Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej wszystkim,

przyłaczam sie do gratulacji dla Magdy. Pozwolenie to bardzo ważna rzecz. Małgosiu juz odpowiadam na pytanie odnośnie hydrauliki. Pan inspektor powiedział, że lepiej kłaść hydraulike po tynkach bo wtedy mam pewnośc, że żadna rurka nie zostanie zniszczona przez tynkarzy. Zdarzało mu się już, że hydraulik był wcześniej niz tynkarze a potem były problemy z rurkami do kaloryferów lub wody - zniszczone ( zasada to i tak nie moje :( ). Drugi powód to równomierne rozłożenie rur. łatwiej jest rozmieścić na równej ścianie. Nie wiem ile w tym prawdy ale mój mąż stwierdził, że rzeczywiście lepiej później zatynkowac miejsca po hydraulikach niz miałoby byc coś zniszczone. Oczywiście, jeżeli robi to Twój mąż sam, to zupełnie inaczej do tego podchodzi, bo to jest jego.

A teraz pochwalę się.

Od dzisiaj nikt z dotychczasowej ekipy nie będzie mi sie szwendał po budowie :D

S K O N C Z Y L I !!! dach juz zrobiony. Niestety, nie miałam czasu, żeby jechać dzisiaj na budowę , więc zdjęcia zrobie i wkleję jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przemyslen Pana Inspektora, to podpowiedział nam też, jak mamy zrobić taras, żeby było ok. oraz schodki wejściowe. Mówil tez o wypełnieniu ścianki kolankowej obok murłaty. Murłata nie jest taka gruba jak pustak, więc koniecznie trzeba tam wstawic pustak ze ścianek działowych w celu wypełnienie pustki.AAA zwrócił też uwagę na ścianki szczytowe i przestrzeń, która powstała między tą ścianką a krokwią. To tez uczulał, żeby wypełnic wełną mineralna - koniecznie. Kazał tez pamiętać przy ociepleniu poddasza o pozostawieniu pustki między dachem a wełna mineralną. To akurat będzie robił mój mąż i wie jak to ma zrobić ale tak jak nam podpowiedział, poczekamy do jesieni z ociepleniem. Agata a gdzie Twoje zdjęcia schodów??? Pan inspektor usilnie namawiał mnie na zrobienie schodów betonowych,obłożonych później drewnem. Miałabym wtedy załatwioną sparwę rozliczenia z moim wykonawca .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiu super porady od tego inspektora...niby rzeczy, o ktorych wszyscy jakos wiedza, ale tak nie do konca... a pamietac o nich bezwzglednie trzeba...zaraz je sobie gdzies zapisze, wydrukuje i do teczki...i do teczki :)

no i czekamy na zdjecia !! :D

 

a u nas ogolnie buuuu....

mialo byc wczoraj pozwolenie na budowe, a tu klops - zapomnielismy o jednym papierku...wylaczeniu ziemi rolnej z uprawy czy jakos tak sie to nazywalo...czesc urzedow robi to samodzielnie miedzy wydzialami, ale nasz akurat nie...do tego jeszcze musza wejsc w pole i sprawdzic klase ziem.

wszytsko moze sie przesunac nawet o miesiac!! nie jest nam co prawda PNB potrzebne od zaraz, ale.....no wlasnie, milo byloby miec je juz teraz...

w koncu zaczeli sie tez odzywac murarze zapytani przez nas o wycene...jednak bez konkretnej wyceny!! ja nie wiem, jak to bedzie, skoro oni pracuja w takim zolwim tempie juz z wycena!! :evil:

jeden nawet stwierdzil, czy nie mozna by budowy zaczac troche wczesniej, bo materialy przestaly drozec... moze jestem za bardzo wyczulona, ale koles pewnie sie boi ze do jesieni ceny tak pojda w dol, ze nie zarobi sobie biedak tyle ile by chcial...

dobra dosyc narzekania - chyba wstalam dzis lewa noga :(

przed nami piekny weekend...dla niektorych oznacza to pewnie weekend pracy - ale za to pracy przy wlasnym GRANACIE :)

 

pozdrawiam

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :D

czy to urlopy się już zaczęły?

wiecie może na jakiej podstawie otrzymuje sie częściowy odbiór budynku? jakie kryteria musza być spełnione?

dowiedziałam się, że trzeba mieć taki częściowy odbiór i wtedy nie płaci się prądu budowlanego tylko można podpisać umowę docelową na energię z daną taryfą

u nas na budowie barrrdzo spokojnie, ogrodzenie skończone, a w sobotę przywieźli drzewo więc było pierwsze układanko, na poddaszu wełna 20 zamontowana, teraz mobilizacja przed układaniem wełny 5, coś chłopaki nie mają natchnienia do pracy

wczoraj zamontowali napęd do bramy, wcześniej wymieniono nam szybę w kuchni i ramę w oknie balkonowym, jedynie firma gerda coś się nie spieszy z odpowiedzią na złożona reklamację, a to już 6 tydzień po montażu i nic :evil:

kuchnia będzie murowana już mamy rozmieszczone szafki półki i inne takie :D , chociaż jeszcze daleko do układania płytek, ale już znaleźliśmy te do łazienki najładniejsze dla nas :wink:

a wiecie co to za drzewo buk parzony?, znajomy będzie nam robił schody i mówił żeby na dąb sie teraz nie pchać bo jest koszmarnie drogi i cena dębu cały czas rośnie i żeby montować buk

 

pozdrawiam serdecznie, Gosia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Gosia masz rację, moja nieobecnośc spwodowana była wyjazdem. JUz jestem i oczywiście zaraz sprawdzam co sie nowego wydarzyło u granatowców. I co? i nic, tylko jeden wpis - Sutruh, czyli Gosi - a gdzie pozostali? Czyżby nie było u Was żadnych postepów na budowie?

Gosia, słyszałam, że nie dobrze jest robić częściowy odbiór, ponieważ wtedy rzeczywiście przyjeżdżają i wszystko sprawdzają. Mówił to nam ten inspektor nadzoru, kóry był na kontroli. Powiedział, że najlepiej po zakończeniu zgłosić a wtedy może się zdarzyć, że nikt nie przyjedzie na kontrolę tylko od razu dostaniesz pozwolenie na zamieszkanie. Przy częściowym odbiorze, masz określony czas na wykonanie pozostałych rzeczy i musisz się trzymać tych terminów.

Fajnie, że masz juz kilka reklamacji załatwionych.

Agata, a co z Tobą? Nic nie piszesz, jak daleko już jesteś? Może odwzwij się, co i pokaż nam troszkę zdjęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D przeglądałam forum i rzeczywiście dużo jest opinii żeby nie robić częściowych odbiorów bo wtedy na pewno urzędnicy przyjadą, a przy końcowym nie koniecznie 8)

ale wiecie czego się jeszcz dowiedziałam przeglądając forum!!! że można zameldować się w domu w którym jest szambo, w którym jest woda i jakiś pokój do zamieszkania, a nie ma odbioru tego budynku i jak to "u nas" bywa możesz byc zameldowany w domu w którym nie możesz mieszkać :lol: - nie czytałam aktów prawnych tylko forum więc nie wiem na ile te informacje sa zgodne z przepisami i naszymi normami, jeżeli to prawda to musimy sie spieszyć do końca roku kiedy jest termin wymiany dowodów i zameldować się juz u siebie w nowym domu, w którym nie bedziemy mieli prawa jeszcze mieszkać. super, nie :D

 

pozdrawiam, Gosia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdagłowa do góry .... :D i tak nie będziesz czekała tak długo jak ja czekałam. Powoli a dojdziesz do celu..... Gosia jeżeli inspektor nadzoru budowlanego mówi, żeby nie robić częściowego odbioru to cos w tym musi być. A u mnie nowość na budowie...... postawili mi słupy do elektryczności... :D :D no to teraz jak podłaczą prad - a będzie to dopiero w przyszłym tygodniu - to bedzie jak w 21 wieku. Nareszcie mój biedny mąż nie będzie musiał codziennie rozwijać prawie 250 metrów kabla elektrycznego do najbliższego słupa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś widzę, że nasze forum śpi .... :-?

Hej, GRANATOWCY czyżby u Was na budowie nic się nie działo? Wiem, że czasu jest mało ale można coś wykroić w natłoku zajęć i opisać troszkę swoja budowę. To na prawde jest bardzo ciekawe co się dzieje na innych budowach.

Więc do klawiaturrrrry........ :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Słej, nie ma problemu. Jak chcesz zobaczyć w rzeczywistości dom GRANAT to zapraszam. Uprzedzam tylko, że mój dom jest dużo wiekszy niż oryginalny projekt. Pewnie juz czytałeś ale przypomnę, że wydłużyłam i poszerzyłam sciany zewnętrzne i wyszło mi "tylko" 200 m2. Ja buduję za Elblągiem więc z Mławy nie jest aż tak daleko. Przeslij mi swojego maila i umówimy się już na konkretny dzień. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie cos zamarlo na naszym forum....wrocilam z "weekendu wakacjowego" i co widze?? nikt niczego nie napisal...dopiero dzis wasiu pogania :lol:

ja nie mam kompletnie nic do napisania :( czekamy, czekamy i jeszcze raz czekamy......na PozwolenieNaBudowe....a rzepak czeka na koszenie :)

no i czekamy na wyceny...jedna miala byc na piatek i co?? czekamy.....

mam nadzieje, ze kiedys to czekanie sie skonczy :)

chociaz i tak wasiek pobila wszelkie rekordy w czekaniu na swoj GRANACIK :wink:

pozdrawiam wszystkich i czekam na kolejne zdjecia z waszych postepow na budowach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dlugo sie nie odzywalam, ale rzeczywiscie strasznie duzo sie dzieje i jestem niezle zakrecona - tym bardziej, ze maz byl przez ostatnie dni na urlopie, wiec razem moglismy pozalatwiac duzo wiecej spraw, nizby udalo mi sie zalatwic w pojedynke (biorac pod uwage dwa slodkie szkraby uwieszone u moich nog :wink: )

U nas na finiszu ocieranie lez :wink: po sporym wydaku - wczoraj zalalismy strop! Jednak nie bylo jeszcze tak strasznie - majster mowil o 22 metrach betonu, a caly strop, schody wewnetrzne i taras udalo sie zalac 18 metrami, takze jestesmy ponad 1200zl do przodu 8) .

Od momentu, kiedy domek zyskal nadproza nad otworami okiennymi wyglada juz jak prawdziwy dom. :D

Co do dotychczasowych zmian, to jestem bardzo zadowolona z zamiany tego jednego okna na dole w pokoju/kuchni na dwa - takie jak pietro wyzej. Po ulozeniu terivy pomieszczenia wydaja sie byc male, ale to ponoc normalne...choc jak patrze na schody, to gore bedziemy musieli urzadzic tylko meblami z ikei :lol: albo pozostaje nam wstawienie co wiekszych mebli przed zrobieniem dachu :lol:

Teraz dwa tygodnie przerwy technologicznej.

Poza tym dachowka zamowiona - zdecydowalismy sie na creatona miedziana angobe, czyli kolorystyka bedzie inna niz zaproponowana przez autorow projekru. Musimy sie tez sprezac z oknami, bo czas oczekiwania na realizacje to 12 tyg. :o Chcemy miec drewniane, ale nie moge sie do konca zdecydowac na uklad szprosow i ...prawde mowic troche sie ich boje :lol: - nigdy nie mieszkalam w domu, w ktorym byly okna ze szprosami i zastanawiam sie, czy nie bede sie czula jak w wiezeniu :roll: . Chyba zdecydujemy sie na takie zdejmowane, bo w razie gdyby nam sie przejadly, to po prostu je usuniemy bez wiekszej ingerencji w konstrukcje okna.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Granatowcow! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@ miałam takie same wątpliwości co do okien co Ty. Po długim namysle zrezygnowaliśmy zupełnie ze szprosów a potem również z wersji drewnianej - ale tutaj ze względów finansowych. Oferta na okna drewniane do naszego Granacika wynosiła 32.000 tys. a plastykowe REHAU pieciokomorowe 18. tys. Były jeszcze i inne oferty tańsze na PCV ale wybraliśmy już sprawdzone przez nas okna. Dodatkowo mamy zamki antywłamaniowe i kolor złoty dąb obustronny.

2Magda5 a gdzie zdjęcia? My sie tam chwaliliśmy poszczególnymi etapami. A poza tym ciekawa jestem jak wygląda ściana z dwoma oknami zamiast jednego. Ja powiększyłam to okno na tej ścianie i mam duże przestronne okno składające się z trzech płyt szklanych.

Słejadres mailowy dostałam i jak tylko pogoda się poprawi to zapraszam do siebie na budowę :D - najlepiej sobota lub niedziela bo pozostałe dni to wiesz.... trzeba jakoś zarabiać na Granacika ..... :wink:

Poprosze o Wasze nowe zdjęcia. Gosia Ty tez mogłabyś już wstawic nowe zdjęcia... :lol:

No to do pracy......czyli do wklejanian nowych zdjęć......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...