Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

cześć :D w poniedziałkowy, zimny i mokry poranek :-?

 

Wasiu mój mąż miał wiele chwil zwątpienia i kilka pomysłów sprzedania naszej inwestycji :wink: ,no ale jak na razie cały czas po obiadku przebiera się w kombinezon i rusza w strone naszego domu, teraz już jak są prawie skończone instalacjie to, jak już widać gdzie co ma być, jak widzi przez ile przeszliśmy z tym całym bałaganem i jak sie namęczył, napracował to chyba szybciej mnie by sprzedał niz nasz dom :lol: mówię serio 8)

dzisiaj jedziemy kupić tron do łazieki :lol: , pooglądamy sobie płytki, a wieczorem pójdziemy porobić sobie bruzdy pod rury do c.o.

w tym tygodniu zaczynam poszukiwania tynkarza, bo sufitów Piotrek nie będzie tynkował nie za bardzo potrafi (nigdy w życiu tego nie robił :lol: ) i nie chce się za to brać, ściany powiedzieli, że zrobią sami, no zobaczymy jak to będzie

 

pozdrawiam, Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam w "piękny, letni" dzień - 13 stopni! I spieszę pytać wszystkich doświadczonych - czy przed rozpoczęciem budowy robliście badanie geologiczne, czy też geotechniczne? I czy kosultowaliście z kierownikiem budowy od czego zacząć? My na działce mamy mały spadek i nie wiemy czy zasięgać rady fachowca, czy też ekipa budowlańców będzie wiedziała co z tym zrobić? Dzięki wielkie z góry za wszystkie rady. Pzodrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież pytam sie w ten " brrrrrrrrrrr okropny dzien "

 

Wiesci takie !!! CHUDZIAK WYLANY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Jako ze dzis nie bylo mojego meża sama musialam sie stac dozorujacym kierownikiem budowy i tak wlasnieod 6.30 moklam na deszczu w oczekiwaniu na Gruche i pompe , mieli byc o 7 ale....

pompa przyjechala o 7.30 a grucha dopiero o 8 .

O 9 bylo juz po wszystkich i mam nadizeje ze teraz przestanie padac zeby to sobie porzadnie zastyglo a potem moze padac przez 3 - 4 dni.

 

w albumie nowe fotki - zapraszam :)

 

hihi beda za 10 minut bo fotosik sie ociąga ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beciaitomek u nas w starostwie nie wymagano takich badań gruntu, chyba że będziemy budowali poś to wtedy muszą być badania gruntu

 

Sylwia gonisz mnie dziewczynko, super :D , kiedy zaczynacie murowanie ścian i z czego budujecie?

 

queene podnieś ściankę kolankowa nad garażem i masz suszarnie z jednej strony a z drugiej garderobę z wejściem od sypialni, my tak mamy zrobione, teraz nie moge zrobic zdjęcia bo tam przechowujemy 150m2 styropianu to i tak bys nic nie zobaczyła, ale pomieszczenie jest ogromne

my podnieśliśmy ścianki o 4 pustaki, myślę , że jak postawice dwa to w zupełności wystarczy

 

a w Zielonej raz świeci słońce raz pada deszcz, trzeba się dobrze orientować żeby nie zmoknąć[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

queene podnieś ściankę kolankowa nad garażem i masz suszarnie z jednej strony a z drugiej garderobę z wejściem od sypialni, my tak mamy zrobione, teraz nie moge zrobic zdjęcia bo tam przechowujemy 150m2 styropianu to i tak bys nic nie zobaczyła, ale pomieszczenie jest ogromne

my podnieśliśmy ścianki o 4 pustaki, myślę , że jak postawice dwa to w zupełności wystarczy

 

[/b]

o właśnie na taką opinią czekałam :lol: i czekam na fotki :D także od str garażu w strone sypialni/łazienki - ile tam jest miejsca na drzwi tj. jaką max szerokość mogą mieć te drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Sylwia bardzo ładne fotki- mam pytanie na jaką wysokość od gruntu wyciągnęliście fundamenty? i czy ta wysokość miedzy garażem a budynkiem jest taka jak w projekcie? bo mój architekt chce mi obniżyć garaż do -30 ale zastanawiamy się po co skoro u was wychodzi super!!!

Sutruh czekamy na kolejne fotki - pewnie wiele postępów u was od ostatniego czasu. Gosia jak będziecie montowac reku... nie zapomnij o fotkach - dzięki!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

my cały czas na etapie rozważań i możliwości zmian w granacie.

Ostatni pomysł to zrównanie garażu zarówno z przodu jak i z tyłu z bryłą domu i jednoczesne podniesienie stropu nad garażem do poziomu stropu nad parterem. W fazie rozmyślań jest także podniesienie ścianki kolankowej nad garażem, co dało by większa powierzchnię pomieszczenia nad garażem. Wtedy dach tworzyłby całość.

Co o tym myślicie?

I jeszcze jedno pytanie - jakie przewidujecie u siebie ogrzewanie? Ja nie mam gazu ziemnego, więc poniekąd mam problem. Może ekogroszek, może propan butan ... a co jest/będzie w Waszych domkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

pogoda u nas ladna wiec chudziak polewam :) i mamy przy tyum niezla radoche :)

 

DaMa - dokłądnie nie wiem jaka jest wysokośc tych fundamentów ale wieoczrem jade polac chudziala to Ci zmierze , mamy tak wysoko ponieważ mamy duzy spadek dzialki w stosunku do drogi - i poziom zero jest podniesiony 20 cm ponad poziom drogi ( poziom zero domu ) a garaż jest obniżony o jeden pustak 24 cm i w garazu bedizemy miec jeden schodek zeby przejsc do domu - to jest chyba inaczej niz w projekcie tak nam poradzil nas Mistrz :)

 

Sutruh - murowanie planujemy zacząc w czwartek lubi piatek wszystko zalezy od mojego Bartka bo wyjechal teraz w rejon Polski centralnej na pare dni

 

Budujemy z Gazobetonu 24 i na to 12 styropianu albo prasowanej wełny mineralnej ( nowośc w ociepleniach podobno cenowo podobne a troche lepsze )

 

http://www.prefabet-lagisza.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sylwiato chyba tak jak u nas bo również będzie niezbędny jeden schodek

 

Izulek nasze sugestie jakie nam nanosi architekt to jeden pustak nad budynkiem i dwa nad garażem (co do ścianki kolankowej) - ogólnie zmian nanieśliśmy wiele

i przy tym jak policzyliśmy okna dachowe to wyszło nam 10 tragedia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie architekta zszedł do 2000zł

 

Sutruh - dzieki za miłe chęci co do arch. ale u nas są wymagane badania geotechniczne (przemysł - "KGHM") i cena myślę, że byłaby podobna i jeszcze dojazd... :cry: (choć warto byłoby przy okazji zobaczyć postępy :D )

POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Sylwiato chyba tak jak u nas bo również będzie niezbędny jeden schodek

 

Izulek nasze sugestie jakie nam nanosi architekt to jeden pustak nad budynkiem i dwa nad garażem (co do ścianki kolankowej) - ogólnie zmian nanieśliśmy wiele

i przy tym jak policzyliśmy okna dachowe to wyszło nam 10 tragedia!!!

 

10 okien dachoiwych to ogromny koszt!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Izulek. Widzę że wy chyba zrezygnowali projek naszego Tymka - wielka szkoda :o - Granat to też prześliczny domek 8) :D (Tymek i Granat to sa podobne domki prawdaś?)

Pozdrawiam wszytkich Granatowiczów

Witaj Jola i Jarek masz rację Tymek i Granat sa do siebie podobne.

U nas jednak przeważyło to, iż w Granacie można dodatkowo powiększyć kotłownię (wydłużając garaż), u nas może okazac się to konieczne ze względu na ogrzewanie ekogroszkiem. No i spodobał mi się pomysł z pomieszczeniem nad garażem - pralnia suszarnia - idealne miejsce.

Zarówno Tymek jak i Granat są śliczne i kazdy ma swoje plusy i małe minusiki. Długo nie mogliśmy się zdecydować.

Pozdrawiam

Iza

 

DaMa - a gdzie Wy te dziesięć okien macie? Napisz prosze o waszych zmianach.

 

Pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izulek 8 okien na pewno a nad dwoma dodatkowymi się zastanawiamy

-4 jak w projekcie

-2 na przestrzał nad garażem (inny wymiar)

-1 doświetlenie klatki schodowej

-1 wyłaz dachowy (inny wymiar)

 

a te 2 dod. chcieliśmy zespolić (2x2-wie pary) w pokojach nad salonem z kuchnią gdyż poszerzamy fundament o 0,7m i pokoje te będą o ok. 3m większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izulek 8 okien na pewno a nad dwoma dodatkowymi się zastanawiamy

-4 jak w projekcie

-2 na przestrzał nad garażem (inny wymiar)

-1 doświetlenie klatki schodowej

-1 wyłaz dachowy (inny wymiar)

 

a te 2 dod. chcieliśmy zespolić (2x2-wie pary) w pokojach nad salonem z kuchnią gdyż poszerzamy fundament o 0,7m i pokoje te będą o ok. 3m większe

Na właz dachowy daje się nie okno dachowy a specjalny właz i jest tanszy i daje sie na strych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

[/b]Izulek zmiany jakie nanosimy to:

 

-poszerzenie salonu z kuchnią o 0,7m (uzyskamy o ok. 6m więcej)

-poszerzenie garażu o 1m

-likwidacja okienka okrągłego

-okno kuchenne do wym.150/140

-likwidacja okna w pom. gosp.(tam będzie wnęka od strony łazienki na wc natomiast poz. wnęka od pom. gosp. tam będzie siżarka)

-likwidacja okna w garażu (będą drzwi)

-likwidacja komina w kuchni (zostaje tylko 1 wentylacyjny - będziemy mont. reku..)

 

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...