Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam nowych Granatowiczów. Fajnie, że jest tyle nowych osób, które dopiero zaczynaja. My mamy juz pozwolenie,jesteśmy na etapie załatwiania kredytu i gdzieś w okolicy świąt wielkanocnych chcemy zacząć budowę. przyznam się, że trochę kredyt w dobie kryzysu mnie przeraża ale bez niego nie damy rady. Może nie będzie tak źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

agajan powiedz jak jest teraz z tymi kredytami, macie jakiś konkretny bank na myśli? My też planujemy kredyt i też mam obawy . Wogóle to dają te kredyty , czy nie , my jeszcze nigdzie nie byliśmy sie dowiadywać . :(

 

...a czy ktoś z Was za przyłącze prądu dostał do zapłaty 21 600,-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... wróciłam po długiej nieobecności :)

Dziewczyny mam pytanie :lol: jaką grubością wełny ocieplaliście poddasze. Jaka grubość między krokwie i jaka pod krokwie ??

Dzięki :D

 

My daliśmy 15 cm między krokwie, i 5 cm na krokwie.

 

Kasiu jak postępy u Ciebie?

U nas ocieplone poddasze, zaszpachlowane, położona gładź we wszystkich pomieszczeniach, zaczęli szlifować i tu się trochę zdziwiłam, może powiecie czy tak może być: mamy tynki cem.-wap. na to poszło 2 x gładź - alpol, jak zaczęli ją szlifować, to w niektórych miejscach (szlifowali maszyną) tak jakby przeszlifowali i są placki średnicy 10-15 cm takie że prześwituje tynk cem.wap. Mówią, że po gruntowaniu i malowaniu na biało zrobią poprawki i będzie ok. Ale jakoś mi się wydaje, że takie "plamy - ubytki w gładzi" powinny być wcześniej poprawione ...

 

W pralni powoli kładą się kafle.

Zdjęć brak bo za fotosik płacić nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Leszek jesli chodzi o pozwolenie to my zapłaciliśmy 500 zł. geodecie za mapkę do celów projektowych, i 3300 projektantowi za adaptacje projektu przy czym on sam chodził za wszystkimi papierami my nawet nie bylismy u nadzorze budowlanym, kontatowaliśmy się tylko z projektanrem który w dodatku będzie naszym kierownikiem budowy w tej cenie. W sumie do tej pory poszło nam jakies 6000 w tym przepisanie działki z rodziców na nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ewa 28 pytasz o kredyt my jestesmy juz zdecydowani i zbieramy potrzebne dokumenty. Staramy sie o kredyt w banku PKO SA ten z dopłatami, bo jest naprawde korzystny. Pytasz czy dają to zalezy jaka macie zdolnośc najlepiej podejdź sobie do banku i porozmawiaj, a czy dają przecież banki z tego zyją jak nie będą dawac to dopiero będzie katastrofa oddasz im przeciesz drugie tyle ile weźmiecie. Ponadto spadło oprocentowanie o jeden punkt w stosunku do grudnia i jest wieksza dopłata do metra ( mam na mysli kredyt z dopłatami).

Leszek pytałeś o energetykę do nas przyjechał jakiś facet z elektrowni zeby podpisac umowe na wejście w teren i mówił że podłączenie kosztuje 2500 na nasza działkę a potem do domu to zależy kto będzie robił, mam nadzieję że zrobi nam brat męża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Iza :D U mnie za dużo postępów nie widać ... zamówiliśmy kontakty, elektryk je pozakłada i będzie można zrobić odbiór :lol: Zamówiliśmy też kominek...taki jak sobie wymarzyłam... czyli ten z dwoma szybami

http://www.komi.pl/system/application/products/Volcano_WP_komi.jpg

trochę drogi, ale mąż mówi,że szarpnął się na walentynki i ten kominek to prezent dla ukochanej żonki hihi :p :wink:

W tym tyg. damy kasę panu od instalacji c.o. i zamówi grzejniki :)

 

Iza trochę dziwnie Ci to zrobili, ja się za dużo nie znam na tym. Zwłaszcza,że mieliśmy tynki gipsowe robione. Ale wydaje mi się,że gładzi powinno położyć się tyle,żeby po zacieraniu nie prześwitywał tynk... ps. dzięki za odpowiedź odnośnie wełny!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz wszystkich Granatowców i ponawiam swoje pytanie odnośnie kotłowni, bo trochę martwię się że kurz i dym mogą się przedostawać na korytarz a tym samym na cały dom. Ja planuję piec na wszystko więc nie wiem jak rozwiązać ten problem. Po przemyśleniu stwierdziłam że można by zamknąć ten mały korytarzyk do kotłowni drzwiami a drzwi od łazienki zrobić pod schodami i od pokoju na ścianie od wiatrołapu. bardzo proszę napiszcie jak wy sobie radzicie z kotłownią i czy mój pomysł ma sens. Proszę jeszcze o zdjęcia na mój adres [email protected] z realizacji wewnątrz granata a szczególnie wielkości salonu nie zmienionego wielkościowo no i tego małego korytarzyku. Będę bardzo wdzięczna Pozdrawiam wszystkich budujących i przymierzających się do budowy Ewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...