Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam !

 

U nas od wczoraj laba na budowie , robotnicy nie maja co robic bo przez te upaly jest u nas zakaz poruszania sie samochodem ciezarowym i nie mamy jak przewieźc gruzu do chudziaka :( mój maz kombinuje i zalatwia moze dzis po poludniu sie uda wtedy przyjda rozgarna i beda zasypywac żwirem i piachem , a moze sie uda ze jutro zalejemy

 

Ani@ - moze jakis fotki z Twojej budowy co???Chetnie poogladam :)

Izulek - my wogule zrezygnowalismy z tego pomieszczenia , poniewaz zmieniamy konstrukcje dachu nad garazem na jedno spadowy i nad garazem nie bedzie deki i garaz bedzie wysoki a w przyszlosci z boku bedzie drabinka i gora bedize zagospodarowana w formie schowka

Jesli chodiz o kabine to tez chcialam ja dac na gorze i wanne równiez ale wczoraj z mezem doszlismy do wniosku ze jednak kabina bedzie na dole a to glownie ze wzgledu na to ze chcemy wykonczyc dół i sie wprowadzic a dopiero potem gore sukcesywnie ( mieszkamy w wynajmowanym mieszkanku i chcemy jak najszybciej stad uciekac ze wzgledu na koszty , wole placic rate za kredyt kotry bedizemy brac na wykonczenie niz placic kupe kasy za czynsz i odstepne )

 

Misha - no to szukajcie , szukajcie i zycze szybkiego ropoczecia budowy !!!!

Sutruh - jak wiesz plytka dotarła , bardzo dziekuje - jest przydatna :)

 

Pozdrawiam wszystkich granatowców !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Izulek, ja nie podnosilam scianki kolankowej domu ani nie dodawalam cegiel w pomieszczeniu nad garazem.

Nawet przez czas jakis rozwazalam podniesienie o jedna cegle, ale balam sie, ze dom bedzie jednak inaczej wygladal, ze zmienia sie proporcje i sobie darowalam. Do tego pomieszczenia nad garazem jest zejscie z lazienki - bedzie tam jeden schodek (to widac jezeli spojrzysz na boczna elewacje na stronie krajobrazow . Ciekawa jestem ile tam bedzie realnie miejsca, bo dach zaczyna sie od razu od stropu, czyli w ogole nie ma tam scianki kolankowej :( moze dodanie cegly w tym pomieszczneniu nie zmieniloby diametralnie wygladu budynku, jednak w moim przypadku jest juz po tzw "ptakach".

Ja sie zastanawiam, czy w lazience na tej scianie po prawej od wejscia nie zmiescilaby sie jednak i wanna i prysznic (wanna bylaby czesciowo pod skosem) - bede miala murowany brodzik, wiec wielkosc kabiny jest do dobrania w zasadzie dowolnie. Nie zalezy mi na duzej wannie, w sumie to moglabym sie w ogole obejsc bez niej, ale mam male dzieci, ktore sa totalnymi amatorami dlugoch kapieli, takie wodniki szuwarki :lol: , wiec nie bede ich pozbawiala tej niewatpliwej przyjemnosci kapieli w wannie :D

 

Jeszcze zapomnialam napisac, ze zmienilam troche ksztalt tarasu i ganku wejsciowego oraz balkonika. Ksztalty wyrownalam do katow prostych, nie wiem ile racji ma moj wykonawca i czy nie jest to dla niego po prostu latwiejsza praca :wink: , ale powiedzial, ze gdy bede katy proste, to mozna stosowac gres z "noskiem", a tak to trzeba kroic te kafelki, laczenie byloby z takich metalowych cienkich listewek, ktore umieszcza sie tam, gdzie jest kant", jednak moze sie zdarzyc, ze wniknie tam woda i przy mrozach moze byc problem. Mam nadzieje, ze moje laickie tlumaczenie jest choc troche zrozumiale :lol: koniec koncow nie mam lukow, tylko prostokaty.

 

Sylwia, juz niedlugo cos pokaze :) u nas tez dzis laba - tzn. na budowie nic sie nie dzieje, ale panowie w swojej "bazie" impregnuja wiezbe, murlaty sa juz przykrecone. Jednak pojechalam na budowe, aby napisac milym panom kreda przy otworach okiennych do jakich wielkosci maja zmiejszyc okna, aby jak przyjada okna wszystko do siebie pieknie pasowalo.

 

No, koncze i lece robic dla dzieciakow galaretke z jagodami i poziomkami z dzialeczki mamy...mmm...mam nadzieje, ze juz niedludo beda to owoce z mojej grzadki przydomowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie Ani@ - w tym pomieszczeniu może byc nisko - tego się obawiam, więc chciałabym podwyższyć tam sciankę kolankową. Myślę także o zrobieniu wykuszu/wykusza w jadalni i nad nim balkonika.

Chciałabym takze aby taras był nie tylko od strony ogrodu,ale także od strony jadalni (u mnie to południowo-zachodnia strona, więc fajnie posiedziec wieczorkiem na tarasie), nie wiem tylko na ile zmieniłoby to wygląd zewnętrzny domku.

Jeśli chodzi o prysznic w łazience na górze - to być może zmieściłby się tak jak piszesz, jestem jednak ciekawa jakie wymiary ma łazienka (szer i dł, po podłodze).

A może mogłabyś przesłać mi rzuty poddasza i parteru z wymiarami ? ([email protected]).

No i napisz gdzie oglądac Twoje zdjęcia :) masz swój album?

Pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności,

jesteśmy na etapie kładzenia wszystkich instalacji, właściwie to już niewiele pozostało. Okna juz są wstawione, dach prawie przykryty (blachodachówka plannja) i pozostają tynki i cała reszta.

 

Wasiek - niestety jeszcze nie mieszkamy, planujemy przeprowadzke w listopadzie i sama bym chciała znać wrażenia z zamieszkiwania w granacie...

 

Jeśli chodzi o kabinę prysznicową i wannę w łazience na górze - nie ma żadnego problemu, jest sporo miejsca i na jedno i drugie i nawet jest kilka wariantów: kabina może być w rogu na wprost wejścia (my przerzuciliśmy drzwi na stryszek do pokoju obok) lub na sciance po lewej stronie wejścia i z wanna tez mozna pokombinować i to całkiem sporą. My rezygnujemy z kabiny na górze.

 

Izulek - u nas wszystko jest tak jak w projekcie, nie podnosiliśmy kolankówki i w pomieszczeniu nad garażem jest dużo miejsca (20 m2 po podłodze) i swobodnie mozna sie poruszać. Planuję tam urzadzic garderobę, wstawilismy okno dachowe, w planach były dwa, ale z jednym jest ok., drugie dodatkowe dachowe zostało wstawione na klatce schodowej i był to bardzo dobry pomysł, ponieważ w holu panowały egipskie ciemności. Postaram sie zamieścić zdięcia następnym razem. Skosy dobrze byłoby zabudować ok 50 cm po każdej stronie, bo nic tam sie nie ustawi. Myślę, że można tam urządzić nawet pokój, ale to juz kwestia potrzeb.

 

pozdrawiam wszystkich budujacych i życzę wytrwałości

ps. jutro zamieszczę zdięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak miło :D jak jest nas tak dużo.. :) :) :)

Witam potencjalną właścicielkę naszego projektu ( Izulek )

i w szczególności Anijkę :) Miło, że się odezwałaś i pokażesz nam zdjęcia...

Fajnie byłoby gdyby jeszcze Gata sie odezwała i pokazała mi swoje schody....

Anijka a Ty jakie masz schody? wylewane czy drewniane? Możesz pokazać jak one wyglądają w środku?

Widzę też, że skopiowałaś mój projekt doświetlenia klatki schodowej.... Ja wprawdzie nie mam tutaj ściany tylko podciąg ale za to dach nad tarasem mam dużo dłuższy niż w projekcie i dlatego okno w dachu na klatce rozjaśni mi przestrzeń korytarza i salonu....ja już to widzę, chociaż okna jeszcze nie mam....

Anijka zrób też zdjęcie tego okna na korytarzu, oki?

Tylko nie zagiń nam znowu .... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

bardzo się cieszę że mogę tak dużo poczytać o Waszych domkach.

Jestem już prawie zdecydowana na granacika :)

Przekonują mnie slowa anijki o łazience na górze i pomieszczeniu nad garażem, które mimo że bez żadnych zmian jest jak pisze duże.

My planujemy zostawić drzwi z łazienki i tam zrobić pralnio-suszarnio -graciarnię :)

I pomysł z oknem na klatce schodowej też skopiujemy :)

Oj czekam z niecierpliwością na zdjęcia anijko :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, super, ze sie odezwalas Anijko :D i dziekuje za dobre wiesci odnosnie powierzchni w pomieszczniu nad garazem, czyli jest szansa, ze pralka i suszarka sie zmieszcza :lol:

Swoja droga to troche nienormalne, ze Krajobrazy nie sa w stanie udostepnic powierzchni pomieszczen na pietrze mierzonych po podlodze (przynajmniej mnie tak poinformowano :-? )

Bardzo jestem ciekawa zdjecia z doswietlona klatka schodowa - moj maz sugeruje takie rozwiazanie, ale ja do konca jeszcze nie jestem przekonana...ale to mialoby tez te zalete, ze doswietliloby pewnie czesciowo na gorze ten "korytarzyk" (czesc drzwi chce zrobic pelne, wiec bez tego okna moze byc ciemnawo). Takze tez z niecierpliwoscia czekam na foty :)

 

Wasiek, a jakie schody Cie interesuja? Ja mam lane i tak zrobione, by maksymalnie wykorzystac powierzchnie pod nimi (zamierzam tam zrobic drzwi i schowek). moj wykonawca mowil, ze mial z tym wiecej roboty, ale przynajmniej optymalnie wykorzystal powierzchnie (powiedzial, ze byloby mu duzo latwiej dac po srodku tego pomieszczenia slup jako podpore schodow, ale to oczywiscie utrudnialoby korzystanie ze schowka)

 

Jeszcze sie zastanawiam z tym oknem na klatce - na jakiej ono bedzie wysokosci? - tzn, czy bedzie sie dalo bez ewolucji na stopniach je umyc?

 

Izulek, ja tez mam w planach taras od strony jadalni, ale zrobiony z takich drewnianych podestow, nad kolejnym balkonem sie zastanow, bo balkon to newralgiczna czesc (jezeli chodzi o mostki termiczne) i wydaje mi sie (na podstawie wlasnych doswiadczen), ze z balkonikow rzadko sie korzysta...taras to co innego, choc wiado, sprawa upodoban 8) z drugiej strony gdy zdecydujesz sie na wykusz, to nie bedzie raczej innego wyjscia niz balkon powyzej.

Zdjecia obiecuje wstawic, plany musze zeskanowac, takze prosze o cierpliwosc :oops: ale bede pamietala, by Ci je wyslac.

 

Mam do Was jeszcze jedno pytanie - czy ilosc stopni kominiarskich i law zachowalyscie jak w projekcie? Ja sie sklaniam ku zrezygnowaniu z polowy (dojscie dla kominiarza jest z obu stron, ale zastanawiam sie, czy bylby dla niego problem przejsc po kalenicy :lol: - moje rozwazania biora sie oczywisce z checi zaoszczedzenia - bede miala dachowke ceramiczna i te dodatki w postaci m.in stopni i law sa koszmarnie drogie...tylko ciekawe, czy nie ma przepisow regulujacych te kwestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani@ jak możesz to pokaż mi zdjęcie swoich schodów. Ja chcę mieć schody drewniane i z tego samego drewna zrobione drzwi wewnętrzne i obłożenie podciagu i filara. Co do okna to mam dla Ciebie raczej złą informację. Niestety, nie da się go umyć bez wymyslania sposobu ... a jak tam się dostać?... :D Tak jest u mnie ale ja mam wysokość na parterze 2,80. Później będę sie martwić jak umyje to okienko... a co tam- jutro tez jest dzien jak mówiła Scarlet O`hara.

Balkon nad salonem miałam w pierwotnej adaptacji ale później stwierdziłam to co napisałąś, że i tak nikt z niego nie będzie korzystał. Poza tym mam tyle tarasu ( który chće zrobić z drewna egzotycznego ), że nie widzę potrzeby dodatkowego miejsca na zacieki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izulek - nie wiem dlaczego chcecie zrezygnować z balkonu, żaden koszt tylko nieco więcej pracy. Zmodernizowałam album i zamiesciłam opisy, więc z łatwoscią znajdziesz to pomieszczenie.

 

Ania@- zmieści Ci się i pralka i suszarka i kanapa i barek czy tv - jesli będziesz się nudziła w oczekiwaniu na zakończenie prania. Co do okna na klatce - sama ocenisz czy jest potrzebne, wg mnie - niezbędne, choć kłopot z jego umyciem będzie spory...

 

Wasiek - zmiesciłam zdięcia okna, ale nie oddaja one widoku realnego, trudno jest uchwycic perspektywę, moze potrafią to robić profesjonaliści. W reczywistosci efekt jest o wile ciekawszy i jest to zmiana, która najbardziej mnie cieszy. Wasiu - jakie masz rozwiązanie miedzy kuchnią i salonem i co ze spiżarką?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anijka - serdeczne gratulacje, domek nabiera ksztaltow i az milo jest patrzec i wyobrazac sobie swoj na tym etapie :D

 

Wasiek- ja mam schody rozwiazane tak jak Anijka - na zdjeciach widac ile miejsca jest pod nimi do wykorzystania

 

Izulek - na zdjeciach Anijki sa pod czescia fot podpisy i to pomieszczenie nad garazem jest podpisaneh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej

ładne a nawet bardzo fajne fotki. Rzeczywiście juz widzę, że pomysł z oknem nad korytarzem to bardzo dobry pomysł.Wprawdzie u mnie nie będzie tak całkiem ciemno bo jak wczesniej pisałam nie mam ściany między salonem a korytarzem tylko filar. Jestem ciekawa Anijka jaką masz szerokość korytarza? Nie pamietam jak jest w pierwotnym projekcie i nie pamietam czy koleżanka adaptująca powiększyła mi go czy zostawiła tak jak był. Tak czy inaczej u mnie jest szerokość 180cm. To jednak troche wąsko na schody drewniane ale cóż zobaczymy co powie mój stolarz na to. Co do rozwiązania między kuchnią i salonem to przede wszystki odwrócony komin będzie tworzył ścianę spiżarni. Ostatnio zastanawiam się czy nie zrobić drzwi przesuwanych coby w razie czego odgrodzic kuchnię od salonu. Jeszcze nie wiem.... PLan do tej pory był taki, że odgradzamy kuchnię barkiem takim dosyć wysokim z szafkami po jednej i drugiej stronie. Nie ędą one za głebokie ale mają tam byc rzeczy najpotrzebnjiejsze do stołu. Obok będzie stał stół - to będzie dokładnie na oknie w bocznej ścianie ( okno jest duże potrójne ) a dalej juz część wypoczynkowa. Taki na razie mam plan co z tego wyjdzie zobaczymy w niedalekiej przyszłości :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to i owszem, owszem wiem co jest co w domku anijki :) (a propo - anijka w której części Polski powstaje Wasz domek?)

Jeśli chodzi o balkon - to mam na myśli rezygnację z dodatkowego balkonu nad ewentualnym wykuszem w jadalni.

Mam jeszcze pytanie (z punktu widzenia laika oczywiście): jeśli chodzi o materiał z którego budujecie - Ty anijko z porotermu (chyba) inni tak jak w projekcie. Czy zmieniając materiał w stosunku do tego w projekcie to wiąże się to z ... no właśnie z czym?

Przepraszam za może naiwne pytania, ale lubię pytać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izulek, zmiany materiałów nie wiążą się z niczym innym oprócz Twojej kasy .... :D Jeden materiał jest droższy a drugi tańszy. Anijka a jak i czy będziecie ocieplać domek? Porotherm wiem, że można stawiać jednowarstwowo, jego przenikalność ciepła jest bardzo dobra. Tak sie naczytałam....ale z doswiadczenia wiem, że moi znajomi ocieplili jeszcze swój domek tez wybudowany z porothermu. Ja mam gazobeton 600 i na to daję jeszcze 15cm styropianu frezowanego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiek, czyli nie muszę zgłaszać żadnych zmian w tym zakresie?

Właśnie przed chwilą z mężem podjęliśmy najpewniej ostateczną decyzję - GRANACIK - z niewielkimi zmianami (okno na klatce, okno w pom. nad garażem, rezygnacja ze spiżarki (chociaż to nie jest do końca pewne), wuyjście z garażu do ogrodu.

A jaka jest szerokość klatki schodowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Granatowcy!!!

 

Pogoda dopisuje , choc w nocy przeszla mega burza, ale tertaz znow upał i slonce :)

 

Niestety nastroj mam kiepski a jeszcze gorzej z moim mezem, on jest strasznie nerwowy a przy budowie to normalne ze cos idzie nie tak .

I walsnie lanie plyty nam sie baaardoz opoznia ze wzgledy na problemy z trasnportem gruzu i zwiru pod plyte

Bartek non stop telefony , jezdzi szuka zalatwia i szlag go trafia bo ludzie sypoia takimi cenami ze szok , a jak juz jest cena znosna to brak terminu :(

 

No nic wyzalilam sie wiec mi lepiej :wink:

 

Anijka - pozwolilam sobie zapisac pare fotek twoich schodów bo chce je wywoalac zeby pokazac murarzowi i archotektowi zeby nam takie wyrysowal, jak mozesz to napisz czy Wam wyrysowal to architekt i na tej podstawi robiliscie czy mieliscie takiego sprytnego murarza ktory sam to zrobil , jesli macie rysunki tych schodów i nie byl by to problem to moglabyś poskanowac i mi przeslac??? byla bym bardzo wdzieczna bo bardoz nam te schody pasują poniewaz pod schodami robimi mini piwniczke mamy tam obnizenie o pare stopni zeby bylo to bardziej wykorzystane ( tzw zimna piwniczka na napoje itp..) Tez beda drzwi jak u ciebie :)

Mam nadzieje ze nie zagmatwalam az tak bardzo.

 

 

Ani@ - jeszcze z niecierpliwościa czekam na fotki z Twojego domku :)

 

Mam jeszcze pytanie ogolne do wszystkich czy ktoś z Was podnosil scianke kolankową na poddaszu ??? Jesli tak to o ile ? a jesli nie to to czy te skosy sa mocne czy spokojnie w tych pokoich bedzie mozna jakos fajnie zagospodarowac ?

 

 

Wasiek - i jak tam prace dachowe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izunia - też zamierzam wybudować Granacika, ciągle jescze myślę nad zmianami, tyle ich mam w głowie, że chyba taniej będzie zaprojektować indywidualny projekt na bazie tego projektu (znajomy tak zrobił na bazie Skrzata z Muratora - pokazał projekt a miejscowa pani architekt za około 2,5 k PLN zrobiła im co chcieli łącznie z adaptacją).

Podobnie jak Wasiek obróciłbym komin w salonie a spiżarnię przeniósłbym pod schody w niewielkie zagłłębienie (byłaby chłodna), drugi komin dosunąłbym do sciany garażu (załatwiłby sprawę wentylacji garażowej). No i ten garaż - jego tylną ścianę zlicowałbym z resztą budynku a frontową nawet wysunąłbym o metr, półtora przed ścianę przednią domu, miałby wtedy ponad 9 m długości, powierzchnia dachu nad garażem zrównałaby się z pozostałą częścią dachu i byłaby przedłużona maksymalnie nad drzwi garażowe (podobnie jak w projekcie Kaliope z Dobrych Domów http://www.dobredomy.pl/?id_project=116&infopage=1

nad garażem powstałby duży strych, na garderobę suszarnię, prasowalnię itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, no niestety - chyba wszyscy to przezywamy i prawdopodobnie malo kto (a moze nawet nikt? :wink: ) moze powiedziec, ze budowa to byl super relaksujacy i bezstresowy czas...pewnie dlatego jest powiedzienie, ze dopiero po wybudowaniu domu facet staje sie prawdziwym mezczyzna :lol:

tylko co sie stanie z nami dziewczyny? :lol:

 

Izulek - gdy zmieniasz material wiaze sie to z:

a) zmiana wymiarow wewnetrzych budyku - czyli zmniejszeniem pomieszczen

l u b

b) zmiana wymiarow zewnetrzych - czyli zachowaniem wymiarow pomieszczen wewnatrz.

To wynika z tego, ze w oryginalnym projekcie sciany sa zdaje sie z ytonga, ktory ma 36cm i nie przewiduje ocieplenia, takze zakladajac, ze Twoje sciana bedzie z innego materialu wraz z ocieplenie bedzie po prostu grubsza.

Ja zdecydowalam sie na wersje b) , a buduje z MAXa, ocieplam styr. 15cm frezowanym. Nie wiem jak to jest mozliwe, ale gdy w styczniu kupowalam maxa pan w skladzie bud. pomylil sie i zostalo mi 9 (!!!) palet MAXa :o cale szczescie czasy sa takie, ze nie bede miala klopotow ze sprzedaza, ale minus jest taki, ze mam troche zawalona dzialke, ktora jest nieduza.

 

Jestem juz prawie zdecydowana na to okno na klatce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...