Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My jesteśmy umówieni na sobotę z panem tynkarzem. Mamy dogadywać szczegóły. Będziemy robić tynki maszynowe ale cementowo - wapienne . Wstępna cena to 24 zł za m2 - dość przystępnie myślę. Takie tynki robi się ok tygodnia a takie ręczne z pewnością dłużej w zależności od tego ilu panów przy nich robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś buduje Granata podpiwniczonego ?ciekawi mnie rozwiązanie różnicy poziomów.

Czy strop nad parterem i garażem jest na tej samej wysokości ?

U mnie przez te piwnice to trochę kombinowania jest.Strop nad garażem mam niżej o 2 pustaki niż strop nad parterem,z łazienki na stryszek będą 3 schodki po 15cm.W projekcie są 2 schodki po 17 cm ale nie rozumiem dlaczego,skoro stropy chyba są na tej samej wysokości.Sama nie wiem jak to będzie u mnie wyglądało,dowiem się dopiero jak położą dach.Zresztą widać na moich fotkach jaki mam wysoki parter,jeszcze sporo ziemi nadsypiemy i powinno być git ! Powiem ,że ciężko się buduję taki dom z doprojektowanymi piwnicamy,wiele rozwiązań trzeba wymyślić samemu bo są poza projektem. Wykonawca musi mieć wyobraźnię .Mój murarz na szczęście jest bardzo mądry i obcykany w tych sprawach i mówi ,że wszystko będzie dobrze tzn jest dobrze i mam się nie zadręczać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka!!!

własnie wczoraj byłya u nas pewna pani inspektor, moja mama oczywiscie, była poptrzyła i pochwaliła :lol: Nasz kierownik budowy załamał nas bo powiedzieł zebyśmy już szukali jakiegoś źródła ze żwirem bo potrzeby będą ogromne do obsypania fundamentów hmmmm no cóż jak mus to mus

<a href=http://images46.fotosik.pl/171/6002ac69092d2858med.jpg' alt='6002ac69092d2858med.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło patrzec jak nowe Granaty mną się do góry :D

U nas po wielkich analizach za i przeciw oraz finansowych wybraliśmy:

- kominek ZUZIA 19kw bok prawy

-piec kondensacyjny De Dietrich MCR II 24 S .

Mam nadzieję, że wybór okaże się OK i wszystko będzie działać jak należy

Pozdrawiam :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych Granatowiczów :D

 

U mnie pomału idzie wszystko do przodu... dzisiaj zaczynają kłaść płytki w holu... strasznie boję się efektu... jak będą wyglądać schody i jak będą się komponować z podłogą. W dodatku salon będzie z takich samych płytek, z tym że w tym większym rozmiarze...

jak skończą hol, wezmą się za salon i dokończenie małej łazienki i pomieszczenia gospodarczego a dopiero w październiku :cry: górna łazienka. Zmienił się fachowiec, który będzie robił łazienkę na górze więc muszę wytłumaczyć mu co i jak... ale w Polsce będę dopiero w październiku. Za to mam nadzieję,że inne roboty się ruszą... np. zamontujemy w końcu drzwi wewnętrzne :lol: i uda się przykleić na elewacje sztukaterie czyli ramki nad okna i drzwi :D

jak już będą schody to czym prędzej się pochwalę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś buduje Granata podpiwniczonego ?ciekawi mnie rozwiązanie różnicy poziomów.

Czy strop nad parterem i garażem jest na tej samej wysokości ?

U mnie przez te piwnice to trochę kombinowania jest.Strop nad garażem mam niżej o 2 pustaki niż strop nad parterem,z łazienki na stryszek będą 3 schodki po 15cm.W projekcie są 2 schodki po 17 cm ale nie rozumiem dlaczego,skoro stropy chyba są na tej samej wysokości.Sama nie wiem jak to będzie u mnie wyglądało,dowiem się dopiero jak położą dach.Zresztą widać na moich fotkach jaki mam wysoki parter,jeszcze sporo ziemi nadsypiemy i powinno być git ! Powiem ,że ciężko się buduję taki dom z doprojektowanymi piwnicamy,wiele rozwiązań trzeba wymyślić samemu bo są poza projektem. Wykonawca musi mieć wyobraźnię .Mój murarz na szczęście jest bardzo mądry i obcykany w tych sprawach i mówi ,że wszystko będzie dobrze tzn jest dobrze i mam się nie zadręczać :roll:

 

Witam, my budujemy podpiwniczonego Granata na Pomorzu. Klatka schodowa do piwnicy będzie w miejscu pom. gospodarczego, z garażu będą też drzwi na ogród, ponieważ nie mamy osobnych drzwi do piwnicy z zewnątrz. Różnica poziomów między stropami nad garażem i nad parterem będzie na 2 pustaki. Kuchnia będzie w miejscu małego pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy już wybudowali swój domek. Chodzi mi o okragłe okienko. jaka jest róznica w cenie między okragłym a kwadratowym bądz prostokatnym w tym miejscu. Nie chcialabym rezygnowac z okragłego ale muszę ograniczac koszty więc jest to dla mnie wazne. No i musze zdecydowac bo w przyszłym tygodniu będą murowac sciany i nie chciałabym potem poprawiać. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , apropo kuchni , ja mam zamiar mieć kuchnie jak w projekcie razem .ze spiżarkom i tu moja prożba może ktoś ma jakieś aktualne zdjęcie tak aby zobaczyc wielkośc kuchni i rozataw mebelków

 

oto moja kuchnia, jest dość dużo miejsca na szafki ale zlikwidowaliśmy spiżarnię w to miejsce (za tą ścianką działową)stanie lodówka z podwójnymi drzwiami,ukryję tam też kuchenkę z okapem żeby goście z salonu nie widzieli co pichcę :lol: i zmieści się jeszcze szafka narożna

Zabudowa kuchenna będzie w kształcie litery"U"na mebelki to jeszcze musisz poczekać...

Czyli zaplecze kuchenne będzie schowane w to miejsce,gdzie miała być spiżarka aby tego syfu nie eksponować na salon.W centralnej części kuchni będą mebelki.Zastanawiam się jeszcze nad zlewem,w projekcie jest pod oknem ,czy to dobre rozwiązanie ?

http://img25.imageshack.us/img25/2942/87690813.jpg

w rogu od strony salonu będzie kominek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam ! wszystkich po dłuższej przerwie, nic się nie działo wiec nie miałam co pisać , ale czytałam Was uważnie. Teraz juz mam się czym pochwalić, w piątek 7 sierpnia 2009 r. odebraliśmy POZWOLENIE NA BUDOWĘ :D :D :D serduszka sie radują , choć jeszcze długa droga przed nami, jeden maleńki krok juz do przodu - chciałabym powiedzieć że teraz to juz z górki, ale to chyba nie odpowiednie okreslenie. Teraz trzeba odwiedzić firmy budowlane i porozmawiać o kosztach :( , to już mniej przyjemne , ale nie do uniknienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, u nas już budowa na ukończeniu :lol: (o ile kiedykolwiek będzie wszystko ukończone).

Mamy schody prawie gotowe, drzwi wewnętrzne, podłogi za wyjątkiem salonu, szafę w wiatrołapie i garderobie, prawie skończone łazienki, pomalowane ściany oprócz salonu i jutro montują kuchnię.

 

Chcemy przeprowadzić się około 22 sierpnia.

 

W dzienniku trochę zdjęć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu doczekaliśmy się aktualnych zdjęć od Izy :D

Piękne drzwi... takich jeszcze nie widziałam, śliczne... i kolor też suuuper. Obudowę kominka będę miała podobną, z tym,że chciałabym przedłużyć kawałek kamienia żeby można było usiąść koło kominka, no i nie wiem co z półeczkami bo chyba mi się nie zmieszczą :-? albo... ach sama nie wiem. Zobaczymy jak przyjdzie fachowiec, obliczy wszystko i coś zaproponuje... :lol:

U nas dopiero dzisiaj wszedł pan od kafli w wiatrołapie i holu...

Pan od instalacji elektrycznych miał 2 miesiące temu, pozakładać gniazdka, ale zachorował i już drugi miesiąc leże w łóżku... problemy z kręgosłupem. Na szczęście to znajomy, i na pewno dokończy co zaczął i nie oszuka nas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...