Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marta gratuluję pięknej córci. Widać że braciszek zakochany w siostrzyczce.

dzieki :) troche trwalo zanim zaczal ja obcalowywac :) wczesniej niestety podbiegal i łapką potrafił niezle siostrzyczke uderzyc... ale teraz to juz same buziaki :D

 

Mam więc do Was pytanie: jak wysoko jest u Was na piętrze? W sensie od podłogi do "prostego" sufitu. I jak zabudowaliście sufit w sypialni przy balkonie? Na prosto czy jakoś inaczej?

 

my na gorze mamy tzw. standard : 2,65m albo 2,70m ... ale tez przy podniesionej sciance kolankowej mamy tez okna dosyc wysoko...

nasz sufit jest na prosto

http://images45.fotosik.pl/46/6868e9ae5c6bfda7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta gratuluję pięknej córci. Widać że braciszek zakochany w siostrzyczce.

 

Kasiu, w sprawie podłogówki to niestety niewiele Ci pomogę bo mamy ją w całym domu (za wyjątkiem garażu) i nie mam pojęcia ile to metrów. Co do kosztów to też nie będzie jak porównać, bo robiła nam ją kompleksowo firma instalująca pompę ciepła i jest to zawarte w umowie. Szacunkowo za m2 podłogówki 150 zł łącznie z wylewką.

Kasiu koniecznie pochwal się kafelkami, które wybierzesz no i oczywiście czekamy na zdjęcia domku.

 

U nas już działa pompa, w domu robi się coraz cieplej, dodatkowo działają dwa osuszacze i jest już na tyle sucho, że od jutra zaczynają układać wełnę na poddaszu.

Mam więc do Was pytanie: jak wysoko jest u Was na piętrze? W sensie od podłogi do "prostego" sufitu. I jak zabudowaliście sufit w sypialni przy balkonie? Na prosto czy jakoś inaczej?

 

Pozdrowienia

 

Czy moge Ciebie prosic namiar na firme ktora wykonywala Wam instalacje ogrzewania z pompa ciepla i jakiego rzedu jest to koszt takowej instalacji z podlogowka do Granacika?

 

Czy pompa sie spisuje przy takich mrozach? Macie tylko pompe czy jeszcze jakies inne zrodlo ciepla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misha Mozesz polecic i podac namiary na ekipe od kanalizacji i wody ?[/b]

 

zapytamy tylko tego pana czy sobie zyczy polecenia i jesli nie bedzie mial nic przeciwko to dam namiary :) my jestesmy zadowoleni z uslugi - zwlaszcza ze ni w zab nie znamy sie na takich rzeczach :D

 

pozdrawiam

 

Ok, czekam na info.

 

 

Widzialem rowniez ze robiliscie w niektorych pomieszczeniach ogrzewanie podlogowe? Ile Was mniejwiecej ono wynioslo? My zastanawiamy sie nad podlogowka w calym domku i tylko podlogowka. Czy moglbym prosic namiar na firme ktora wam wykonywala , moze zrobiliby nam jakis kosztorys calej instalacji CO podlogowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku,

 

info poszlo na priva.

nam Wod-Kan i CO robil ten sam facet, ale trudno jest podac konkretne koszty...

my kupowalismy czesc materialow, a czesc kupowal instalator i doliczyl to do swojego honorarium...

w sumie wod-kan + CO : robocizna + materialy to jakies 30kPLN.....no i do tego jeszcze piec (cena pieca zalezna od rodzaju...)

my mamy podlogowke w wiatrolapie, korytarzu na dole, kuchni i obydwu lazienkach, reszta to kaloryfery (rowniez w garazu i pomieszczeniu nad garazem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum. Dziekuje 2magdzie5 za namiary na to forum. Pewnie będziecie zaskoczeni ale wybrałem projekt ..... GRANAT. :-) Załatwiam w chwili obecnej pozwolenia. Domek powstanie niedaleko Kielc. Co sądzicie o moich zmanach adaptacyjnych :

1. Cały dom powiększony o 1m na szerokości i 1m na długości.

2. Wykusz w salonie

3. Większe okna w całym domu

4. Garaż wydłuzony na równo z domem - z tyłu

5. Wyrównane poziomy stropów

6. Zamurowane wejście do kotłowni a wybite drzwi do kotłowni z łazienki (to jeszcze nie przesądzone ale boimy się dymu i kurzu w domu, piec standardowy drzewno węglowy - co o tym myslicie???)

7. Balkonik nad wykuszem

8. Złamany dach i wydłuzony nad taras

9. Drzwi z tyłu garażu + małe okienko

Co sądzicie o tych planach ? jestem jeszcze przed wizytą u architekta więc plany mogą się jeszcze zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj rammzes kolejny Granatowiczu. pozwole sobie na malenki komentarz Twoich propozycji zmian z pozycji osoby, ktora juz mieszka w domku

 

1. Cały dom powiększony o 1m na szerokości i 1m na długości.

jesli masz duuuuza rodzine lub zamierzac miec ciagle mnostwo gosci w domu - powiekszaj, my mamy niepowiekszony domek i spokojnie wystarczy dla 4-osobowej rodziny przyjmujacej gosci od czasu do czasu

 

2. Wykusz w salonie

dobra sprawa, choc akurat my nie robilismy wykuszu

 

3. Większe okna w całym domu

nie wiem, czy to potrzebne, bo swiatla i tak wpada duzo do domku...

 

4. Garaż wydłuzony na równo z domem - z tyłu

nie obawiasz sie ze troszke dziwnie to bedzie wygladac?? nie lepiej wydluzyc po rowno troche w przod i troche w tyl?? i tak juz nie bedziesz mogl miec ozdobnej jetki w dowolnym przypadku...

 

5. Wyrównane poziomy stropów

a tym mozesz spowodowac, ze dom bedzie wygladal troszke jak (przepraszam za wyrazenie) stodola... dluga i rowna... no i wyzszy dach w garazu? po co ?chyba ze masz nieskladana antene do CB radio :)

 

6. Zamurowane wejście do kotłowni a wybite drzwi do kotłowni z łazienki (to jeszcze nie przesądzone ale boimy się dymu i kurzu w domu, piec standardowy drzewno węglowy - co o tym myslicie???)

my mamy piec na eko-groszek.... kotlownia juz teraz - mieszkamy niecale 3 miesiace - jest juz dosc mocno okurzona, ale w zwiazku z tym ze kotlownia jest kilka cm nizej niz korytarzyk, nic nie przedostaje sie pod drzwiami... z kolei ciagly kurz i dym w lazience...tez nic dobrego.... no i jeszcze stresik gosci korzystajacych z toalety, czy przypadkiem ktos im z kotlowni nie wejdzie??

piec weglowy? moim zdaniem to przezytek, choc moze sie nie znam na piecach... jedyne co moge polecic to wlasnie piec na eko-groszek z podajnikiem :) malo roboty, brak dymu i bardzo ekonomicznie wychodzi :)

 

7. Balkonik nad wykuszem

skoro jest wykusz to i balkonik bedzie ladnie wygladal...

 

8. Złamany dach i wydłuzony nad taras

suuuuuper pomysl, domek nie traci na wygladzie, a przynajmniej i w deszczu bedzie mozna spokojnie na tarasiku posiedziec, pokecam przemyslec rowniez powiekszenie tarasu choc o troszeczke... zlamany juz dach mozna wtedy wyciagnac jeszcze dalej (my wlasnie tak mamy - pojawialy sie juz zdjecia)

 

9. Drzwi z tyłu garażu + małe okienko

polecam drzwi z tylu !! my mamy nawet wylany maly podjazd, np dla taczki z opalem albo wozka dzieciecego itp.

 

to wszytsko oczywiscie moje prywatne uwagi i inni uzytkownicy lub przyszli mieszkancy tegoz domku moga miec inne spostrzezenia, jednak mam nadzieje, ze takie uwagi pomoga ci zmodyfikowac projekt i dostosowac do swoich potrzeb :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rammzes my tez zaczynamy budowe tego domku na wiosne ale na slasku wymiary naszego domku to 16 na 8m scianka w garazu jest podniesiona i mamy garaz rowny z domem i nie bedziemy chyba miec okien dachowych a dodatkowy balkon z boku aokno na klatke przy schodach i wyjscie z kotlowni na ogrodpo naszych zmianach na gorze wyszly nam pokojepo 20 m a pomieszczenie nad garazem 30 m i zostawilismy spizarke z okraglym okienkiem zastanawiam sie jeszcze jakie zrobic schody betonowe czy drewniane a chcialam spytac ile zaplacicie za pobudowanie domku???????????my 40 tysiecy bez dachu prosze odpisz pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do misha555widze ze jeszcze siedzisz i czytasz wiec chcialam spytac jak duzo idzie tego eko groszku bo my tez chcemy kupic ten piec i ile macie powierzchni uzytkowej domku? i jak sie tam mieszka my sie przeprowadzimy z 3 dziecichcialabym w tym roku na swieta ale wszystko zalezy od kasyprosze odpowiedz pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta gratuluję pięknej córci. Widać że braciszek zakochany w siostrzyczce.

 

Kasiu, w sprawie podłogówki to niestety niewiele Ci pomogę bo mamy ją w całym domu (za wyjątkiem garażu) i nie mam pojęcia ile to metrów. Co do kosztów to też nie będzie jak porównać, bo robiła nam ją kompleksowo firma instalująca pompę ciepła i jest to zawarte w umowie. Szacunkowo za m2 podłogówki 150 zł łącznie z wylewką.

Kasiu koniecznie pochwal się kafelkami, które wybierzesz no i oczywiście czekamy na zdjęcia domku.

 

U nas już działa pompa, w domu robi się coraz cieplej, dodatkowo działają dwa osuszacze i jest już na tyle sucho, że od jutra zaczynają układać wełnę na poddaszu.

Mam więc do Was pytanie: jak wysoko jest u Was na piętrze? W sensie od podłogi do "prostego" sufitu. I jak zabudowaliście sufit w sypialni przy balkonie? Na prosto czy jakoś inaczej?

 

Pozdrowienia

 

Czy moge Ciebie prosic namiar na firme ktora wykonywala Wam instalacje ogrzewania z pompa ciepla i jakiego rzedu jest to koszt takowej instalacji z podlogowka do Granacika?

 

Czy pompa sie spisuje przy takich mrozach? Macie tylko pompe czy jeszcze jakies inne zrodlo ciepla?

 

 

PC i podłogówke wykonywała nam firma Sun Energy z Gdańska, koszt około 66 tys.

Na razie nie mieszkamy, więc trudno powiedzieć jak spisuje się pompa. Jedynie mogę powiedzieć, że przy nieocieplonym poddaszu temperatura jest ok 13 stopni.

Planujemy jeszcze kominek, ale czysto rekreacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramzes dobrze, że dotarłeś :D

drzwi w dolnej łazience do kotłowni to nie jest dobry pomysł chyba, że będą otwierać się do kotłowni, łazienka na dole ma 1,5 lub 2m szerokości

a reszta zmian hm.... zawsze coś nowego

 

po to jest projekt gotowego domku aby go zmieniać pod swoje potrzeby,

ja jednak "zaufałam" projektantowi i oprócz właśnie podniesienia stropu z garażu na równo z domkiem i zrobienia wnęki 90x90 w łazience na prysznic kosztem kotłowni (piec gazowy dużo miejsca nie zajmuje a została pod oknem idealna wnęka na pralkę) nie zmieniałam nic więcej wg mnie dom jest idealny rozkład pomieszczeń jest przemyślany i myślę, że na naszą trójkę + psiak każdy ma miejsce aby się schować i "odpocząć" od siebie, nowi budowniczy mają już podglądy na nasze domki i mogą co nieco zmieniać ja wybierałam w ciemno i nie żałuję :D czekam już czekam do lipca na przeprowadzkę :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misha555 jak duże wyszło u Ciebia pomieszczenie pod schodami, zastanawiam się nad zrobieniem tam spiżarni zamiast tej przy kuchni - co o tym myślicie? :)

 

pomieszczenie pod schodami nie jest zbyt duze, ale na skrytke wystarczy :) co prawda regalu gotowego tam nie wstawisz - raczej jakies polki wlasnej produkcji... to jest pomieszczenie 0,9m x 2,5m i od razu za drzwiami jest skosny sufit...

jestem bardzo zadowolona, ze mamy to pomieszczenie - mozna tam wepchnac kazdy balagan, jelsi pojawiaja sie niespodziewani goscie :) jednak nie wyobrazam sobie braku skrytki przy kuchni i biegania nawet tych 5-7 metrow po sloik z dzemem czy ogorkami, albo kolejny karton soku ... no i sprawa wentylacji... cos byscie musieli tam wymyslec, bo przy zamknietych drzwiach moze tam sie robic cieplo i nawet wilgotno... trzymanie tam garnkow "na jutro" raczej odpada... moze jakas kratka wentylacyjna na zewnatrz??

 

a gorna lazienka jest na prawde duza... nawet jesli spora czesc sciany zajmuje komin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi do mojej koncepcji zmian w Granaciku. Może i faktycznie nie potrzeba tego przejścia do łazienki. Powiedzcie ile może wziąć taki architekt za zmiany adaptacyjne typu dodatkowe drzwi w garażu, złamanie dachu nad taras, wykusz w salonie i balkonik nad nim. Ile mniej wiecej to wyjdzie ??? Pytałem już o ekipy budowlane i wychodzi 45000 za postawienie stanu surowego z dachem i podbitkami pod nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

możecie mi powiedzieć jakie są wymiary kuchni i salonu? Czy ktoś z Was może pokazać zdjęcie tych pomieszczeń zrobione z drzwi tarasowych? Czy zmieści się stół na 6-8 osób?

I jeszcze jedno pytanie: gdybym chciała "zasłonić" nieco kuchnię, czy możliwe jest wstawienie barku? Co sądzicie o tym pomyśle?

 

A może ktoś z Was buduje się na Śląsku lub w Małopolsce i pozwoliłby, żebyśmy obejrzeli GRANATA na żywo?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

możecie mi powiedzieć jakie są wymiary kuchni i salonu? Czy ktoś z Was może pokazać zdjęcie tych pomieszczeń zrobione z drzwi tarasowych? Czy zmieści się stół na 6-8 osób?

I jeszcze jedno pytanie: gdybym chciała "zasłonić" nieco kuchnię, czy możliwe jest wstawienie barku? Co sądzicie o tym pomyśle?

 

A może ktoś z Was buduje się na Śląsku lub w Małopolsce i pozwoliłby, żebyśmy obejrzeli GRANATA na żywo?

 

Pozdrawiam

Klesia kilka stron wcześniej wstawiałam rysunek z wymiarami salonu i kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...