Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No Magda, pięknie, pięknie....widzisz jak to szybko idzie :D . Już masz stan zero zrobiony, teraz wejdą murarze i szybciutko domek urosnie do góry. Dobrze, że chociaz Ty się odzywasz, bo jak widzę wszyscy pozostali śpią.

AGATA, a gdzie Ty się podziałaś? Jak tam wygląda Twoja budowa Granacika? Coś przestałaś odwiedzać strone forum? Tak nie można!

Gosiawiem, że czytasz mój dziennik ale Ty też coś mogłabyś napisać. Masz najdalej posuniętą budowę naszego Granacika :D :D :D

Ja opisuje na bieżąco to co się dzieje w moim dzienniku a tutaj z przyjemnościa podyskutuję z Wami wszystkimi na różne tematy.

Fato a Twoje poczynania? Coś już rośnie? Pokaż kilka zdjęć.

No i wszyscy pozostali granatowcy opisujcie i jeszcze raz opisujcie, bo coś zasypia nasz wątek :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przypadkiem trafilam na to forum gdy szukalam jakichś spostrzeżen na temat budowy Granata .

 

Zakupilismy z meżem ten projekt i strasznie nam sie podoba , dzis ruszyla budowa , fundamenty wykopane i o 15 zalewamy .

 

Czytam Wasze spostrzeżenia i ciesze sie ze znalazlam to forum a w nim tak szczególowe informacje

 

Mam nadzieje ze bedę mogla przylączyć do grona budujących . Po południu postaram sie opisać jakis zrobilismy zmiany oraz wkleje nasze pierwsze budowlane fotki

 

narazie wklejam zdjecie pustej działeczki

obecnie juz stoi metalowy garaz no i . budowa :)

http://images24.fotosik.pl/18/60de7fc18085362em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :)

witaj sylwia 25 na forum

wasiek na razie nie mam o czym pisać, zaczynamy instalacje i jest przeogromny bałagan, z większej części domu mamy zrobiony magazyn, mamy 4 tony cementu, styropian na wszystko :roll: czasami się zastanawiam czy czasem nie zagubimy się z tym wszystkim

do prowadzenia dziennika przymierzam sie ostro od dłuższego czasu :D tylko nie wiem czy nie skończymy budowy domu szybciej niż ja nazbieram w sobie tyle ochoty na pisanie :oops:

zabrałam się za ogród, to jest tak fajna nowość na naszej budowie,

http://foto.onet.pl/f8031,wzg2lbwlgg0v,9tnq0,u.html

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakos przezylismy , fundamenty do ziemi zalane , w poniedzialek szalują do góry i lejemy dalej ,jutro bede miec wiecej luzu bo tesciowa zabiera dzieci na weekend ( syn 5 lat , córka 2 latka ) wiec troche sie narobie ale bez ogonków :) musimy jutro poprzerzucac ziemie z fundamentów a jest tego troche :)

 

dziekuje za mile przyjęcie

 

sutruh - super Twoj Granat wyglada ( zobaczylam w tle ) chcialabym juz byc na tym etapie , a ogród rewelka , wiadomo to dopiero poczatki ale bedzie cudnie juz sama o tym marze :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich którzy już są, bądź dopiero będą właścicielami GRANATA!!!

Jestem tu po raz pierwszy ale mam nadzieję, że wkrótce dołącze do grona Granatowców :D

Ja i mój mąż kupiliśmy dzisiaj projekt GRANAT - z czego bardzo się cieszymy!!!

:D :D :D

Bardzo chcielibyśmy podziękować Gosi i Piotrowi z okolic Zielonej Góry, którzy są tak wspaniali, że udostępnili nam do wglądu swojego Granata -bez nich nie wiem czy byśmy się zdecydowali właśnie na ten projekt, a tak byliśmy-zobaczyliśmy i domek super !!! Ogromne dzięki za pomoc w wyborze oraz cenne rady i wskazówki, a także za wskazanie tej strony miłośników Granata (ps. gorąco pozdrawiamy).

Na dzień dzisiejszy możemy pokazać jedynie fotki naszej działki, na której wyrośnie nasz Granacik.

Pozdrawiamy wszystkich Granatowców :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich którzy już są, bądź dopiero będą właścicielami GRANATA!!!

Jestem tu po raz pierwszy ale mam nadzieję, że wkrótce dołącze do grona Granatowców :D

Ja i mój mąż kupiliśmy dzisiaj projekt GRANAT - z czego bardzo się cieszymy!!!

:D :D :D

Bardzo chcielibyśmy podziękować Gosi i Piotrowi z okolic Zielonej Góry, którzy są tak wspaniali, że udostępnili nam do wglądu swojego Granata -bez nich nie wiem czy byśmy się zdecydowali właśnie na ten projekt, a tak byliśmy-zobaczyliśmy i domek super !!! Ogromne dzięki za pomoc w wyborze oraz cenne rady i wskazówki, a także za wskazanie tej strony miłośników Granata (ps. gorąco pozdrawiamy).

Na dzień dzisiejszy możemy pokazać jedynie fotki naszej działki, na której wyrośnie nasz Granacik. http://foto.onet.pl/1hsf4,tb2v4bbsgbm7,u.html?V=1

Pozdrawiamy wszystkich Granatowców :p

Daniel i Małgorzata z Lubina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gorąco .Przepraszam ale mialam roblem z serwerem i prawie jest ok,prwaie bo nie mogę pokazać zdjęć mojego :p Grania . A dokładnie tydzień temu dekarze zakkończyli dach .Od kilku dni mamy straszne zlewy i chyba mam omamy , bo widzę wodę na kominie . Mąż sprawdzał nie ma pojęcia jak to możliwe może to zawiewał wodę wiatr .... Zdecydowaliśmy sie na okna Fakro tylko łazienka Velux . Mój kochany mąż już ma dość ,troszkę posiwiał a co dalej ..... rankiem zapytłl a może sprzedajmy ..... Nie ! Nie ! Nie !!!. mielismy duży problem z kredytem tj. dostaliśmy bez problemów tylko nie mogliśmy wypłacić pieniążków , kody zostały wysłane zwykłym listem i karta , gdzieś zagineły dopiero po mojej ostrej intrewencji dosłano ponownie a karty do tej pory nie ma, mBank to kosmiczny bank. W sumie cały dach ceramiczny z robocizną ,drewnem i oknami 40900zł ..... Pozdrawiam do kolejnego pisanka.. buziaczki dla Granacików ! :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych właścicieli projektu naszego Granacika. Miło, że jest coraz więcej miłośników tego projektu.

Agata fajnie, że masz juz zrobione wiecej niż ja. U mnie niestety, tak jakoś ciągnie sie to wszystko. Fakt, aż tak bardzo nie śpieszy mi się z przeprowadzką i pewnie dlatego jeszcze nie naciskam :D

Pogoda też nie sprzyja.

A tu widok jaki wczoraj zastałam, prawie połowa dachu "ołacona"

 

http://images30.fotosik.pl/19/50f80b9a870406c7med.jpg

 

http://images24.fotosik.pl/19/3bbb96b985be0391med.jpg

 

Gosia poczatki ogrodu -dobra sprawa - ja tez mam zamiar, jak tylko wyrównamy teren przed i za domkiem zacząć sadzić różne krzewy i nawet mam już kilka iglaków, które pójdą na pierwszy ogień :D

 

A tu pokaże jeszcze zdjęcie naszego syna, który przyjechał na urlop do rodziców i zrobiłam mu zdjęcie w jego pokoju :D

 

http://images24.fotosik.pl/19/61113a977f847432med.jpg

 

Agata, co do mokrego komina, to widzisz tę dużą plame wody na zdjęciu z moim synem? Nam też jak pada deszcz to woda jeszcze leje sie po kominie do środka. Tylko, że Ty masz juz dachówke i obróbki blacharskie więc praktycznie nie powinno tego być.

 

Pozdrwoienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole w mojej stopce zamieściłam link do mojego kosztorysu. Dla ciekawych ile kosztuje duży granat i dla pozostałych też.... Kosztorys prowadzony jest skrupulatnie, więc koszty te są rzeczywiste. :D

Dla porównania w zakładce obok domu jest kosztorys garażu, który budował mój mąż. Do pomocy - jak już wczesniej pisałam- miał tylko jednego pracownika. Jak widać oszczędności są duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim :D

 

witam serdecznie na forum Gosie i Daniela :D , których dzięki projektowi domu "Granat" mogliśmy gościć u nas na działce i poznać :D :D :D , rzeczywiście jak opowiadałaś macie dużo choinek na działce jeszcze kilka kwiatków jakiś krzewik i ogród zagospodarowany :lol:

 

dzisiaj wzięłam w końcu kolorową krede i pozaznaczałam, gdzie chcę mieć kontakt, gnazdo i światło zamontowane, nie jest to takie proste jak by się wydawało :wink: , wzięłam się na sposób i po prostu weszłam drzwiami frontowymi i po kolei wyobrażałam sobie cały swój powrót do domu po pracy :lol: :lol: i robiłam X w miejscach, gdzie niby będzie wszystko "pod ręką", teraz jak piszę to uświadomiłam sobie, że do domu będę też wchodziła od strony garażu, jutro musze kolejne X zaznaczyć na ścianach :lol: :lol: :lol: ciężkie to życie inwestora

 

sylwia 25 to strona do naszego albumu

http://foto.onet.pl/f8031,s82kc3wca1bb

 

wasiu jak wklejałam ostatnio zdjęcia do albumu to był komunikat dot. zgody na dodanie znajomego, oczywiście kliknęłam ok :D

 

pozdrawian gorąco, pa Granatowcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Halo

widze ze forum bardzo sie ozywilo :) bardzo sie ciesze, ze kolejne osoby zdecydowaly sie na budowe tego pieknego domku :)

 

u nas?? ciagle czekamy na PNB..... a tymczasem odezwal sie majster - niejaki pan marian, ktorego prosilismy o wycene. nie uwierzycie!! za stan surowy otwarty (sama robocizna) wyliczyl ponad 80.000 !!!

chwycilismy sie za glowy z moja druga polowka :evil: nie sadzicie ze troszke przesadzil?

 

przegladalam kosztorys wasia ale wiem, ze wiele prac bylo wykonywanych w zakresie wlasnym...my raczej zdamy sie na fachowcow, bo zadne z nas nie bardzo ma pojecie o pracach "domowo-budowlanych"

 

sutruh jedno pytanko: zauwazylam na zdjeciach, ze macie rolety zewnetrzne...jak je montowaliscie? bo nam architekt zapowiedzial, ze zeby je zamontowac w granacie trzeba albo zmniejszyc swiatlo okna, albo wybrac te z mechanizmem/puszka na zewnatrz :(

 

pozdrawiam coraz wieksza grupe GRANATOWYCH ZAPALENCOW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, dzięki za pozwolenie dodania się do znajomych :D Teraz będę widziała od razu Twoje nowe zdjęcia.

Agata odezwałaś się i zniknęłaś znowu. Ja powtórzę swoją prośbę z wcześniejszego wpisu....zrób zdjęcia schodów i pokaż jak one wyglądają. Jestem bardzo ciekawa. No i w ogóle pokaż swoją budowę.... :)

Misha555 cierpliwości a pozwolenie na pewno dostaniesz. Dopiero potem zaczną sie Twoje dylematy budowlane.....chociaż teraz tez pewnie już je masz...a te 80 tysięcy to puść z torbami....hi,hih,hi Facet na głowę chyba upadł, żeby za samą robociznę tyle żądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

No dzis ciag dalszy , zaraz jade zobaczyc jak postepuja prace - teraz szałują od ziemi do gory bo tez bedziemy zalewac gruchą.fotki tez bedą :)

 

Misha555 - o tym PNB cos wiec i tez szlag nas trafiał !!!!! Jesli chodzi o tego fachowca to dajcie sobie spokój bo przegial naprawde .My mamy taką ekipe wiadomo bez faktury jedeen głowny murarz i on w zalezności od potrzeb dobiera d\sbie pomocników ale zazwyczaj jest ich 4 .i Mamy z nimi umówione maź 20 tys zł za stan surowy pod dach bez wieżby i dachu .

Ale ze mamy w panach lekka zmiane konstukcji dachu nad garazem na jednospadowy , czyli odchodzi nam deka nad garazem to liczymy ze ta cena spadnie do 18 tys .a jak to wyjdzie to zobaczymy

 

pozdrawiam granatowców i zmykamy na budowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :D

 

misha555 też wydawało się nam jak twój architekt radził, że albo miejsze okna - pomysł nie do przyjęcia, albo skrzynki na zewnątrz szpecące dom :evil: , ale jak tak sobie myśleliśmy (bo chciałam koniecznie rolety w oknach) i myśleliśmy :lol: to Piotrek pokombinował i powiedział, że po prostu trzeba podnieść wysokość parteru o 18cm!!!!!! (bo tyle potrzeba na skrzynki) jak sie przyjzysz uważnie to widać na wysokości skrzynek do rolet niższy pustak w koło domu :lol: , no i dzięki kombinatorskiemu umysłowi mojego męża mam rolety :lol:

 

od dzisiaj głównym tematem jest elektryczność :D w granacie

 

pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam użytkowników i miłośników granatu :) myślałam w pierwszej wersji o szmaragdzie ( -> avatar ) ale granat powoli wysuwa sie na prowadzenie ze względu na koszty i lepiej umiejscowione schody :) minusem granatu jest stosunkowo mały salon dlatego chciałabym zobaczyć granat w wersji powiększonej :) jesli moge prosić o rzut ewent. rysunek - jak to wyszło, myśle jeszcze (wzorem ze szmaragda) o umiejscowienie wykuszu w miejscu jadalni i częściowej sciance miedzy kuchnią i zamianą okienka okrągłego w spiżarni na okno prostokątne wielkości połowy kuchennego...co Wy na to ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj queene

 

My rowniez mysleliśmy o Szmaragdzie ale jednak stwierdzlismy ze toche za duzy jak na nasze potrzeby no i koszty tez przemawiały za Granatem i tak zostało

 

Jesli chodzi o zmiany o ktorcych piszesz to sa one sensowne , my rezygnujemy ze spizarni na rzecz wiekszej kuni ze wzgledu na to ze w miejscu polaczenia kuchni z salonem bede miala barek ni i nie ma za bardzo miejsca na 2 wysokie szfki , jedna logówka druga to piekarnik i mikrowela dlatego wlasnie nie bedzie okraglego okna i bedzie zabudowany róg w miejscu spizarki

 

musze zmykac bo mala mi si eobudzila ale wroce to dopisze jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Queene my zaczelismy w piatek , zalalismy fundamenty doziemi i dzis ekipa szalowala na nastepna czesc ale niestety pogoda pokrzyzowala plany i zrobili tylko troszke bo strasznie zaczelo lac , zalewanie drugiej czesci mamy ustawione na piatek i mam nadzieje ze tak sie stanie .

W tym roku chcemy miec stan surowy otwarty z polozonym dachem ale bez okien.

Mieszkam w czechowicach wiec tak kolo wrzesnia zapraszam ( a wczesniej na kawke :) ) powinno wtedy juz byc cos widoczne hihihi ( tak liczymy ze we wrzesniu przykryjemy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...