Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Sylwia Ty masz dobrze, u Ciebie przynajmniej jest pogoda i można zalewać.... :) u mnie na północy pada i nie można robić dachu.... :( Znowu wszystko się poprzesuwa.....

Agata gdzie są zdjęcia pochwal się.......jak wygląda juz Twój Granacik, bo mój tak......

http://images27.fotosik.pl/25/422d8804263d2068med.jpg

 

2magda5 powoli a Twój granat tez będzie duży..... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wasiek - no wierze ze u Was kiepskawa pogoda ale nas tu tez nei rozpieszcza i woczraj i dzic caly dzien pada co prawda przelotnie ale i tak jest brzydko i co najgorsze zimno brrrrrrrrrrr , tak czy tak jutro zalewamy bo szalunki gotowe i mowia ze trudno jak bedzie padac nic sie strasznego nie stanie tylko atmosfera bedzie kiepska i wszyscy zmokną no ale mam nadziej ze chociaz jutro rano poogoda dopisze czego i Tobie serdecznie zycze :)

 

2magda5 - bedzie dobrze bedzie rosło !!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wklejam parę fotek :)

 

robota wykonana :)

 

pomocnik murarza po zakonczonym zalewaniu zrobil wieche hahaha

 

http://images23.fotosik.pl/25/eadc42dadacaf5aam.jpg

 

http://images26.fotosik.pl/25/dc8289cd5116046am.jpg

 

http://images24.fotosik.pl/25/36afcdfeb7d06631m.jpg

 

i nasza córcia

http://images30.fotosik.pl/25/29c8f9cb623b42e3m.jpg

 

wiecej nowych zdjęc w albumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Sylwia ładnie, a nawet bardzo ładnie. :D Jak to miło jak praca sie posuwa do przodu. U mnie też w tej chwili robia dach. Deszcz padał a nawet powiedziałabym, że lał do południa a teraz troszke sie przejaśniło więc, pojechali robić dach.

Gosia, oglądając raz jeszcze Twój album- stan surowy zamknięty- zauważyłam, że masz drzwi Gerdy takie jakie mi tez wpadły w oko :D Ja wprawdzie jeszcze nie kupiłam drzwi bo jeszcze szukam ale juz niedługo muszę to zrobić, bo mój mąż zastanawia się czy wstawiać już okna. Ja jestem za tym, żeby jeszcze nie wstawiać, bo jest lato i jak będą robione tynki to szybciej to wszystko wyschnie. No, ale zobaczymy.

Mam pytanie, czy planujecie u siebie centralny odkurzacz?

Zastanawiałam się też nad rekuperatorem z GWC i nawet byłam za - ale kolega ( dobry fachman ) odradził mi. Wskazał, że mam dobrą wentylację grawitacyjną dla wszystkich pomieszczeń, okna do tego z mikrowentylacją i to powinno wystarczyć. Poza tym powiedział, że za późno o tym pomyślałam. Trzeba było wczesniej, to wtedy nie robiłoby sie komina z wentylacją. Pewnie ma rację.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiek wiesz co, może te drzwi sa ładne, ale teraz to wiem, że bym się nie zdecydowała na drzwi firmy gerda :evil: od dwóch miesięcy czekamy na razpatrzenie reklamacji :evil: (mamy porysowane lustro weneckie, akurat na wysokości oczu, co wychodzę z domu to mi się ta ich opieszałość i olewatorstwo przypomina), nie tej firmy drzwi!!!, jeżeli jest wszystko ok to nie ma sprawy, ale jeżeli chodzi o reklamacje to (bardzo delikatnie powiedziawszy) są okropni :evil:

 

z odkurzacza centralnego rezygnujemy, jeżeli chodzi o rekuperator to Twój kolega ma "niby" rację biorąc pod uwagę samą wentylację domu, jeżeli są odpowiednio i dobrze zrobione kanały wentylacyjne, jeżeli są odpowiednie okna to ok. wentylacja będzie działać bez zarzutu w całym domu, ale biorąc pod uwagę np. koszty związane z ogrzewaniem domu z utrzymaniem ciepła, jego izolacją to już na pewno nie jest tak fajnie i rekuperator wygrywa z kanałem wentylacji grawitacyjnej, w sterowaniu rekuperatorem możemy dowolnie regulować siłą nawiewów i wywiewów, jeżeli planujemy imprezkę to przęłaczamy na większą siłę i na pewno goście nie będą się dusić i nie będzie potrzeby otwierania okien i wpuszczania komarów :D

jestem za motowaniem centrali rekuperatora w budowanych w nowej technologii domach, gdzie zależy nam na zminimalizowaniu mostków termicznych, do solarów nie jestem aż tak bardzo przekonana, ale to pewnie przez cene jaką byśmy musieli zapłacić za ten system :lol:

 

a ktoś z Was planuje np. ogrzewanie wody użytkowej solarami? jestem ciekawa kosztów inwestycji

 

Sylwia dostałaś płytę? coś dzisiaj chyba ciężko pracujesz bo nie widać Cię na gg :D

 

pozdrawiam, Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Sutruh - az tak ciezko to nie pracuje , dzis murarze sciagają sząłuki i obkopują do izolowania , ja czekam az moja mala pannica wstanie i jedizemy troche sie podusic na dzialce , ja chyba lezaczek a dzieci basen , bo narazie dla mnie zbyt wiele roboty nie ma ( oprócz podlewanie fundamentów hihih co przez dzien robia murarze a my wieczorkiem )

płytki jeszcze nie ma :(

 

Wasiek - mysle ze robota idzie i u WAs bo pogoda sie poprawila ale ze skrajnosci w skrajnośc , no cóz lepszy taki upał niż ulewa , czekam na nowe fotki dachu :)

 

2magda5 - i jak chudziak wysechł , zabrali sie za robote ??zapomniałam spytac gdzie sie wybieracie ??

 

queene - i jak tam , podjeliscie decyzje oi projekcie ??? , moze jednak wpadniesz na kawke to poogladasz sobie nasz projekt szczegółowo i pogadamy co ???

 

 

 

 

pozdrawiam papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich GRANATOWCÓW!

Dzisiaj byłem u architekta aby naniusł nam zmiany w projekcie ale on najpierw kazał mi kupić mapę i podbić u geodety.

Za moje przeróbki zarządał ok. 2400 zł, powiedział, że to i tak tanio bo przyniosłem mu dwa projekty i potraktował mnie ulgowo. Co o tym sądzicie szukać innego czy to dobra cena?

Gosia- chciałem też aby usunał komin i zostawił jeden tylko kanał wentylacyjny do kuchenki bo również planujemy zakupić rekupuratory(wydaje się świetny pomysł).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle to gdzieś nam znikneła z forum AGATA, która zupełnie sie nie odzywa....

Ani@ która tez nic nie pisze, pomimo, że prace nad jej granatem na pewno juz są daleko posunieta.... Fato, który deklarował, że jak zacznie budować to pokaże nam duzo zdjęć ... i nic cisza zupełna, ładnie to tak????

Nie wspomnę o Anijce, która miała chyba najdalej posuniętą budowę i nic cisza....

2Magda5 też mogłabyś cos opisać wiecej.... :)

Tak czy inaczej tylko sutruh i Sylwia potrafią znaleźć czas coby troszke opisac swoja budowę. Oczywiście nie umniejszając pozostałym, którzy od czasu do czasu si,e odezwą.

Misha555 a co u Ciebie słychać, a????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaMa Piotrek sam będzie podłaczał reku bo mamy wielu fajnych znajomych, z których jeden zajmuje się montażem między innymi też reku i powie nam co i jak powinno być zrobione. Jeżeli chodzi o instalacje to oczywiście rury montujemy jeszcze przed tynkami tak jak wszystko inne do schowana w ścianach, natomiast centrale po całym bałaganie zaraz przed wprowadzeniem i wszystkimi papierologiami związanymi z zakończeniem budowy

jeżeli chodzi o koszty zakupu całej jednostki wraz z montażem to ludzie z forum podają cenę około 12.000tys, musisz poczytć o tym na forum

a architekt to Wam niezłą cenę zaśpiewał, teraz to Wam się zacznie wydawanie pieniędzy :wink:

 

Wasiek Twoja budowa może z początku nie była szybka, ale widzę, że rozkręca się wspaniale, życzę oby tak dale było :D

Wasiu napisz mi, bo może źle doczytałam, ale Wy chcecie przed oknami jeszcze zrobić tynki?

 

"...bo mój mąż zastanawia się czy wstawiać już okna. Ja jestem za tym, żeby jeszcze nie wstawiać, bo jest lato i jak będą robione tynki to szybciej to wszystko wyschnie."

 

pozdrawiam z upalnej Zielonej Góry

 

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZien dobry

Jestr strasznie goraco, wiec narazie siedzimy z dzieciakami w domu , pojedizemy na dzilake kolo 14 jak moja mala pyza wstanie z II spania

 

Na budowie :

odszalowali fudnamenty

wyczyscili deski , poukladali

dzis wykopali ze srodka humus i i biora sie za izolacje wewnetrzna

potem rury , gruz , pospóła i piach

a w piatek planujemy lac chudziaka

 

dzis porobie kolejne fotki i beda w albumie :)

tymczasem pozdrawiam gorrrrrrąco!!!!!!

 

2magda5 - no ładny macie plan :) my planujemy w tym roku przykryc a okna na wiosne ,

 

Wasiek - prosimy wiecej fotek !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo po dłuższej przewie,

troszke sie wytlumacze....niedawno wrocilam do pracy po urlopie maciezynskim i mam strasznie duzo pracy...nie mam kiedy zasiasc przy komputerze dla przyjemnosci...no a do tego wlasciwie nie bylo za bardzo o czym pisac...

dzis skosili nam rzepak i w koncu widac zarys naszej dzialeczki :) juz zaczynam to sobie wszytsko wyobrazac 8) gdzie bede siedziala przy kawce, na co bede spogladala przez okno kuchenne (stawek otoczony wierzbami placzacymi :) ) eeeh, juz by sie chcialo zaczac budowe...

prawdopodobnie pod koniec tego tygodnia odbierzemy PNB :lol: potem jeszcze tylko kilka formalnosci i......

no wlasnie

.....i czekanie na oferty - cos w tym naszym rejonie budowlancy nie sa chetni na robote, chyba maja jej pod dostatkiem, bo o lenistwo wielkopolan raczej sie nie posadza :)

ale poczekamy.....w koncu wszyscy na cos czekaja :wink:

jak sie cos ruszy, to nie omieszkam sie pochwalic :p

 

a tak czytajac to forum od czasu do czasu widze, ze Wam Wszystkim za to robota idzie calkiem szybko :) az serce roscie - ciesze sie razem z wami, majac jednoczesnie nadzieje, ze jak my w koncu zaczniemy, to tez pojdzie nam wszytsko w tym tempie :D

 

pozdrawiam i uciekam do mojego brzdaca, bo przy tych piekielnych upalach kiepsko mu sie zasypia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia, tak sobie myślę, że lepiej bedą nam ściany schły jak najpierw zrobią się tynki wewnetrzne, potem wstawimy okna i obróbka tynku wokól okien. Przez sierpien jeszcze mury mogą schnąć, oczywiście jak nie będzie pogody deszczowej takiej jaka była w ubiegłym roku w sierpniu. Ale jak to wszystko bedzie wyglądać to zależy od mojego męża i grupy która będzie robic tynki. Niby mam zaklepaną na początek sierpnia. Pytanie czy coś z tego wyjdzie??? Pożyjemy zobaczymy... :) Dzisija nie miałam ani czasu ani siły (temperatura ) żeby jechac na budowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozważamy budowę Granata (chociaż w grę wchodzi też Tymek z Horyzontu).

Mam do Was już budujących pytanie odnośnie łazienki na górze: gdzie przewidujecie (o ile wogóle) kabinę prysznicową?

I w jaki sposób powiększyliście to pomieszczenie, do którego przechodzi się z łazienki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

Wasiek, dzieki za pamiec. Juz raporuje, co tam u nas slychac - a wiec dzis wrocilam z dzialki z guzem na glowie wielkosci jajka...co prawda przepiorczego, ale jednak :lol: -> wchodzac po schodach na gore nie zauwazylam, ze majster polozyl na stropie krokiew i z impetem uderzylam w nia glowa :roll:

U nas czas na murlaty i krokwie.

 

Wasiek, mnie jakos ten centralny odkurzacz malo pociaga :wink: przyznam, ze nie zaglebialam sie w ten temat, ale zastanawiam sie, co sie dzieje, jak niechcacy wciagnie sie jakis rozlany slodki napoj, ktory po wyschnieciu osadzi sie na sciankach instalacji i potem bedzie zbieral kurz i rozne brudki?

Rekuperator bedziemy mieli - teraz mamy wykonane przepusty na rury pomiedzy kondygnacjami.

Mocno zastanawiam sie tez nad polozeniem instalacji od solarow, ale na razie samej instalacji. Kolektory dokupilibysmy jednak pozniej, bo to zdaje sie wieksza czesc tej inwestycji. Ale to musze sie zainteresowac tym tematem - czas najwyzszy, bo instalacje zgodnie z planem mamy klasc za poltora miesiaca.

 

Wasiek, bedziemy miec tynki cementowo-wapienne i majster tez mowil, ze najpierw (gdy jeszcze nie bedzie okien) polozy ta spodnia warstwe (szara), ktora zawiera najwiecej wody i dopoki nie dowioza okien - pewnie spora czesc zdazy odparowac.

 

Na okna czekamy 3 miesiace :o - mamy obiecany termin na 10 pazdziernika. Ostatecznie zdecydowalismy sie na drewniane (jednak bez szprosow :lol: ), kolor jasny dab, w meranti.

 

Znalazlam tez fajne drzwi zewnetrzne firmy CAL, ze wsp. przenikania ciepla 1,1, wiec calkiem sensowne (sa grubsze niz standardowe - 78mm).

 

Izulek - ja tego pomieszczenia nie powiekszalam, mam nadzieje zmiescic tam suszarnie, a moze nawet pralke (to bylby ideal). Zaplanowalam tam dodatkowo okno polaciowe.

Z kabina na gorze tez mamy problem - w najgorszym wypadku bedzie to prostokatna wanna z kabina prysznicowa, jednak mam nadzieje zmiescic odzielnie kabine i odzielnie wanne. Ale musze poczekac, az bedzie dach, bo musze zobaczyc te powierzchnie na zywo :)

 

Misha - w takim trzymam kciuki za znalezienie solidej i w miare niedrogiej ekipy :D

 

Pozdrawiam tez Magde, Sutruh i Sylwie.

Na razie Granatowczynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania , ja też planuję tam dodatkowe okna dachowe. Zastanawiam się jednak, bo niektórzy z Was podnoszą ściankę kolankową. Jak to wtedy wygląda? Dach nad garażem jest na równi dachu domu czy jednak trochę obniżony? I co ze ścianami tego pomieszczenia? Czy powiększacie to pomieszczenie po obrysie ścian (nie wiem jak to powiedziec - zupełny laik ze mnie :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...