Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

DaMa jeżeli chodzi o kominek to Wasz wybór, Wasz dom, odnośnie cytatu (jeżeli to ja napisałam) to pisane słowa musiały wystąpić przy temacie pieca a nie kominka:(

 

Iza piwnicę mamy pod częścią domu, ta strona z łazienką i pom.gosp. + pokój po drugiej stronie, całe pomieszczenie piwnicy będzie podzielone na pół w jednej będzie piec (pod pokojem) a druga część to np. magazyn na drzewo

 

2magda5 my będziemy mieli schody ze spoczynikiem, jak aparat wróci z naprawy to zrobię zdjęcie jak to teraz wygląda, był na pomiarach facet, który będzie nam robił schody i powiedział, że jest ok. ze wszystkim się zmieści, jutro napisze Ci wymiwry spoczynku jaki u nas jest zrobiony

 

pozdrawiam, Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ok. dziewczyny to są schody kiedy jeszcze nie było dachu, nie było okien i chodziło sie po piachu :lol: czyli tak sprzed 3 miesięcy :D

 

http://images26.fotosik.pl/46/c3d051557bffbd37.jpg

 

właściwie teraz te co mam niczym się nie różnią, jedynie otoczenie jest bardziej sprzyjające do zamieszkania :lol:

 

nasze schody będą drewniane - buk pażony, a spoczynek obity drewnem, montaż schodów końcowych początek grudnia, chyba że nam kasy zabraknie to te co Piotrek zrobił wyszlifujemy, polakierujemy i też będzie jak wejść do góry :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej rzeczywiście cosik cichutko.... :) ale pewnie dlatego, że kazdy zajety swoja budową. Izulek piec na eko groszek troche miejsca wymaga i musisz dobrze sprawdzić i wyliczyc czy bedziesz miała miejsce żeby normalnie poruszać się w tym pomieszczeniu gospodarczym.

Gosia ja tez będę miała ( albo inaczej bardzo chcę mieć, pytanie czy kaski wystarczy .... :( ) schody drewnianie i takie same drzwi a do tego obłozone tym samym drewnem filary i podciagi. Wiem, że troche za to zapłacę ale o takim wykończeniu myslałam od samego początku budowy. teraz mam bojowe zadanie coby zarobić tyle, żeby było mnie stac na spłatę zaciągniętego kredytu.... :wink: :wink: :wink:

Anijka a gdzie Ty się znowu zapodziałaś?

Gata no teraz to juz najwyższy czas pokazać nam jak wygląda Twój granat a nie czekac do samego końca i potem pokazać nam juz pięknego Granat w uroczej elewacji.... :) Nie bądź taka i dawaj zdjęcia....

Dobranoc wszystkim śpiochom..... :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda zdjęcia super. I znowu inny sposób wykonania stanu zero.... :wink: Zobaczysz teraz jak to juz szybko pójdzie w górę. Tylko, żeby murarze dopisali :) :) to i my czekamy na zdjęcia.... :)

queene masz rację, jeżeli wiesz juz jakie mają byc zmiany to spróbuj tak zrobic. Myślę, że nie powinno to Ciebie drożej kosztować, niż gdybyś kupiła projekt i potem dokonała adaptacji. Daj znać jak będziesz miała wycene.

Dobranoc wszystkim, niech śnią się Wam Wasze Granaciki.... :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda głowa do góry i popatrz na innych.....każdy z nas czekał a to na budowlańców a to na hydraulika i na wielu jeszcze innych......

Ja czekałam od września do marca, żeby budowlańcy w końcu zaczeli stawiac mi stan surowy zamknięty i doczekałam się.......chociaż z usterkami ale mam juz ten stan osiągnięty.... i na Ciebie tez przyjdzie kolej....... :D :D :D Uwierz.... :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia gratulacje, że wszystko idzie zgodnie z planem. Oby tak dalej...chociaż to i tak od Ciebie nie będzie zależało. Wystarczy, że jeden z fachowców się spóźni ... i juz Ci wszystko lezy. Ja miałam juz zamówionych tynkarzy na sierpień a niestety nie mam jeszcze elektryki i oni nie moga robić, więc poszli gdzieś indziej...

I tak to wygląda...... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasiek, ale Ci zazdroszcze tych prac ogrodowych - ja mam niewielka dzialke i na razie wszystkie moje grzadki :lol: sa zajete przez: blaszak na narzedzia, barakowoz, kibelek, palety z ceglami (ktore wreszcze musze sprzedac), betoniare i gore piachu :wink:

Kolejne zmiany sie dokonaly - powiekszylam wiatrolap kosztem hallu - sciane z drzwiami do hallu przesunelam z 202cm do 240. Troche sie martwie, jak w praktyce bedzie wykorzystana ta wneka w wiatrolapie po prawej. Cos mi sie po glowie kolacze, ze kiedys czytalam, iz optymalna glebokosc szafy to 65cm, w granacie (po odjeciu tynkow) bedzie 61-62. Musze zmierzyc kurtke wiszaca na wieszaku, moze sie uspokoje :lol:

U mnie gotowe juz wszystkie sciany wew, w poniedzialek ma byc montowana folia na dachu, jednak zauwazylam, ze majster chyba zapomnial o oknie w pomieszczeniu nad garazem i zle przeprowadzil tasmy "do stezen", wiec to na pewno bedzie do poprawienia.

Wybralam juz okna dachowe - roto. Do lazienki i pomieszczenia nad garazem (pralnio-suszarnia) wybralam biale - plastikowe (w zwiazku z wieksza wilgotnoscia w pomieszczeniach), do sypialni - drewniane. Oczywiscie mam tez dodatkowe okno nad schodami :lol: . okna maja os obrotu w 1//3 wysokosci (liczac od gory) - bardzo to wygodne w uzytkowaniu.

U mnie caly czas jest zamieszanie jezeli chodzi o grzanie...ale rym :lol: ...teraz mysle o kominku z plaszczem i o solarach :roll: no i chyba jednak olej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

straszny zastój sie nam zrobil na forum, pewnie wszyscy teraz praca -dom -budowa :)

 

u nas sie dzieje , raczej zgodnie z zalozeniami a efekty w albumie - wkleilam nowe fotki :)

 

Wasiek- sliczny mini ogrodeczek - ja juz tez bym chciala cos robic w tym zakresie ale jeszcze jest za duzy balagan budowlany no i jeszcze nie ma ogrodzenia - poczekam do wiosny :)

 

tymczasem pozdrawiam wszystkich granatowcow i zachecam to wstawiania zdjec odezwijcie sie !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej

rzeczywiscie zastój sie zrobił. Czyżby nie było o czym pisać? U mnie dach powoli ale posuwa się do przodu. Dzisiaj własnie zrobili pierwsze okno dachowe, to na korytarzu. Jutro jak pogoda pozwoli wstawia drugie. Niestety, od wczoraj a chyba nawet od przedwczoraj, jak na złość popołudniami pada a dzisiaj to wręcz lał deszcz. Dach jest wtedy mokry i tak za bardzo to nie mozna na nim nic robić.A kolega dalej tylko po godzinach...... :( :( :(

Nic to, jeszcze troszke i na pewno cały dach będzie zrobiony.

Sylwia , dziękuję za pochwały dotyczące miniogródka. Takie małe i NIC a jak cieszy.....

Pozdrowienia ....i odezwijcie się.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

u nas budowa jeszcze nie ruszyła, więc nie mam dużo do opowiadania.

Daliśmy projekt do adaptacji, szukamy ekip i jeśli będziemy mieli pozwolenie na budowę do końca września, no ... do połowy października to może w tym roku zrobimy stan zerowy :)

Problem mamy z kotłownią. Chcemy piec na ekogroszek lub inne paliwo stałe i kombinujemy co zrobić żeby taki piec się zmieścił no i oczywiście żeby było wygodnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izulek, lepiej juz na tym etapie zdecydowac sie co do rodzaju pieca (paliwa)- np. my bedziemy mieli olej i okazuje sie, ze MOZE jest jakis piec, ktory zmiesci sie w tej plytkiej wnece przy kominie (tak by nie zagradzac przejscia z garazu). wlasnie czekamy na telefon od naszego "kotlowego doradcy", ktory nas poinformuje, czy bedziemy musieli przesuwac w prawo drzwi do garazu :( , czy jednak znalazl sie jakis piec, ktory tam mozna wcisnac. Generalnie miejsca jest tam niewiele i warto albo przesunac drzwi (choc tez nie za bardzo, bo wtedy przejscie do domu bedzie niewygodne - po skosie), albo zrobic glebsza wneke kosztem tego pokoju na parterze.

 

U nas jutro Wiecha :D i robimy grillka dla naszej kochanej ekipy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...