Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nasze okna są od północy i skrapla się woda od wewnątrz

to chyba przez różnice temperatur w domu sie grzeje a na dworze chłodno

nie wiem nie jesteśmy z tego zadowoleni

wiosna malowanie nas czeka

 

troche was podczytuje

 

czekam na firany które sie szyją odbieram razem z karniszami to salon się troche zmieni bo gołe okna to porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Magda my też 2 okna a właściwie 3 mamy od północy (nasza sypialnia pokój synka i garderoba) i nic się nie skrapla. Może to kwestia wentylacji?

U nas w domku ciepło 22 stopnie na dworze około 1 stopnia i okna suche.

 

Ale pochwalisz się firankami?? bo ja szukam inspiracji okiennych. na razie firanki mam tylko w pokoju na dole bo są z poprzedniego mieszkania i idealnie pasują. Do dzieci kupiłam wczoraj karnisze i to na razie tyle z okiennych fantazji.

A w sypialni masz juz firanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza,

ja wogóle w całym domu nie mam firan nowe firanki bedą u córki i w salonie, w naszej sypilani i pokoju na dole po małej przeróbce będa z mieszkania, to duży wydatek nie wiem czy sporo zapłaciłam 1200zł za karnisze i właśnie za firany do salonu,firanki po 50zł za metr może zaszalałam :roll:

córa od babci dostaje w prezencie

no ale wiecie ile kasy idzie na urządzenie domu

 

fotki wstawię, przed domem mam już ucywilizowany teren trawka i pare krzaków płot będzie za 3tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby 1200 zł to dużo , ale pomyśl sobie że salon to wizytówka domu i warto wydać więcej żeby ładnie się prezentowały.

Ja np. 1300 zł wydałam na lampy do holu na dół i na górę oraz nad schody :roll: .

 

Firanki z naszego starego domu to tylko właśnie do pokoju na dół się nadawały.

U nas płot może do końca roku będzie, a elewacja i kostka i zaczątki ogrodu na wiosnę dopiero :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xatia,

napewno ciemno będzie w pokoju gdzie balkon

w tych małych sypialniach można sie obejść

no właśnie szkoda że nie możecie tych moich okien zobaczyć na żywo

 

Iza,

tez nieźle zaszalałaś z lampami :D

 

A i jeszcze napisze coś mega wkur..........

właśnie oddajemy dom do użytku zbieramy paierzyska przez to że bank nas juz ściga

jednym papierkiem jest ŚWIADECTWO CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ

 

koszt tego świstka waha się między 500 a 1000zł

i w tym momencie okurw.......sięgnęło zenitu :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

za co tyle kasy????

 

Czy ktoś się już z tym spotkał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierologia zbędna.. tylko dlaczego taka kosztowna....

u nas weekend wyborów sprzętów agd i farb do wnętrz na poddasze..będzie ciężko.. mój mąż chce biel na przedpokojach, a ja nie lubię takich sterylnych ścian...wykończeniówka wykańcza finansowo i psychicznie..

czasami mamy już dość... hydraulik po podłączeniu pieca uruchamiał go 3 dni twierdząć, że chyba jest wadliwy... okazało się, że to jego praca jest wadliwa - źle podłączył mieszać..ile człowiek się uczy podczas budowy..

pozdrawiam, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

Ja ostatnio podliczyłam sobie ile tak MNIEJ-WIĘCEJ nam potrzeba na dokończenie domu. Tak,bez urządzania dwóch pokoików na górze i tego na dole. Nie policzyłam kostki i ogrodzenia :x

Suma mnie powaliła na kolana... i właśnie w przeciwieństwie do Izy, będę musiała kupić jak najtańsze... choć też nie chciałabym tych za kilka złotych, papierowych :wink:

Policzyłam tylko to,co potrzebne mi do tego,żeby się wprowadzić... a przypominam,że zostało mi 4 miesiące :D

No dobra powiem wam ile... 59900zł.

No... do tego kostka, ogrodzenie i sztukateria nad okna... masakra :cry:

Niektóre ceny są orientacyjne, bo nie mam pojęcia ile niektóre rzeczy mogą kosztować :lol:

No właśnie... Iza możesz powiedzieć ile masz nad kuchnią halogenków? Ile nad oknem, i ile po bokach?? Aha... i ile zapłaciłaś za kuchnię. Chodzi mi tak orientacyjnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa.... Magda właśnie tak to jest z papierkami. W sumie za wielkie nic płacimy sporą kasę :x My np. jak zaczynaliśmy budowę to w energetyce nam powiedzieli,że występuje na naszym słupie "obustronne obostrzenie" :evil: czort wie co to oznacza... ale zapłaciliśmy o ile dobrze pamiętam coś około 400zł. za naprawę. Ale w tym wszystkim najśmieszniejsze jest to,że zrobiliśmy zdjęcia słupa przed "naprawą" i po naprawie :p i wiecie co... kompletnie nic się na tym słupie nie zmieniło :x

Kasę wzięli i to wszystko... po prostu ręce opadają :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu fotki mojego granata - stan surowy zamknięty. Teraz będziemy działać hydraulikę, elektrykę i tynki.

http://images41.fotosik.pl/219/db4eb180141e641bmed.jpg

http://images47.fotosik.pl/223/e1266bcab9ad7658med.jpg

http://images43.fotosik.pl/223/08ff636ebe501b00med.jpg

Przepraszam za bajzel na działce - nie ma chętnych do sprzątania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu już odpowiadam

nad oknem mam 4 halogenki po bokach po 2. Kuchnia kosztowała 7,5 tys.

Obudowa kominka 6300 zł kamienia jest niewiele jak widzisz i kosztował 1300 zł.

 

Kasia nie wiem na jakim jesteś etapie i co wchodzi w te prawie 60 tys, ale ja Ci powiem że na niektórych rzeczach oszczędzać nie warto, na tych których szybko nie wymienisz jak armatura, kafle, schody czy drzwi. Moja znajoma chciała zaoszczędzić na drzwiach wewn. i skończyło się na tym że po niecałym miesiącu przy myciu zaczęła jej schodzic farba. Reklamuje te które już ma wstawione a te które miała wstawiać u góry to wogóle ich nie przyjęła.

 

Mnie natomiast szokuje kwota którą wydalismy na dom. No i zła jestem bo ze sprzedaży mieszkania miało zostać 150 tys, zostało 50 tys i jeszcze z tego trzeba zrobic ogrodzenie z przodu, tynk na elewacji i kostkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza u mnie kominek podobny i za kamień 500zł daliśmy

kostka ok 4000tys ale mój małżonek laik sam kostkę układał

płotu też nie robimy kutego z wiadomych powodów prawdopodobnie bramka i brama tylko

rozrzut cenowy jak polska długa i szeroka :)

 

saxys kolejne okrągłe okienko nie zrobione a tyle uroku z nim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza... jak tak jak ty nie mam spiżarki i kazałam rozstawić halogenki 3 nad oknem i po drugiej stronie (bo ja mam w prostokąt a nie jak ty w "podkowę") i chyba po jednym na boki... i dwa nad kominek. Nie wiem czy nie za mało :-?

 

Poza tym to już odpowiadam Ci na jakim jestem etapie:

drzwi wewnętrzne już zamówione i na nich akurat nie oszczędzaliśmy za mocno. Nie są najdroższe, ale też nie te z najtańszych. Kafle w łazience górnej-która się od poniedz. zacznie robić :lol: są z tej górnej półki- mamy Organze ekru i brąz... są cudne. W dolnej są tańsze :-? ale też nie takie za 15 zł. a takie za prawie 40. Ale akurat nie jestem zadowolona z efektu :cry: nie wiem dlaczego ale coś mi nie pasi w tej łazience. Chyba nie miałam na niej dobrej koncepcji,albo była nie do końca przemyślana. Chociaż teraz jest już za późno. Jak będę miała aktualne zdjęcia to wkleję. Jest już skończona, ale jak byłam w Polsce to nie była jeszcze umyta i dlatego nie robiłam zdjęć.

Armatura też jest z półki średniej bym powiedziała... bo nawet jakbym chciała kupić te taniutkie to nic mi się nie podobało :x a baterie do armatury... hmm... jedne z tych lepszych,co by mi nie pozalewały łazienek :wink:

Schody już dawno gotowe- na tym nigdy bym nie oszczędzała :lol:

Panele do dolnego pokoju dobrej klasy ścieralności :D

Reszta podłóg na dole to woodentic, a na górze będzie drzewo na legarach :lol:

 

Także przed mną została kuchnia, kominek, i meblowanie. A no i jeszcze płytki do garażu... ale to na końcu, bo na razie garaż to składzik. Na kuchni nie będę oszczędzać to na pewno, i właśnie myślę nad płytkami. Na początku miało być Bormio z Cermagu, widziałam to w aranżacji łazienki, wyglądało super-jak łupany kamień, ale światła były przyciemnione, wszelkie dodatki itp. Jak zobaczyłam to bez aranżacji, wzięłam do reki... feee...!! stwierdziłam,że Zebrano krem będą super, ale teraz po głowie mi chodzą ciemne jak Imola antares brown :) i już sama nie wiem :-?

A w te 60 tyś. wchodzi właśnie kuchnia ze sprzętami, kominek, zapłata za robociznę i umeblowanie. Narożnik do salonu, stół z krzesłami, stoli kawowy, sypialnia, garderoba, drzewo na podłogi i takie pierdółki jak właśnie żylandory, dywaniki itp.

No ale jak wcześniej pisałam to beż kostki, ogrodzenia, równania terenu podbitki i sztukaterii :cry: a to lekko kolejne 50 tyś.

 

Oj, ale się rozpisałam... :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia no to mniej więcej widzę że wykańczasz domek w tej samej półce cenowej. Widziałam zebrano krem u mojej koleżanki w kuchni, wygląda baaardzo ładnie, ona ma dodatkowo łączone z fajną mozaiką, jak znajdę zdjęcia to Ci podeślę, podaj mi maila.

 

A jakie planujesz meble w kuchni? Kolor, styl?

 

My planujemy jeszcze wydać max 25 tys. Czy się uda?

Ogrodzenie z przodu (podmurówke już mamy) około 7 tys. Kostka około 5 tys, robocizna 5 tys. Reszta zostaje na elewację, tzn. kupno tynku i zapłatę za robociznę. Ogród to juz inna bajka, trawa na razie, a jakieś roślinki sukcesywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...