Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aniu a o co chodzi z tym wyłączeniem aktywności gniazdka, bo nie kumam niestety :oops:

Iza, chodzi o to, by byl taki włacznik/wylacznik (taki jak do wlaczania swiatla) w domu. Ja mam go na dole kolo drzwi tarasowych (tuz obok gniazdka, dosłownie po drugiej stronie muru, aby nie trzeba bylo sie zastanawiac, gdzie jest wylacznik), tym wlacznikiem mozna wylaczyc gniazdko - chodzi o to, by na zewnatrz domu nie bylo gniazdek, ktore np. pod Wasza nieobecnosc w domu beda aktywne i w pewnym sensie "ogolnie dostepne" :wink:

 

A co do spizarki, to ja nigdy nie jestem zwolenniczka rozwiazan "jedynie slusznych" :lol: Wiem, ze to co u mnie sprawdza sie rewelacyjnie, u kogos innego moze byc kula u nogi i vice versa :wink:

 

No teraz to wszystko rozumiem :) Sorki , że taka nierozgarnięta jestem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ani@, zdaję sobie sprawę jak bardzo przydatna jest spiżarka, ale wolę jednak z niej zrezygnować na rzecz większej kuchni, ponieważ moi członkowie rodziny uwielbiają spędzać czas na wspólnym przygotowaniu posiłków a wszelkie większe imprezy, święta odbywają się zawsze u nas i potrzebuję pomocników w kuchni. Ale każdy z nas ma inne upodobania i buduje oraz urządza domek wg potrzeb swojej rodziny. Pozadrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialam dzisiaj pstryknac kilka fotek....... ale po pierwsze znow zapomnialam aparatu !! :evil: :cry: :oops:

po drugie w kuchni mam taki jubel, ze sie w glowie nie miesci !! nasz fachowiec zaczal teraz przyspieszac z robota ale jest taki troche niedokonczony !! cos zaczyna, nie robi do samiuskiego konca, tylko zaczyna cos innego i tak sobie ciagnie kilka sroczek za ogon.... a mnie to wkurza :evil:

wiec jeszcze kilka dni i pokaze nam nasze efekty :)

wzorek u malego musze jeszcze poprawic, bo szablon, ktory kupilam w markecie byl zrobiony na zbyt grubej folli i farba sie porozmazywala na krawedziach...pewnie spedze kolejny caly dzionek na "wyprawkach" i poprawkach ...

ale za to pokaze Wam efekt ostateczny :D

 

zapomnialam przywitac tak wielu nowych naszych forumowiczow :D ale Was tu przybylo :) super !!! chwalcie sie Waszymi postepami (choc osobiscie wole juz byc przy koncowce tej drogi :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem posiadaczem granacika ale ciągle się zastanawiam czy salon z kuchnia nie będzie za mały no i kominek w przejściu. Są dze ze kominek pownien być w takim miejscu gdzie będzie można sobie usiąść i odpocząć a nie w miejscu gdzie przechodzi się do kuchni. Proszę o opinię tych, którzy już wybudowali i jeżeli ktoś ma zdjęcia jak towyglada w rzeczywstości. Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem posiadaczem granacika ale ciągle się zastanawiam czy salon z kuchnia nie będzie za mały no i kominek w przejściu. Są dze ze kominek pownien być w takim miejscu gdzie będzie można sobie usiąść i odpocząć a nie w miejscu gdzie przechodzi się do kuchni. Proszę o opinię tych, którzy już wybudowali i jeżeli ktoś ma zdjęcia jak towyglada w rzeczywstości. Z góry dziękuję.

 

CENNE UWAGI!!!, MY JESZCZE NIE MAMY PROJEKTU , ALE JESTEŚMY ZDECYDOWANI - PRZEKONAJCIE MNIE ŻE JEST TO DOBRY WYBÓR I ŻE TEN DOM JEST NIE TYLKO PIĄKNY ALE I FUNKCJONALNY POD KAŻDYM WZGLĘDEM.

DO WSZYSTKICH KTÓRZY MAJĄ SWOIEGO GRANACIKA - MACIE JAKIEŚ ZASTRZERZENIA????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa 28, my nie możemy Ciebie przekonywać, że projekt Granat jest ok. Sama musisz wiedzieć czego oczekujesz od swojego domku... :)

Ja moge mówic za siebie....projekt Granat jest bardzo funkcjonalnym projektem. Jest w nim to czego my szukalismy a więc i pokój na dole i spizarka i łazienka, do której nie wchodzi sie prosto z salonu...Jeszcze nie mieszkamy ale już widzę, że codzienność w domku to będzie to czego oczekiwalismy po tym projekcie.

Ania, dziękuję za pomysł ze skrobaczką od płyty kuchennej do mycia okien. POLECAM, nic się nie rysuje a bardzo szybko schodzą wszelkiego rodzaju zastarzałe krople betonu czy wapna....

Jednak mimo tego polecam również zasłanianie okien folią przed robotami mokrymi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ewa - coraz wiecej nas tu na forum, wiec od kazdego mozesz "sciagnac" inne porady/zastrzezenia/spostrzezenia itp. Jedynym wyjsciem, aby sie przekonac o funkcjonalnosci i prostocie w swojej uroczej formie Granata jest niestety przejscie przez wszytskie strony tego forum :wink: jest tu masa zdjec, pytan, odpowiedzi, projektow, porad i na pewno na wiekszosc swoich pytan znajdziesz tu posty :D a jesli jeszcze nie poruszylismy jakiegos tematu w ziazku z projektem - strzelaj :lol:

mi sie nasuwa tylko jedno sprzestrzezenie - idealny domek dla rodzinki, ktora nie miewa gosci bardzo czesto na bardzo dlugo :) gora jest naprawde duza, nawet przy niepodnoszeniu scianki i niepowiekszaniu domku lub samego garazu, dol?? dol jest bardzo funkcjonalny, choc nie ogromny - dla mnie, mojego meza i juzniedlugo dwojeczki dzieciaczkow spooookoooojnie wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazdka, ktore mamy na tarasie, dodatkowe gniazdko nad drzwiami, pod samym balkkonikiem), abym mogla wieszac swiateczne lampki (np. na balkonie)

 

Ani@ dzieki twojej krotkiej wzmiance o tym gniazdku z przodu zaczelismy sie zastanawiac czy mimo skonczenia elewacji nie udaloby sie nam gdzies takowego umiescic...

musimy pogadac z elektrykiem, moze pod balkonikiem uda sie jeszcze wyciagnac jakis kabelek, zeby moc podlaczyc conieco na swieta :) dzieki za podpowiedz, bo mamy gniazdka z tylu ale z przodu to nikt z nas nie pomyslal :oops: :roll:

 

Wasiu no robie i robie te fotki i zrobic nie moge... zazwyczaj zapominam aparatu (chyba go sobie do samochodu wsadze i nie bede wyciagac...) ale w kuchni tez mamy straszny jubel, bo nasz fachowiec duzo rzczy zaczyna i nie zawsze konczy od razu...

teraz zajac sie lazienkami wiec kuchnia musi poczekac na zamontowanie brakujacych szafek wiszacych i frontow...

 

a moze reszta forumowiczow tez ma jakies fotki do wrzucenia ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj Granatowcy , miło popatrzeć jak wasze domki coraz to piękniejsze, u nas troszke pomieszane szyki gośc od dachu nawalił i nie dotarł w tym tygodniu a mieliśmy już zamówionego gościa od okien drzwi i garażu na piatek i jest tak że mamy okna drzwi a nie ma dachu :-? będzie dopiero kładł od poniedziałku :evil:

 

A tak teraz wygląda

 

Drzwi

 

http://images46.fotosik.pl/17/16711d4f47e2df40.jpg

 

Przód

http://images46.fotosik.pl/17/c0502b088b9af2f4.jpg

 

Tył

http://images42.fotosik.pl/17/d4b9c384299f4dc6.jpg

 

Taras

http://images31.fotosik.pl/375/cab44b8a1b63ccaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zostalem rowniez z zona szczesliwym posiadaczem projektu granat.

 

Budowe planujemy zaczac na wiosne przyszlego roku.

 

Chetnie zobaczylibysmy domek na zywo. Jesli ktos by mial ochote go pokazac i przekazac nam jakies wskazowki to chetnie sie spotkamy.

Jestesmy z okolic Poznania ale z dojazdem nie byloby problemu w okolicach Poznania i samego Poznania.

 

Pozdrawiam wszystkich budujacych...

Wojciech Maciejewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytamy i ogladamy jakie zmiany dokonaliscie w soich granacikach i musze powiedziec ze my tez mamy ich kilka , niestety niektorych nie da sie zrealizowac ze wzgledu na warunki zabudowy, ale napewno beda:

- podpiwniczenie czesci domku

- okno nad klatka schodowa

- powiekszenie tarasu i calkowite jego zadaszenie

- likwidacja skrytki , kosztem powiekszenia kuchni

- czesciowe zasloniecie kuchni

 

To chyba jedne z wiekszych zmian ktore planujemy zmienic. Mamy zatem prosbe czy moglibyscie nam przeslac zdjecia i rzuty piwnicy Ci co maja oczywiscie zrobione podpiwniczenie. Macie wyjscie na zewnatrz z piwnicy? My planujemy wejscie od ogrodu pod pomieszczeniem gospodarczym , rownolegle do domku w strone tarasu , oczywiscie zadaszone. A z domku wejscie do piwnicy z przedluzonej klatki schodowej, gdzie czesc z Was robila sobie schowek pod schodami . :)

Pomieszczenie gospodarcze czesciowo zaadoptujemy na skrytke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...