Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich :) również jestem w trakcie budowy granacika, mamy z mężem pewien problem. Nie może zdecydować się czy zrobić podbitkę prostopadle do ściany, czy po skosie (równolegle do belki). Czy oprócz względów estetycznych, ma to jakieś znaczenie????

 

A co myślicie o kamieniu elewacyjnym z piaskowca (żółty)??? Chcielibyśmy wyłożyć nim elewację z przodu, wokół drzwi wejściowych i okna balkonowego. Może znacie opinie na temat praktyczności, czy trzeba dodatkowo impregnować, jak reaguje na różne warunki klimatyczne??? Czy można go jakoś czyścić? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do EWA28

Ja długo nioe mogłam sie przekonać do tego projektu, bowiem miałam inny upatrzony, ale mój mąż wybrał i nie chciał z niego zrezygnować. Z czasem i ja się przekonałam, ponadto mówią że jak mężczyzna wybierze projekt to przynosi to szczęście. Dla mnie układ pomieszczeń jest dobry, wprowadzamy tylko małe zmiany na parterze. Jedziemy dzisiaj do projektanta i po zatwierdzeniu wszystkich zmian napisze co dokładnie zmieniliśmy. Domek jest naprawde super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już dawno obiecałam dokładam kilka zdjęć mojego ślicznego granacika :)

Nasza podbitka...jeszcze w salonie :p

http://images26.fotosik.pl/282/a788cf5383f20994med.jpg

 

Ścianka pod kominek

http://images45.fotosik.pl/17/651574c6c54d0c84med.jpg

 

Wiatrołap :lol:

http://images34.fotosik.pl/376/21abf2db9e111ebdmed.jpg

 

Widok na łazienkę z małego pokoju na dole

http://images27.fotosik.pl/281/75b8505df7b7c804med.jpg

 

wejście do mały pokoi na górze

http://images46.fotosik.pl/17/96dc34b6c8146c42med.jpg

 

Ścianka dzieląca toaletę i umywalkę na górze w łazience

 

http://images32.fotosik.pl/375/f20b10e1ce2c023amed.jpg

 

Pach na wyrównanie terenu :p ale tym zajmie się teściu jak wróci hihi

 

http://images45.fotosik.pl/17/e1628a52eea6439emed.jpg

 

Wykop pod elektrykę

 

http://images30.fotosik.pl/282/3e38b7fea03da6c0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ciasteczkowypotwór: My płacimy za adaptację 3300,00, wszystkie zmiany sa w tej cenie, ponadto mamy w tym projekt piwnicy (częściowo), projekt budynku gospodarczego na działce, projekt zbiornika bezodpływowego i gratis nadzór budowlany na całą budowę. Zmiany jakie wprowadziliśmy to:

- likwidacja tarasu z tyłu budynku i przeniesienie go na boczną ścianę, co za tym idzie zmiana okien

- nad tarasem balkon i dzwi balkonowe z obu pokoi

- dach z tyłu równy na całej długości

- kuchnia częsciowo zasłonięta, likwidacja schowka koło kuchni, kominek na sciance koło schodów

- podniesienie ścianki kolankowej o dwa pustaki na całym domu oraz nad garażem co daje dodatkowy pokój.

Sądze ta cena jest dobra, projektant sam chodzi do elektrowni, gazowni i wodociągów z wszystkimi papierami, my czekamy juz tylko na pozwolenie.

Prosze o wasze opinie, pozdrawiam wszystkich granatowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnych nowych forumowiczow.

 

Nie mam pewnosci czy koszt adaptacji nie jest np. rozny w roznych wojewodztwach...

my w wielkopolsce placilismy minimalnie wiecej niz koszt projektu (chyba okolo 2300 PLN) a w tym powiekszalismy garaz (wzdluz i wszerz), taras i dach nad tarasem.... reszta zmian (dodane okno nad klatka schodowa czy scianka w lazience byly czysto kosmetyczne, wiec gratis :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Pytanko do agajan pisalas ze robicie podpiwniczenie domu, my z mezem rowniez bedziemy czesciowo podpiwniczac dom, mozesz mi powiedziec jak rozwiazaliscie kwestie wejscia do piwnicy? Nam podsunieto pomysl aby zrobic wejscie bezposrednio pod pomieszczeniem gospodarczym schodkami w dol i wejscie oczywiscie zadaszone. A wy jak to rozwiazaliscie? Ze zmian jakie jeszcze wprowadzamy to likwidacja spizarki, czesciowo zamknieta kuchnia, podniesienie scianki kolankowej, wstawienie okna na klatce schodowej wg sugestii pozostalych osob dziekuje za rady :), nad garazem bedzie zrobiona pralnio suszarnia, powiekszymy taras jednak zastanawiam sie nad calosciowym zadaszeniem z uwagi iz moze nie wchodzic tyle swiatla, a pomieszczenie gospodarcze zaadoptuje na ala spizarke i przechowywalnie pozostalego sprzetu :)

 

pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do anmaciejewska.

Otóż nam rozwiązanie podpowiedział projektant. Początkowo miało byc wejście do piwnicy pod schodami tymi na poddasze. ostatecznie zostało na tym iż będą w garażu. Garaż będzieczęściowo podpiwniczony i wydłuzony z tyłu domu, przód zostaje tak jak w projekcie. W garażu będzie właz i stopniowo schodki w dół. Co do ścianki kolankowej to będzie podniesiona o dwa lub trzy pustaki, również nad garażem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz, my piwnice robimy pod ta czescia domu gdzie jest pomieszczenie gospodarcze, lazienka, pokoj, dlatego wejscie bedzie najlepsze wlasnie pod pomieszczeniem schodkami w dol, i dodatkowo bedziemy mieli zrobiony zsyp na ekogroszek czy ewentualny mial w zaleznosci na co bedziemy miec piec. Tu jeszcze nie zapladla decyzja do konca :) A co do kosztow to za adaptacje placimy 1300 zl a za zmiany + piwnica 1000 czyli razem 2300 a my wszystko bedziemy dokonywac w biurze projektowym w Poznaniu przez ktorych zamawialismy projekt.

Juz macie wszelkie formalnosci zalatwione czy jestescie w trakcie? Bo my w trakcie i mam nadzieje ze uda nam sie cos rozpoczac jeszcze w tym roku :) Poki co jestesmy dobrej mysli a jak bedzie to sie okaze :)

pozdrawiam Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa 28 masz rację łazienka na dole jest mniejsza niż w projekcie...koło okna nie mieści się nam już prysznic...pisałam o tym wcześniej,że fachowcowi nie chciało się docinać porotonu i dziura na okna (z pomiesz. gospodarczego i łazienki) nie wyszła po środku...więc jak postawiliśmy ściankę działową między oknami łazienka wyszła mniejsza :evil: :evil:

Niestety nie mam wymiarów tej łazienki...już ją taką zostawiliśmy i nawet nie mierzyliśmy jakie ma wymiary...to pewnie dopiero zmierzymy jak będziemy kupować kafle :)

 

 

Aaaa...WITAM NOWYCH GRANATOWCÓW :lol:

 

co do adaptacji projektu: my nie płaciliśmy nic, bo te zmiany które zrobiliśmy (podniesienie ścianki kolankowej nad garażem, wejście do pomieszczenia nad garażem i likwidacja spiżarki) nie są jakimiś zmianami, które wymagają jakiś specjalnych adaptacji :wink: :wink:

 

Dziewczyny co do mojej kuchni to macie racje...chyba lodówka nie będzie stała koło piekarnika...dlatego jeszcze to nie jest ten konkretny projekt... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula z tego co ja sie orientuje to adaptacja jest wymagana do danych warunkow geodezyjnych dzialki..... to wlasnie w adaptacji masz okreslone jak gleboko maja kopac pod fundamenty... albo jak wysoko je wyniesc ponad zbyt podmokly grunt, czy trzeba robic drenaz i jesli grunt jest np. "ruchomy" to jak nalezy wzmocnic konsrukcje domu, zeby za pare lat z jednej strony bardziej "nie usiadl" niz z drugiej.... i za to zazwyczaj biura projektowe licza sobie i to calkiem sporo.... no chyba ze Wam nie policzyli :) to szczesciarze jestescie...

ale nie wiem, czy bez adaptacji tak sobie spokojnie mogliscie zaczac budowe... bez tego chyba nie moga w gminie w ogole wydac pozwolenia (choc ja moge sie tu mylic, to maz zna sie bardziej na tej papierologii i ja zalatwial... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kilka fotek.... obiecalam to wklejam :D

 

wlasnorecznie malowane dekory w pokoiku synka:

http://images38.fotosik.pl/18/bca23783c51873b8med.jpg

 

i w pokoiku corci (mam nadzieje :D )

http://images28.fotosik.pl/283/d7eb82d5ef93513cmed.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/18/50e085bc27a3afb4med.jpg

 

ciagle niedokonczona kuchnia (bez czesci frontow, sprzetow.. no i straszny balagan) - widok ze spizarki

http://images34.fotosik.pl/377/7d3c7d584f8bfa18med.jpg

 

i jeszcze widok ze spizarki na slup w ktorym bedzie lodowka a nad nia 2 szafki

http://images36.fotosik.pl/18/787ab0966f2e2a08med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

podzielcie sie prosze informacja ile Was wynioslo/wyniesie położenie instalacji elektrycznej w calym domku.

 

Nasz elektryk wyliczyl nam 11 000 zł a w tym, m.in.:

połozenie kabli z prądem, gniazda TV i internet (u nas nie ma kablowki wiec rozdzielnik na 4 tunery), domofon, przecowprzepieciowe zabezpieczenia, instalacja na tarasie i przed domkiem(elewacja przod i tyl) , szafka z bezpiecznikami, podłączenie otwierania bramy garazowej i bramy wejsciowej, gniazdka (bez opraw), okablowania na strych)- czyli kompletna instalacja elektryczna (I hope :) )

 

cena za material i robocizne (bez zalozenia opraw, zyrandoli, oraz bez plastkowych kontaktow, przelacznikow)

 

dzieki i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misha555 gratulacje.. masz bajecznie w domu :D :D

mam mały problem i proszę o pomoc granatowiczów, gdyż jak się okazało po wylaniu ław i analizie zdjęć zauważyłam, że wykonawcanie robiąc fundamenty nie wykonał wykopu i nie zalał betonem miejsca pod kominy :evil: :evil: jak można to poprawić??? szlag mnie trafia bo w betoniarce zostało 2 taczki betonu i starczyło by na te kominy :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misha555 śliczne pokoiki, super dekoracje. Zachwyciła mnie też kuchnia i mam prośbę : możesz w wolnej chwili zrobić zdjęcie kuchni tak żeby był widok od drzwi z salonu? Chodzi mi o tą ściankę przy meblach kuchennych, chciałam zobaczyć jak to wygląda z drugiej strony. Będę wdzięczna.

 

Co do kosztów adaptacji to faktycznie z tego co się orientowałam to różnie to wygląda. Trzeba szukać i pytać bo jeden architekt powie 2 tyś. a drugi za to samo 8 tyś. Nasze zmiany: doprojektowanie wykusza z wyjściem na taras z boku, likwidacja tarasu z tyłu, doprojektowanie balkonu nad wykuszem, zmiana okienka okrągłego na kwadratowe, dodatkowe okno w pomieszczeniu nad garażem (w ścianie), dodatkowe okna poziome w garażu z boku, dodatkowe okno na klatce schodowej, zmiana usytuowania komina, poszerzenie garażu o 0.8m, dodatkowe drzwi z zewnątrz do pomieszczenia gospodarczego - chyba tyle. Koszt: adaptacja domku na działkę 1300, uzgodnienia mediów 600, zmiany 700, i dodatkowo 200 już nie pamiętam za co..chyba wyłączenie z produkcji rolnej i inne papierkowe sprawy, które biuro za nas załatwia. Czyli 2800 netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misha masz rację...taka adaptacje to mieliśmy,ale niestety nie wiem ile za to zaplacilismy...a ta pomyłak wynika z tego ze czytam za duzo postów na raz i do konca chyba nie wiem co przeczytałam a pomyślałam,że chodzi i zmiany w projekcie które dokonalismy i zaakceptowanie ich.....mniejsza z tym :lol:

 

Co do twoich wnętrz...to zazdroszczę Ci :oops: (w dobrym tego słowa znaczeniu) Zazdroszczę,że masz tak pieknie w domu, ale bez talentu byś tego nie dokonała i talentu też zazdroszczę :) :lol:

Pięknie już jest teraz, a co będzie jak już wszystko będzie gotowe...

 

rottik ja uważam,że drogo się ceni ten wasz elektryk...

nasz chce 3200 za robociznę...a naprawdę dużo ma do zrobienia...kontaktów, gniazdek, światełek, włączników itp. hihi....

Co prawda sami musielismy wykopać mu rów od domu do słupa,żeby podłączyć wszystko i za materiał tez sami (on zamawia i przedstawia nam faktury)..ale to i tak uważam,że tanio nam policzył :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do anmaciejewska. My jesteśmy na etape adaptacji projektu, tzn. kupiliśmy gotowy projekt i jest juz u projektanta z uzgodnonymi zmianami. Projektant zalatwia wszystkie papierki, ktore są potrzebne do pozwolenia, my musimy cierpliwie czekać. Powiedzia nam że w tym roku będzie ciężko, bo dlugo czeka się na decyzję od starosty dot. odrolnienia dzialki (czy coś ). najgorsze jest to co dzieje się na gieldzie, my chcemy wziąść kredyt na budowę tego domku a niewiadomo co będzie dalej. Pozdrawiam.

p.s. szukam kogoś kto buduje taki domek w okolicach Przemyśla może być troche dalej.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyscie na maila przeslac kosztorys i zestawienie materialow przy orginalnym projecie bez wiekszych zmian. Musimy z zona sie zabrac za sporzadzenie kosztorysu do banku i bardzo pomoglby nam przykladowy oraz zestawienie materialow.

 

Mam droga prosba do tych co podpiwniczali domek, czy mozecie podeslac zdjecia z budowy (wyjscia do piwnicy, wyjascia na zewn, rzuty z projektu itp.)? My planujemy podpiwniczyc czesc domku: bez garazu, salonu oraz kuchni.

 

Pozdrawiam

Wojciech M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...