Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

no ja też mam na eko-groszek .... piec jest prawie bezobsługowy ,tzn trzeba co jakiś czas dosypać do podajnika i wybrać popiół ,którym utwardzamy drogę dojazdową i podjazd.

W mieszkaniu miałam ogrzewanie gazowe i oprócz bezobsługowego działania nie sprawdzało się - była wilgoć , cały czas miałam zaparowane szyby , zimno -nie umiałam zagrzać 55m2 ,miałam wiecznie zimne stopy i ręce ,syn kaszlał a rachunki płaciłam szokujące( 1300/2 m-ce zimą ) w domku absolutnie nie chciałam gazowego ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hejka !!!

to ja ciekawe czy ktoś mnie jeszcze pamięta, chyba z rok nie pisałam ale cały czas śledzę wątek. Jak mi sie uda(nie pamiętam jak to się robiło) to wkleję kilka fotek osoby przez która mnie nie było z Wami za tydzień kończy roczek. muszę zgrać na pena kilka zdjęć naszej inwestycji mąż wszystko ma w swoim kompie. Jesteśmy na etapie wykańczania w przyszłym tygodniu ma przyjsc pan Marian na kafelki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia, wejdz na stronkę http://pl.tinypic.com/ zarejestruj się i tam wgrywaj swoje zdjecia potem jak wgrasz to kliknij na to małe zdjęcie a ono się powiekszy i z boku masz adres IMG.......to skopiuj i wklej na naszej stronce.....wybieraj zawsze rozdzielczość 640x840 to jest optymalny rozmiar zdjęć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia , tak w ogóle to fajnie, że po tak długim okresie znowu się odezwałaś. Przynajmniej od razu zobaczymy Wasze postępy w budowie no i juz urządzony Granacik. Niestety, nie pomogę ci w założeniu dziennika ale poszukaj na forum, tam jest temat jak założyć dziennik.

Pozdrawiam

Nina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Granatowicze, my w tym roku stawiamy mury, czekamy, jak tylko nasze fundamenty odtają..

Nasuwa mi się pytanie dla osób którzy zbliżają się ku końcowi, jak długo budowaliście się, my obliczyliśmy, że bez kredytu, ale po sprzedaży naszego obecnego mieszkania to i tak z 5 lat pobujamy się, zanim zaczniemy cieszyć się naszym domkiem ;/eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinka, możesz wczesniej cieszyć się domkiem....bo my np. rozpoczęlismy budowę w 2007 roku a mieszkamy już od 2009. Najpierw zrobiliśmy dół a potem już w trakcie zamieszkania mąż robił górę. W naszym przypadku nic nas nie goniło do przeprowadzki, ( bo nadal mamy mieszkanie w mieście ) ale chęć mieszkania na wsi, w domku wsród przyrody i bez sąsiadów....:D

Teraz nastał rok 2011 a u nas nadal jest coś do zrobienia - teraz na zewnątrz domku.....ale cały czas mieszkamy i na nic ( oprócz braku kasy:() nie narzekamy, bo mieszka się super.....no i nie chciałabym już mieszkać w mieście....:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Claudia, przestań tak się zadręczać i wpadać w kompleksy. ......:yes:...My mamy też kilku znajomych, którzy wprowadzili się do swoich domków w pełni wykończonych po nawet niecałym roku budowania. Różnica polega tylko na tym ile oni mają kredytu a ile ja. Nasz domek 200 metrowy kosztował nas 420 tysięcy a ich domki 800 albo i 900 tysięcy. Materiały do wykończenia mam nawet z lepszej półki niz oni i do tego domek ciepły i wiem, że dobrze zrobiony a u nich.....szykują sie już do remontu ...bo albo ogrzewanie mają skopane, albo okna źle wstawione, albo kominy im zaciekają i woda leje się po ścianie....i tak dalej i tak dalej....

Reasumując, wolę dłużej budować i się wykańczać niż po roku mieć problemy z domkiem.....

Popatrz na mnie...:D:D:D... nie mam jeszcze kuchni a żyję......:yes: Pewnie, że chciałabym ....no ale cóż, urządzenia kuchenne mam wszystkie i działają bez zarzutów więc brak mebli nie stanowi dla mnie takiego problemu. Poza tym mam spiżarkę, którą większość granatowców wyrzuca w celu powiększenia kuchni - no i w mojej spiżarce mam kuchnię czyli wszystkie naczynia, garnki i pozostałe rzeczy...... spiżarka .......bezcenna...:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ostatnio się nie odzywałem.

ale zajęty byłem załatwianiem papierów. Makabra

Na szczęście wszystko już za mną, właśnie odebrałem ostateczne pozwolenie na budowę. Teraz pozostało już tylko załatwić kredyt i mogę ruszać.

wykonawcy umówieni. jak wszystko ułoży się po mojej myśli to pod koniec marca lub zaraz na początku kwietnia ruszam z budową.

 

Przed chwila włośnie wróciłem od murarza i postanowiłem sam zasypać i ubić fundament, jak to się je? muszę poszperać ale chyba warto bo zaoszczędziłem ok 5tys.

Edytowane przez milarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia, a Ty znowu zaginęłaś w akcji? Myślałam, że wstawisz trochę zdjęc z Waszej realizacji domku......wstawianie zdjęć nie jest trudne.....Czekamy :yes:

 

Hej Nino i cała reszto.

internet mam tylko w pracy a zdjęcia w kompie w domku na domiar złego nasza pociecha ostatnio troszkę się rozchorowała wiec wiecie ze grzebanie w zdjeciach i wybieranie najlepszych wymaga trochę czasu a niestety nie mam go ostatnio za dużo. Obiecuję poprawę. Postaram sie na dniach wrzucić kilka zdjęć ale Nino ta strona którą podałaś http://pl.tinypic.com/ jest po angielsku i jakoś mi ona nie idzie (wolę niemiecki lub włoski) Pamiętam ze kiedyś robiłam coś na FOTOSIK-u postaram sie coś odgrzebać i popróbować. Tym czasem do nastepnego razu. Acha w środę przychodzi do nas pan Marian na wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich granatowców.

Jesteśmy z żonką na etapie papierkowym związanym z warunkami zabudowy.

Mamy już decyzję.

Oczywiscie jesteśmy zauroczeni projektem GRANAT i chcielibyśmy w takim domku zamieszkac ;-) Projektu jeszcze nie zakupiliśmy.

 

Mamy pytanie czy ktos na podkarpaciu lub w małopolsce budował bądź buduje domeczek GRANAT.

I czy byłaby możliwość obejrzenia "na żywo"

 

Co do wstępnych "przemeblowań", chyba zlikwidujemy okienko w spiżarce, troszkę ją pomniejszymy na rzecz kuchni. W górnej czesci odsuniemy od siebie w pokojach okna.

Na wstępnym etapie to chyba tyle.

 

pozdrawiamy

Andrzej & Ewelina

Edytowane przez portnej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...