Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nam architekt naniósł wszystkie zmiany w programie do projektowania jakimś CADzie na czerwono i wydrukował. Także zrobił nam projket adaptacyjny z wszystkimi pozwoleniami , papierami i rzutami budynku ze zmianami. Poprostu zeskanował projekt ktory zakupilismy naniosl w programie zmiany , wydukowal i obindowal dokladajac kopie pozwolen wszystkich. Takiego projektu adaptacyjnego zrobil 3 kopie jak dobrze pamietam(2 dla nas, 1 dla starostwa).

 

Nasze największe zmiany to : zaprojektowanie piwnicy pod czescia budynku, usunięcie piżarni oraz okienka okrągłego, wyciągniecie garażu z przodu i tyłu, powiększenie tarasu, i inne drobne zmiany.

 

Całość adaptacja wyniosła nas 2,5tys zł z gotowymi dokumentami i pozwoleniem na budowę bo to architekt nam załatwiał wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjmaciejewski-czy robiliscie stosowny wpis o podniesieniu scianki kolankowej w dzienniku budowy? Czy jedziecie troche na wariata i macie nadzieje ze sie uda?

 

My opisu jeszcze zadnych zmian ktore robilismy w trakcie budowy nie robilismy, ale pewnie do oddania budynku zostana one naniesione, bo nasz architekt ktory robil nam adaptacje jest jednoczenie naszym kierownikiem budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmaciejewski-mozesz mi na priva podac namiar do swojego architekta? Wiem ze taka adaptacje mozna robic na ogledlosc. Moze by sie zdecydowal. ewentualnie na maila [email protected]

 

Tak czy inaczej wielkie dzieki za info.

 

Czekam jeszcze na info od innych osób jak robily-bo widac kazdy inaczej-ale nikt nie przerysowywal projektu calego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę te pytania ... z jednej strony Was rozumiem, sama na początku się wszystkim przejmowałam, a że jestem perfekcjonistką to wszystkim się interesowałam i chciałam jak najlepiej i ... jak najtaniej. Budując dom MUSICIE liczyć się z tym, że wielu rzeczy nie uda Wam się dopilnować i musicie przestać się tym nadmiernie przejmować. Mnie od początku załamał fachowiec, który totalnie umazał mi jasnoszarą klinkierkę czarną zaprawą (klinkierka 300% droższa niż kolor czarny). I mam czarny komin a miał być jasnoszary. Popłakałam się a teraz śmiać mi się z tego chce. Jest tyle problemów i różnych przeciwności, że TRZEBA uzbroić się w cierpliwość. Bezsensem jest pytanie o wyliczanie cegieł, każdy ma inny projekt (choć ten sam) a okazuje się, że po wybudowaniu jeszcze inaczej wyjdzie. Mi np. sypialnię nie wiem jakim cudem powiększyli o przeszło 3 m.

Wyluzujcie i nie spinajcie się tak :).

A co do zmian w projekcie. Ceny są różne, bo jeden np. zrobi od razu projekt wjazdu, drugi będzie latał za wszystkimi papierami po urzędach, trzeci załatwi mapki a czwarty projekt zagospodarowania działki. Tak samo z mapkami, geodetami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj mam do was pytanie. Bylem wczoraj u architekta i z duzym rabatem wyliczyl mi 4500zl brutto za :

-adaptacja projektu +projekt zagospodarowania terenu

-adaptacja instalacji wewnętrznej +projekt instalacji zewnętrznej (na terenie dzialki)

-projekt przylacza wodno kanalizacyjnego

-adaptacja instalacji wewnętrznej + wewnetrzna linia zasilajaca

-adaptacja instalacji co (gaz miejski)

-adaptacja instalacji wewnetrznej (gaz)

-projekt instalacji zewnetrznej (gaz)

 

I tutaj do was pytanie, bo generalnie wydaje mi sie ze czesc z tych projektów i adaptacji nie jest konieczna poniewaz projekt juz takową posiada-ale moze sie nieznam.

 

WIec pytanie do was czy faktycnzie to wszystko jest mi potrzebne i czy koles mnie nie naciąga. Najdrozszy jest projekt przylacza wodno kanalizacyjnego (800zl)

 

DOdatkowe pytanie-czy VAT na adaptacje projektu i te przyłacza, oraz za kierbuda to 8% czy 23%? I czy mozna to potem odzyskac ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...