Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam wszystkich, my budujemy granat. super projekt jak dla nas. Jeśli chodzi o wielkośc salonu - to kwestia gustu. jak dla nas - wystarczy, wcale nie jest taki mały, kuchnia ma 7,1 + spiżarka 1,8, na salon pozostaje 25 m. Jest bardzo ustawny ten salonik. I zawsze cos kosztem czegoś, przejrzelismy wiele projektów - chodzilo nam o pokoj na dole, żey nie był zbyt mały, aby wystarczylo na urządzenie sypialni. Bralismy również pod uwage agatkę, ale wygrał granat, bo ma duża łazienkę na górze i większy pokój na dole. No i oczywiście koszty - prosta konstrukcja, dach prosty, a ten balkonik wcale tak bardzo nie podnosi ogólnych kosztów. Wkrótce zaczynamy budowę, czekamy tylko na pozwolenie. Czy ktos jeszcze buduje granat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...
Ja też chcę zacząć budować ten domek. Narazie porjekt juz jest ale czekamy na warunki zabudowy (niestety długo), cegły juz kupione oczywiście max hadykówka powoli zaczynam gromadzić resztę materiałów a co do układu mieszkań to w salonie chcemy tą ściankę przedłużyć o jakieś 1.5 m zrobić na półokrągło i wyjście na ogród oczywiście z tyłu domku też jaskółka. Ruszamy z budową od maja myśle że jakoś się uda będe inormował na bieżąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem wybierać granat czy szmaragd z pracowni krajobrazy ale skończylo się na tym pierwszym gdyż te schody w salonie to katastrofa i oczywićie ten kominek pod schodami co to jest?? reszta jest naprawdę świetna i mi się podobała, ale granat zwyciężył swoją prostotą i miał w sobie to coś, a i u kład mieszkań był jak dla mnie idealny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie ktoś odpisał, z niecerpliwością bede śledził twoje poczynanie "fato", widziałem twój post na innym temacie i zgadzam się, że ten domek ma cos ciekawego, duży może nie jest ale wszystko ma tak jak trzeba i gdzie trzeba, ja też przewidzałem razem moją lepszą połówką kilka poprawek, najbardziej newralgiczna rzecz to dla mnie te pomieszczenie gospodarcze, chciałbym mieć wejście do niego od tylniej strony domu, ale chyba to odpada. Po za tym myślałem by pozbyć się scianki oddzielajacej salon od schodów i zrobić schody drewniane, przy okazji powiększyć wizualnie salon mimo tego, żę i tak on jest duży. Taki mój wymysł. Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja w moim projekcie wprowadze pare zmian na początku likwidujemy z żoną spiżarkę. Poniewaz będę miał centralne ogrzewanie a nie chce umieszczać tego wszystkiego w pomieszczeniu gospodarczym gdyż będzie mi potrzebne na różne inne rzeczy chcę przedłużyć garaż tak aby ścianka garażu wystawała ok 1m od ściany domu. Oczywiście garaż oddziele od kotłowni ścianą, a na węgiel zrobił bym wsyp obok wylany betonem ze spadem tak aby węgiel mógł sam się zsówać do kotłowni. Pomysł sprawdzony przez znajomych. Proszę o opinie tego co chemy zrobić póki jeszcze wszystko w proszku::) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam!

Nasz granat już stoi i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Nie byłam przekonana na 100% czy dobrze wybraliśmy, ale teraz już jestem. Stryszek nad garażem okazał się całkiem sporym pomieszczeniem, w którym można urządzic pokój lub garderobę - oczywiście po wstawieniu okien (u nas dachowych na "przestrzał"). Polecam ten projekt. Jeśli ktoś chce fotki - proszę napisać - wyślę na adres mailowy.

 

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...