Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pstryknę fotkę wieczorem jak chcesz , mam dodatkowe pomieszczenie za garażem i dźwigniętą ściankę kolankową i absolutnie twierdzę, że na dwa pomieszczenia jest za mało powierzchni.

Claudii 35 metrów zyskała garażem powiększonym. U mnie wychodzą po dwa pomieszczenia po niecałe 5 metrów. Jak dorzucisz do tego skosy i dwoje drzwi - to pomieszczenia nie tylko są małe ale i nieustawne totalnie. Jak pisałam niestety popełniłam ten błąd i potem waliłąm ścianę. No ale każdy robi jak uważa.

 

Tzn głowne pytanie jest takie czy da sie w tych pomeiszczeniach wyprostowac. Generalnie w garderobie na ubrania mają byc zrobione pólki na skosie. A w pralni ma byc tylko pralka i suszarka na ubrania. Chodzi mi głownie o to czy bedzie sie tam dalo wejsc normalnie, a nie na czworakach poniewaz jest tak nisko.

 

Ja nie potrzebuje duzej powierzchni ani stawiac tam jakies normalne meble.

 

Jak mozesz pstryknac fotki to bede bardzo wdzieczny i jak to wygląda z zewnątrz-to dodatkowe pomieszczenie.

 

I jeszcze pytanie-co to oznacza ze masz "dzwigniętą scianke kolankową"-rozumiem ze podniesioną. Ale o ile-i mimo to twierdzisz ze jest za malo miejsca?

 

Dzieki za wymiary okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

e no o 1 pustak to za mało... sorry ale nie umiem sobie wyobrazić tego pomieszczenia nad garażem w oryginale ,bo u mnie od razu taka wielka komnata się zrobiła ,więc jak mirela zrobi foto to zobaczymy...

 

myślałam,że chcesz podnieś o 4 pustaki to wtedy by było wystarczająco miejsca nawet bez wydłużonego garażu ale nie możesz podnieś o tyle bo się zrówna garaż z domem i wyjdzie stodoła.

 

nie umiem odpowiedzieć ile mnie kosztowało poszerzenie garażu , nie wiem nie liczyłam , bramę mamy z Thyssen Krup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprostować się można, jeżeli to jest dla Ciebie priorytetem to spoko. Ale na skosach półki dasz na jakiej wysokości ? Będziesz się musiał schylać żeby coś wyciągnąć (bo na wyokości oczu to raczej Ci półki nie wejdą do tego pomieszczenia). Mam ściankę kolankową bodajże metrową (tak jak w domu), bryła domu jest jednak wyższa (dochodzi strych) no i u mnie z powodu dodatkowego pomieszczena garaż kilka metrów wystaje poza bryłę budynku mieszkalnego. Na fotkach to widać.

http://img403.imageshack.us/img403/4067/dscf4464q.jpg

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprostować się można, jeżeli to jest dla Ciebie priorytetem to spoko. Ale na skosach półki dasz na jakiej wysokości ? Będziesz się musiał schylać żeby coś wyciągnąć (bo na wyokości oczu to raczej Ci półki nie wejdą do tego pomieszczenia). Mam ściankę kolankową bodajże metrową (tak jak w domu), bryła domu jest jednak wyższa (dochodzi strych) no i u mnie z powodu dodatkowego pomieszczena garaż kilka metrów wystaje poza bryłę budynku mieszkalnego. Na fotkach to widać.

http://img403.imageshack.us/img403/4067/dscf4464q.jpg

 

Hmmm ciekawie to wygląda-a moge wiedziec po co wydluzylas tak abrdzo garaz? Mieszcza ci sie dwa auta?

 

JA sobie to tak wymyslilem ze bede mial wejscie do garderoby z sypialni. Po lewej stronie będą zrobione skosne szafki az do samej podlogi, gdzie mozna polozyc ubrania złozone bądź powiesic na nizszych wieszakach-np jakies koszule. Idąc na wprost na samym koncu tego pomieszczenia bedzie zrobiona ukosna szafa w której beda wisialy kurtki itd.

 

Czy tak sie da zrobic jak sobie wymyslilem? I czy lepiej wstawiac tam okno polaciowe czy wogole z niego zrezygnowac.

 

A miejsca potrzebuje tam tylko tyle aby wejsc -bez schylania glowy, i aby mozna bylo te ubrania wyjac z tych stworzonych przeze mnie szafek na sicanie ukosnej.

 

A mozesz jeszcze wrzucic fotki z tego pomieszczenia nad garazem?

 

 

A i dlaczego u ciebie bryla domu jest wyzsza?Przeciez nie masz piwnicy.... to nie rozumiem dlaczego jest wyzszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciekawie to wygląda-a moge wiedziec po co wydluzylas tak abrdzo garaz? Mieszcza ci sie dwa auta?
- pierwotnie myśleliśmy nad pomieszczeniem w którym trzyma się miał czy też groszek. Potem jak zdecydowaliśmy się na gaz to okazało się, że brakuje pomieszczenia na rowery, kosiarki itp.

JA sobie to tak wymyslilem ze bede mial wejscie do garderoby z sypialni. Po lewej stronie będą zrobione skosne szafki az do samej podlogi, gdzie mozna polozyc ubrania złozone bądź powiesic na nizszych wieszakach-np jakies koszule. Idąc na wprost na samym koncu tego pomieszczenia bedzie zrobiona ukosna szafa w której beda wisialy kurtki itd.
pstryknę zdjecia to zobaczysz. My do dzisiaj walczymy jak w tym pomieszczeniu zrobić względnie ustawną garderobę - ono jest stosunkowo duże ale totalnie nieustawne.

Czy tak sie da zrobic jak sobie wymyslilem? I czy lepiej wstawiac tam okno polaciowe czy wogole z niego zrezygnowac.

Jak wstawisz okno to zupełnie nic Ci się tam nie zmieści. Poza tym nie wiem czy w garderobie koniecznie potrzeba światła dziennego ?

A miejsca potrzebuje tam tylko tyle aby wejsc -bez schylania glowy, i aby mozna bylo te ubrania wyjac z tych stworzonych przeze mnie szafek na sicanie ukosnej.

musisz sobie dokładnie przemyśleć, ze skosami nie jest tak łatwo.

A mozesz jeszcze wrzucic fotki z tego pomieszczenia nad garazem?

może uda mi się dzisiaj pstryknąć

 

A i dlaczego u ciebie bryla domu jest wyzsza?Przeciez nie masz piwnicy.... to nie rozumiem dlaczego jest wyzszy.

- przecież w projekcie tak jest - widziałeś ten projekt wogóle ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- przecież w projekcie tak jest - widziałeś ten projekt wogóle ?

 

No oczywiscie ze jzu go obejrzalem ze 100razy z kazdej strony. Moze źle mnie zrozumialas. Chodzilo mi o to ze pisalas cos o podwyzszeniu sciany kolankowej o metr. Oczywiscie ze wiem ze garaz jest w projekcie nizszy od domu. I ja tylko nierozumiem dlaczego ty masz podwyzszoną ta scianke kolankowa w garaazu i domu-ale to juz nie wazne. Jesli mozesz to wrzuc fotki tego pomieszczenia.

 

Swiatla w garderobie nie potrzebuje więc dlatego sie zastanawiam czy wstawiac tam okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie jest:

parter: 150x140 dwie sztuki, 150x120 jedna szt., 180x230 jedna szt, 60x12o dwie szt., okręgłe fi 60,

piętro: 120x140 dwie szt., balkonowe z łukiem 150x220/240

połaciówki 78x140 cztery sztuki

 

Hmmmm z tego co widze zapomnialas o jednym oknie na parterze. A mianowicie brakuje boku domu lub tylniego okna do garazu. Domyslam sie ze to wyglada tak:

2 sztuki 150x140-okna frontowe

1 sztuka 180x230-drzwi tarasowe

2 sztuki 60x120-tyl domu (lazienka/kotlownia)

pozostaje jedno okno 150x120 a brakuje nam jeszcze okna z boku domu(w salonie) oraz okna na koncu garazu-tyl domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mich wyliczeń powinno być tak w pomieszczeniu bez zmian.

To są wymiary połowy pomieszczenia nad garazem?

 

 

Gdyby ktos nie rozumial to chcialbym zrobic cos takiego jak na obrazku poniżej, z tym ze na koncu tego pomieszczenia wstawilbym szafe do samego sufitu-skracając jakby dlugosc pomieszczenia.

 

Czy wielkosc polowy pomieszczenia nad garazem-jest chociaz taka jak na zdjęciu?

 

http://images45.fotosik.pl/408/058620ad58601602.jpg

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tą chwilę nie planuję żadnych zmian w pomieszczeniu nad garażem no może za wyjątkiem okien połaciowych

 

Ok-dzięki za info-pytam poniewaz zamierzam podniesc scianke kolankową w caly domu o jeden pustak więc wyjdzie mi ciut większe to pomieszczenie.

 

A jesli moge spytac to jakie zmiany planujesz w projekcie?

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img521.imageshack.us/img521/838/dscf4593.jpg

http://img84.imageshack.us/img84/4786/dscf4592.jpg

http://img268.imageshack.us/img268/4068/dscf4591c.jpg

http://img29.imageshack.us/img29/2498/dscf4590b.jpg

http://img25.imageshack.us/img25/7439/dscf4589n.jpg

http://img8.imageshack.us/img8/853/dscf4588o.jpg

 

Nie za bardzo widać na zdjęciach wielkości. Okazało się, że moja kolankowa w tym pomieszczeniu ma 60 cm (po zamontowaniu płyt GK zmiejszyła się do 55 cm). Oprócz tego mam zlikwidowane schodki - więc i to wpływa na wysokość kolankowej.

Tutaj dokłądne wymiary mojego pomieszczenia:

http://img196.imageshack.us/img196/3254/garderoba2.jpg

 

 

Za zdjeciu po pierwsze pomieszczenie jest dużo dłuższe i jednak nie przedzielone ścianką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm z tego co widze zapomnialas o jednym oknie na parterze. A mianowicie brakuje boku domu lub tylniego okna do garazu. Domyslam sie ze to wyglada tak:

2 sztuki 150x140-okna frontowe

1 sztuka 180x230-drzwi tarasowe

2 sztuki 60x120-tyl domu (lazienka/kotlownia)

pozostaje jedno okno 150x120 a brakuje nam jeszcze okna z boku domu(w salonie) oraz okna na koncu garazu-tyl domu.

Okna frontowe nie są jednakowe, to kuchenne jest niższe (ma 150x120). Faktycznie nie wpisałam jednego okna w garażu (my go nie mamy) więc do tego co wyżej należy dodać jedno 60x120.

Więc jeszcze raz:

parter: 150x140 dwie sztuki (dok domu i pokój na parterze), 150x120 jedna szt.(kuchnia), 180x230 jedna szt (tarasowe), 60x12o trzy szt (łazinka dolna, pom gosp i garaż)., okręgłe fi 60,

piętro: 120x140 dwie szt (dwa pokoje)., balkonowe z łukiem 150x220/240

połaciówki 78x140 cztery sztuki

Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSBA O OPINIE:

 

CZY Z PERSPEKTYWY CZASU ZMIENILIBYSCIE COS W SWOIM GRANACIE?

 

Co myslicie o tych zmianach. To są moje planowane zmiany. Wiem ze wiekszosc z tych zmian zostala juz przez część z was wprowadzona. Ale czy z perspektywy czasu zalujecie ze cos zrobiliscie albo czegosd nie zrobiliscie? Czy poprawilibyscie jeszcze cos?

 

Ponizej moje zmiany które napewno chce wprowadzić:

 

-podniesienie scian kolankowych domu wraz z garazem o jeden pustak-stropy pozostają bez zmian na tym samym poziomie

-nad garazem stworzenie dwóch pomieszczen-przedzielonych scianką -z jednej strony garderoba a z drugiej pralnia z suszarnią

-dodatkowe dwa okna połaciowe nad garazem-jedno z jednej strony a drugie z drugiej (jedno w garderobie a drugie w suszarni-chociaz nad tym w garderobie sie zastanawiam)

-likwidacja spizarki w kuchni

-likwidacja okrągłego okna z przodu domu-zamiast tego podwójne okno w miejsce pojedynczego w kuchni

-likwidacja łuku w drzwiach balkonowych

-poszerzenie drzwi tarasowych do 3 częściowych -do szerokosci okolo 3 metrów

-powiekszenie tarasu z tylu domu az do konca garazu (na całą długość domu)

-okno dachowe nad schodami

 

oraz być moze:

-powiększenie salonu w którąś strone-np wydluzenie o metr domu, bądź dodanie wykuszu do salonu (wówczas na gorze balkon i drzwi balkonowe pojedyncze w obu pokojach)

-powiekszenie garazu do dwu-stanowiskowego

-zrównanie z tylu domu, sciany garazu do sciany domu (powiekszenie garazu w ten sposób)

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że to "samowolka" murarzy, ale teraz z perspektywy jestem z niej zadowolona :). Nie wiem ile miała pierwotnie mieć, u mnie jest na wys. 60 cm (po płytach jakieś 55 cm). I z perspektywy uważam, że to nie jest za dużo. Ale z drugiej strony podwyższenie garażu spowodowało by powstanie stodoły - a tego chciałam za wszelką cenę uniknąć. Więc dżwigajcie co się da, ale koniecznie zastanówcie się, czy domek będzie nadal zgrabnie wyglądał z zewnątrz.

A co do zmian - zrobiłabym wykusz (jadalnia) ale tutaj jest cholerny problem z izolacją balkonku - unikałabym wszelkich balkonów - to duża kasa a w przyszłości proporcjonalnie duży problem i może powiększyłabym garaż na 2 stanowiska - ale tutaj musiałabym najpierw się zastanowić jak to będzie wyglądać. Baaardzo zadowolona jesten z dodatkowego pomieszczenia gospodarczego, okna nad schodami. Żałuję,że nie zrobiłam rekuperacji i schodów nie betonowych (ale to ze względu na wygląd). No i z mojej dużej garderoby jestem baardzo zadowolona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...