Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tommiberry czy przed złożeniem dokumentów PNB musiałeś dokonywć pewnych ustaleń w UMiG dotyczących włączenia zjazdu z działki do drogi?czy coś wym stylu?Oprócz adaptacji projektu co musiałeś jeszcze załatwić tj. jakie dokumenty:p:p?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest UMiG?

 

 

Jesli chodzi o dokumenty jakie trzeba zalatwic to zalezy od gminy. Czesto jeden dokument jest zalezy od kolejnego. ALe do samego złożenia pozwolenia na budowe w Łodzi potrzebne jest:

-oswiadczenie o prawie wlasnosci (akt notarialny, oswiadczenie)

-projekt przylaczenia do sieci (prąd, gaz)- uzgodnione z ZUD

-projekt domu i przyłączy(a w sklad tego wchodzi masa różnych pozwoleń, dokumentów, itp)

 

Jesli chcesz wiedziec to proponuje zadzwonic do odpowieniego urzedu i ci przez tel powiedzą co jest potrzebne do zlozenia PNB.

 

 

 

Jesli chodzi o uzgodnienie zjazdu z drogi-tak bylo mi to potrzebne do projektu. A wyglądało to tak ze architekt chcial za tą usluge 200zl, a ja pojechalem do gminy z mapka do celów projektowych, na ktorej mialem wczesniej naniesiony tzw. WYRYS z miejscowego planu zagospodarowania. Na tej mapce narysowalem brame i furtke. Oddałem Pani i za tydzien juz byla gotowa zgoda.

 

PS>nie wiem na jakim etapie jestes wiec ciezko mi tobie jednoznacznie udzielic odpowiedzi. Ewentualnie napisz cos wiecej to postaram sie pomóc.

 

Skromnie dodam że, od momentu zakupu działki do złożenia PNB wydalem juz 12tys zł. A na działce sie kompletnie nic nie zmieniło-KOMPLETNIE wygląda tak samo jak zanim zostala kupiona.

 

I dodam ze jest to najtaniej chyba jak sie dalo poniewaz wszystko co moglem zalatwialem sam i najtaniej jak sie dalo.

 

A od momentu wygrania w przetargu działki do momentu zlozenia PNB minely 4 miesiace-i bylo to wszystko zalatwiane calkiem sprawnie.

 

Ogólnie dobre 3 miechy papierologii-MASAKRA.

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie jesteśmy z żonką na etapie wyboru projektu domu i właściwie Granat wyszedł najlepiej w rankingach

Mamy oczywiście kilka własnych pomysłów co do pewnych zmian ale to jeszcze długa droga... ale działka juz jest 1544m2 wychodzi jakieś 40m na 38m praktycznie kwadrat.

To chyba dobrze ;)

 

Pozdrawiam

Robert

 

PS. Podaję mój mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enya-chodzilo mi bardziej o dziennik budowy ale w formie forumowego topicu, tak jak ma wasiek czy CLaudii.

 

 

Gdyby kogos interesowalo-poniewaz tego nie bylo do tej pory na forum. Ponizej wymiary orginalnego budynku i po naszych zmianach:

 

oryginalnie\po moich zmianach wartosci w m2, metrach i m3

 

Powierzchnia użytkowa 123,9\ 135,7

Garaż 19,3\ 22,2

 

Parter: 69,3\73.5

-wiatrołap 3,7

-hall 3

-kuchnia 7,1\ 10,4

-salon 24,7\ 27,4

-pokoj na dole 12,5

-spizarnia 1,8\ 0-zlikwidowana

-hall 2- 2,1\ 2,5

-lazienka 3,3\ 4

-pom.gosp tzw.kotlownia 6,1\ 5

 

Poddasze 54,6\ 62,2

-hall 6,5

-pokój 16,5\ 17,4

-pokoj 10,6\ 13,4

-pokoj 12,1\ 14,9

-lazienka 8.9\ 10

 

Powierzchnia zabudowy 119,6\ 127,8

 

Powierzchnia calkowita 228,6\ 243,3

Kąt nachylenia dachu 40stopni

Wysokość pomieszczeń 2.65m

Wysokość budynku 7.94\ 8,19

Dlugosc budynku 14,58\ 15,58

Kubatura 671 \chyba 706 m3

Edytowane przez tommiberry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz może ja zapytam Was o garderobę ...........

mam na to aż 35m2 przeznaczone w pomieszczeniu nad garażem , tylko tak myślę po co mi ta garderoba ?

 

- dzieci mają swoje szafy,komody ,regały

- my w sypialni mamy solidną antyczną szafę , rano wstaję ,idę do szafy i wszystko pod ręką mam

- pościel ,ręczniki ,firany mieszczą się w komodzie w pokoiku gościnnym oprócz tego stoi tam (pusta) wielgachna (120) szafa narożna

- jest jeszcze stryszek nad poddaszem,tam ma walizki,torby ozdoby świąteczne ,nieużywany sprzęt agd

 

rzućcie proszę jakimś pomysłem na co wykorzystać to pomieszczenie , przejście bezpośrednio z łazienki

 

a może SPA po kąpieli ,masaże itp :D

Edytowane przez Claudii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Claudii masz masażyste to zrób pokój masaży ::D

 

A tak na serio to jesli mialbym takie duze pomieszczenie jak twoje to chyba bym tam sobie zrobil oprócz kawalkiem garderoby i suszarni to silownię, tzn jakis rowerek postawic, hantelki itp. A ustawianie wielkich szaf w pokojach mi sie nie podoba poniewaz uwazam ze strasznie zagracają.

 

Jak nie wiesz co tam zrobic to nierób nic-mysle ze pomysl sam ci wpadnie do glowy jak sie okaze ze przydalo by sie jakies pomieszczenie-narazie mozesz tam zrobic graciarnię.

Jak to mówią -od przybytku glowa nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Komputer musiałam oddać do reklamacji i strasznie cierpiałam, ze nie mogę zajrzeć i sprawdzić co u Was nowego. I smutno mi stwierdzić, że dosyć spokojnie...

 

Tomm, chyba ogłoszę nabór na masażystę:D a przydałby mi się taki zawodowy , masaże to cud sprawa , a jak mnie mąż pougniata to jestem jak nowo narodzona

 

A jeśli chodzi o masaż to moje ręce mogą zdziałać cuda hehe. Jako mgr fizjoterapii pewnie miałabym szanse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...