Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Asia&Darek super schody...bardzo oryginalne :) Kojarzą mi się z taką drewnianą góralską chatką...taką ciepłą i przytulną hihi...ale u ciebie również super się prezentują...w końcu granacik jest taki miły i przytulny hihi

A co do kominka to pierwszy raz widzę usytuowanie go w tym miejscu...ale również fajnie wygląda...jest chyba więcej miejsca po stronie kuchni :D

 

Ja wcześniej pisałam,że u nas tynki po nowym roku, ale teściu już dzisiaj ma się spotkać z tynkarzem więc może uda się je zrobić jeszcze przed świętami :p . No i oczywiście instalacja wodna będzie skończona (dość jasne że przed tynkami) bo kanalizacja już jest.

 

Ps.Asia ile zapłaciłaś za schody jeśli można wiedzieć, i gdzie, kto Ci je robił...my szukamy taniego wykonawcę...najlepiej na dolnym śląsku... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

witam kolejnego Granatowicza ... nigdy w zyciu... - swoja droga... ciekawy nick :) czyzby to deklaracja na nie daj boze kolejne kredyty badz decyzje budowlane?? czy raczej tak na przekor wszystkiemu z pewna doza ironii :roll: :lol:

 

Ja wiem skąd ten nick :) ale ujawniać nie będę :) właściciele niech mają możliwość i sami Wam opowiedzą :)

 

I oczywiście pozdrawiamy ... nigdy w zyciu ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowa na forum.Od kilku dni czytam sobie o tych GRANATACH, które budujecie :D .bardzo zazdroszczę tym którzy są bliżej końca niż początku budowy!!My dopiero na etapie poszukiwania projektu i prawie zdecydowaliśmy się na ten domek. Bardzo bym chciała nawiązać kontakt z kimś z okolic Kielc lub Krakowa kto buduje lub mieszka już w GRANACIE i zobaczyć ten domek w realu.

Mam nadzieję że jest tu ktoś...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny i chłopaki...mam ważne pytanko!!

Czy ktoś z was robił tynki gipsowe?? Jak tak to ile zapłaciliście?? Nam dobry fachowiec zawołała 30zł.:x razem z jego materiałem, ale wydaje się nam,że powiedział tyle,żeby trochę zejść z ceny,żebyśmy byli zadowoleni i on również...ale ogłaszają się też inni,że robią po 25-28 zł. za mater...wiem,że w każdym województwie są różne ceny, ale tak orientacyjnie chciałam wiedzieć :D

Acha...i ile wam wyszło metrów w całym domku do tynkowania??

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia, Granat jak w projekcie, no prawie :wink: , garaż powiększony o 90 cm, dodatkowo ścianka kolankowa nad garażem 2 pustaki plus murłata, i wysoka ścianka kolankowa nad domem, w stosunku do projektu chyba o dwa pustaki więcej. Poza tym tynkowaliśmy na poddaszu do samego "sufitu" bo chcę mieć wysoko "sufit właściwy" :wink: .

A metrów wyszło 620 - mąż skorygował to co pisałam wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia schody bardzo oryginalne i ładne. Jak juz wcześniej zauważyłam zrobiliście tak jak my, czyli nie stawialiście ściany obok schodów. Optycznie bardzo to powieksza salon ale mam pytanie - gdzie postawicie telewizor? U nas w projekcie jest właśnie tam gdzie nie ma ściany ale u Was to chyba nie bardzo bo obok stoi kominek.

Pokaż troszkę więcej zdjęć z jednej strony i drugiej, lubimy oglądać różne rozwiązania w Granacie.... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych Granatowiczów. Mam pytanie czy ktoś starał sie o kredyt w ostatnim czasie. Chciałabym wiedzieć jak to tyeraz wygląda po tym kryzysie, i czy mozna zacząć się starać o kredyt jak nie mam jeszcze pozwolenia- będzie pod koniec grudnia albo początkiem stycznia. I jeszcze jedno jak przygotować kosztorys do banku czy musi go zatwierdzac projektant albo ktos uprawniony czy wystarczy tylko wycena . Będę wdzięczna za podpowiedź.

P.s. mam jeszcze jedno pytanie do tych co juz wybudowali lub sa w trakcie budowy, czy jest realne wybudować taki domek za 200.000,00 , oczywiscie systemem gospodarczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do agajan my wlasnie zlozylismy dokumenty o kredyt, z tego co nam powiedziano decyzja powinna zostac podjeta do 15 stycznia gdyz w tym miesiacu raczej nie ma szans z uwagi iz beda swieta. My skladalismy wszelkie dokumenty jak dostalismy juz pozwolenie i w dodatku musi byc ono prawomocne, a uprawomocni sie po dwoch tygodniach od wydania :)

Co do kosztorysu to robilismy sami i sami musimy go podpisac. Ale to wszystko zalezy od banku i co on wymaga.

Co do kwoty to trudno mi sie wypowiedziec :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 tys wolne żarty masz chyba na myśli stan surowy otwarty

 

na reszte szykuj kolejne 200 tys (inst. wod-kan-gaz, elektryka tynki posadzki styropiany cement to tylko tak groźnie brzmi ale ta kwota rozpływa się bardzo szybko - a pewnych rzeczy sami nie zrobicie

 

450 tys min na zbudowanie wykończenie i doprowadzenie do stanu używalności może u innych jest inaczej my tyle wydaliśmy a biegałam po hurtowniach i robiłam wyceny a także castingi na murarzy dekarzy tynkarzy posadzkarzy hydraulików elektryków kafelkarzy

 

może ktoś inny się wypowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie GRANATKA. czy mógłby ktoś podać długości krokwi na dach takie jakie są w projekcie????? widzę ze jest ich w sumie ok 44 z garażem. Jeszcze nie mam projektu a chciałbym przygotować drzewo gdyż mam szansę korzystnie je zgromadzić....... :)

Jeśli to możliwe to proszę o wymiary długość/szerokość/wysokość. Będę bardzo wdzięczny

 

:wink: :wink: :wink: :wink: Pozdrawiam :wink: :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie jak magda i iza uwazam ze za 200 kPLN sie nie uda...

u nas same materialy kosztowaly grubo ponad 250 tys, nie wliczajac kosztow projektowych, bankowych, przylaczy i robocizny oraz oczywiscie wyposazenia !!

 

z calego serca zycze powodzenia przy ograniczonych funduszach i jesli wam sie uda agajan, to zdradzcie tajemnice jak to sie robi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie GRANATKA. czy mógłby ktoś podać długości krokwi na dach takie jakie są w projekcie????? widzę ze jest ich w sumie ok 44 z garażem. Jeszcze nie mam projektu a chciałbym przygotować drzewo gdyż mam szansę korzystnie je zgromadzić....... :)

Jeśli to możliwe to proszę o wymiary długość/szerokość/wysokość. Będę bardzo wdzięczny

 

:wink: :wink: :wink: :wink: Pozdrawiam :wink: :wink: :wink: :wink:

 

witam kolejnego zwolennika naszego projektu :)

w naszym przypadku nad podwojnym garazem i domkiem ze strony frontowej 22 krokwie ale musisz doliczyc lukarne, a ze strony tarasowej 25 krokwii... gdzies duzo wczesniej zamieszczalam zdjecia z okresu "dachowego" (poszukaj styczen lub luty 2007) - dlugosc krokwii to jakies 6,5m ale szerokosci i grubosci nie pamietam :( do tego jeszcze dochodza "zebra" na powiekszony dach nad tarasem - osobne belki, bo dach na tarasem mamy "zlamany"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina i inne dziewczyny oto kilka zdjęć z mojego granacika...

 

Tu włączniki światła w kuchni i nad kominkiem

http://images24.fotosik.pl/302/abbd9fdb1765581fmed.jpg

 

W wiatrołapie :)

http://images40.fotosik.pl/37/2ed8a816ad593ef1med.jpg

 

Róg salonu, w którym będzie wypoczynek i nad nim kinkiety...o ile z nich nie zrezygnuję, bo na suficie w razie wu też mam podciągnięty kabel :p

 

http://images50.fotosik.pl/38/b59074e90fce94b4med.jpg

 

A to nasz garaż i materiały do tynków które się wczoraj zaczęły robić :lol: :lol:

 

http://images33.fotosik.pl/419/d80f100f51fc1f77med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...