Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam, my płacimy 26500,00 za całość tzn. ławy fundamenty, drenaż piwnica (częsciowo mamy podpiwniczony domek), stropy nad piwnica i wiadomo nad parterem schody do piwnicy i na poddasze, oraz na zewnatrz domu wyjsciowe tez juz są wylane no i do końca do dachu kominy, fajermury i taras oraz filary przed wejściem bo tez będziemy robić. mysle ze to dobra cena natomiast za robociznę dachu inna ekipa chce 7000, . co o tym myslicie pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

agajan myślę że za dach masz spoko cenę ja ogólnie za cały dach materiał okna podbitka rynny i robocizna to płacę 50 tyś :( ale nie mogłam znaleźć nic innego a jeśli chodzi o mury to żałuję że nie wzięłam ekipy która zrobiła by wszystko bo z tym naszym murarzem to kupa problemów a cena wcale atrakcyjna i co ja się musiałam najeździć i nasłuchać narzekania :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dzis zalewaja strop :) Nareszcie :) Swoja droga szkoda, ze tak pozno, bo dzis juz dzwonil gosc od dachu, ze chca przyjsc zakrokwic, a tu jeszcze nie gotowe! Wrrrr....

U nas za dach biora 30zl od metra, nie wiem czy to duzo czy malo. Blacha niby nie jest taka droga, ale jak dojda rynny i inne pierdoly, to sie zrobi suma. Az sie boje pomyslec ile to jeszcze wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was

Ja z Żoną też przymierzamy sie do zakupu tego projektu i budowy tegoż domu ale nie wiemy w którym biurze architoktonicznym kupić prokekt wy w którym kupowaliście.

Planujemy budować dom bez garażu ale za to mianowicie chcemy go poszerzyć po 1 m z 11 na 13 i zrobic wykusz w salonie zeby zwiekszyć jadalnie tym samym uzyskamy balkon dla dwoch pokoi na pietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w przyszłym roku planuję zacząć budowę z pustaka max’a i mam pytanie do osób które wybudowały już granata mianowicie ile pustaków Wam weszło ile modularnej ile pełnej oraz ile stali. Co do pustaków to proszę napisać jeśli poczynili Państwo jakieś powiększenia to proszę napisać jakie. Jako że dom w projekcie jest rozwiązany na ytung’u myślę że przyda się kilka wypowiedzi odnośnie ścian z maxa(zapewne mnie i nie tylko mnie;)

Jeśli coś to chętnie też poczytam ile kubików drewna kto miał oraz ile sztuk stempli…

 

Pozdrawiam wszystkich granatowiczów…;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was

Planujemy budować dom bez garażu ale za to mianowicie chcemy go poszerzyć po 1 m z 11 na 13 i zrobic wykusz w salonie zeby zwiekszyć jadalnie tym samym uzyskamy balkon dla dwoch pokoi na pietrze.

 

Ja zastosowałem takie właśnie rozwiązanie tzn zrobiłem wykusz, dzięki temu powstała większa jadalnia i na górze dwa pokoje mają wyjście na balkon. Jestem zadowolony z efektów tych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was

Planujemy budować dom bez garażu ale za to mianowicie chcemy go poszerzyć po 1 m z 11 na 13 i zrobic wykusz w salonie zeby zwiekszyć jadalnie tym samym uzyskamy balkon dla dwoch pokoi na pietrze.

 

Ja zastosowałem takie właśnie rozwiązanie tzn zrobiłem wykusz, dzięki temu powstała większa jadalnia i na górze dwa pokoje mają wyjście na balkon. Jestem zadowolony z efektów tych zmian.

 

A ja wlasnie jestem na etapie zalowania, ze tego nie zrobilismy :cry: :evil: . No coz, co sie stalo, to sie nie odstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim

Temat kopalni odkrywkowej wciaz aktualny i wyglada na to,ze nie zniknie bo na 99%kopalnia bedzie. Z tym,ze nie wiadomo kiedy akurat nas zaczna wysiedlac, bo nie zrobia tego z wszystkimi na raz. Z ulotek ktore rozdawali przed referendum wynika,ze w 2010 juz zaczna budowac elektrownie i pomalu wykupowac posiadlosci. Podejrzewamy,ze my bedziemy jakos na poczatku. Juz pogodzilam sie z ta mysla, ze trzeba bedzie budowac nowy dom... nawet juz znalazlam projekt w razie czego :oops: Ale mimo wszystko zal mi bedzie tego domku. W koncu to nasz, pierwszy, "wlasnymi rekami zbudowany"... ale co ja sama moge. Jak zapadnie decyzja to zadne protesty nie pomoga. Wiemy tylko, ze prawo unijne mowi, ze rzeczoznawca bedzie musial wycenic wszystko (dom i dzialke) i pomnozyc to razy 3... jesli mamy sie wyniesc to przynajmniej tyle z tego bedziemy miec... kase na splate tego kredytu i na budowe nowego :-? ale czy tak bedzie!!

A tymczasem konczymy nasz domek, bo mimo wszystko tak jak bylo w planah, wracam do Polski w marcu i mam zamiar pomieszkac jeszcze w moim granaciku. Dzisiaj maz byl w gminie i dostalismy numwer domu :lol: 105F...

taka mala rzecz a cieszy :lol: :lol:

W srode lece do Polski i wytlumacze fachowcowi jak ma wyglaac górna lazienka... zamowilam juz kabine z brodzikiem a jutro zamowie wanne. Takze niedlugo bede mogla sie pochwalic lazienka gorna. I po powrocie wkleje zdjecia skonczonej dolnej lazienki...

aaaa i zapomniala bym: wczoraj odbylo sie pierwsze oficjane grzanie w kominku :lol: :D maz powiedzial ze super cieplo bylo w domku... oj jak fajnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saxys! Bardzo ladny Granacik :) A przypomnij jeszcze, wprowadzaliscie jakies zmiany typu powiekszenie domku? Czy tylko ten wykusz?

 

A ja z mala relacja z placu boju..

Mamy zalany strop i schody, murarze muruja scianke kolankowa i fajermury. Maja skonczyc jutro lub we wtorek, ale przypuszczam, ze pogoda im na to nie pozwolli :(

A... i powiem Wam, ze u nas schody wyszly bardzo fajnie :) Poniewaz te sciany nosne zrobili z maxa 25, a nie tak jak jest w projekcie z grubszej cegly (sorki za niezbyt fachowe wyjasnienia), to klatka schodowa wyszla bodajze jakies 10 cm szersza, a to pozwolilo na wylanie normalnych schodow ze spocznikiem na srodku :) Aha, i chyba jeszcze delikatnie drzwi od salonu sa przesuniete, zeby sie ladnie schody zmiescily. W kazdym razie wyszlo super :)

Ciekawa jestem kiedy sie wyrobimy z dachem, jesli bedzie lalo i sypalo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...