimy na bieżąco od kilku miesięcy. Jesteśmy na etapie zakupu projektu. Niestety terminy u nas są takie, że na adaptacje z pozwoleniem na budowę musimy poczekać do stycznia :( Na szczęście działka już kupiona i mamy decyzje o warunkach zabudowy i głowę pełna pomysłów. Mamy podobne plany zmian jak beata_piotr, więc na pewno będziemy prosili ich o radę. Chętnie skorzystamy z Waszych doświadczeń. Pozdrawiamy Magda i Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sema mam nadziję, że mail dotarł i że rysunki się przydadzą ;-)

Z tego co jeszcze mi się przypomniało to okno dodatkowe dachowe, żeby doświetlić klatkę schodową - dzięki radom tutaj na forum je doprojektowaliśmy.

 

Kanguros nie wiem jak u Was szybko wszystko przebiega, ale chyba troche się przeliczysz w tych planach. Ja już na początku września złożyłam dokumenty w biurze projektowym do adaptacji, mam już projekt wjazdu, techniczne warunki przyłączeń też już prawie wszystkie mam, ale na pozwolenie liczę dopiero gdzieś na grudzień najwcześniej i budowę planujemy rozpocząć na wiosnę.

 

Dziewczyny (Ania, Marta ;-) ) czy któraś pokaże mi to okienko kwadratowe ??? Bardzo Was proszę.

 

Ania ja teraz "przerabiam" temat rekuperacji właśnie. Myślimy nad instalacją, ale mało o tym wiemy. Czytam więc i czytam, rozmawiałam też z firmą od rekuperatorów na targach budowlanych w Krakowie ostatnio. Interesują nas też gruntowe wymienniki ciepła. Fajnie, że u Was wszystko się dobrze sprawdza. Chcemy wysłać projekt do wyceny i zobaczymy. Jak możesz coś doradzić to bardzo proszę.

 

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny (Ania, Marta ;-) ) czy któraś pokaże mi to okienko kwadratowe ??? Bardzo Was proszę.

 

Ania ja teraz "przerabiam" temat rekuperacji właśnie. Myślimy nad instalacją, ale mało o tym wiemy. Czytam więc i czytam, rozmawiałam też z firmą od rekuperatorów na targach budowlanych w Krakowie ostatnio. Interesują nas też gruntowe wymienniki ciepła. Fajnie, że u Was wszystko się dobrze sprawdza. Chcemy wysłać projekt do wyceny i zobaczymy. Jak możesz coś doradzić to bardzo proszę.

 

Beata

 

Beata, zdjęcia okienka postaram sie przesłać Tobie jak najszybciej - nie mam dobrego ujęcia tego okienka i musze pstryknac fote, jednak pozno wracam z pracy i pewnie w sobotę/niedziele mi się uda... jakbym zapomniała, to Nina (Wasiek) da mi kuksanca na przypomnienie jak przyjedzie :lol:

Co do rekuperacji, to nie mieliśmy już kasy na GWC, takze mamy bez niego.

Jezeli chodzi o ocieplenie, to dom od zew. ma 15cm styro, podlogi tez 15cm, welna na dachu - 28cm, dodatkowo ocieplilam styro sufit w garażu i sciane garazowa sasiadującą z częscia mieszkalną. (zrobilam to, bo w domu rodziców jest pokoj nad garazem - w ktorym przez paaare lat mieszkala siostra. I zawsze bylo tam znacznie zimniej niz w pokojach nie_nad_garazem :wink: takze byłam moze troche przewrażliwiona :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ania, w takim razie cierpliwie czekam na fotkę. Na jednym zdjęciu, które umieściła Misha widać to okienko, ale tak bokiem i w oddali.

Co do GWC to jeśłi wyjdzie bardzo drogo to też pewno zrezygnujemy.

W ogóle zresztą jak pomyślę o kosztach tej budowy to jestem przerażona. Chyba że w totka wygramy i wtedy pójdzie lekko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sikorka74 gratulacje takiego cudnego maleństwa :) Może w końcu i nam się uda i zostaniemy szczęśliwymi rodzicami....

 

Nie było mnie kilka dni a tyle się nowych postów pojawiło,że aż miałam wypieki jak to czytałam....

ktoś pytał o okrągłe okienko...otóż: mi się bardzo podoba, ale mój mąż stwierdził,że jest za drogie, a poza tym w trakcie budowy zrezygnowaliśmy ze spiżarki, dlatego siłą rzeczy trzeba było zrezygnować również z okienka :)

 

Ja w końcu odwiedziłam swoją budowę :lol: :lol: super zmiany (zwłaszcza jak się widzi tylko ją co jakiś czas) ale niestety nie miałam czau jeszcze pstryknąć kilka fotek. Ale za to byliśmy pooglądać kafle do łazienek, drzwi wewnętrzne, kafle do salonu itp. tylko tak orientacyjnie...ale już mniej więcej wiemy co się nam podoba...acha i byliśmy dzisiaj również w salonie kuchennym, jutro podrzucimy tam wymiary dokładne i mniej więcej pani zrobi nam projekt :p ale w sumie jeszcze do kuchni mamy dużo czau, tylko już musimy zdecydować gdzie postawimy sprzęty, żeby elektryk zrobił nam gniazdka w odpowiednich miejscach :) A potem ewentualne zmiany szafek wprowadzę :wink:

No i w poniedz. odbiorę projekt i pokaże panu elektrykowi co gdzie i jak ma zrobić :D

za kilka dni postaram się kleić kilka zdjęć ze ściankami działowymi i zmianami przed domem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ania, w takim razie cierpliwie czekam na fotkę. Na jednym zdjęciu, które umieściła Misha widać to okienko, ale tak bokiem i w oddali.

 

ja to dopiero w poniedzialek cos moge pokazac, bo jutro o swicie wyjazd na weekend - trzba odpoczac przed przejeciem nadzoru nad pracami wykonczeniowymi :) teraz maz mi przekazal paleczke - zobaczymy jak to sie sprawdzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas aras i schody wejściowe wykonane.

W środku budynku działa elektryk.

29 września zaczynają ocieplać dom, teraz zrobimy tylko styropian zaciągnięty klejem z siatką oraz zagruntowany, a wiosną tynk.

6 października zaczynają tynkarze. Później firma od PC będzie robiła podłogówkę.

I potem .... zapewne jakiś czas przerwa, aby wyschły tynki i wylewki, żeby przygotować kotłownię na ustawienie PC. Wtedy mam nadzieję, będzie ciepło w domku i będzie można po wyschnięciu tynków i wylewek działać dalej.

 

 

Mam pytanie do tych z Was, którzy nie mają podbitki, tylko nadbitkę, czy jak to się tam nazywa :roll: generalnie chodzi o widoczne krokwie i deski.

W jaki sposób wykonane zostało ocieplenie zewnętrzne na styku ścian i dachu, tak żeby była szczelina wentylacyjna, ale żeby nie było na tyle miejsca żeby mogły tam wejść np. osy czy inne robactwo. Jakaś siatka ?? Wiecie o co mi chodzi :roll: ? bo za bardzo nie potrafię wytłumaczyć ... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...