Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czesc wszystkim.

 

Do końca roku wybiore projekt domu i bedzie to najprawdopodobniej granat z garazem. Pierwotnie miala byc bella ale za duzo zmian musialbym wprowadzic. Na rzecz Granata przeważa pokoik na dole i łazienka z prysznicem-zalozenie jest takie ze wybudujemy dół i sie wprowadzimy a góre bedziemy po mału konczyc. Jednak zastanawiam sie nad wprowadzeniem zmian w projekcie takich jak większe drzwi balkonowe(potrójne), wykusz w salonie, podwyzszenie gaarazu, liwkidacja spizarki. Tak czy inaczej musze przeczytac jeszcze te 183strony wiec napewno sie duzo jeszcze dowiem.

 

Tak czy inaczej witam wszystkich i zycze powodzenia w budowie. :welcome:

 

PS.Jutro dopiero bede zalatwial geodete i mapke do celów projektowych.

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:welcome:

Witam wszystkich miłośników granatów! Ja też niedługo zaczynam budowę, projekt już kupiony, teraz architekt nanosi nam zmiany. Teraz chcemy kupić cagłę i dachówkę, żeby zdążyć przed wyższym podatkiem a na wiosnę ruszyć z pracami. Nie mogę się doczekać :) Jestem z pogranicza woj. śląskiego i małopolskiego. Może jest tez ktoś z tych okolic, kto buduje granacika? Mam nadzieję, że skorzystam z Waszego doświadczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome:

Witam wszystkich miłośników granatów! Ja też niedługo zaczynam budowę, projekt już kupiony, teraz architekt nanosi nam zmiany. Teraz chcemy kupić cagłę i dachówkę, żeby zdążyć przed wyższym podatkiem a na wiosnę ruszyć z pracami. Nie mogę się doczekać :) Jestem z pogranicza woj. śląskiego i małopolskiego. Może jest tez ktoś z tych okolic, kto buduje granacika? Mam nadzieję, że skorzystam z Waszego doświadczenia!

 

Witam

 

Mam do ciebie pytanie, poniewaz jestem na etapie zakupu projeku i wyboru projektanta. Mozesz opowiedziec jakie zmiany wprawadziles w domu i ile kosztowaly?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączam do tego zacnego grona budujących piękny dom "Granat". Nie przejrzałem prawdę mówiąc jeszcze wszystkich Waszych postów, ale mam nadzieję, że znajdę na to czas. Nadmienię, ze buduję granat z garażem z ytonga 36,5 tak jak w projekcie. Mam nadzieję, że będę mógł coś pomóc jak i również otrzymać poradę od Waszego grona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko!:confused: a nawet dwa trudne pytanka:confused:

Czy ktoś wie ile mniej więcej m2 tynków trzeba liczyć w GRANACIE?

Ile kosztowała Was elektryka w domu, ale tak na gotowo ( kable , kontakty, robocizna itp.)

A może jeszcze jedno pytanko...

Ile mniej wiecej trzeba liczyć za ...piec, grzejniki, podlogówka, kominek itd, Czyli całe cieplo w domu:confused:

 

Próbuję zrobić orientacyjny kosztorys dla naszego Granata i mam problem!:bash:

Wiem że wszystko zależy od jakości wykorzystanych materiałów, ale może ktoś wie jakie to są przedziały 3000-8000 , 8000-15000, a może jeszcze inaczej:confused:

Edytowane przez EWA 28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, masz rację , tyle razy przeglądałam Twój dziennik , a teraz zadaję głupie pytania:-x

Już sobie wszystko wydrukowałam !

Jednak mimo wszystko mam pytanko.

:confused:Czy 20000 tys. na dwie łazienki wystarczy? (średni standard)

:confused:A na malowanie całego domu 2000 - 2500 tys.?(własnoręcznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommiberry, najważniejsze zmiany to:

- wykusz w jadalni zamiast okna, nad wykuszem balkonik

- wydużenie garażu, drzwi z garażu za dom

- zmiana wejścia do kotłowni (pomieszczenia gospodarczego) -będzie od strony garażu

- przeniesienie komina z korytarzyka przed garażem do kotłowni

 

Zmiany są dopiero w toku, adaptacja projektu ze zmianami będzie kosztować ok 2500,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jak tu się zaludniło. Co za zgiełk, co za ruch!!! Jak za starych dobrych czasów.

 

A teraz kilka informacji / rad dla nowych samurajów.

 

1) Jeśli budujecie granata zgodnie z oryginałem zapomnijcie o dwóch pomieszczeniach nad garażem. Bez poszerzania i podnoszenia ścianki kolankowej nawet jedno pomieszczenie to będzie malutka klitka. Widziałem to na żywo.

 

2) Moim skromnym zdaniem obowiązkowo trzeba podnieść ściankę kolankową zarówno nad garażem jaki nad domem o min trzy pustaki. Inaczej na górze wyjdą wam pomieszczenia, które bardziej będą przypominały namiot niż dom mieszkalny. Pamiętajcie, że wykonując ocieplenie poddasza (min 25 cm wełny) oraz posadzki (np 5cm styropiany + 5 cm betonu) dodatkowo zmniejszy się wysokość pomieszczeń na górze.

 

3) Trzecia sprawa to wykusz. Super pomysł. Mam u siebie. Nadaje ona salonowi fajnego klimatu, powiększa optycznie. trzeba tylko pamiętać żeby odpowiednio zabezpieczyć od góry.

 

4) Kotłownia. Najlepiej wykonać chociaż kawałek piwnicy. Jeśli ktoś zamierza ogrzewać się drzewem, węglem czy ekogroszkiem to niech zapomni, że zmieści to wszystko w 5 czy 7m2. Dzisiaj piece są naprawdę rozbudowane, napakowane elektroniką, do tego bojlery, itp oraz 5-7 ton opału, trzeba mieć gdzie to trzymać.

 

5) Co do ocieplenia to jeden pustak + 12 cm styropianu to chyba lekka przesada. Chyba lepiej wydać 500 zł więcej na styropian niż później kupować 2 tony opału więcej na zimę.

 

6) Dobra rada - sprowadzajcie zawczasu kogo tylko możecie na budowę żeby wam doradził. A no i jest takie sprawdzone powiedzenie, że wasz wstępny kosztorys na pewno przekroczycie o co najmniej 30%.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleś się naprodukował saxys :jawdrop: i prawie się z Tobą zgadzam oprócz jednego....wcale nie trzeba podnosić ścianki kolankowej nad domem.

1m w zupełności wystarczy , pokoje są duże i ustawne .Nie bardzo rozumiem pkt 5 ,jak jeden pustak +styropian to przesada to dobrze będzie pół pustaka ?:p

 

I pyt. dot.pkt.3 - z ciekawości pytam ....jak się zrobi wykusz w miejscu okna z jadalni to zmniejszy się długość ściany w stronę tarasu oraz w str.kuchni ?

Edytowane przez Claudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden pustak + 10-12cm styropianu to stanowczo za mało. Budując w jeden pustak ocieplenia musi być przynajmniej 15 cm. Jeszcze nie widziałem domu wybudowanego z połówki pustaka http://forum.muratordom.pl/images/smilies/bleh.gif Zresztą chyba napisałem, że lepiej wydać nieco więcej na styropian, niż później kupować więcej opału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...