Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy!

 

Jesteśmy kilka chwil przed zakupem Granatu - bo pasuje nam, pasuje do działki. Chcemy wybudować domek bez garażu ( narazie) i bez piwnicy jednocześnie na niewielkim podwyższeniu ( teren może być wilgotny).... do tego chcielibyśmy wprowadzić parę zmian min: powiększyć drzwi balkonowe, usunąć okrągłe okienko, zamienić na parterze pokój numer 4 symetrycznie z łazienką, pomie. gosp. i korytarzykiem(6,7,8) bo to u nas narożnik północny bez światła, pozbyć się spiżarki :)... u góry połączyć pokoje 12 i 13... itp ale to nie jest najważniejsze pytanie do forumowiczów - a mianowicie:

 

w jakich technologiach budujecie i jakie koszty ogrzewania (szacunkowo) przy wybranej technologi macie np:

 

ja planuje

1: porotherm 24 cm + 10 styropianu, w ogrzewaniu gazowym + kominek ( plany) ale gdyby forumowicze mogli dopisać swoje doświadczenia byłbym wdzięczny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

EWA 28 ja bym nie robila drzwi z lazienki do kotlowni, jesli zostaje ona takiej wielkosci jak w projekcie to te drzwi beda przeszkadzac gdyz ona za duza nie jest :)

Ale kazdy dostosowuje pomieszczenia wg wlasnego uznania i wg swoich przemyslen.

My jestesmy na etapie wykonania parteru teraz czekamy na ekipe aby mogla murowac poddasze :) Pozniej dach i pozostale rzeczy :) az sie milo patrzy jak domek rosnie :)

 

pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry.Wiem ,że oprócz budujących dom granat jest wielu,którzy śledzą forum a budowę mają w dalekich bądź bliższych planach....i wlaśnie do nich kieruję tę wiadomość.Do tej pory byłam zachwycona tym projektem i to był ten jedyny ,wybrany naj... pod każdym względem dopóki nie znalazłam projektu kajka...i tu moja prośba do osób, które jeszcze nie zakupiły granata bądź wahają się,bo warto zerknąć na "Kajkę".Chętnie podejmę rozmowę na ten temat i mam nadzieję,że dzięki temu powstanie nowe forum -siostrzane i równie chętnie odwiedzane,bo przecież te projekty sa prawie identyczne.Czekam na odpowiedzi i mam nadzieję ,że moim wątkiem ktoś się zainteresuje.Pozdrawiam wszystkich budujących granata,życzę powodzenia w dalszej budowie;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Buduje granata od 2 tygodni. Budowa idzie szybko i jestem na etapie zero. Byłem niedawno u kolegi, co prawda buduje trochę inny dom ale rozkład ma podobny. Spodobało mi się u niego okno nie otwierane w środku salonu do samej podłogi. Co myślicie aby takie okno dać zamiast tego w środku salonu, a może ktoś tak zrobił ? Fajnie by było postawić stój koło niego, co wy na to?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

binia1216,projekt Kajka rzeczywiście jest podobny do Granata a nawet ulepszony o wykusz , co niektórzy dokładają do Granata.

Jednak domek potrzebuje większej działki a Granat jako jeden z nielicznych "wciśnie się na bardzo wąską działkę (17,8) przez co jest tak popularny i lubiany :)

 

A to mój granacik z piwnicami.

p1020594o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Claudii ;-) Miło mi,że odpowiedziałaś na moją wiadomość.No tak rzeczywiście działka odgrywa tu ważną rolę...ja oczywiście jako stała bywalczyni forum dokładnie znam Twój granacik (dziwnie to zabrzmiało) na tyle na ile pozwoliłaś obejrzeć go ;-) nie omieszkam pogratulować świetnego gustu i ślicznej łazienki na dole ;-) Mam nadzieję,że w niedalekiej przyszłości ja też będę mogła pochwalić się swoją budową ale jak na razie musi wystarczyć mi moje M3.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anmaciejewska, łazienka zostałaby zwiększona o ten mały korytarzyk gdzie w orginalnym projekcie są drzwi do łazienki , kotłowni i pokoju. W głównym korytarzu "klatce schodowej" byłby tylko drzwi do pokoju i łazienki - zresztą widać to na zdjęciu które udało mi się wklejić do tz załącznika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mogę potwierdzić to samo co napisała Claudii ;). Kajka też bardzo fajnie wygląda pod względem rozmieszczenia pomieszczeń a do tego ten wykusz w salonie..... marzenie moje niespełnione (bo się nie zmieści. ;( ) W moim przypadku o wyborze projektu decyduje wymiar działki. A bardzo niewiele jest projektów na wąska działkę które mają funkcjonalnie rozmieszczone pomieszczenia jak Granat - dlatego właśnie wybraliśmy ten projekt. P.S. Gdybym miała większa działkę pewnie wybrałabym Kajkę.. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słowo odnośnie kajki to fajne jest to, że ta kotłownia jest większa i wg mnie to dobrze,że ta przestrzeń pod schodami jest wykorzystana .Wiem,że łazienka na dole straciła okno ale dla osób mieszkających całe życie w bloku jest to oczywiste,że w łazience okna nie ma :) i chyba domek na tym nie straci.Niewielka jest różnica pomiędzy granatem i kajką a jednak....;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ciekawa ta Kajka. Nam w Granacie wlasnie nie odpowiada mala kotlownia - bedziemy opalac eko-groszkiem. Z Kajki nie chcemy wykusza. Wiec pewnie wykorzystamy cos z tego cos z tego. No i Kajka jest troche za duza (brakuje mi troche wymiarow) My ciagle jeszcze walczymy z WZ. Jak juz je dostaniemy do zaczniemy konkretnie myslec nad projektem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wizualizację łazienek i mnie akurat nie wydaje się wystarczająca. Tym bardziej, że kabina 90 to żaden luksus. Mnie akurat tych 10 cm zabrakło. Wc mam pod oknem (nie podoba mi się jak mam mało przejscia w łązience) a za ścianą mam kotłownię, którą nawet nie wiem jak wykorzystać. W zeszłym miesiącu widziałąm granata z łazienką przesuniętą właśnie o te 10 cm i baaardzo żałuję, że tak nie zrobiliśmy, wygląda to zupełnie inaczej, nie tak wszystko wymierzone co do cm.

Ale to moje zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać, razę tylko się zastanowić. Oczywiście jak ktoś ma wykorzystaną totalnie kotłownie (np ma tam piec na ekogroszek) to raczej nie ma się nad czym zastanawiać. Mnie natomiast denerwuje tak wielka kotłownia kiedy za ścianą muszę gnieść sie w małym prysznicu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...