Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

A ja sie pochwale,że w końcu po 3 mies od wykopania dołu mamy już wylana płytę.Troche pogoda nam przeszkadzała i robotnicy mieli do dokończenia inna buodwe.Teraz juz mam nadzieje się zacznie.

Mam pytanko i prośbe czy byłaby mozliwośc obejrzenia GRANATA na żywo w okolicy Wrocławia?:)

 

Dzieki i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiliśmy projekt Granat i właśnie jesteśmy na etapie zbierania wszystkich papierów do pozwolenia. Śledzimy od jakiegoś czasu forum Granat i pomogło nam w wielu kwestiach głównie jezeli chodzi o adaptacje :) :) :)

Jeżeli chodzi o papierologie to dowiedzielismy się od architekta, że będzie nam potrzebna charakterystyka cieplna budynku, ponieważ od stycznia weszła nowa ustawa. Czy ktos z Was wie coś na ten temat i przechodził przez to czy może na razie w urzędach nie wymagaja tego (ponoć wyliczenia są bardzo skomplikowane).

Budujemy sie pod Krakowem, czy jest ktos z tych okolic chetnie byśmy zobaczyli granacika na "żywo". Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mąż powoli cosik robi w domku pokój na dole pomalowanay juz dwa razy

teraz czeka na panele

dziasiaj w styczniowym słoneczku o godz 15 nasze solary nagrzały wodę użytkową do 32 st C - kąpiel można wziąść

 

lampy, kibelek i umywalka w dolnej łazience zamontowane

http://images33.fotosik.pl/449/79a9f9fd1ebe4294med.jpg

http://images35.fotosik.pl/53/39890d0b8705973bmed.jpg

 

w górnej brakuje dalej kabiny ale na razie zostaje w pudle

http://images27.fotosik.pl/316/877844f46c41be5bmed.jpg

http://images28.fotosik.pl/317/3b08ae74d45a835bmed.jpg

http://images24.fotosik.pl/318/0302bc5799201520med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grupy budującej w Kielcach:

byliśmy u ludzi, którzy wybudowali granacika koło agromy. Co do zmian to zrobiono podpiwniczenie na całości, i podniesiono ścianke kolankową o jeden pustak. W środku właściciele zrobili kuchnię w pokoju na dole a cały duzy pokój jest salonem, kominek przesunieto na ścianę. W przedpokoju jednak zmieściła sie szafa (wąska ale dla mnie wystarczająca) co mnie bardzo ucieszyło:). Dodatkowo dolna łazienka jest powiększona o część pom. gospodarczego z którego teraz powstała "klatka schodowa" tam jest zejścia do piwnicy i wejście do garażu.Góra pozostała bez zmian.

Spodobała nam się przestronność granacika i to że wszystkie pomieszczenia są ustawne i foremne.

Piwnica tak sie spodobała mojemu mężowi że w końcu chyba i my zrobimy. Ale jesli się zdecydujemy to napewno pod częścią domu bo pod całym to jest naprawde olbrzymie pomieszczenie!

Poza tym po wizycie umocniliśmy się w przekonaniu że granat to jednak b.dobry wybór, projekt jest naprawde elastyczny, każdy może dostosować go do swoich potrzeb.

Gratulujemy wszystkim budującym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie do granatowiczów będących na końcowym etapie budowy. Jakie drzwi wstawialiście między kotłownią a pozostałą częścią domu? Drzwi te powinny być przeciwpożarowe, ale nie uśmiecha mi się wstawiać metalowych drzwi,które będą widoczne i na pewno nie będą się komponowały pomiędzy pozostałymi drzwiami.Z drugiej jednak strony nie chcę aby dym z kotłowni przedostawał się do domu. Chcieliśmy zamawiać drzwi u stolarza ale z powodu kończących się funduszy może okazać się że zdecydujemy się na drzwi Classena model Tetyda. Co proponujecie? Może takie drzwi ze sklepu wystarczy od strony kotłowni obić blachą i odpowiednio zabezpieczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś długo nic nie pisałam, bo wciąż brakuje czasu :-? Wróciliśmy z Polski i zaraz przyjechała moja mama z moją siostrzenicą :D na ferie...

 

Jak byliśmy w Polsce to zdecydowaliśmy się na płytki... A więc:

SALON: woodentic- tą wersje większą czyli 98 cm. na 35 czy jakoś tak :) są przepiękne. Cena poraża, ale teściowa mogła mi przekonać męża,że warto hihi :lol: Kolor ten pośredni (są 3 kolory)

KORYTARZ: też woodentic-ale tą wersję mniejszą w tym samym kolorze- po baaardzo okazyjnej cenie 50zł. za metr :p :D :lol: ale drugiego gatunku. Pytałam różnych ludzi i mówią,że drugi gatunek to taka sama płytka tylko "nadruk" jest jakiś taki,że nie mogą go sprzedawać jako pierwszego gatunku :lol:

GÓRNA ŁAZIENKA: polcolorit-FUTURO- kolory krem i grafit- Oczywiście do tego te śliczne czerwone dekory :lol:

http://images29.fotosik.pl/314/24bdfaf6323c8751.jpg[/u][/b]

 

DOLNA ŁAZIENKA: zastanawialiśmy się nad tymi, ale mi jakoś nie dawały spokoju i postanowiłam szukać dalej :p

http://images37.fotosik.pl/49/d41a192cdecef013med.jpg

 

I znalazłam... urzekły nas te płytki i do tego ta cena :p (jakoś zdjęcia nie za ciekawa, ale na żywo wyglądają super. I co najważniejsze: płytki w te wzory są sprzedawane na metry a nie na sztuki jak inne dekory:

http://images33.fotosik.pl/451/5f516cfc2e24f21f.jpg

Nie będziemy mieć tego wąskiego dekoru i tych czerwonych paseczków... już mam plan jak je położyć i myślę sobie,że będzie to śliczna łazieneczka :lol:

 

Ogólnie na salon i korytarz myśleliśmy o płytkach Paradyża FLOOR, ale struktura tych płytek jest taka chropowata,że tam będzie się gromadził brud, zwłaszcza na korytarzu.... piękne ale mało praktyczne :-?

Oczywiście do pomieszczenia gospod. kupimy jakieś tanie, łatwe do mycia.

Padła również decyzja do do wanny: Serenada firmy koło. Za to wciąż się waham. Chciałam dużą z racji tego,że będzie jedna, ale Olimpia z cersanitu 80 jest duża gabarytowo, ale wgłębienie jest dość małe, więc może 70 albo etna 80.

Napiszcie czy podoba się wam kominek (bo mi bardzo) i taki narożnik... bo wciąż mam dylemat. Bardzo podoba mi się wypoczynek Niny, ale czy mi się zmieści do salonu?? tak,żeby zmieścił się jeszcze stół...

http://images50.fotosik.pl/54/d6aded5e66bb20b0.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/54/83ad264bc8d28554med.jpg

 

A...motoazja ja buduję koło Lubina i znów będę w Polsce 2 tyg. więc jak chcesz to podaj mi numer jakoś się skontaktuję z Tobą :lol: bo i tak muszę jeszcze zadzwonić do jednego granatowicza, więc może uda się nam wszystkim spotkać u mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałam o kuchni: również długo szukałam aż w końcu odnalazłam kolor na którym najbardziej mi zależało : Płytki Geo-bormio... na stronce nie prezentują się jakoś rewelacyjnie ale mają super strukturę co w kuchni jest ważne bo jak się nachlapie to trzeba łatwo to zmyć poza tym idealnie kolorem przypasują mi do reszty ścian pomalowanych (tzn. tych co będą pomalowane na kolor cappucino :p ) oto link: http://www.cermag.com.pl/pl/l_geo_bormio.php

 

magda u ciebie super roboty idą. Tak przytulnie się robi :lol: Iza coś zamilkła i Nina tak samo :cry: ale za to nowych właścicieli granacika dołączyło... i wszystkich serdecznie witam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2magda5 widzę,że przymierzamy się do tych samych mebelków do pokoju dziecinnego firmy Jubee. Mam zamiar kupić mojej córeńce wersję całą w bieli.Odpowiadają mi te mebelki, bo chcę jej zrobić pokoik na biało-różowo.

Widzę również,że kasiulakp też gustuje w szarościach, bieli i czerni. Moje obie łazienki są zachowane w tej tonacji a także kładące się obecnie płytki w salonie również są koloru szarego. Za ok półtora tyg wchodzi do nas stolarz z montażem schodów i nie mogę się doczekać jak będą wyglądały. Czekam również na dostawę wszystkich sprzętów AGD i od razu wchodzi stolarz do kuchni.Jutro odbieram parapety,jeszcze zastanawiamy się nad drzwiami wewnętrznymi a w połowie lutego zaczniemy układać panele na górze. Aha, w górnej łazience zamontowana już wanna,kibelek i bidet. Jaka ta łazienka jest duża! W kibelku stoi już woda, taka głupota a cieszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiulakp czekamy na kolejne granatowe łazienki :D

płytki ładne ale jeszcze ładniejsze będą na ścianie :D

u mnie w salonie jak stoi stół to żeby swobodnie siedzeć szukałam naroznik

maksymalnie 230x160

od ściany do okna tarasowego właśnie jest te 180 cm jeżeli projekt bez zmian

a od okna w salonie do ściany u mnie wyszło 2,50

więc zależy w jaki sposób chcesz ustawić narożnik i jakie ma wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika mebelki będą 23 lutego u mnie właśnie całe w bieli

i ściany będa w kolorze niewinny róż z duluxa

hahaha to chyba standart w dziewczęcych pokojach róż + biel :D :D

ale te meble wydają się "na lata" chodzi mo o to, że nie są takie dziecięce i

do gimnazjum się nie znudzą :wink:

w tym roku Alka do zerówki idzie

 

a twoja córcia i ma latek?

 

teraz małż zabierać sie będzie za pokój Ali bo młoda nie może się doczekać

swojego pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika właśnie mi uświadomiłaś,że będziemy mieć podobne łazienki :) Ale te Twoje są piękne :lol: :lol: Tylko szkoda,że takie małe zdjęcia :cry: może dodaj większe.... :p Ja zastanawiałam się długo na łazienkami, chciałam Organic Opoczno w tych samych kolorach, ale podobają mi się większe płytki, dlatego futuro wygrało :D

Zdaję sobie sprawę,że płytki na ścianach i podłogach są jeszcze piękniejsze niż w sklepie... i dlatego nie mogę się doczekać kiedy już mi je położą :p

 

Sama nie wiem co z tym moim narożnikiem... podoba mi się baaardzo, ale muszę dokładnie wszystko wymierzyć zanim kupię,żeby na pewno mi się zmieściło wszystko hihi :D

 

Dziewczyny dodajcie jakieś zdjęcia z postępów w waszych domach :p Nie śpijcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do zamieszkałych Granatowiczów - zamierzamy umieścic dodatkowe okno dachowe nad klatką schodową, jednak doświadczony fachowiec twierdzi, że pod każdym oknem dachowym musi być grzejnik. W innym wypadku pojawi się woda na okienku a w związku z nia cała masa problemów.

Czy przewidzieliście grzejnik także na klatce schodowej a jeżeli tak to czy on jest na odpowiedniej wysokości? Czy moze nie macie grzejnika i nie macie problemów z wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiek do Ciebie powinienem w szczególności skierowac moje poprzednie pytanie, mam tez kolejne - zlikwidowaliscie okna dachowe we wszystkich pokojach na poddaszu, czy nie za mało swiatła dociera przez pozostawione okna? Zależy to tez od ustawienia domu - my bedziemy mieć ustawiony frontem w strone południa natomiast kuchnia bedzie od strony wschodniej, zamiast okien na poddaszu od strony wschodniej będziemy mieli drzwi balkonowe, zastanawiam się czy likwidując okna dachowe nie zabierzemy zbyt dużej ilości światła i pokoiki będą ciemne ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...