Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich GRANATOWICZÓW

Czy ktoś buduje lub już wybudował granacika w okolicach bielska, oświecimia lub krakowa?

Witam serdecznie, my nie tak dawno rozpoczeliśmy budowę naszego Granacika w Brzeszczach. jesteśmy na etapie robienia deki nad parterem. Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W związku z tym, że parę osób prosiło mnie o rzuty zamieszczam je poniżej.

 

http://images49.fotosik.pl/278/c0e7fbc26897ec22med.jpg

http://images44.fotosik.pl/278/3aa880612555c033med.jpg

 

Budynek jest podpiwniczony pod całością.

Dodatkowo w każdym pomieszczeniu na piętrze wstawiłem okna dachowe.

Zestawienia materiałów niestety nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś z Was mieszka w granacie ogrzewanym na gaz. Niedługo musimy podkjąć decyzję, czy wybrać gaz, czy eko groszek. Mam ogromny dylemat, bo słyszałam że ogólnie gaz jest drogi i znowu ma iść do góry. Poradźcie proszę co wybrać. Jak wyszliście z gazem po tej zimie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, z trudem odnalazłam moje ulubione forum po zmianach na stronie, ale udało się, kilka razy radziłam się Was co do projektu Granata. Ja mogę powiedzieć, że projekt Granat był inspiracją do naszego projektu, gdyż ostateczny znacznie różni się wymiarami od tego z internetu, ale jak widać w załączniku elewacja pozostała bez zmian. Zamieszczam zdjęcia dla zainteresowanych.

zd1.jpg

zd2.jpg

zd7.jpg

zd8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pilnie proszę o pomoc. Mam "na już" zdecydować o rozmieszczeniu w łazience. Czy ktos ma w łazience na górze zwykłą wannę, nie rogową ? Jeżeli nie to co macie na ścianie skosnej (zewnętrznej) ? Zastanawiałam się nad umieszczeniem wanny tuz pod oknem (prostopadle do tej ściany) w ten sposób wanna przecięłaby niejako łazienkę na pół (na część "kibelkową" i lustrowo-umywalkową). Prosze o pomoc "starsze" koleżanki ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od kilku miesięcy śledzę poczynania osób budującech ten domek i właśnie dzisiaj Żona odebrała PNB naszeg Podpiwniczonego Granacika!!! Więc dołączyliśmy do waszego grona i ruszamy z budową naszego wymarzonego domku!!! Wprowadziliśmy troszkę zmian które można pooglądać na załączonych zdjęciach. Pozdrawiam

PIWNICA.jpg

PARTER.jpg

PODDASZE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy 15 +10. Zastanawiam się tylko co dajecie na ściany na stryszku ? Zostawiacie samą folię ?

A my zamiast budować wzięliśmy się za rozwalanie. Okazało się, że dolna łazienka nie jest przygotowana do pociągnięcia kanalizacji i wody do górnej łazienki - trzeba było prawie całą skuć. Do tego w przedpokoju pojawiła nam się luka pod chudziakiem - siadło coś za bardzo. Też trzeba wykuć dziury i wlać beton. A jakby tego było mało to jakoś tak legła też w gruzach moja koncepcja co do pralni na górze. Okazało się, ze pralkę i brodzik damy do kotłowni (mamy kondensat to mało miejsca zajmuje) , a na górze pomieszczenie nad garażem( u nas powiększone o dodatkowe pomieszczenie za garażem) zostaje wolne. Więc spełniło się moje marzenie i zwalimy ściankę między tymi pomieszczeniami i będę miała ogromną garderobę.

W tym tygodniu ocieplenie na zewnątrz, pod koniec tygodnia elektryk a od przyszłego tygodnia tynki (ze względów finansowych jednak gipsowe).

Aha, jeszcze na gwałt muszę poszukać kogoś do kominka - chcę go zabudować ścianą z cegieł, ta ściana ma przechodzić w berek (także z cegieł) i kształcie litery L (taka wyspa w kuchni powstanie). A okazuje się, że ściany takiej nie mogę postawić na wylewce i muszę dokłądnie już teraz znać wymiaty tego mojego upatrzonego tworu.

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirela99 to się wam narobiło dodatkowej pracy

 

a u nas łazienki się robią, a 20 kładą panele niestety nie wyrobimy się z malowaniem :(

mamy już prawie skończony kominek :) tylko jak teraz wkleja się fotki hm...

http://images42.fotosik.pl/194/e17baecbfea70427med.jpg

Edytowane przez siorka74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u nas stan zero pochłonął 23 tysiące. Pozdrawiam wszystkich granatowiczów.Jak dobrze, ze jest to forum . My zabieramy się za niedługo za tynki i wylewki. A ja się chyba już nie doczekam końca budowy. Pozdrawiam Claudii- śledzę Twój dziennik od początku-idziesz jak burza. Gratuluję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie niedyskretne pytanie do granatowiczów :) nie wiem, może podniesiecie mnie na duchu, bo czasem z mężem mamy uczucie, że rzucamy się z motyką na słońce. Otóż, czy można ciągnąć budowę nie mając dużych oszczędności. Przyznam się, że my mamy odłożone tylko na fundamenty, na rok jesteśmy w stanie odłożyć ok. 30 tyś. nie spieszy nam się z budową, w tym roku fundamenty, w przyszłym mury, za dwa dach, na wykończenie chcemy sprzedać mieszkanie, czy jesteśmy szaleńcami? Czy był ktoś, kto budował się z "pensji"? Dodam,że mąż nie zrobi sam w domu nic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...