Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nina pięknie :)

 

Kasia, u nas też drzwi do łazienek będą otwierać się na zewnątrz. Na dole ze względów praktycznych - bo ta łazienka jest naprawdę niewielka, a dodatkowo u nas po lewej stronie będzie grzejnik.

Na górze natomiast drzwi będą też na zewnątrz otwierane, na prawą stronę na barierkę od schodów. Jeśli chodzi o resztę drzwi to w pokojach do środka - na ściany. Tak samo drzwi między wiatrołapem a holem, patrząc z wiatrołapu to na lewą ścianę.

Płytki Organic są super, my wybraliśmy je do dolnej łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina coraz piękniej wygląda twój granacik... ja uwielbiam oglądać wnętrza i każdego z was granacik wygląda inaczej ale naprawdę super :)

 

Iza chyba jednak u mnie będzie podobnie jak u Ciebie z tymi drzwiami. Ja dolną łazienkę mam jeszcze mniejszą niż jest w projekcie więc tym bardziej chyba szkoda miejsca na drzwi :-? ... ale z drugiej strony: nie wyobrażam sobie też jak te drzwi będą się otwierać na taki mały przedsioneczek. A do pomieszczenia gospodarczego jak się mają otwierać...bo ja też chciałam do środka. Jakoś moja wyobraźnia nie może tego ogarnąć :x bo przecież jak otworzysz i drzwi od łazienki i od pom.gosp. jednocześnie to się będą stykać. Jejku...czy ktoś może zrobić mi zdjęcie tych drzwi jak się otwierają (dolna łazienka i pom.gosp.) :lol: proszę bardzo i od razu dziękuję :wink:

Aha...Iza a ty mogłabyś zrobić mi kilka zdjęć płytek Organic?? jedno jakieś zbliżenie i ogólnie jak się prezentują :D i też z góry dziękuję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, zdjęć nie zrobię, bo płytki na razie tylko wybrane, ale jeszcze nie kupione. Teraz tylko chodząc po marketach budowlanych utwierdzam się w poprzednich wyborach.

Co do drzwi jeszcze - to u nas do pomieszczenia gospodarczego będą otwierać się do środka na lewą ścianę - my nie mamy komina , więc jest prościej. A drzwi do łazienki będą otwierały się na zewnątrz też na lewo, żeby wchodząc z "holu" nie było potrzeby ich "obchodzić" aby je otworzyć. U nas takie rozwiązanie (czyli drzwi do łazienki na zewnątrz, a do pokoju i pom.gosp. do wewnątrz) spowoduje to, że nie będzie "kolizji drzwiowych" :wink: .

Ten etap budowy jest naprawdę wykańczający ... tyle trzeba przemyśleć, zadecydować, a i tak nie wiadomo czy będziemy do końca zadowoleni z wyborów ...

Kasia te Twoje drzwi wejściowe tak mi się podobają ..... chyba zmienię swoje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Alicjo :).

Śliczną masz córeczkę.

Tobie Magda brakuje nerwówki, a ja szczerze powiem mam dreszcze jak sobie pomyślę, ile jeszcze przed nami ...

póki co kotłownia na ukończeniu, jeszcze w poniedziałek fugowanie i pod koniec tygodnia montaż PC. Mam nadzieję, że to "ustrojstwo" za niemałą kasę będzie działać bez zarzutu.

A tu kawałek kotłowni:

 

http://images31.fotosik.pl/419/977e3ae6ca4ba7f2med.jpg

 

http://images33.fotosik.pl/424/f0937d637c217d94med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza spokojnie zadzaiała wszytsko :D

 

U mnie było pare usterek: wyciekł glikol z solarów zalało nam stryszek ale sufit suchy małż zdążył posprzątać potem kuliśmy podłogę w holu (zakaflowaną i zafugowaną) bo gdzieś z grzejnika się lało potem okazało się, że nie trzeba było kuć bo to uszczelka puściła od grzejnika :p

w kotłowni też z rurki woda się lała małż przyjeżda rano a na podłodze kałuża

to były przeboje na przełomie pażdziernika i listopada :)

a narazie wszystko gra małż w kominku pali, piecem dogrzewa i suszymy trochę dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza ja właśnie boję się tych kolizji drzwiowych o których piszesz :) Ale jakoś trzeba będzie to rozwiązać.

Magda sto lat dla Twojej córci.Niech rośnie zdrowa, szczęśliwa i zawsze uśmiechnięta :D :lol:

A Iza..ty też masz przecież ładne drzwi :p teraz to chyba szkoda "wchodzenia" w koszty związanych ze zmianą drzwi... :wink: Chociaż nie powiem...mi tez się te moje drzwi podobają hihi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie spowodowanej kompletnym brakiem czasu. U nas dzieje się, dzieje...Budowa na pełnych obrotach,śpieszymy się i planujemy przeprowadzkę na luty. Przypominam,że od półtora miesiąca mieszkamy na stancji i wcale nie jesteśmy z tego powodu zadowoleni. Tak więc u nas na zewnątrz dom ocieplony, tynk położony, drzwi zewnętrzne już obsadzoone,gładzie w środku położone a w dolnej łazience fachowcy kładą płytki.Zdecydowaliśmy się na Opoczno Organzę, natomiast do górnej łazienki kupiliśmy Opoczno Metalic.Zamowiliśmy meble kuchenne i czekamy również na schody od stolarza.Przyznam szczerze,że jesteśmy wykończeni tempem które sami sobie narzuciliśmy, ale nie możemy się już doczekać kiedy przeprowadzimy się do naszego domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siorka 74 - Jeśli moge ci coś podpowiedzieć to popytaj o kredyt z dopłatami. ja ostatnio chodziłam po bankach bo czekamy na pozwolenie ma byc za niedługo wiec chciałam zdecydować sie na jakis bank żeby potem juz szybko składać dokumenty. na poczatku się załamałam ale w PKO SA kobieta podnisła mnie na duchu. Mowię o kredycie z dopłatami, jest tam kilka warunków które trzeba spełnić m.in. dom nie mioze być większy od 140m, i nie mozna byc włascixcielem ani współwłasciicelem, no i z tym ostatnim mamy problem bo mój mąż jest wspólwłaścicielem domu rodziców. Chcemy się odpisac, bo duzo na tym korzystamy. Jesli będziesz zainteresowana to napisze Ci więcej szczegółów, bo troche tego jest.

anmaciejewska dzięki za odpowiedź, mi w polbanku powiedzieli ze decyzja trwa ok 4 miesięcy - troche mnie to przeraziło i zrezygnowałam, jestem juz zdecydowanana PKO SA.

pozdrawiam i zycze spokojnych i wesołych świat. Mam nadzieję że niedługo bedzeimy je spędzaźć w naszych nowych domkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siorka 74, zapomiałam o co pytałas w drugim punkcie. Jesli chodzi o faktury, to PKO SA powiedzieli mi że nie są wymagane jesli biore transze na np zrobienie fundamentów, Zbudowanie scian, zrobienie dachu - jest tyo wykonanie okreslonej pracy tak to okreslila więc na to nie trzeba faktur, tylko przyjeżdza ktoś z banku na budowę żeby zweryfikowac. Natomiast jesli we wniosku o wypłate transzy napisze " na zakup materiałow" wówczas wymagają faktury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim polecam dwa banki...MILLENNIUM i FORTIS... my najpierw staraliśmy się w WBK, ale w ogóle jakaś porażka. Wzięliśmy w MILLENNIUM i uważam,że mają najlepszą ofertę kredytową.A uwierzcie mi, "przeszliśmy" przez prawie wszystkie oferty banków. Najlepiej założyć na stronie http://www.aukcjekredytowe.pl aukcje i banki same przysyłają oferty,jakby licytują się kto da korzystniejszą. I powiem wam,że przez kilka miesięcy fortis i millennium przysyłali nieporównywalnie lepszą ofertę niż cała reszta!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie,jak co roku sypia się życzenia wokół.Większość życzy Świąt obfitych i prezentów znakomitych,a Ja życzę,moi mili,byście Święta te spędzili tak jak każdy sobie marzy,że mu kiedyś się przydarzy.

Może cicho bez hałasu wyjeżdżając gdzieś do lasu,

może w gronie swoich bliskich jedząc karpia z wspólnej miski,

może gdzieś tam w ciepłym kraju czując się jak Adam w raju,

może lepiąc gdzieś bałwana,jeśli śnieg popada z rana,

może tak jak to lubicie licząc dziury na suficie,

sami zresztą chyba wiecie,

gdzie najlepiej się czujecie.

Takie dla Was mam życzenia w dniu Bożego Narodzenia Zdrowych spokojnych Świąt!

Kasia i Tomek

http://www.sp14.lublin.pl/swieta/bn01.jpg

 

http://img157.imageshack.us/img157/1249/27110611qp9.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji nadchodzących

Świąt Bożego Narodzenia

pragnę przesłać najserdeczniejsze życzenia.

Niech nadchodzące Święta będą dla Was niezapomnianym czasem

spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

Życzę, aby odbyły się w spokoju, radości wśród Rodziny, Przyjaciół

oraz wszystkich Bliskich dla Was osób.

Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzę dużo zdrowia i szczęścia.

Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełnią się te najskrytsze marzenia.

 

Życzy Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...