Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ojej jak dawno Was nie czytalam..... az mi trudno teraz nadrobic w jeden wieczor :)

 

padlo pytanie o taras,,, otoz my powiekszalismy taras na dlugosci o 2 metry. ksztalt zostawilismy ten sam (lekko lukowaty + 2 stopnie) ale zlamalismy dach i zadaszylismy caly taras.

wydaje mi sie ze zdecydowanie przesadzacie z egipskimi ciemnosciami (dodatkowo mam jeszcze slup dzielacy kuchnie i salonik o szerokosci 70cm, w ktorym od strony kuchni schowana jest lodowka) --> mam jedno okno boczne jak w projekcie, teoretycznie czesciowo zasloniete slupem okno kuchenne i zadaszony caly taras od strony polnocnej a i tak swiatla jest tak duzo ze czasami mamy lekko spuszczone rolety !!

pomyslcie o tym jak szybko przez duza ilosc duzych odslonietych okien nagrzewa sie domek w upalne dni !!

 

tu zdjecie z czasu przeprowadzki:

http://images50.fotosik.pl/22/2be06c408018aff7med.jpg

 

a tu z czasow budowy - widac kat zalamania dachu

http://images26.fotosik.pl/197/b3736018bf8cfa77med.jpg

 

naprawde mamy jasno w domu !! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misha masz rację z tym,że światła jest wystarczająco :) Dlatego,żaluje ze nie wydłużyliśmy dachu nad tarasem... zwłaszcza,że też dość sporo powiększymy taras.

Agaba my mamy Vitodens 200 z Viessmanna i podobno to jeden z najlepszych pieców. Do tego zamówiliśmy konsole jakąś do nawigacji czy coś... ja się na tym nie znam, ale moi pracownicy stwierdzili,że skoro płacimy tyle pieniędzy za piec to warto dopłacić to 600zł. i mieć oryginalny komplet. Bo niby tą konsolę można zmontować samemu z jakiś materiałów zastępczych... ale nie chcieli się z tym mordować :D

Ale tak jak pisałam gaz będzie u nas dodatkowo, bo całe ogrzewanie będzie opierać się na kominku. Gazu będziemy używać np. do dogrzania w nocy,żeby nie wstawać i nie podkładać do kominka, albo jak będziemy w pracy na chwilę się włączy,żeby było cieplutko jak wrócimy do domku i zanim rozpalimy w kominku :lol:

Już ie mogę doczekać się jak zamieszkamy :cry: ... tęskno mi za naszym domkiem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiu,

my podobnie planujemy ogrzewać się kominkiem z płaszczem wodnym a piec gazowy w mroźne wieczory i do dogrzania :)

u nas przerwa bo ekipa wchodzi od sierpnia do wykonczeń.. teraz wietrzymy... sprzątamy na placu i kupujemy - to lubię najbardziej...

mam kolejny dylemat czy wanne w górnej łazience narożną kupić zwykła czy z hydromasażem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misha, a możesz dać pełne wymiary tego tarasu ... i w jakiej odległości od ściany są słupy?

 

nie bardzo pamietam dokladne wymiary.....

szerokosc jest dokladnie taka jak w projekcie, jedynie wysuwalismy go rowno o 2 metry od domku.... slupy sa dokladnie 2 metry dalej w stosunku do projektu oryginalnego....

mam nadzieje, ze taka odp cie satysfakcjonuje bo chwilowo nie mam miary w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też w koncu ruszylo z miejsca. Na razie jeszcze siedzimy w "ziemi" ale cieszy to niesamowicie, bo mówią że najgorzej zaczać.

 

http://images41.fotosik.pl/166/040c130ddd03d5b5med.jpg'[/img]

 

[/img]

 

http://images41.fotosik.pl/166/040c130ddd03d5b5med.jpg' alt='040c130ddd03d5b5med.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich GRANATOWCÓW,również buduję ten domek.Jak dla mnie super. Górale od dachu dopatrzyli się jednak błędu w projekcie...komin ten przy kuchni wchodzi do lukarny.Robili już taki dach i mówili,że brzydko to wygląda,jest trudne w obróbce i ciężko będzie zabezpieczyć przed przeciekaniem .Poradzili aby przesunąć komin kawałek dalej.Posłuchałam rady,zobaczymy jaki będzie efekt końcowy.Już nie mogę się doczekać urządzania wnętrza...

 

Budujemy się na Śląsku w Świerklańcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Claudiii.

Miło że ktoś buduje granata tak blisko. My budujemy w Radzionkowie , więc to rzut beretem. My również zmieniliśmy lokalizację komina i to już na wstępie przy adaptacji projektu i nasz komin jest teraz ścianką między salonem a spiżarką czyli jest z boku i nawet fajnie to wyszło bo ściany w spiżarce są przynajmniej bez uskoków a na piętrze powstanie wnęka w sypialni którą zabudujemy szafą. Poza tym zrobiliśmy też kilka zmian np wydłużyliśmy budynek ale nie robiliśmy podpiwniczenia. Widzę też że jesteśmy na podobnym etapie bo u nas aktualnie też jest układany strop. Jesteśmy umówieni z ekipą że 1 września zaczynamy więźbę a na październik mamy zamówione tynki wewnętrzne. Zobaczymy jak to pójdzie wszystko. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin przesunęliśmy a raczej odsunęliśmy od lukarny o jakiś 1metr,co się potem okazało ,że nie mam gdzie kominka wstawić :evil: bo zlikwidował się róg między salonem a ścianką ze spiżarni. Ale nie ma złego co by na dobre nie wyszło....zrezygnowaliśmy wcześniej ze spiżarni (na koszt większej kuchni no i mamy piwnice) więc przesunęliśmy ściankę działową o 1 metr przeciwnie to komina (widać to na fotkach) i już mam narożnik na kominek :p

 

Witaj Jacek,w którym miejscu Cidrów budujecie granacika ? , my budujemy tuż przy tym sklepie firmowym z meblami FENIKS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...