Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mircial, okno na korytarzu jest jak najbardziej potrzebne. U nas nie ma ściany tam gdzie są schody więc pewnie byłoby i tak widno ale projektując raz jeszcze, to okno byłoby tam gdzie jest obecnie, czyli na środku dachu klatki schodowej...:yes::yes::yes:

Poza tym wcale nie ma takiego problemu z myciem, bo ........myję je baaaardzo rzadko. Wbrew wszystkiemu nie brudzi się tak bardzo jak pozostałe...a może nie widać, tak jak przy pozostałych? Patrzę w górę i widzę piękne niebieskie niebo i słońce, które rozświetla mi cały korytarz...:p:p:p

Reasumując, ja stary granatowiec zachęcam Cię do wstawienia okna na klatce..........decyzja należy do Ciebie...:yes:

Pozdrawiam

Nina

No właśnie - mycie :). Zdradzisz patent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoot, ceny w kosztorysie to 2007/2008 rok czyli ceny wzrostu budowlanego....chociaż część materiałów została zakupiona jeszcze przed budową w 2006r. i czekała sobie w kolejce. Rok zakończenia budowy hmmmm....oficjalnie 31.12.2009 budynek oddany do użytkowania ale w naszym przypadku to wcale nie oznacza zakończenia budowy .....:no::no::no:...nadal mamy jeszcze trochę do zrobienia a ponieważ robiliśmy to metodą gospodarcza i ze środków własnych ...to sie trochę wydłużyło....zwłaszcza jak zakręcił się mój kurek finansowy...:(:(:(...

Mircial...tak szczerze to odkąd mieszkamy jeszcze go nie myłam.....:no:... ale mój mąż jak będzie potrzeba to na pewno coś wymyśli....:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie odnośnie doświetlenia klatki schodowej-jakoś nie bardzo jestem za wstawieniem tam okna dachowego a jak by to wyglądało jak by w ścianie dało się parę warstw pustaków szklanych(luksfery) ?? co o tym sądzicie -proszę o pomoc :)

 

U nas mamy okienko zrobione w ścianie. Okienko wychodzi pod zadaszeniem. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć ile tego światła wpadnie bo narazie nie mam ścianek działowych na poddaszu i światło na schodach pochodzi głównie z okien na poddaszu. A jak już ktoś wymyśli jak umyć to okno dachowe nad schodami to zawsze mam szanse je zrobić bo dach mam przykryty papą a dachówka pewnie przyjdzie pod koniec prac, więc czekam na patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego i córki. My mamy piec na eko groszek i ogrzewamy dom 200 metrowy i garaż 120m - 6,5 tony węgla starcza mi na cały rok - zimą grzanie a latem woda a córka za mieszkanie 100m2 płaci za gaz zimą 350-400 a latem 100-200zł.... czyli rachunek

6,5*600=3900 6*380=2280 6*150=900 za 3900zł rocznie ogrzewam 320m2 a córka za 3180zł ogrzewa mieszkanie 100metrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady.No okno na pewno będzie tzn albo dachowe albo coś zrobimy w ścianie może też okno a może luksfery...

Chociaż jak patrzę na to zdjęcie co wasiek pokazał to faktycznie bardzo ładnie jest ta klatka doświetlona tylko no właśnie to mycie tego okna to mnie najbardziej przeraża i właśnie dla tego szukam innej perspektywy hihi :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, zastanawiamy sie czy nie zrobic kuchni w malym pokoiku na dole, czy ktos z was tak ma?

 

Ciężko jest przeczytać wszystko na raz ,ale sprawdź jakieś10 może 20 ostatnich stron tam tez było coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie przeczytalam cale forum tak z wiekszego. wiem ze jedna osoba ktora juz mieszka w swoim granacie ma sam salon, ale nie pamietam zadnych zdjeć(nie wiem czy byly)bylo na pewno jedno zjecie kuchni(moze i wiecej ale jedno pamietam). mamy z mezem spora rodzine i boje sie zeby nie bylo za ciasno, teraz np imieniny a u nas 15 osob nasze rodzenstwo z rodzinami, rodzice,tescie i mam dosc kombinowania jak zmiescic wszystich :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od bardzo dawna podglądam ten wątek. Mnie i męża również urzekł Granat (najbardziej dzięki pięknemu domkowi Wasiek-pozdrawiamy) i kupiliśmy ten projekt we wrześniu ubiegłego roku, a w tym chcieliśmy zacząć jego budowę. Jednak życie bywa okrutne i musieliśmy zmienić nasze plany. Po wypadku męża zmuszeni byliśmy sprzedać naszą działkę (może ktoś jest zainteresowany kupnem projektu Granata- [email protected]). Niestety nie będę mogła pochwalić się swoim Granatem, jednak nadal będę Wam kibicować.

Pozdrawiam IN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa_i, dzieki za pochwały i ...wspólczuję, że tak się Wam w życiu wydarzyło....:(....może jeszcze kiedyś? Trzeba być dobrej myśli...pewnie jesteście młodzi to i czasu trochę też przed sobą macie...

Trzymam kciuki za szybki powrót męża do zdrowia i....za przyszłe plany budowlane...:yes:

Pozdrawiam

Nina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego i córki. My mamy piec na eko groszek i ogrzewamy dom 200 metrowy i garaż 120m - 6,5 tony węgla starcza mi na cały rok - zimą grzanie a latem woda a córka za mieszkanie 100m2 płaci za gaz zimą 350-400 a latem 100-200zł.... czyli rachunek

6,5*600=3900 6*380=2280 6*150=900 za 3900zł rocznie ogrzewam 320m2 a córka za 3180zł ogrzewa mieszkanie 100metrowe.

 

Dzięki za pomoc, pytam bo mam możliwość podłączenia gazu ziemnego. Teraz się zastanawiam czy do samej kuchenki się opłaca?:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasal, weź pod uwagę również inne czynniki, typu bezobsługowość.....w przypadku gazu jest to bardzo fajne, bo nic nie musisz robić .....a w przypadku pieca na paliwa stałe....niestety, jest to brudna robota ....typu wsypania węgla, czyszczenie pieca i wynoszenie popiołu.... czyli za wiekszy koszt masz też duuuuużo luksusu....

poza tym do moich wyliczeń należy jeszcze trochę dodać, ponieważ cena eko groszku jest różna i nie zawsze budynek gospodarczy jest ogrzewany na fula......ale pomimo tego w domku mam zawsze 24-25 stopni i ....jest cudownie....:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...