Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

dziś już oficjalnie mogę powiedzieć że stałem się "granatowiczem" Kurier dostarczył mi projekt zamówiony w zeszłym tygodniu na stronie extradom.pl.

Od razu byłem także załatwiać adaptację, planuję następujące zmiany. Podzielnie pomieszczenia nad garażem na dwa (osobne wejścia z łazienki i sypialni) wykusz w miejscu okna w salonie, okno nad klatką schodową drzwi zamiast okna w garażu, okna w pomieszczeniach nad garażem. Rozważam również podniesienie ścianki kolankowej nad garażem o dwa bloczki.

Mam pytanie do już wybudowanych:

jakiej grubości mury 25 pustak plus 15 styro czy 30 pustak i styro 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielnie pomieszczenia nad garażem na dwa (osobne wejścia z łazienki i sypialni)

okno nad klatką schodową

okna w pomieszczeniach nad garażem

Rozważam również podniesienie ścianki kolankowej nad garażem o dwa bloczki

Ja tak mam - tylko wykuszu nie chciałem i nie robiłem oraz drzwi z garażu:)

Mur - 24pustak + 12 styro.

http://img139.imageshack.us/img139/7204/66807389.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum projekt domu Granat od razu nam się spodobał może ktoś buduje ten przepiękny domek w okolicach Kielc proszę o informację jakich zmian można dokonać aby dom nie stracił swojego pięknego wyglądu i był funkcjonalny .Podoba mi się Granat z dodanym wykuszem Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zainteresowana projektem domu Granat, Mam Pytanie do milarz ile kosztuje cię adaptacja projektu?Intrsesują mnie takie same zmiany jak u ciebie. I jeszcze jedno pytanie poprzez dodanie wykuszu o ile będzie wiekszy salon?Jak zmienią się wymiary domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część dzieciątka kochane !!! :-) Pytanie do "starych dziadków " forumowiczów - jak się wam sprawuje dachówka i jaką macie ? a do jeszcze nie mieszkających - jaką dachówkę będziecie brać - czym się kierujecie, jakiej firmy wam proponują składy ....??? Ja zaczynam jeździć po "moich okolicznych " składzikach i zbieram wyceny. Dodam że interesuje mnie tylko ceramika czarna glazurowana . I tak Roben Fleming Czarna glazura ---- cały dach mi wycenili na 13600 PLN , Creaton Premion Czarna Glazura 15700 ..... Dużo ? w miare? Piszcie może macie jakieś inne propozycje ? Jutro jade się popytać jeszcze o Koramica Renesansowa Alegra , L-15 , M-32 , a może coś z Tondachu ??? Poradźcie , z tym że Creaton raczej nie wchodzi w rachubę :-( nie dla psa kiełbasa - ja tylko biedny strażak jestem ..... ;-)

 

Aha !!!! chcę ją kupić jeszcze w tym roku i zostawić w depozycie , a kłaść będę koło lipca 2011 .... tak żeby było jasno.

Edytowane przez loxley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do robertgranat a podnosiłeś ściankę kolankową w pomieszczeniu nad garażem czy zostało jak w oryginale. proszę zrób mi zdjęcia z drzwi wgłąb pomieszczenia. Co do kosztów adaptacji to jeszcze nie znam jutro mam otrzymać wycenę.

 

do joanna-s7 nie mam jeszcze dokładnych rysunków pokoju z wykuszem ale zobacz sobie tego linka może coś Ci to pomoże. Wygrzebałem gdzieś w sieci http://img18.imageshack.us/img18/1139/rzutparter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do robertgranat rozumiem że pomieszczenie nad garażem podniosłeś o trzy bloczki a reszta domu bez zmian czy też podniesiona?

Jak uważasz jest możliwy podział tego pomieszczenia na dwa osobne ale bez podnoszenia ścianki kolankowej?

Może ktoś mi podpowie jak jest a projektem schodów, czy to też robi się w ramach adaptacji. Chcę wylewane z "komórką" pod schodami

Edytowane przez milarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dźwignęłam ściankę kolankową w tym pomieszczeniu o jeden pustak i dodatkowo powiększyłam go (mam dobudowane pomieszczenie za garażem). Pierwotnie miałam tam mieć garderobę i pralnię. Jak przykręcili mi płyty to się okazało, że pomieszczenie jest bezsensownie małe i nieustawne (miałam dwoje drzwi - jedne z łazienki jedne z sypialni) i zwaliłam ścianę. Teraz powstała piękna garderoba (choć mógł też by być z tego pomieszczenia piękny pokój.

 

Co do schodów, to mi po prostu murarze wylali schody a architekt tylko dorysował na projekcie drzwi do komórki pod schodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

resztę domu mam podniesioną o prawie 1, zapomniałem dodać, że garaż mam poszerzony o prawie metr również, uważam że bez podnoszenia ścianki i przy rozmiarze oryginalnym - będzie to malutkie pomieszczonko - w moim przypadku powstały dwa duże pomieszczenia, z oknami w szczycie i myślę że to nawet mogłyby być pokoje. Najbardziej obawiałem się, że może być zbyt mała różnica między dachami - co nieładnie wygląda, ale mam niżej strop nad garażem i między dachami w pionie jest około 1,5m wys. - Gdybym robił jeszcze raz - to akurat to zrobiłbym tak samo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem właśnie po spotkanie z architektem. zmiany które nanosimy:

-wykusz w salonie

-drzwi za miast okna w garażu

-dodatkowe okno nad klatką schodową

-podział pomieszczenia nad garażem na dwa w każdym okno połaciowe,

-wydłużenie tarasu o metr

-zaprojektowanie schodów (betonowe wylewane, z pomieszczeniem gospodarczym pod nimi)

-przystosowanie otworów okiennym pod okna z roletami tak aby te nie zmniejszały okien.

-projekt wlz

 

koszt ok 3500

 

ile was kosztowała adaptacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-podział pomieszczenia nad garażem na dwa w każdym okno połaciowe,

Zastanów się dobrze, czy te pomieszczenia nie będą za małe. Bez dźwigania ścianki kolankowej i/lub bez powiększenia garażu - nie widzę tam 2 pomieszczeń. Na początku też to przerabialiśmy (miała być garderoba i pralnia), w końcu zrezygnowaliśmy najpierw z okna (po co ono w garderobie ? ) a potem zburzyliśmy ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...