Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Witam

to mój pierwszy wpis na granatowym forum ale przyglądam się co najmniej rok. Jestem właśnie na etapie zakupu projektu granat i zastanawiam się gdzie go kupić. jest kilka możliwości. dom.pl, krajobrazy.pl. extradom.pl. Może pochwalicie się gdzie kupowaliście projekt i czy są jakieś różnice w zależności od biura. Szukam również Granat w Opolskim lub w okolicach Długołęki (tu pracuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to mój pierwszy wpis na granatowym forum ale przyglądam się co najmniej rok. Jestem właśnie na etapie zakupu projektu granat i zastanawiam się gdzie go kupić. jest kilka możliwości. dom.pl, krajobrazy.pl. extradom.pl. Może pochwalicie się gdzie kupowaliście projekt i czy są jakieś różnice w zależności od biura. Szukam również Granat w Opolskim lub w okolicach Długołęki (tu pracuje)

 

My kupowalismy w lokalnym biurze projektowym ktore to pozniej mialo nam robic adaptacje , ale ostatecznie znalezlismy kierownika z uprawnieniami ktory zrobil nam adaptacje taniej niz w tym biurze chcieli. Warto bynajmniej poszukac biura ktore sciagnie projekt i zrobi adaptacje zarazem, bo mysle ze wtedy mozna wynegocjowac troche cene , chociaz nam sie zbytnio nie udalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma ogrzewanie podłogowe w całym domku? Ja z żoną planuje w każdnym pomieszczeniu na parterze i na poddaszu, bo cena rurek jest porównywalna z cena dobrej jakości grzejnika, a komfort znacznie lepszy i nic nie zabiera miejsca w pomieszczeniu (np. grzejnik).

 

Wojtku my też zaczynamy przygodę z Granatem. Jak widać na zamieszczonym obrazku to chyba masz powiększony garaż?? A może jeszcze zrobiłeś jakieś zmiany? Chętnie bym obejrzał twój dziennik jeśli byś mi go udostępnił??

Interesuje mnie ilość materiału, jakieś wstępne koszty. Za wszelkie informacje serdecznie z góry dziękuję.

Życzę powodzenia i w miarę szybkiego zakończenia budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie raczej do osób które się już wybudowały. Czy zachowując oryginalne wymiary pomieszczenia nad garażem ( bez podnoszenia ścianki kolankowej) jest szansa na podzielnie go na dwa tak aby było wejście z sypialni i łazienki. Jeśli ktoś ma zastosowanie taki rozwiązanie to proszę o zdjęcia p[pomieszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma ogrzewanie podłogowe w całym domku? Ja z żoną planuje w każdnym pomieszczeniu na parterze i na poddaszu, bo cena rurek jest porównywalna z cena dobrej jakości grzejnika, a komfort znacznie lepszy i nic nie zabiera miejsca w pomieszczeniu (np. grzejnik).

 

 

Ja mam ogrzewanie podłogowe prawie w całym domu z wyjątkiem piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaz mamy wydluzony to znaczy mamy mniejsza roznice miedzy domiem a garazem (u nas ok 30cm z przdou i z tylu).

 

Zmian troche bylo:

- czesciowe podpiwniczenie

- usuniecie okna spizarni i spizarki

- wyrownanie okna aneksu kuchennego z gabinetem

- okno dachowe nad klatka schodowa

- okno szczytowe w pomieszczeniu nad garazem

- powiekszenie tarasu

i wiele drobnych innych zmian.

 

Co do kosztow to roznie to sie ksztaltuje w zaleznosci od hurtowni w ktorych sie zaopatrujesz i cen wykonawcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam sie nad wyborem granata. Czy któś mógłby mi napisać jakie są wymiary salonu i kuchni? Chodzi mi o to - jeśli oddzielę sobie ścianką część kuchenną od salonu to ile ma długość ściana w kuchni a ile salonie? bo jakos nie mogę sobie wyobrazić czy wszystko mi się zmieści... Edytowane przez mr30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak sie spisuje? Jaki byl koszt wykonania i co jest zrodlem Ciepla?

 

Szczerze mówiąc jak to się będzie spisywać to jeszcze nie wiem, bo nie robiłem jeszcze próby.

Źródła ogrzewania na razie nie mam bo czeka na podłączenie do ciepłowni miejskiej.

Na dzień dzisiejszy widzę taką zaletę, że nie ma grzejników, które niepotrzebnie zajmują miejsce. Mogę sobie dowolnie planować ustawienie mebli w pokojach.

Co do kosztów to jeden hydraulik zaśpiewał mi 18000 (za same centralne) natomiast wykonał mi to inny znajomy hydraulik za parę tysięcy taniej.

Dodam jeszcze, że każde pomieszczenie to oddzielny obieg. W ścianach zamontowane mam czujniki, które będą mierzyły temp. wszystko jest sterowane automatycznie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr30- zerknij do mojego dziennika właśnie urządzam salon , nie jest to łatwe bo salon jest mały i jeszcze jadalnia musi się zmieścić.W kuchni zlikwidowałam komórkę i to była dobra decyzja.

 

Przejrzałam Twój dziennik :) No własnie mi też się wydaje, że ta część jadalnia-salon jest troszkę mała... Bardzo mi się podoba to oddzielenie barkiem kuchni od pozostałej części. A napisz mi proszę jaką długość ma ściana salonu (ta na której stoi kanapa, do barku). A co do spiżarki to też bym ją pewnie zlikwidowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jak już wcześniej pisałem jestem przed momentem zakupu projektu granat. Jednak zanim tego dokonam chciałbym zobaczyć dom na żywo. Czy znalazłby się ktoś z okolic Wrocławia, Oleśnicy, Oławy kto zaprosiłby mnie do swojego domu. Ja jestem z okolic Namysłowa a codziennie jadę do pracy do Wrocławia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U nas w sobotę montowali drzwi wiec domek już inaczej wygląda :) bez tych desek :)

Mąż dalej walczy z elektryką na parterze a tynkarze kładą już tynki w piwnicy i na poddaszu, dzisiaj wjechała dachówka aby moc kłaść, tylko pogoda coś przestała dopisywać :( ale już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę wszystko w całości, czy kolorystycznie jest ok :)

Później ogrzewanie i podłogi i będzie można walczyć w środku jak już będzie cieplutko. A już nie mogę się doczekać kiedy wypije kawkę w swoim salonie :)

 

pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...