Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

DaMa,

a jakie będziecie miec ogrzewanie? A z kominka rezygnujecie?

My okienko okrągłe tez likwidujemy bo nie chcemy w tym miejscu robic spiżarki, robimy drzwi na zewnątrz z garażu, w częsci jadalnianej:) planujemy zamienic to jedno okno na dwa - tak jak jest to na poddaszu. Byc może także garaż zrównamy z bryłą domu, ale to nie jest jeszcze pewne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

DaMa jak przeczytałam o 10 oknach dachowych to się za głowe złapałam :o , super Ci się to udało :lol: :lol: :lol:

 

a jak Wam się zachce za 5 lat posiedzieć przy kominku??? a komina brak :( a za oknem będzie piękna zima i mnóstwo śniegu, zastanówcie się jeszcze z budowa komina, my na razie też nie będziemy montować kominka, ale w razie gdyby komin stoi i nie będzie problemu

 

macie już jakieś wyceny odnośnie reku? ile to będzie kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Jak widać - Gosia - zdarza mi się zaglądać tutaj nie tylko w nocy .... :D :D :D ale tak juz jest wtedy, kiedy długo sie pracuje....

Dzisiaj byłam w jednej Firmie zapytać o wycene rekuperatora, bo jednak chyba się zdecyduje na to urządzenie...

Koszt orientacyjny to;

projekt - 600 zł

jednostką 8.000 zł

robocizna i materiały tak w widełakch 4 - 6 tyś.

trochę dużo. Jeżeli się zdecyduje na ich Firme to koszt projektu wchodzi w koszt jednostki, czyli pomniejszają te 8 tys o te 600 stówek. A projekt i tak trzeba zrobic i tak - do odbioru budynku.

Poszukam jeszcze trochę to może znajde taniej albo kupię jednostke i materiały sama a poprosze ich o podłaczenie tylko. Nie wiem jaki wariant przejdzie czas pokaże.... :D :D :D

Coś nam Ani@, Gata i Fato (który się przechwalał, że zasypie nas zdjęciami ) w ogóle sie nie odzywają a szkoda, bo na pewno mają nam co pokazać....

A może czytają nas???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Jak widać - Gosia - zdarza mi się zaglądać tutaj nie tylko w nocy .... :D :D :D ale tak juz jest wtedy, kiedy długo sie pracuje....

Dzisiaj byłam w jednej Firmie zapytać o wycene rekuperatora, bo jednak chyba się zdecyduje na to urządzenie...

Koszt orientacyjny to;

projekt - 600 zł

jednostką 8.000 zł

robocizna i materiały tak w widełakch 4 - 6 tyś.

trochę dużo. Jeżeli się zdecyduje na ich Firme to koszt projektu wchodzi w koszt jednostki, czyli pomniejszają te 8 tys o te 600 stówek. A projekt i tak trzeba zrobic i tak - do odbioru budynku.

Poszukam jeszcze trochę to może znajde taniej albo kupię jednostke i materiały sama a poprosze ich o podłaczenie tylko. Nie wiem jaki wariant przejdzie czas pokaże.... :D :D :D

Coś nam Ani@, Gata i Fato (który się przechwalał, że zasypie nas zdjęciami ) w ogóle sie nie odzywają a szkoda, bo na pewno mają nam co pokazać....

A może czytają nas???

 

 

BARDZO WAS PRZEPRASZAM ALE NIE MAM NETA JUŻ PONAD MIESIĄC I DOPIERO W NASTĘPNYM CHYBA BĘDZIE TAKŻE MUSICIE JAKOŚ MI TO WYBACZYĆ. A tak poza tym to już ławy dawno wylane, z bloczka ścianki fundamentowe także no i chyba wszelkie prace ziemne wykonane. Czekam z niecierpliwością na moją ekipę która ma się pojawić w poniedziałek. Jeszcze raz wszystkich przepraszam fotek narazie nie pokazuje bo pisze z kompa od kogoś innego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Ja dzis mialam bardzo intensywny dzien ale roboty typowo dzialkowe ( skosiłam ponad polowe działki ok 25- 30 arów ) bo z budowlanych narazie tylko polewanie hihi - niestey znow troche sie plan zmienil i zaczynamy murarke scian w poniedziale po czesci dlatego z moj maz wyjechal i wroci chyba po weekendzie a druga sprawa to nasza ekipa ktora wykorzystala sobie te 3 dni wolnego po wylaniu chudziaka na wykonanie jakiejs robótki i braklo im czasu zeby skonczyc , no coz swiat sie nei zawali a nawet lepiej bo chudziak porzadnie wyschnie

 

 

Fato -zatem czekamy az net sie u Ciebie pojawi no i pojawią sie rownież zdjecia , pozdrawiam :)

 

Wasiek - a jak dach skonczony ??? masz nowe fotki w albumie ??

DaMa - no ładnie 10 okien szok hihi, ja zawalu dostałam jak zobaczylam ile jedno kosztuje :(

 

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie , dobrej nocy PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatomiło, że się odezwałeś.....i myślę, że Ci wybaczymy....tylko nie zapomnij o nas jak już będziesz miał neta.... :) :) :)

Własnie wkleiłam parę zdjęc do swojego dziennika. To tylko początek budowy ścianek działowych.

Sylwiaz dachem to niestety, czekamy aż kolega dekarz wróci z urlopu. Wiesz w domu i tak jest duzo innych rzeczy do zrobienia tak więc troszkę cierpliwości myslę, że mnie tez się przyda... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izulek 8 okien na pewno a nad dwoma dodatkowymi się zastanawiamy

-4 jak w projekcie

-2 na przestrzał nad garażem (inny wymiar)

-1 doświetlenie klatki schodowej

-1 wyłaz dachowy (inny wymiar)

 

a te 2 dod. chcieliśmy zespolić (2x2-wie pary) w pokojach nad salonem z kuchnią gdyż poszerzamy fundament o 0,7m i pokoje te będą o ok. 3m większe

 

 

Aż tyle okien to nie tylko wileki koszt tych okien ale również wielki kłopot między innymi z częstym myciem okien (okna dachowe najbardziej brudzą się niż te ścienne) i częstą konserwacją np uszczelnieniem :lol:

Pozdrawiam wszystkich Granatowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, witajcie :)

proszę o oficjalne zakwalifikowanie mnie do entuzjastów Granata :)

Decyzja podjęta - wczoraj zamówiliśmy projekt.

 

Teraz myślimy cały czas nad zmianami.

Napewno będzie wyjście z garażu na ogród, okno dachowe nad klatką schodową, okno dachowe w pomieszczeniu nad garażem, likwidacja spiżarki.

Mam pytanie do tych, którzy nie robili "prawie" żadnych zmian w Granaciku - jak wygląda klatka schodowa, czy nie jest zbyt wąska? I jakie macie schody? Byłabym wdzięczna za zdjęcia, opisy, projekty ... :)

I ponawiam pytanie odnośnie ogrzewania. Czy ktoś z Was planuje piec na paliwa stałe (np. ekogroszek)? I czy w takim przypadku kotłownia jest wystarczająca?

Myślimy o wydłuzeniu garaży do tylnej ściany domu, z przodu zostawilibyśmy taki uskok jak w projekcie. Nie mam jednak wyobrażenia jak wyglądałby dach od strony ogrodu .... coś kiepsko u mnie z wyobraźnią przestrzenną :)

Pozdrawiam

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich sympatyków-granacików

wciąż czekamy na przekształcenie działki z rolnej na budowlaną,

prawdopodobny termin spotkania u notariusza to wrzesień :(

Izulek co do zmian w projekcie to myślimy podobnie, we wcześniejszym poście opisałem je pokrótce,

ale zmiany są znaczące i nie bedziemy chyba kupować gotowego projektu tylko na bazie tego domku miejscowa pani architekt zrobi projekt indywidualny za niecałe 3000 PLN, łącznie z adaptacją

Wasiek na forum zaglądam i czytam ale na razie nic się nie dzieje to i nie mam o czym pisać :) pozdrów męża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratulujemy Izie podjęcia bardzo dobrej decyzji :D :D :D

 

my będziemy jednak mieli piec na paliwo stałe, decyzja podjęta, grzejniki i rurki do prowadzenia c.o. kupione, bojler z wężownicą kupiony, dzisiaj Piotrek pojechał oglądać piece - może piec też już mamy kupiony 8) nie wiem, acha nie będzie to piec na eko groszek, raczej myślimy o takim "prostaku" na wszystko, niestety nasz rząd nie zachęca nas do ochrony środowiska i takie typy ogrzewania jak pompy ciepła czy inne mniej naruszające nasze środowiską są niestety drogie, nie ma na nie żadnych dotacji, a przeciez zdrowo rozsądkowo rozumując to takie "prostaki" jak nasz to powinny być dawno w muzeum, a nie jak wczoraj nasza kochana sąsiadka wrzuciła chyba butelki plastikowe do pieca i zasmrodziła i zadymiła mi całe podwórko, aż nie można było oddychać :evil: :evil: :evil:

my mamy piwnice, w której będzie pięc a pomieszczenie gosp. przeznaczymy na pralnie

 

pozdrawiam, Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

 

Co do tych okien jak wcześniej wspomniałam to chcemy montować reku... i firma z którą się kontaktowaliśmy ( przy reku + graw.) zapewnia, że wentylacja będzie wystarczająca i zbędne jest montowanie okien z mikrowent. a więc koszt będzie o wiele niższy (jesteśmy przed rozpoczęciem budowy) a jeśli chodzi o oświetlenie to uważamy, że nie ma co oszczędzać(nasza sugestia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izulek witamy i życzymy powodzenia!

 

Sutruh pewnie, że byłoby fajnie zimą posiedzieć przy kominku ale ja z racji swojego zawodu mam złe wspomnienia a poza tym cyt. " całe życie tego drzewa rąbał nie będe" - a kominek będzie i owszem ale elektryczny na ściance klatki schodowej, żeby salon nie stracił swego uroku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słej dzieki za pozdrowienia, na pewno przekażę mojemu mężowi.

DaMaczy firma z którą się kontaktowliście to była firma od Reku? Jeżeli tak, to może podasz cene jaką ci powiedzieli za instalację całości?

Co do ogrzewania pisałam już, że u nas będzie piec na eko groszek i nie tylko. Piec będzie z podajnikiem tłokowym, który z kolei umozliwia spalanie innych materiałów palnych. Ma on dodatkowy ruszt żeliwny. Piec z Firmy Kotrem z Kłobucka. Na razie tak jest ustalone. Kominek będzie zwykły na ---- chce mi się to rozpalę..... a w domu i tak mam ciepło...... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiek cenę dokładnie wyliczą po przesłaniu im kopii projektu Granata. Szacunkowy koszt to ok. 12000zł.(z montażem) a cena ptojektu to ok. 1000 zł.

Twój kosztorys jest bardzo tani (wedle mojej orientacji - masz dużą powierzchnię). Uważaj na "pseudofachowców".

 

http://www.rekuperatory.pl

 

filia Wrocław

 

Jeśli masz sprawdzoną firmę proszę o namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola i Jarek napisali

Aż tyle okien to nie tylko wileki koszt tych okien ale również wielki kłopot między innymi z częstym myciem okien (okna dachowe najbardziej brudzą się niż te ścienne) i częstą konserwacją np uszczelnieniem

 

 

 

 

O kosztach już pisaliśmy a co do czystości ( owszem myć trzeba ) ale żyjemy w XXI wieku i są środki chem., które po jednokrotnym zastosowaniu wystarczają na 3-4 tygodnie w okresie przejściowym.

Mieszkałem w domku u rodziców okna dachowe przez 6 lat raz uszczelniane ( niewielki koszt) - obecny stan idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...