Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

HEj Wasyl wielkie dzieki za wyliczenia. Powiem w czym jest rzecz-bede kupowal od jednego kolesia kostke brukową(za dojazd chce 250zl). ZObaczylem ze posiada on również bloczki fundamentowe:

Bloczek fundamtowy BL 12, emka, wymiary:12x25x38 . w cenie 2,55sztuka (CHYBA TANIO ?)

 

Ja jeszcze nawet nie mam dziury pod fundamenty ale za okolo 2 miesiace juz mysle ze bedą mi te bloczki potrzebne. Wydaje mi sie ze warto przy okazji tak drogiego transportu i tak tanich bloczków je od razu kupic.

 

Jednak na naszym kosztorysie z pracownik projektowej widze "bloczki betowoe o wymiarach 25x12x14cm"-i stad moje pytanie poniewaz nie bylem pewien czy te które pokazuje są ok i sie nadają.

 

Mój granat jest powiekszony o 0,5 metra w kazdą strone. A wiec wymiary to 15,8 x 8,33.

 

Mozesz Wasal jeszcze spojrzec w moje powyzsze info i link do bloczka i powiedziec czy takie bloczki będą OK? CZy ich jakos, parametry i cena sa OK?

 

Do tego pytanie do doswiadczonych-skad wiadomo na jaką wysokosc budowac fundamenty? I jak wysoko zalewa sie betonem i od którego momentu kladzie sie bloczki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cena bloczków ok. Teraz trzeba zapłacić za bloczek 3zł/szt. Twoje bloczki są szersze - to lepiej! BL 12 - to klasa betonu B15.

wysokość ławy pod bloczki powinna być w projekcie, standardowo daje się szeroka 60cm - wysoka 35cm

ławy trzeba posadowić ok 1m poniżej poziomu gruntu działki

wysokość fundamentu z bloczków sam sobie dobierasz, zależy jak chcesz mieć wysoko podłogę

jeśli nie będziesz podnosił działki, 8 warst bloczka powinno wystarczyć

Edytowane przez wasal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jak szanowni forumowicze posiadający granata rozwiązali wentylacje w dolnej łazience, bo ten poziomy kanał łączący łazienkę z kominem jest podobno błędem (taki mi mówiło wiele osób zwiedzający moja budowę). Czy macie tak jak jest w projekcie (poziomy kanał) i czy takie rozwiązanie działa dobrze? A może lepszym rozwiązaniem by było poprowadzenie nowego kanału wentylacyjnego przez strop, górną łazienkę i ponad dach a kanał w kominie wykorzystać na wentylację gabinetu na dole?

Proszę o odpowiedź i ewentualne inne sugestie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hei:) mam pytanko :p

 

chce doprojektować sobie wykusz, i moje pytanie brzmi jakie macie wymiary wykusza ??

inne zmiany jakie wprowadziłem to:

- nie zrobiłem daszku na tarasie

- zlikwidowałem okienko to okrągłe

- podniosłem ściany kolankowe nad garażem o 2 pustaki

- przerobiłem inaczej kotłownie we wejście jest przez garaż i potem do domu

- dodałem dwa okna dachowe nad garażem

- w garażu zamiast okna mam drzwi

 

jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to proszę napiszcie mi co można zmienić w tym projekcie :)

 

pozdrawiam budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jak szanowni forumowicze posiadający granata rozwiązali wentylacje w dolnej łazience, bo ten poziomy kanał łączący łazienkę z kominem jest podobno błędem (taki mi mówiło wiele osób zwiedzający moja budowę). Czy macie tak jak jest w projekcie (poziomy kanał) i czy takie rozwiązanie działa dobrze? A może lepszym rozwiązaniem by było poprowadzenie nowego kanału wentylacyjnego przez strop, górną łazienkę i ponad dach a kanał w kominie wykorzystać na wentylację gabinetu na dole?

Proszę o odpowiedź i ewentualne inne sugestie.

 

pozdrawiam

 

Ja zrobiłem osobny kanał, 1 pustak wentylacyjny wmurowany w ściankę nośną - pod samym sufitem (ta po lewej , stojąc w drzwiach) i do góry przez łazienkę na górze do dachówki i na końcu kominek wentylacyjny Robena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ale tu pusto i cicho,wiosna w pełni to pewnie wszyscy są zajęci budowaniem :)

My też już od przyszłego tygodnia ruszamy :) fundamenty przezimowały i teraz bierzemy się za dosypywanie piasku,ubijanie no i wylewanie płyty no a koło maja-czerwca ruszamy z murami tzn chcemy wystawić mury zalać dekę i to chyba będzie tyle na ten rok :( no ale zawsze jakiś kroczek do przodu.... :)

Pozdrawiam wszystkich budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ja będę robił tradycyjne tynki cementowo-wapienne i do tego tradycyjnie nakładane czyli ręcznie(tradycyjnie robienie tynków trwa trochę dużej i nakładanie i zaciąganie jest ręczne a maszynowe o wiele krócej,maszynowe jest tylko nakładanie tynku a i tak jest póżniej ręcznie zaciąga się ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie. mam do was pytanie jakie tynki robiliście w swoich domach? mamy dobrego murarza i on namawia nas na zrobienie reczych tynków cementowo wapiennych i do tego nie che robic z gotowej zaprawy tylko tak jak kiedys; wapdno ,cement, zwir. co o tym myslicie?

 

osobiście poleciłbym ci stary system, czyli wapno cement i piasek płukany i ręczne nakładanie . No chyba że ci się śpieszy to maszynowo... Aha i do zaprawy nie dawaj żwiru , bo murarz/tynkarz ci do d....y nakopie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...