Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Agaba ja mam piec kondensacyjny De Ditrich (chyba tak sie pisze)

solary zalane i odpalone zostało całe to ustrojstwo, przy pazdźiernikowym

słońcu woda nagrzana do 40C st :D

 

a strop zalewali nam też jednego dnia murarze, sami sobie domek zrównali

ze stropem garażu ale nie mam im tego za złe po prostu nie mamys chodka

do tego pomieszczenia nad garażem.

 

 

Jade oglądać w weekend mój narożnik 240x160 małż stwierdził, że za mały :o

poprostu stwierdził, że pokój go wchłonął :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich "Granatowiczów". Od niedawna jestem posiadaczem projektu "Granat". Zanim przystąpię do realizacji mam do Was kilka pytań, gdyż mam kilka wątpliwości, które nie pozwalają mi rozpocząć budowy.

 

1. Bardzo martwi mnie mała powierzchnia salonu i kuchni. Czy już może ktoś rozplanował sobie ustawienie mebli? Chciałbym wstawić między kuchnią a salonem stół z 4-6 krzesłami. Powierzni tej nie można nazwać jadalnią ale czy to się tam zmieści??? Może ma ktoś już zdjęcia z meblami lub aranżację tych pomieszczeń.

 

2. Czy zamiast okien na ścianie między kuchnią a salonem dałoby radę dobudować wykusz? Czy może ktoś przymierzał się do takich zmian?

 

3. Na projekcie wszystko wygląda dobrze, ale czy w rzeczywistości Granat nie jest zbyt ciasny??? Prawdę mówiąc wybrałem ten projekt, gdyż przypadło mi do gustu rozplanowanie całego budynku, ale nie zwróciłem uwagi na wymiary pomieszczeń.

 

Żałuję, że nie mam możliwości zobaczenia jak Granat wygląda w rzeczywistości i mam nadzieję, że forumowicze pomogą mi rozwiać wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAXYS z tego co wiem to nie jest dokładnie Granat. Jest to tylko projekt wzorowany na Granacie. A mi chodzi dokładnie o Granat'a. A mnie ciekawi ta sprawa wykuszu, bo jak na moje rozumowanie dodam wykusz, to po bokach zostaną mi 2 ściany o długościach około 1,5!!! Dlatego moje wątpliwości co do wielkości tego domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ARGI

cieszymy sie z kolejnego posiadacza projektu ktory podzieli sie tu z nami swoimi odczuciami i doswiadczeniami

co moge doradzic na poczatek ?? uzbroic sie w cierpliwosc i przejsc przez caly watek :lol: :wink: na kazdej stronie jest cos ciekawego, sa zdjecia z roznych etapow, sa wywody innych i odpowiedzi/podpowiedzi do dokladnie tych samych pytan/watpliwosci, ktore napisales w swoim poscie.

Ale jesli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania - na pewno ktos z bardziej doswiadczonych pomoze :)

 

pozdrawiam i zycze milej lektury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argi, przede wszystkim tak jak poradziła mischa555, najpierw przeczytaj wątek, bo znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Ja doprojektowałam wykusz (do granata !) i wcale nie zostały mi ścianki po 1,5 m, ale po 2,2m - mierzone wewnątrz, a wcale ten wykusz nie mam jakiś bardzo mały, bo z boku w wykuszu mam drzwi tarasowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My wlasnie malymi kroczkami dobijamy do konca z kompletowaniem dokumentow :) Czekamy jeszcze za mapkami od geodety mialy byc na dzis ale dostalismy informacje ze otrzymamy je dopiero w nastepnym tygodniu bo w urzedzie sie nie wyrobia :evil:

Przegladalam sobie dziennik Izulka i musze powiedziec ze zdjecia ktore sa dodane robia wrazenie :) Izulek mozesz mi poiwedziec czy wy macie spizarke czy ja zlikwidowaliscie? Patrzac na zdjecie salonu i kuchni ktore zrobilas wydaje sie on duzy moze dlatego ze kuchnia nie jest cala zabudowana :) My dzisiaj wypiszemy ostatecznie nasze zmiany aby juz miec wszystko do architekta i bedziemy czekac cierpliwe az wszystko zostanie zrobione i moc skladac wniosek o pozwolenie.

Mam nadzieje ze jeszcze w tym roku uda nam sie cos dowiedziec ale wszystko zalezy od szybkosci urzedow :x

Pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez likwidujemy spizarke z uwagi iz chce troszke wieksza kuchnie a poza tym bez spizarki jest bardziej ustawna :)

A spizarke czy takie pomieszczenie domowe robie z pomieszczenia gospodarczego z uwagi iz my robimy piwnice gdzie bede miala cala kotlownie dlatego to pomieszczenie moge sobie zaadoptowac :)

My ta scianke tez chcemy zostawic taka duzą jak Ty zrobilas lub troszke duzsza chcemy zakryc 1/3 kuchni.

Ale dzieki twoim zdjeciom mam poglad jak to wszystko wyglada :)

Zazdroszcze ze juz na takim etapie jestescie amy bedziemy dopiero zaczynac ale mam nadzieje ze wszystko bedzie po naszej mysli i nie dlugo i my bedziemy na takim etapie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich zakochanych w domkach projektu Granat. Ja jestem nim poprostu zauroczona jestem z mężem na etapie kupna projektu ale nie ukrywam ze bardzo chialabym zobaczyc ten domek na zywo wiec prosze o pomoc moze znacie jakiegos Granatowicza z Podkarpacia ktory chialby sie podzielic swoim pieknym domiem. Znaczy dal obejzec domek :) bedzie wdzieczna za jakiekolwiek informacje nie ukrywam ze bardzo mi na tym zalezy. Pozdrawiam Wszystkich włascicieli tych wspaniałych domków :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o zwolenników to owszem ogladałam wiele projektów i zawsze było tak ze jak był ładny i przestronny to nie miał np pokoiku na dole a dla mnie jest on bardzo wazny a Granat ma wszystko a najbardziej podoba mi sie ta prostota i rozmieszczenie pomieszczen przez co sadze ze jest bardzo funcjonalny. A o to chyba nam wszystkim chodzi. Bardzo chiłabym zobaczyc domek na zywo choć by w surowym stanie i mam nadzieje ze znajdzie sie ktoś kto bedzię chciał się pochwalić nim. Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no aż tylu nowych właścicieli Granata.... :D :D :D Witam.....

Fajnie, że wybraliście ten projekt, ponieważ utwierdzacie nas pierwszych właścicieli Granata, że dokonaliśmy dobrego wyboru.... :D :D :D

Marta, no już, już jesteście na finiszu.....pogratulować.... :) :) :)

Ja z kolei mam juz potwierdzenie, że i tym razem nie bedę Babcią ......tylko zoną dziadka.... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...