Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich.

 

Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na budowę "granata", gdyż...ma to coś :) W chwili obecnej czekamy na wprowadzenie lekkich zmian do projektu przez naszego architekta tj. likwidacja okrągłego okienka w spiżarni, wydłużenie garażu z tyłu domu i zamontowanie drzwi zamiast okna oraz podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak. Jednak im dłużej siedzę i zastanawiam się nad tymi zmianami zaczynam mieć wątpliwości...czy warto w tym projekcie podnieść ściankę kolankową czy zostawić tak jak jest. Nie chcielibyśmy później żałować, że podniesienie ścianki popsuło ogólny urok domku lub też nie-podniesienie ścianki spowodowało "ciasnotę" na poddaszu. Proszę o poradę tych, którzy zbudowali już swój domek i również mieli podobny dylemat.

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...będę więc musiał poruszyć jeszcze raz z architektem temat ścianki kolankowej :) Jesteśmy raczej średniego wzrostu więc może nie warto bawić się w podnoszenie ścianki kolankowej. A jak bez podnoszenia ścianki wygląda strych nad garażem ?? Żona ma wizję urządzenia tam suszarni, ja natomiast...małej siłowni ;P Jak wygląda to pomieszczenie w rzeczywistości i czy jest możliwość sensownego zagospodarowania go w jakiś sposób ?? Claudii pewnie nie będziesz potrafiła doradzić bo jak zauważyłem macie garaż dwustanowiskowy więc i miejsca macie sporo nad nim, ale może ktoś buduje ten domek z garażem jednostanowiskowym ?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marluk, mi osobiście wydaje się że przynajmniej nad garazem warto podnieść ściankę przynajmniej o jeden pustak. My tak mamy, pomieszczenie podzielone na dwie części - garderobę i pralnio-suszarnię- po blokowych klimatach te pomieszczenia bardzo mi się podobają. Już sie nie mogę doczekać kiedy zamieszkamy.

A teraz pytanie do - bez obrazy- granatowcow weteranów. Czy ktoś z was ma na gorze pełne drzwi/ Zastanawiam się czy wtedy nie będzie tam zbyt ciemno.

Klaudia- dziekuję za odpowiedź w sprawie kuchenki. Jestem pod wrazeniem tego co dokonalaś w swoim Granaciku-widać że nauka nie poszła w las :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My u siebie podnieśliśmy ściankę na garażu o dwa pustaki na domku o jeden. Jeśli boisz się, ze straci na wyglądzie możesz zamaskować to dłuższymi krokwiami. Ale szczerze jeden pustak nie rzuca się w oczy, ale za to poddasze jest chyba praktyczniejsze do urządzenia. Piszę "chyba" bo jeszcze nawet nie myślę o urządzaniu poddasza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i muszę się pochwalić zamówiliśmy okna. Zdecydowaliśmy się na KNS- firma nieznana, ale trzeba dać im szanse. Podobał nam się kształt ramy, no i co ważne zbrojenie pełne a nie jak w nie których przypadkach tylko ceownik. Jednostronnie barwione w kolorze orzech. I co nam się podobało: na profilu Veka, okleina jest na brązowej masie a nie jak w większości przypadków na białej. Zrezygnowaliśmy na dobre z łuku na balkoniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... , ale czy męskie ręce nie są lepsze do masażu ? tzn silniejsze,mocniejsze a jeszcze jak są takie szorstkie to wtedy masaż z pilingiem :rolleyes:

 

Może i są mocniejsze, ale jak jakaś chudzina przyjdzie to też może nie dać rady. Jeśli chodzi o szorstkie ręce to ja chyba bym się wściekła jak by mnie ktoś godzinę masował takimi rękami. Gwarantuję Ci, że po 15 min prosiłabyś żeby już odpoczął. Masażysta a masażysta też różnica. Kiedyś usłyszałam, że jak się ktoś nie spoci i nie zmęczy podczas wykonywania masażu to masażysta z niego do kitu. Szczerze Ci powiem masaż nie jest lekiem na wszystko i o ile czasem fajnie jak mąż pogłaska po plecach, to są też przeciwwskazania do jego wykonania. Ale to już inny temat...

 

Ale się naprodukowałam hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich granatowców, mam pytanie...

 

Czy ktoś z Was w domku granat wykonywał wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła? Jeśli tak to proszę o swoje spostrzeżenia i uwagi odnośnie tego tematu, ewentualnie jakieś fotki przedstawiające realizację tego sposobu wentylacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich granatowców, mam pytanie...

 

Czy ktoś z Was w domku granat wykonywał wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła? Jeśli tak to proszę o swoje spostrzeżenia i uwagi odnośnie tego tematu, ewentualnie jakieś fotki przedstawiające realizację tego sposobu wentylacji.

 

Pozdrawiam

 

poczytaj wcześniej ..... Claudi chyba ma rekuperator .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh...już mnie głowa boli od przemyśleń na temat zmian jakie można wprowadzić, żeby granat był "lepszy" :) Przyszło mi do głowy na koniec jednak pytanie: czy można polepszyć coś co od początku wydawało się "idealne" i dlatego przykuło uwagę ?? Doszliśmy do wniosku z żoną, że nie...i...nic nie będziemy podnosić ani wydłużać ;P Z drobnych zmian wprowadzimy jedynie:

- likwidacja okrągłego okienka w spiżarni

- likwidacja okna łukowego, zamiast niego będzie zwykłe,proste

- dodamy jedno małe okienko dachowe na strychu od frontu domu

- dodamy drzwi zamiast okna z tyłu garażu

To by było na tyle. W chwili obecnej jesteśmy na etapie adaptacji projektu. Jestem ciekawy tylko ile czasu mniej więcej czeka się na wydanie pozwolenia na budowę. Niby urząd ma czas do 65 dni na wydanie decyzji, ale mam nadzieję, że tyle czekać nie trzeba ;P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich forumowiczów!! Cieszymy się że jesteśmy w waszym gronie!!Otóż kupiliśmy w grudniu działkę i juz nie możemy się doczekać naszego nowego domku.Oczywiście wybraliśmy projekt GRANAT, jest dla nas idealny. Żadnych zmian nie będziemy wprowadzać.Narazie jesteśmy na etapie załatwiania pozwoleńMyślimy że przynajmniej 2 miesiące musimy czekać, ale damy radę.:)Czytamy to forum już dłuższy czas i napewno zasięgniemy rad. Oglądanie zdjęć waszych Granacików sprawia nam wielką przyjemność i również my będziemy wrzucać swoje fotki! Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również buduję Granacika

Mamy dom w surowym stanie ( otwartym) w okolicach Grudziądza

zmiany w projekcie to:

- wykusz w salonie

- likwidacja małego korytarza na parterze

- dodatkowe okno połaciowe na korytarzu

- drzwi bezposrednie z korytarza do gabinatu

- garaz poszerzony o 1,5metra i podwyższony o dwia pustaki na kolankowej

- nad garażem pralnia i garderoba po połowie

 

Jesteśmy na etapie wyboru okien i wyboru ogrzewania na paliwo stałe( chyba piec na ekogroszek )

Chętnie skorzystałbym z rad z tego etapu budowy, od weteranów tego forum

Od siebie --służę radą dala pozostałych forumowiczów

 

Jakie okna z pcv proponujecie ???

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu zadzwonilem do ZUD i sie okazalo ze:

-pomimo kilku moich próśb architekt nie wysłał do ZUD danych geograficznych/lokalizacji mojej dzialki emailem w zwiazku z czym moj wniosek nawet nie wszedl pod obrady szanownej komisji

-elektrownia przy wydawaniu warunków przyłaczenia pradu do dzialki nie okreslila gdzie konkretnie bedzie stala skrzynka elektryczna (napisali tylko ze w lini regulacyjnej ogrodzenia) w zwiazku z czym ZUD nie pozwoli na uzgodnienie tego medium do czasu okreslenia przez elektrownie lokalizacji skrzynki, bądź do momentu kiedy projekt przylacza elektrycznego zostanie zlozony do ZUD przez elektrownie (a na to elektrownia ma czas praktycznie do polowy 2012r). Jednak po kontakcie z osobą która projektuje to przylacze ze strony elelktrowni dowiedzialem sie ze ma to byc na ZUD za 2 tygodnie. Co nie zmienia faktu ze wydluzy to otrzymanie PNB o 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...