Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Agaba to tak jak u mnie... coraz bardziej domowo :lol:

U nas kończy facet zacierać ściany, bo tynki były robione na tyle dawno,że już wszystko się poobijało :x potem teściu położy podłogi... i można malować i meblować :lol: ale mnie to cieszy :D

 

A schody twoje zapowiadają się ciekawie... czekam na resztę zdjęć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i najlepsza wiadomość to to,że moja fuga jest zmieniona :p

wyglądała tak:

http://www.empikfoto.pl/albumy38/405111/852929/previews/31441942_400.jpg

http://www.empikfoto.pl/albumy38/405111/852929/previews/31441945_402.jpg

 

a jest tak :D :D

http://www.empikfoto.pl/albumy38/405111/852929/previews/31767286_462.jpg

http://www.empikfoto.pl/albumy38/405111/852929/previews/31767297_464.jpg

 

 

zdjęcia trochę źle zrobione przez moją szwagierkę, ale i tak jestem jej wdzięczna że pojechała je zrobić :) no i wciąż łazienka bardzo zakurzona :x

 

ale na dole już ogarnięte... teściowa porobiła porządki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny :D ja od początku miałam taką wizję łazienki i na szczęście dało się poprawić :lol:

 

Agaba powie Ci,że cała moja rodzina angażuj się do sprzątania. Kiedyś była moja mama z siostrą, teraz pojechała teściowa i szwagierka która jest w 9 miesiącu ciąży :D i żeby się nie schylać to myła parapety i trochę ogarnęła łazienkę... która na zdjęciach jest jeszcze nie umyta :oops:

 

Iza masz rację... te nie całe 2 miesiące miną strasznie szybko! Co prawda jak pojadę w marcu to nie jest powiedziane,że nigdy tu (Irl.) nie wrócę. Mój mąż zostaje tu jeszcze na kilka miesięcy i plan jest że ja będę sama w Polsce... ale już wiem,że to nie wyjdzie :cry: ani ja ani on nie damy rady tak osobno :oops: także będziemy mieszkać na dwa domy :wink:

Ja lecę do Polski na początku lutego... kupię farby, pomaluję ściany... chciałabym pomalować z dwa pokoje, umyć wszystko na gotowo i zamknąć drzwi,żeby kurzyło się jak najmniej :lol: może po powrocie uraczę was nową porcją zdjęć skończonych (nie umeblowanych) pokoi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu poprawiona łazienka wygląda lepiej...

szkoda, że ja nie mam takiej teściowej jak Ty...my powoli sprzątamy, ale kurz i pył wyłazi wszędzie...

schody są zrobione z drewna - dąb i koszt robocizny wraz z materiałem to 8.500zł

Pozdrawiam

 

Dziękuję za info. Podoba mi się połączenie drewna z innymi materiałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SŁUCHAJCIE MAM PYTANIE

Mam działkę o szerokości 18 m czy zmieszczę GRANATA Z GARAŻEM?

Bardzo proszę o odp. :D :D :D

 

Wyczytałam takie dane na stronie pracowni:

 

 

* Granat - dom piętrowy, wolnostojący lub bliźniaczy.

* powierzchnia użytkowa 123.90 m2 + garaż 19.30 m2

* powierzchnia zabudowy 119.60 m2

* minimalne wymiary działki 16.4m x 21.6m

* kąt nachylenia dachu 40°

* wysokość pomieszczeń 2.65m

* wysokość budynku 7.94m

* kubatura pomieszczeń ogrzewanych 510.00 m3

 

czy wystarczy mi te 18m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana bez otworów okiennych może być zlokalizowana w odległości 3m od granicy, a ściana z oknami 4m od granicy.

Tak więc: 18m - 3m - 4m = 11m. To jest maksymalna szerokość frontu domu, jaki może być wybudowany na Twojej działce. Chyba, że obydwie "boczne" ściany zrobisz bez okien wówczas maksymalna szerokość frontu domu wynosi 12m (18 - 3 -3 = 12m).

Niestety granat się nie zmieści.

Szukaj projektu gdzie garaż jest zaprojektowany w bryle budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza,

szerokość między meblami przy oknie a wyspą 1,2m

Koszt tych mebli fornirowanych z blatem to 10 tyś zł i zastanawiam się czy to nie zadużo...

Iza mam pytanie bo zastanawiam się nad zrobieniem srebrnych cokołów szafek, czy twoje szare się nie brudzą bo nastraszono mnie, że jasny dół szafek się często brudzi

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłam, żeby jakoś szczególnie te cokoły się brudziły, bardziej denerwuje mnie to że mają taką cienką gumową przezroczystą listwę przy podłodze i widać każdy okruch który pod nią wejdzie. A próba zdjęcia i ponownego założenia tego cokołu skończyła się jego uszkodzeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja też będę miała taki układ mebli w kuchni jak Agaba... tylko,że jeszcze nie wiem jaką odległość będę miała między oknem a wyspą :lol:

 

Agaba głowa do góry... ty jesteś na miejscu i nie możesz wszystkiego dopilnować... to co ja mam powiedzieć? Moje drzwi wejściowe już 2 razy były poprawiane, i znów ktoś je zarysował... a raczej zdarł trochę koloru i widać żywe drzewo :evil: Nie mówiąc,że 2 dni po skończeniu elewacji ktoś nad garażem ktoś zdarł elewację... tak,że widać styropian :evil: :evil: :evil:

Nie wspomnę już o fugach, skrzynkach od zaworów od podłogówki :x

 

Na szczęście teraz jest teściu a on pilnuje,żeby wszystko było tak jak ja chcę. A w między czasie pojadę i sama zrobię parę rzeczy :D Zamówię kuchnię, narożnik, pomaluję ściany itp.

 

Nikt nie szanuje tego,że wydajesz na swój dom pieniądze na które ciężko pracowałaś i wkładasz w to całe serce... bo po co szanować czyjąś pracę czy czyjeś rzeczy jak robotnicy skończą swoje i pójdą i nie będą musieli patrzeć na poniszczone drzwi, kafelki, schody, ściany itp.... :evil: :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...