Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

stan surowy to jest 1/3 kosztów... wykańczanie pochłania masę pieniędzy.. my nie braliśmy na początku pod uwagę kosztów chemii - fug, klejów, gipsów...myśleliśmy , ze starczy nam na meble i ogrodzenie.. a z mebli tylko kuchenne kupiliśmy i łóżko do sypialni..zawsze warto zacząć budowę.. można poczekać z wykończeniem.. budynek postoi i mniej będzie pękać

 

Święta racja :D

My zaczęliśmy w 2007 ale materiały kupiliśmy w 2006 przed tym wielkim bum budowlanym i stan surowy otwarty pochłonął nam około 120 tyś. :cry: potem chwilę odczekaliśmy,żeby wszystko się osiadło i wzięliśmy kredyt na dokończenie... niestety kredyt już się skończył i wciąż odkładamy i robimy na bieżąco. A wykończeniówka nie jest tania!

Ja uważam,że pytania odnośnie stanu pod klucz są bez sensu ( wiele osób do mnie pisze) bo każdy wykańcza swój dom inaczej. Kupuje inną glazurę, jedni kładą panele, inni parkiet, różne wanny, zlewy, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, okna i wszystkie inne elementy.

Nam zostało do dokończenia niewiele: obniżyć sufit w kuchni, obudować kominek, wykafelkować garaż i zamówić meble i sprzęty do kuchni oraz narożnik, stół z krzesłami i z czasem jakieś inne mebelki i można zamieszkać :p Na razie pochłonęła nam budowa około 350tyś :evil:

Drzewo na podłogi już jest gotowe tylko musi odleżeć na płasko, płytki na balkonik są ale pogoda nie pozwala ich na razie kłaść, barierka również gotowa.

Niestety kolejną stówkę pochłonie nam ogrodzenie, kostka i posianie trawy oraz zasadzenie drzewek... ale to też pewnie z czasem :roll:

 

Myślimy,że cała budowa już z wszystkim wyniesie nas grubo ponad 400tyś. Ale jak ktoś może odłożyć miesięcznie 2tyś to uważam,że jest w komfortowej sytuacji. My na szczęście też nie narzekamy póki mieszkamy w Irl. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i mam jeszcze pytanie do osób które już mają kominki... jaki ,ile kosztował i gdzie zamawialiście kamień na obudowę?

Widzę,że u Izy jest mniej tego kamienia, ale u Agaby znów więcej... ja będę miała podobny kominek jak Agaba, też taki niższy i na wierzchu będzie płyta. Ale nie widzę dokładnie jak Agaba ma wykończoną część koło szyby... ale mniej więcej ilości kamienia będzie u mnie tyle samo :D

 

please, dajcie znać bo niedługo muszę zamówić marmur lub inny kamień na obudowę :) z góry dzięki za odp.

 

ps. Misha dawno Cię nie było... miło,że do nas zaglądasz :D może ty mi coś poradzisz, choć o ile dobrze pamiętam nie masz kominka?! :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agaba dzięki za info. :D

Swoją drogą to bardzo mało zapłaciliście za obudowę... mi facet ten od którego kupowaliśmy wkład powiedział,że to jest koszt 5-7tyś. co mnie przeraziło... ale nam zrobi kominek ten fachowiec który u nas kład płytki, obniża sufit itp. ale muszę sama załatwić kamień :roll: i zastanawiam się nad tym ile może kosztować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;Poszukuję osób,które budowały lub obecnie budują dom Granat w woj.podkarpackim lub jego okolicy;zamierzamy zakupic ten projekt,lecz wcześniej chcemy zobaczyc taki dom fizycznie,czekamy na info.i pozdrawiamy wszystkich Granatowiczów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w końcu ruszyły prace po 2 miesięcznej przerwie.. nowa ekipa i kładzie się glazura w kuchni :) :) .. wygląda na to, że do końca marca domek w środku będzie wykończony.. brakuje tylko kasy na meble.. i oby wiosna przyszła szybciej by rozpocząć prace na zewnątrz :)

ciekawa jestem jaki jest koszt metra położenia kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Misha dawno Cię nie było... miło,że do nas zaglądasz :D może ty mi coś poradzisz, choć o ile dobrze pamiętam nie masz kominka?! :roll:

 

mi sie najbardziej podobaja kominki jasniejsze (ale nie za jasne, bo widac sadze i kurz) ale z nierownomierna i niejednokolorowa powierzchnia plytek/plyt.... takie maziaje troche..... ciemnych bym sie bala, zeby kurzu nie bylo widac....

ale na razie nie mam takich dylematow :)

 

ano nie mam kominka, wiec problem z wyborami i troche kosztow odpadlo. mamy zrobiony doplyw powietrza pod wylewkami, tak wiec jak przyjdzie ochota i troche dodatkowych pieniedzy 8) :wink: - i kominek sie dorobi, taki rekreacyjno-ozobny....

a na totalny remont za 15 lat mamy juz plany obmyslone :D szalenstwo co?? :) przeniesiemy kuchnie do gabinetu, bo dzieci beda juz na tyle duze, ze nie beda potrzebowaly dolnego pokoju zabaw, za ktory teraz "robi" gabinet...

 

juz wielka niecierpliwoscia oczekuje wiosny !! czy Wam tez juz zbrzydly sniegi?? w sumie dla ogrodka to lepiej - snieg jak kolderka chroni przed mrozami, ale chcialabym juz zobaczyc moje krzewinki, trawy, drzewka, roze, poziomeczki :) i niech to wszytsko juz szybko zakwitnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :) dawno mnie nie było

Widze, grono się powiększa :D Do nas ekipa ma zawitać wiosną, fundamenty powstały przy cięzkiej pracy męża i mojego taty więc teraz czas na innych ;)

Jesli wszystko pójdzie dobrze, to Boże Narodzenie 2011 bedziemy obchodzić w granacie :)

Kilka pomysłów co do urządzenia kuchni i salonu z mężem mamy ale to jak na razie odległy temat. Przynajmniej ja nie umiem pomyśleć co i jak - takie się to wydaje nie do uchwycenia. Spełnienie marzeń :)

 

 

misha555 ja tez czekam na wiosne.....nie musielibyśmy się z synkiem kisić w domu - to po 1, a po drugie BUDOWA :D

 

AGABA super :D Mogłabyś dać jakieś wyraźniejsze zdjęcie?

 

Hmm tak czytam o tym powiększeniu kuchni kosztem gabinetu......faktycznie jest wtedy kupe miejsca. Może tak jak misha55 dopiszemy to do przyszłych planów ;) Na razie pewnie ten pokój będzie słuzył do zabaw 8)

--------------------

właśnie spojrzałam na dziennik.......zaległości mam nie powiem jakie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kosztu hydrauliki w Waszych Granatach.Zostałam zaskoczona całkowicie ceną jaką Pan nam powiedział po zainstalowaniu 34.000 zł. W chwili dogadywania wyceniał na 25-28 tyś. Dodam, że liczyliśmy na pewne względy przy ostatecznym rozliczaniu a tu masz babo(będziemy niejako rodziną) Przy czym podłogówka tylko w łazienkach i kuchni i przedpokoju. Na razie nie montował kominka a piec za 6.5 tyś. Oczywiście,jak to ze znajomym nie mamy umowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku... aż mi oczy ze zdziwienia wyszły :o

mi zrobili za 7 tyś plus materiały... robił ojciec mojej przyjaciółki, więc sam kupował materiał i dawał nam tylko faktury.

A robiliśmy podłogówkę w salonie, holu i łazience na górze, do tego wszędzie grzejniki, podłączenie kominka z płaszczem wodnym, podłączenie pieca gazowego...

dla mnie bbbbardzo dużo te 30 parę tysięcy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiulakp

I dlatego własnie piszę że ciężko porównać. Bo mi tez robią za 7950 całosć (koszty robocizny - ogrzewanie plus woda i kanaliza). Ale do tego mam piec(ile kosztował Twój ?) i zasobnik (masz też ?). U mnie te dwie rzeczy dały kwotę 7200 bodajże. Do tego wkład do komina (nie mam jeszcze). Cała kotłownia to materiały za 9,7 tys. Do tego materiały za podłogówkę (styropian systemowy, termostaty) Koszt materiałów to 10 tyś. No i na końcu materiały za inst. wod-kan 4 tys.

Reasumując: robociznę mamy prawie w tej samej cenie, nie piszesz ile zapłaciłaś za materiały ani ile za piec czy tez zasobnik.

Zlicz ile u Ciebie wyniosły wszystkie kaloryfery, piec, zasobnik, i pozostały materiał do co i wod-kan. Sama jestem ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piec gazowy ale nie pamiętam ile kosztował... coś koło 7 tyś. kominek z płaszczem wodnym to 7200zł. zasobnik na wodę 2500zł. a reszty niestety nie podliczę, bo nie mam faktur ze sobą... zostały w Pl. :wink:

 

Może źle doczytałam, bo wydawało mi się,że pytanie jest o cenę robocizny :oops: ale tak to jest jak się w biegu czyta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na forum extradom otrzymałam kosztorys budowy domku Granat, poniżej koszty. Proszę o opinię, czy też kosztorys jest w miarę rzeczywisty?, trochę stan zero wydaje mi się drogi...

 

PRZYGOTOWANIE BUDOWY stan "ZERO" (roboty ziemne, wykopy

fundamentów, położenie fundamentów, wykonanie fundamentów pod tarasy i schody zewnętrzne, izolacja fundamentów, ocieplenie fundamentów styropian, wykonanie odpływów kanalizacji, chude wylewki ) - 52343,20

 

STAN SUROWY OTWARTY

(ściany konstrukcyjne, styropian, stropy, schody -wg. projektu, konstrukcja dachu, zbrojenie balkonów, wylewki) - 74776,00

 

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY

(ścianki działowe,, wylewki i podłoża pod posadzki, izolacja, pokrycie dachu

(izolacja), kominy, zakup i montaż okien, zakup i montaż drzwi wejściowych) - 97208,80

 

STAN DEWELOPERSKI

(ocieplenie ścian, ocieplenie dachu wełna, wykonanie instalacji elektrycznej,

hydraulicznej, wod/kan, telefonicznej, komputerowej, wykonanie wylewek

cementowych, wykonanie tynków wewnętrznych, wykonanie tynków zewnętrznych silikatowych, wykonanie kotłowni, montaż parapetów wewnętrznych i zewnętrznych) - 74776,00

 

POD KLUCZ

(drzwi wewnętrzne, płytkowanie, podłogi, malowanie, biały montaż,

wykończeniowe) - 74776,00

 

RAZEM 373880,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...