Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy my też mamy zamiar budować '' GRANATA'':) mam pytanko czy może ktoś buduje ten dom w okolicach Kielc ? jeśli tak to proszę o kontakt na e-maila [email protected] . Mamy zamiar wprowadzić kilka zmian : - cały podpiwniczony - wykusz w salonie- likwidacja spiżarki i pomieszczenia gosp. -podniesienie nad garażem o 3 pustaki . małe pytanie orientuje się ktoś jaka cena tych zmian ?

z góry DZIĘKUJEMY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Popieram Claudię .... nie trzeba podnosic ścianek kolankowych. Trzy pustaki + 20cm wieńca+20 murłata daje bardzo dobrą wysokość. Wprawdzie moje pokoje u góry mają po podłodze po 21m2 ale wysokość scianki kolankowej jest zgodna z oryginalnym projektem. Pokoje są duże i nawet ustawne. Pod skosem spokojnie zmieszczą sie komody....widziałam już podniesione ścianki kolankowe i .....domek stracił - według mnie , oczywiscie - na swoim uroku.....ale każdy dostosowuje projekt do swoich potrzeb i marzeń...:) moim marzeniem dotyczącym projektu było... zrobienie drzwi wejściowych na środku domku....no i po spełnieniu marzenia wyszło nam ....200m2 :yes::yes::yes:

Mieszka się przyjemnie, pomimo, iż wiele jeszcze jest do skończenia....ale jak to juz kiedyś napisałam...to dom jest dla mnie a nie ja dla domu.....:D

Pozdrawiam starych i wszystkich nowych zapaleńców tego projektu....

Nina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No saxys trochę pojechał - podniesienie domu o trzy pustaki to już będzie szkaradztwo a nie granacik - ja mam tylko o 1 podniesioną a okna (140 cm) dachowe już ledwo się mieszczą do sufitu, gdyby podnieść o 3 - to kolankowa będzie około 1,60 - okna dachowe malutkie - chyba że znów wysokość pomieszczeń na poddaszu ponad 3m bedzie.

Nawet nie próbuje tego narysować jak to będzie wyglądało. Ja mam tylko pustak i 12cm styro i u mnie już nie przez ściany ucieka ciepło tylko przez okna - mogę dać i 30 styro a i tak ciepło ucieknie oknami - bezsens. Garaż mam poszerzony o metr, a kolankową około 70cm i wyszły dwa DUŻE pomieszczenia - na garderobę za wielkie a i pralnia ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie :) Z czego stawialiście mury i jakie wymiary.Chcemy z mężem zakupić Porother tylko nie wiemy czy się trzymać projektu tam jest chyba grubość 36 o ile się nie mylę ale taką ścianę i tak trzeba ocieplić więc nie wiem czy warto ładować się w takie koszty może bardziej się opłaca Porotherm 30 i 10cm styropianu???

Proszę Was o odpowiedź z czego budowaliście Wasze "GRANACIKI" ???

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Granatowiczów.

Czy ktoś buduje ten przyjemny domek w okolicy Radom-Kielce-Lublin i chciałby się nim pochwalić.

My zamierzamy ruszyć z budową od wiosny i jeżeli była by możliwość to chetnie obejrzelibyśmy ten domek juz postawiony.

Jeżeli ktoś buduje ten domek w poblizu tych miejscowości i chciałby sie podzielić swoja widzą, jak równiez pochwalić tym co juz osiągnął, proszę o kontak ]email [email protected] [/b]

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam srdecznie wszystkich GRANATOWICZOW

my z mężem tez planujemy rozpoczac budowe wymarzonego domku na wiosne i padl wybor na na GRANACIKA:yes:

wiec mam pytanie czy ktos buduje lub juz mieszka w swoim domku w zachodniopomorkim(Kamien Pomorski lub okolice) i chcialby sie pochwalic swoimi osiagnieciami to bardzo prosze o kontakt chetnie zobaczylabym GRANATA w realu. moj mail to [email protected] pozdrawiam wszystkich GRANATOWICZOW i z góry dziekuje za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommiberry, najważniejsze zmiany to:

- wykusz w jadalni zamiast okna, nad wykuszem balkonik

- wydużenie garażu, drzwi z garażu za dom

- zmiana wejścia do kotłowni (pomieszczenia gospodarczego) -będzie od strony garażu

- przeniesienie komina z korytarzyka przed garażem do kotłowni

 

Zmiany są dopiero w toku, adaptacja projektu ze zmianami będzie kosztować ok 2500,-

 

Dzięki królewna za odpowiedź.

 

-odnosnie wykuszu-liczylas ile to bedzie cie dodatkowo kosztowało?(ja tak na oko troche wyliczylem ze okolo 10 tys)

-w jaki sposób chcesz wydluzyc garaz?-ja myslalem nad zrównaniem tylnej sciany domu (garazu z domem), ale niewiem jak to bedzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saxys

1)Wlaśnie mialem taki plan aby podzielic to pomieszczenie i zrobic suszarnie i garderobę. Chcialem podniesc caly dom o jeden postak włacznie z garazem. Dodatkowo strop w garazu pozostalby na tej samej wysokosci co pierwotnie-dzieki czemu bylo by wiecej miejsca nad glową. Czy taka ilosc miejsca bedzie nie wystarczająca?

3)Również chce zrobic wykusz. Czy masz juz jakies zdjecia jak to wyglada, plany, albo czy mniej wiecej liczyles ile to bedzie dodatkowo kosztowalo?

 

 

Ponawiam pytanie: Czy ktos moze mi podac jakie sa standardowo wymairy okien i drzwi tarosowych w granacie? Chcę powiększyc okna ale musze wiedziec ile wiecej bede musial za to doplacic wzgledem standardowych okien.

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już nie ma niestandardowych okien.....jedynie po łuku są bardzo drogie

 

OK-okno nad wejsciem chcemy zmienic na prostokątne/bez łuku.

 

Jednak potrzebuje wymiary standardowych okien takich jakie są w projekcie-mozesz pomóc w tej sprawie?

 

Claudii-czy ty mozesz sie wypowiedziec równiez w kwestii pomieszczenia nad garazem. Jesli dobrze pamietam to w twoim dzienniku widzialem pralnie tam. Mozesz powiedziec czy podnosząc garaz i dom o jeden pustak zmiesci mi sie nad garazem pralnia i garderoba przedzielona na PÓŁ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary okien sprawdzę wieczorem w projekcie i podam

domu nie podnosiłam w ogóle , natomiast w garażu wyszła mi nieplanowana ścianka kolankowa na 1metr czyli tyle ile ma dom, poszerzyłam też garaż co dało mi zarąbiste pomieszczenie nad garażem 35m2 , większe od salonu... tam się zmieści pokaźna sala kinowa a nie tylko pralnia :)

a w Twoim przypadku nie poszerzając garażu ale podnosząc ściankę na 1metr zmieści się pralnia i garderoba :)

Edytowane przez Claudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary okien sprawdzę wieczorem w projekcie i podam

domu nie podnosiłam w ogóle , natomiast w garażu wyszła mi nieplanowana ścianka kolankowa na 1metr czyli tyle ile ma dom, poszerzyłam też garaż co dało mi zarąbiste pomieszczenie nad garażem 35m2 , większe od salonu... tam się zmieści pokaźna sala kinowa a nie tylko pralnia :)

a w Twoim przypadku nie poszerzając garażu ale podnosząc ściankę na 1metr zmieści się pralnia i garderoba :)

 

Ok-bede czekal na wymiary okien.

Nie bardzo rozumiem kwestie metrowej scianki kolankowej-tzn podnoszenia jej o metr.

 

Ty garaz wydluzylas wiec wysokosc dachu powinna zostac bez zmian. A dlaczego podnioslas scianke kolankową o 1metr? Przeciez teoretycznie to powinno zrównac ci dach garazu z z dachem domu.

 

 

 

Jeszcze jedno pytanie-w swoim dzienniku napisalas ze "- bez garażu,bramy +15tyś" mozna by zaoszczedzic 15 tys. Z tym ze nie wiem o jakiej bramie mówisz? Ile kosztowalo cie powiekszenie garazu?

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Claudii-czy ty mozesz sie wypowiedziec równiez w kwestii pomieszczenia nad garazem. Jesli dobrze pamietam to w twoim dzienniku widzialem pralnie tam. Mozesz powiedziec czy podnosząc garaz i dom o jeden pustak zmiesci mi sie nad garazem pralnia i garderoba przedzielona na PÓŁ?

Pstryknę fotkę wieczorem jak chcesz , mam dodatkowe pomieszczenie za garażem i dźwigniętą ściankę kolankową i absolutnie twierdzę, że na dwa pomieszczenia jest za mało powierzchni.

Claudii 35 metrów zyskała garażem powiększonym. U mnie wychodzą po dwa pomieszczenia po niecałe 5 metrów. Jak dorzucisz do tego skosy i dwoje drzwi - to pomieszczenia nie tylko są małe ale i nieustawne totalnie. Jak pisałam niestety popełniłam ten błąd i potem waliłąm ścianę. No ale każdy robi jak uważa.

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie tak ...ale dom mam podpiwniczony a piwnice są dość wysoko ze względu na pojawienie się wody poniżej metra

gdybym nie zrobiła nad garażem ścianki kolankowej to nie weszły by drzwi

 

Sorry ale ja chyba jestem jeszcze zielony z tych tematów. Wiec moze zapytam raz jeszcze bo chyba sie pogubiłem.

 

-czy jak podniose sciane ponad stropem nad garazem o 1 pustaka to wg.ciebie bedzie dalo sie przedzielic to pomieszczenie na dwie czesci i zrobienie pralni oraz garderoby?

-ile kosztowało cie poszerzenie garazu i o jakiej bramie pisalas?

 

sorry ze marudze troche ale czytam, czytam i w dalszym ciagu jeszcze wiele nie wiem. A poniewaz jestem na etapie podejmowania decyzji o wprowadzaniu zmian w projekcie to chcialbym wszystko wiedziec poniewaz lada dzien musze podjac decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...