Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

 

mam pytanie i prosbe do was. Czy ktos zbudowal granata z ytongu?

 

Ile potrzebowaliscie bloczków i ile was kosztowaly?

 

Przeczytalem wszystkie strony forum ale nie przypominam sobie jakiegos dluzszego tematu na temat ytonga.

 

Widzialem na poprzedniej stronie takie wyliczenia ewa 28:

Bloczki ytong 24

184,32m2 ( 56,5/1m2) 10414,08,-

bloczki ytong 11,5

470szt. ( 4,2,-/1szt) 1974,00,-

 

ale czy to sie dotyczy granatu z garazem? I jak to wyglada na sztuki?

 

Pozdrawiam

 

tak, dotyczy granatu z garażem!:)

 

jeśli chodzi o badania geologiczne to my robiliśmy , na podstawie tych badań określono jaka jest gleba i jak głęboko musimy kopać pod fundamenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was jeszcze jedno pilne i wazne pytanie. Otóz podzwonilem dzisiaj po architektach i zastanawia mnie jedna kwestia. JEdni oferuja adaptacje projektu ale nie projektują na dzialce przylaczy mediów i nie biora za to pieniedzy, a inni je projektują i wówczas cena jest o okolo 1500zl wyzsza.

CZy u was architekci projektowali takie przylacza i czy to jest konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was jeszcze jedno pilne i wazne pytanie. Otóz podzwonilem dzisiaj po architektach i zastanawia mnie jedna kwestia. JEdni oferuja adaptacje projektu ale nie projektują na dzialce przylaczy mediów i nie biora za to pieniedzy, a inni je projektują i wówczas cena jest o okolo 1500zl wyzsza.

CZy u was architekci projektowali takie przylacza i czy to jest konieczne?

 

niestety trzeba projektować media, pewnie oddzielnie wyjdzie drożej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiliśmy w wiatrołapie,ale nie do samych drzwi wyjściowych,to stare zdjęcie w trakcie.Podłogówka super sprawa, mało spala węgla i jest cieplusio.Nie załuję jednak tego co wszyscy ,żeby zrobić wszędzie.Uważam,że na parterze ok ale na poddaszu nie a już na pewno nie w sypialniach. Ponoć jest niewskazana dla osób z problemami krążeniowymi i coś w tym ...wprawdzie mnie to n ie dotyczy ale bolą mnie czasami stopy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do projektowania mediów to energetyka sama robi projekt i to jest w cenie kw które chcesz,gazownia pewnie też i kanalizację też projektuje biuro projektowe na zlecenie gminy, z wodą nie wiem.Nic więcej nie trzeba do pozwolenia na budowę jedynie architekt nanosi na mapkę szambo lub poś a geodeta w dokumentacji powykonawczej (pobudowlanej) nanosi na mapce przyłącza czyli media.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZieki wam za odpowiedz. Mam jeszcze jedno wazne pytanie. POniewaz dzisiaj otrzymalem juz projekt granata, zadzwonilem do Pani która za 3100zl brutto zaoferowala sie zrobic adaptacje proejtku itd. A wiec Pani archotitekt powiedziala mi ze jezeli zmieniam kubaturę, bądź obrys zewnętrzny budynku to ona musi przerysowac caly projekt. A wiec z tego co mówi zarówno podniesienie scianki kolankowej o 1 pustak, czy poszerzenie granata w bok(tj poszerzenie garazu, poszerzenie salonu np. o 0.5m) bedzie sie wiazalo z przerysowaniem calej projektu za co ona juz bierze minimum 5tys zl.

 

Z tego co czytam i rozmawialem z kilkoma osobami to zmiany takie które nie powoduja koniecznosci zmiany konstrukcji dachu nie wymagaja przerysowywania projektu. WOBEC TEGO PROSZE POWIEDZCIE MI-WIEKSZOSC Z WAS PODNOSILA SCIANKE KOLANKOWĄ O 1 PUSTAK, ORAZ NIEKTÓRZY Z WAS POSZERZALI GARAZ. CZY TE ZMIANY WIAZALY SIE Z PRZERYSOWYANIEM PROJEKTU? ILE WOBEC TEGO PLACILISCIE ARCHITEKTOM?

 

PILNE-PROSZE O RADE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommiberry powiem tak ,że ta pani ma przerost ambicji :jawdrop: zmienialiśmy garaż na 2-st ,architekt po prostu czerwonym długopisem dorysował kawałek garażu,podnosiliśmy też ściankę kolankową nad garażem i to kier.bud.wpisał do dziennik + inne zmiany ,które wyszły podczas budowy ,powtarzam DORYSOWAŁ a nie przerysował ,jedynie co to zrobił projekt piwnicy na osobnej kartce

jednym słowem babka kombinuje jak może ,pewnie ma rację ale po co przepłacać jak można taniej.Nas ta impreza wyszła 2500 czyli adaptacja +kierownictwo budowy.Za 5 tys to miałabym projekt indywidualny wraz z projektem poś a Ty nie dośc ,że płacisz za gotowy projekt to jeszcze tyle kasy za przerysowanie , bez sensu i nie wiem czy w projekcie Granat jest w ogóle pozwolenie na przerysowanie całego projektu bo wiem ,że jest na różne zmiany.

Edytowane przez Claudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale w takim razie powiedzcie-czy podniesienie scianki kolankowej o 1 pustak-to sie powinno wrysowac na planie?

 

BO ty Claudii mówisz ze scianke kolankową wam kierbud wpisal w dziennik-czyli nie rysowaliscie jej w projekcie-dlaczego?.

 

Jesli ktos moglby wrzucic na forum jakies zdjecie, bądź skan, badz moze mi przeslac na maila [email protected] zdjecie/skan z projektu gdzie widac ze architekt tak jak mówicie skreslil i czerwonym dlugopisem dorysowal zmiane? Tak abym mogl pokazac Pani Architekt i innym, bo jak do tej pory od wszystkich slyszalem ze chyba trzeba bedzie przerysowac. Bardzo prosze kogos o przeslanie mi takiego fragmentu z projektu gdzie widac ze zostala zmieniona sciana zewnetrzna.

 

Gdybys np.CLaudii mogla mi wyslac ten kawalek z poszerzeniem garazu to rowniez bylbym wdzieczny.

 

A Pani Architekt wydaje sie bardzo uczciwa, chyba tylko sie malo zna bo jest mloda. Powiedziala abym zalatwil zdjecie czegos takiego-czyli zmian na projekcie i ona sie dowie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale w takim razie powiedzcie-czy podniesienie scianki kolankowej o 1 pustak-to sie powinno wrysowac na planie?

 

BO ty Claudii mówisz ze scianke kolankową wam kierbud wpisal w dziennik-czyli nie rysowaliscie jej w projekcie-dlaczego?.

 

i tak i nie tzn .myśmy ścianki kolankowej nad garażem nie rysowali w projekcie, bo nam to wyszło dopiero podczas budowy jak i inne zmiany typu schody wejściowe w powietrzu.Kier.bud.wpisał te zajścia do dziennika i do oddania budynku kseruje się poszczególne strony z projektu gdzie wyszły zmiany z poprawkami na czerwono.

Owszem jak masz planowane zmiany to wtedy nanosi się poprawki do projektu ale ,żeby przerysować projekt ... nie jestem pewna czy autor projektu daje takie uprawnienia .

Fotki garażu postaram się zeskanować jutro w pracy.

Nasz architekt to stary wyga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok CLAUDII, to prosze cie o przeslanie fotek/skannów jak naniesione byly zmiany czerwonym dlugopisem na projekt

. Powiedz mi jeszcze-w momencie kiedy poszerzyli ci w projekcie garaz. To rozumiem ze takie poszerzenie zostalo wprowadzone tylko na jednym z tych rzutów a nie na wszystkich(bo tak naprawde zmieniają sie wówczas wszystkie rysunki, rzuty elewacji itd...)

 

Czy ktos inny moglby mi jeszcze dodatkowo wyslac skan/fotke jak wygladalo naniesienie zmian na projekt (poszerzenie domu, podniesienie scianki kolankowej) ? Czy jeszcze ktos inny sie moze wypowiedziec jak to wyglada w innych rejonach polski? Czy wy rowniez nie przerysowywaliscie calego projektu i wszystkich rysunków tylko nanosiliscie zmiany czerwonym dlugopisem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milarz ale jakie zmiany miales robione? Bo ten wykusz u ciebie jest jakby narysowany przez pracownię projektową-jest na czarno. A nie wyglada jakby ci go architekt dorysowal. Reszta obrazku jest ciezko czytelna-czy mozesz wyslac mi ten sam skan w wyzszej rozdzielczosci na maila podanego pare postów powyzej? I mozesz powiedziec jakie zmiany wymiarów zewnętrznych miales robione?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany jakie robiłem dokładnie opisałem w dzienniku.

Tak na szybko

wykusz

okna dachowe nad klatką schodową i w pomieszczeniu nad garażem

drzwi zamiast okna w garażu

nie zmieniałem wymiarów domu

nie podnoszę ścianki kolankowej ( przynajmniej nie mam w planach)

 

wykusz jest na czarno ponieważ architekt porostu dokleił kawałek rysunku i wziął to w kółko

( to już na czerwono) jako zmianę.

skan rzutów wysyłam mailem

Edytowane przez milarz
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to dokleił wykusz? Nie rozumiem-fizycznie dokleił kawalek kartki na projekt? Przeciez wszystkie zmiany powinny byc na czerwono...

 

A generalnie to chyba wszyscy podnoszą sciane kolankową o przynajmniej jeden pustak-moze warto sie zastanowic.

 

Tak czy inaczej wielkie dzieki za fotki.

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ściankę kolankową podnosiliśmy o jedną cegłę na etapie budowy. Robią adaptacje projektu nie braliśmy tej zmiany wogóle pod uwagę , ale nasz kierownik nie widział przeciwskazań abyśmy ją podnieśli w trakcie budowy bo tak nam doradzono aby ją powiększyć i nie żałujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...