Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Z wcześniejszych odpowiedzi wnioskuję , że wybudowałeś Granat z garażem w Prochowicach. W związku z tym , że przymierzam sie do tego projektu chciałabym uzyskać jak najwięcej informacji na ten temat.Jeśli to możliwe prześlij mi kilka zdjęć , mieszkam w okolicach Prochowic i chętnie obejrzałabym ten dom gdyby była taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam chciałem się zapytać co myślicie o tej wycenie ??

 

- Surowy otwarty z kompletnym dachem 49000zł sama robocizna

- wykonanie stanu zero

- izolacja oraz ocieplenie przyziemia

- ściany nośne parteru

- strop

- ściany nośne poddasza

- ściany działowe

- schody na poddasze jeśli nie są drewniane

- kominy

- kompletny dach bez podbitki

 

- Surowy zamknięty 56000zł

- stan surowy otwarty +

- stolarka okienna oraz drzwiowa zewnętrzna

- tarasy

 

Mi się wydaje że trochę drogo . dom ma być w woj.pomorskim koło Chojnic może ktoś ma namiary na sprawdzoną firmę i tańsza :)

 

Pozdrawiam budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś napisać jak kształtuje się koszt budowy tego budynku w wersji z garażem bez podpiwniczenia , budując systemem gospodarczym? Może to być nawet orientacyjny koszt , ponieważ bardzo rozbieżne są wyceny na stronach internetowych projektu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ekipa ma teraz wolne. Sam zasypuję i zagęszczam zero. Wygląda to już coraz lepiej. Plan na maj to ubić podsypkę i zostawić do odstania na ok 1miesiąca, na początku czerwca chudziak potem ściany. Mam już kupione 2500szt cegły i strop.

do tej pory wydałem 48tys zł

20110502153.jpg

20110502154.jpg

20110502155.jpg

20110502156.jpg

20110502157.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milarz, mam pytanie, jesteśmy na tym samym etapie budowy co Ty, tzn za parę dni zasypywanie fundamentów, powiedz mi od zewnątrz masz styropian, a te białe punkty to jakaś wentylacja, co się kładzie od zewnątrz styropianu, to jest folia, sorry za te lakoniczne pytania ze strony baby, ale chcę skonfrontować czy moi murarze będą też tak ocieplać stąd te pytania. U nas murarze powiedzieli, że ocieplą fundamenty jak będzie dach, żeby wcześniej styropian się nie uszkodził... nie wiem czy to dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinka25

 

Ja mam sytrodur 5 cm (taki twardy styropian) plus folia kubełkowa a te białe plamy to kołki do mocowania styropianu którymi jest przytwierdzona u góry folia kubełkowa.

co do etapów budowy ( kiedy ocieplanie fundamentu) to nie mam pojęcia czy dobrze jest robić teraz czy potem.

Ile masz warstw bloczków na fundamencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...