Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

gr@jek , dla mnie super sprawa :) u nas kuchnia jest trochę odgrodzona od salonu barkiem i ścianą z kominkiem .Zapachy mi nie przeszkadzają(mamy okap kominowy i to niweluje co nieco) a odgłosy nie są aż takie głośne.

Zalety : mogę krzątać się po kuchni zerkając na TV,mam stały kontakt z gośćmi,

Wady : nie stwierdzam

Ale wiadomo każdy ma swoje upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czesc

 

Rowniez buduje granata. Chcialbym was zapytac jak rozwiazaliscie wentylacje. W projekcie, w rzucie dachu sa 4 kominki wentylacyjne (2 nad garazem i po jednym nad lazienka gorna i klatka schodowa.) Ogladalem zdjecia waszych domow i nigdzie nie widzialem kominkow. Czy zrezygnowaliscie z tej wentylacji czy moze zastosowaliscie inne rozwiazanie? U mnie na dachu jest blachodachowka, do ktorej kominek wentylacyjny jest duzy i brzydki i napewno bedzie szpecil dach (a szczegolnie 4 sztuki) i chcialbym tego uniknac.

 

Druga sprawa: jak rozwiazaliscie odpowietrzenie pionow kanalizacyjnych? podobno podlaczenie do komina to nienajlepsze rozwiazanie. dawac jeszcze 3 dodatkowe kominki - jeszcze gorzej. moze zawor napowietrzajacy?

 

bede wdzieczny za wszelkie wskazowki.

 

Dzieki

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystajac z okazji chcialbym jeszcze zapytac czy ktos ma moze okna Veki i nie rezygnowal z okraglego okienka. Po zamowieniu i wplaceniu zaliczki okazalo sie, ze okraglego fixa fi60 nie sa w stanie zrobic. Czy ktos moze ma to okienko w oryginalnym rozmiarze? jezeli tak to prosze o namiary gdzie je wykopnano.

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kominki - bardzo zwracałam na to uwagę. Jeden - wentylacja garderoby nad garażem, drugi - zastanawiam się jeszcze czy klatka schodowa czy jeden pokój na górze, trzeci i czwarty to odpowietrzenie kanalizacji, piąty do wentylacji górnej łazienki (elektryczy wentylatorek). Oprócz tego w tym górnym pokoju z kominem będzie też wentylacja, w dolnej łazience także kominowa z wentylatorkiem, no i jeszcze podłączenie do komina w salonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiamy się nad kupnem projektu GRANAT z garażem, ale przedtem chcielibyśmy wiedzieć jak rozwiązaliście problem związany z przechowywaniem węgla. My chcieliśmy zrobić to w ten sposób, aby zrównać szerokość i wysokość garażu z szerokością i wysokością domu, wtedy powstanie nam pomieszczenie na węgiel a pomieszczenie gospodarcze zaadoptować jako kotłownię. Nie wiemy tylko czy taka powierzchnia starczy nam, aby magazynować węgiel na całą zimę i czy kotłownia nie będzie zbyt mała. Napiszcie proszę jak rozwiązaliście ten problem z góry dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A teraz wkleję kilka zdjęć naszego granacika. Aktualnie czekamy na postawienie ścianek działowych i to by było tyle na ten rok!!

 

pawelgiero mam do CIEBIE pytanie, czy mógłbyś mi podać koszty budowy jakie poniosłeś do tej pory. Będę wdzięczna, my dopiero zaczynamy i cenniki mnie przerażają.Bardzo proszę o wiadomość na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justyslt moim zdaniem ja zrównasz garaż z domem to wyjdzie stodoła , wybacz ale bardzo nie podoba mi się takie rozwiązanie (widziałam) , domek straci urok.

Może mini piwniczka pod garażem albo poszerz trochę garaż i wydziel składzik na węgiel. W pomieszczeniu gosp.zmieści się kocioł i bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...