Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mąż chce wymurować kominy z cegły klinkierowej i zastanawiamy się czy obmurować już te istniejące od stropu u na pietrze - mamy systemowe (oczywiście najpierw zwykłą cegłą a klinkierową ponad dachem) albo wylać betonową podporę pod dachem i na to klinkierka ( tak podobno też się robi) Proszę napiszcie jak jest u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Noo super są i fajnie że jest tam ten spocznik choć na połowie. Ciekawe jak nasze wyjdą bo chciałabym mieć właśnie ze spocznikiem a projektant dosyć mało miejsca przeznaczył na te schody i z tego co widzę to prawie wszyscy mają zabiegowe. Nasze planujemy na luty-marzec. Już wstępnie rozmawialiśmy ze stolarzem.

 

My mamy schody lane ze spocznikiem choć podzielonym na połowę. Wyszło bardzo wygodnie i jest łatwy dostęp do pomieszczenia pod schodami, dodam, że rozmiary domu są zgodne z projektem Budowy wszystkich Granatowców śledzę regularnie. U nas też się ruszy już za tydzień, będziemy robić ocieplenie, montaż okien i bramy oraz tynki, wszystko już umówione. Jak nauczę się dodawać zdjęcia to będę się chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że my będiemy obmurowywać cegłą klinkierową a nie płytkami klinkierowymi i ta cegła od spodu musi się na czymś trzymać. Z tąd moje pytanie. Dziś ma przyjść murarz to nam coś doradzi.

Tak apropo Agi z Radomia to ja też przyznaję się bez bicia ale nie wiem jak umieszczać zdjęcia a z chęcią bym pokazała nasz Granacik. Proszę o jakąś wskazówkę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko, mam nadzieje, ze ktos odpowie. Bo czytam tu i czytam i juz kilka razy widzialam, ze wprowadzacie zmiany odnosnie komina. Moze mi ktos wytlumaczyc o co chodzi z tym obroceniem i wyciagnieciem go z kosza? Dlaczego lepiej go obrocic? Bo nie bardzo rozumiem, a to juz ostatni moment na takie zmiany.

Dzis zrobie jakies foteczki u nas to pozniej wkleje, choc w porownaniu do Waszych domkow, to u nas jeszcze nie bardzo jest co ogladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez bylam przerazona tym ze jest taki maly jak nie bylo scian i scianek dzialowych ale teraz jest dobrze my zostawilismy spoizarke i kuchnia jest duza tylko powierzylismy o 1 metr domek duzy wyjdzie tez schowek pod schodami my robimy schody ze spoczynkiem spokojnie takie wyjda szerokie na 1 metr byl juz stolarz i wymierzyl a okienko mamy na scianie przy schodach jest jasno i bede miala dobrze myc a do pomieszczenia nad garazem bedziemy wchodzic z korytarza moze tam zrobimy pokoj bo po podniesieniu scianki kolankowej wyszlo super duze pomieszczenie zrobilismy tez wejscie do kotlowni z garazu zeby sie w domu nie kurzylo a garaz mamy zrownany z domem i czesc odgrodzilismy na rozne klamory a komin tez mamy odwrocony zeby sie w nim nie zbierala woda i zeby nie zaciekalo tak nam poradzil architektchcialam spytac co dajecie na podloge w salonie ? ja chcialam panele ale bedzie podlogowka wiec sa lepsze kafle ale nie wiem jeszcze co dam aha mnie wycenil schody na gotowo buk-8500 ,dab -9500 zastanawiam sie czy znajde jeszcze tansze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia ale napisalas...musialam 3 razy spokojnie przeczytac twoj post... ale juz wszystko wiem :lol:

uwazam ze 9,5 tys. za debowe schody to super cena... ale to zalezy jakie schody. widzisz ja mam duzo dodatkow jak porecze, bramki dla dzieci itp. i same ozdobne tralki duzo kosztowaly. zalezy jakie chcesz te schody, po jesli jakies wymyslne to uwazam ze super cena a jesli zupelnie proste, prosciutkie to mozna taniej... tak do 8000zl. :p

u nas w salonie juz skonczone plytki, ale jeszcze ich nie widzialam. troche sie zalamalam bo tesciowa powiedziala ze roznia sie od holu... sa bardzie pomaranczowe :cry: a tak balam sie tego :x ona je w sumie ogladala w ciemnym swietle (rolety bylo zsuniete, bylo tylko sztuczne swiatlo) ale obawiam sie ze mi sie za bardo nie beda podobac :( poprosze siostre zeby pojechala zrobic zdjecia i wyslala mi kilka, to wam pokaze i osadzicie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj cosik nam ucichły tematy... ja wciąż czekam na zdjęcia Izy ale jutro jedziemy na wakacje, więc pewnie pooglądam sobie po...

a tak dla otuchy, tym którzy zostają na swoich budowach :lol:

http://www.empikfoto.pl/albumy17/405111/885786/previews/28126687_tunezja.jpg

http://www.empikfoto.pl/albumy17/405111/885786/previews/28126690_tunezja_2.jpg

http://www.empikfoto.pl/albumy17/405111/885786/previews/28126708_tunezja_4.jpg

 

miłego oglądania :lol: my właśnie tam jedziemy... więc do usłyszenia a raczej do napisania :D za dwa tyg. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze Wam wakacji!!!

Bawcie sie dobrze, my moze pojedziemy gdzies za rok, jak nasz maluch podrosnie, bo na razie ma dopiero 4 miesiace :)

Obiecalam pare fotek, choc jeszcze nie bardzo jest co ogladac. To nasze fundamenty.

http://images43.fotosik.pl/193/abdb4384336ac332m.jpg

http://images41.fotosik.pl/189/04d78c0f771f0206m.jpg

http://images45.fotosik.pl/193/83ba353d5a98d65em.jpg

Na dzien dzisiejszy sa juz zasypane piaskiem (oj, strasznie duzo piachu weszlo), mamy kanalizacje i zalali beton. A od poniedzialku ruszaja mury :) :) :) Nie moge sie doczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Granatowiczów i pozdrawiam po dość długiej nieobecności na forum. W tym czasie "przemaglowałam" różnorodne projekty i szczęśliwie powróciłam do Granata co świdczy o tym że jest to niesamowity domek. Gratuluję wszystkim postępom na budowach, ja nadal zmagam się z urzędami i niestety nie zdążę z fundamentem przed zimą. Ale to lepiej bo będę miała więcej czasu na przemyślenie zmian. Mam prośbę do tych, którzy oddzielali kuchnię ścianką i robili wejście do kuchni w wiatrołapie oraz do tych którzy zrobili kotłownię w garażu. Bardzo proszę o zdjęcia wielkości kuchni, jej wyglądu oraz kotłowni i wygląd dachu z kominem w garażu ( mąż nie jest przekonany ). Mój email to [email protected] Będę niezwykle wdzięczna Pozdrawiam i życzę jak najszybszego zamieszkania w Granacikach Ewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam granatowców. Coprawda dopiero w sobotę leję chudziaka, ale musimy już rozglądac się za dachówką :)

Czy ktoś z forum ma na dachu Granata prostą dachówkę ? (np. domino creatona lub g-10 nelskamp) ? Ciekawi mnie jak będzie wyglądać dach granata (lub mu podobnego projektu) z taką prostą dachówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie odpowiem jesli chodzi o dachowke, moze ktos inny pomoze :)

 

A mnie ciekawi jak robiliscie skosy? Betonowe czy z plyt? U nas mialy byc betonowe, ale teraz sklaniamy sie ku plytom. Podobno beton drozej wychodzi, no i trzeba od razu ocieplac przed robieniem dachu. Jakie sa Wasze opiniie na ten temat?

 

Izulek, nie moge sie doczekac foteczek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...