Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

osobiście poleciłbym ci stary system, czyli wapno cement i piasek płukany i ręczne nakładanie . No chyba że ci się śpieszy to maszynowo... Aha i do zaprawy nie dawaj żwiru , bo murarz/tynkarz ci do d....y nakopie :-)

 

 

dzieki:) murarz mówil o piaskiu ale ja tak sie na tym znam ze dla mnie to jedno i to samo. mamy czasu bardzo duzo, wiec nie spieszy nam sie. pozrdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej!!!

Witam wszystkich chciałam zgłosic kolejny wielki krok na etapie wykanczania. Wszystkie akcesoria do łazienek i kuchni zakupione.

zlewy, umywalki, kabina, wanna krany i inne baterie. Nie wiedziałam ze z tym aż tyle zachodu. Wszystko kupowałam w jednym sklepie dlatego też dostaliśmy duży rabat (w tym samym sklepie zakupiliśmy materiał na CO) wszystkie te popierdułki wyniosły nas troszkę ponad 6000. Oczywiscie każdy kupuje tak jak mu budźet pozwala ja mimo ze nie wybierałam z najniższej półki jestem zadowolona ze swoich zakupów. Poniżej wkleję kilka linków z naszymi zakupami oczywiście te które pamiętam.

zlew w łazienkach z serii IRYDA CERSANIT http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=prod&id=3191&dzial1=63&nr_dz_gl=1&lang=pl

kabina prysznicowa na dole TESALIA szyba mrożona brodzik głębokość 16 cm. http://www.cersanit.com.pl/katalog.php?mod=seria&id=303&dzial1=303&nr_dz_gl=4&lang=pl

zlew w kuchni mało atrakcyjny nie pamietam nazwy ale srebrny ze strukturą lnu czyli taki chropowaty do tego bateria http://www.ferro.pl/produkt-bateria-zlewozmywakowa-stojaca-z-wyciaganym-natryskiem-3620-BTT4.html

do obu zlewów łazienkowych baterie z tej samej serii padwa podobno oszczędnosciowa hiii http://www.ferro.pl/produkt-bateria-umywalkowa-stojaca-verdeline-padwa-3298-BTP2VL.html

 

wanna narożnikowa 150x150 nazwy nie pamiętam ale z firmy SANPLAST a bateria też z ferro http://www.ferro.pl/produkt-bateria-wannowa-jednouchwytowa-3-otworowa-z-natryskiem-2133-BTP11A.html

 

teraz tylko oświetlenie zostało ale tu to dopiero eldorado wiem na 100% ze łazieneczkę na dole trzebaby dobrze doświetlić bo okno jest ale szyba ze strukturą mrożoną więc ogranicza dostęp światła o salonie nawet nie myślę ale wiem ze musi współgrać z kuchnia bo to jedno pomieszczenie.

Ajjjjj jeszcze pooglądam allegro moze coś mi wpadnie w oko najgorsze że najbliższe wieksze miasto to Gorzów wlkp i do IKEI czy innych szałowych sklepów dość daleko tam tylko CASTORAMA, OBI i mniejsze .

pozdrawiam tych z większych metripolii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod dużym wrażeniem Asiuliiprzemo - ale macie fajnie, że już jesteście na tym etapie - my dopiero czekamy na pozwolenie na budowę:) Wprowadzamy kilka zmian w projekcie - też poszerzamy garaż, też będziemy dodawać okienko nad klatką schodową, też będziemy mieli wykusz - jedynie z taką zmianą, że wyjście będziemy mieli na taras ze środkowej ściany wykuszu, a zlikwidowane wyjście na ścianie tylnej budynku. Mam ogromną prośbę - czy mogę prosić ASIULĘIPRZEMO o podanie szerokości wykuszu (ile zajmuje ściany po liniii prostej i jakie szerokie są w nim okna i ścianki przy nich?

Macie piękny domek - a i krokwie mnie zachwycają (robione były na zamówienie?). Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod dużym wrażeniem Asiuliiprzemo - ale macie fajnie, że już jesteście na tym etapie - my dopiero czekamy na pozwolenie na budowę:) Wprowadzamy kilka zmian w projekcie - też poszerzamy garaż, też będziemy dodawać okienko nad klatką schodową, też będziemy mieli wykusz - jedynie z taką zmianą, że wyjście będziemy mieli na taras ze środkowej ściany wykuszu, a zlikwidowane wyjście na ścianie tylnej budynku. Mam ogromną prośbę - czy mogę prosić ASIULĘIPRZEMO o podanie szerokości wykuszu (ile zajmuje ściany po liniii prostej i jakie szerokie są w nim okna i ścianki przy nich?

Macie piękny domek - a i krokwie mnie zachwycają (robione były na zamówienie?). Pozdrawiam...

 

Hej Moniko!!!

Po raz czwarty piszę tego posta już mnie coś trafia i za każdym razem skracam wersje. No cóż pocieszę Cie ze kazdy z nas zaczynał tak jak Wy. Znam 3 osoby które budują granata jedni już w nim mieszkają drugi buduje sie kilkaset metrów od nas a trzeci buduje moja kuzynka i kazdy ma inne zmiany. moja kuzynka będzie miała piwnicę i wyjście na taras tak jak Ty ale bez wykusza i chyba wszyscy wyrzucaja to okienko jedni znajomi mają ale sporo ich kosztowało (trzeba było składać specjalne zamówienie bo okno niewymiarowe) ten granat niedaleko nas tez pozmieniany ale chyba najbardziej poszeżony i wydłużony klatka schodowa większa wylewane schody wyjscie na taraz jak Ty ale bez wykusza garaz na dwa samochody i poddasze podniesiona nad wieniec o 5 poziomów porothermu bo z tego budują. Dom niebywale większy od naszego. Acha damianowi 88 wysyłałam skan wykusza ale to był rzut ław fundamentowych wczoraj byłam na budowie i mierzyłam już ściany wymurowane. postaram sie wkleić mój rysunek co prawda nei jest to szczyt moich technicznych możliwości ale korzystając z okazji ze w pracy chwilowo jestem sama mogłam zeskanować to co na szybko nabazgrałam

 

http://i53.tinypic.com/ogl6ki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!!!

po weekendzie zagladam a tu jak było pusto tak jest (poza wpisem koleżanki z Łodzi). Mam dylemat jak większosc budujących . Moze ktoś podpowie jakimi farbami malować sciany. podobają mi sie kolory z Dulux-a , na święta kupiłam mężowi prezent PAINT ZOOM z myślą ze sam pomaluje nam pokoje ale ktoś mi powiedział że nei wszystkie farby nadają sie do takich urządzen podobno są za gęste. Czy ktoś mógłby sie wypowiedzieć i podpowiedziec coś w tej sprawie bo na dzień dzisiejszy jestem zielona jak świeża trawa za oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia.......... wszystkie farby są ok jak jest odpowiednio przygotowane podłoże czyli przede wszystkim potraktowane unigruntem

stosowałam najpierw te drogie znanych producentów ale potem doszłam do wniosku ,że mogę mieć więcej za mniej nie tracąc na jakości i kupowałam farby u lokalnego producenta , zrobił mi kolorek jaki chciałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dulux jest farbą najczęściej niepolecaną (przynajmniej na tym forum). Ja uwierzyłam koleżance i też nie przywiązywałam do tego uwagi (pomalowaliśmy Kabe perfektą) tylko nie przewidziałam, że ja mam dziecko a ona nie. I teraz baaardzo żałuję, że nie wzięłam zmywalnej (aquatexu lub latexu). Oprócz łapek córki niestety mam wiele innych plam powstałych przy montażu blatów, podłogi, okapu, schodów, przy olejowaniu blatów, parapetów. Prawda jest taka, że powinniśmy cały dom jeszcze raz pomalować. Bardzo żałuję, że olałam sprawę i zaoszczędziłam kilkadziesiąt złotych :(. Edytowane przez mirela99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

My jestesmy na etapie wylanych posadzek i przymierzamy sie do ocieplania poddasza i robienia zabudowy nidą. Proszę jeżeli ma ktoś i może udostępnić kilka fotek obrazujących:

- układanie wełny na poddaszu;

- stelarza na poddaszu (przy ścianie kolankowej, ścianach, oknach dachowych)

 

Podaję maila jakby ktoś mógł podesłać kilka fotek: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ale tu cisza. Chyba wszyscy budują!

Mam pytanie ile was kosztowała kompletna instalacja wodna plus kanaliza i ogrzewanie. Ja dostałem wycenę na robociznę całości plus materiały oraz kominek z płaszczem wodnym, kocioł gazowy, solary, podłogówkę w łazienkach reszta grzejniki (kompletna instalacja) ok 58tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milarz

witam

ale tu cisza. Chyba wszyscy budują!

Mam pytanie ile was kosztowała kompletna instalacja wodna plus kanaliza i ogrzewanie. Ja dostałem wycenę na robociznę całości plus materiały oraz kominek z płaszczem wodnym, kocioł gazowy, solary, podłogówkę w łazienkach reszta grzejniki (kompletna instalacja) ok 58tyś

 

 

hej milarz

powiem z reką na sercu ze ciężko będzie podać cene bo ktoś musiałby robic to samo. My robiliśmy podlogówkę w łazience na górze i na dole z tym, że na dole zeby wykorzystać cały obieg ok 20m rurki wyszliśmy z nią troche na korytarzyk na całej reszcie są grzejniki a na kominek na razie się nie zanosi. wiem ze za calą robociznę CO chłopaki wzięli 3 tyś a materiały wyniosły nas ok 20 tyś.

Wątpię czy pomogłam ale napisałam co wiedziałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...