Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich granatowiczów :yes:

Dzisiaj dopiero znalazłem tą stronkę i to forum. W tamtym tygodniu zakończyliśmy w swoim " granacie" stan surowy otwarty. Myślę, że za ok miesiąc- dwa zaczniemy dalsze prace. Boję się tego, bo wiem ile to pracy i ..............pieniędzy. Jeżeli komuś z tego forum mógłbym w czymś pomóc to bardzo chętnie to zrobię.

Mam również prośbę do osób które już wykańczają swój domek aby podesłali nam zdjęcia na [email protected]. Nie mogę się doczekać kiedy mój domek będzie wyglądał jak na zdjęciach na poprzednich stronach.

pozdrawiam serdecznie

 

aha postaram się jak najszybciej wkleić link ze swoimi zdjęciami

 

pozdrawiam

Edytowane przez PIACHUMB124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj PIACHUMB124 :)

chętnie skorzystam z doświadczenia, ja na razie jestem na etapie fundamentów a mój mąż już wychodzi z siebie :) kierownik budowy radzi co innego, teściowie co innego, każdy pomocnik ma swój pomysł na nasz dom, strach pomyśleć co to będzie dalej :)

 

Chętnie obejrzę fotki z etapów budowy, mój adres: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

U mnie "majstry" za robotę, czyli za stan surowy otwarty + ścianki działowe wzięli 42800zł!!!!!!!!. Nie wiem czy to dużo czy mało???!!! Mi pasowało gdyż inni krzyczeli dużo więcej i najważniejsze, że nie rozpoczęli kilku robót na raz tylko przez dwa miesiące od rana do wieczora siedzieli u mnie!!

 

Ale do brzegu.

W sumie stan surowy otwarty ze ściankami wyszedł mi 129 tysięcy, stropy mam lane, bez piwnicy, dach pokryty deskami, założyłem sączki bo trochę jest podmokło i kominy mam na gotowo nad dachem czyli omurowane klinkierem. (zdjęcie powyżej w poście)

 

aha, a może ktoś z kolegów i koleżanek z tego forum kto już postawił GRANACIKA mieszka niedaleko Węgorzewa?????, i już się wprowadził, może dałby "zerknąć" na wykończenie gdyż z moją małżonką nie mamy jeszcze koncepcji jak to urządzić.

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
U mnie poszło ok 8 metrów (kubików) już gotowych elementów na dach i ok 8 metrów(kubików) desek. W projekcie na dachu nie ma desek tylko folia ale ja dałem deski i papę. deski były wykorzystywane na szalunki później czyszczone, malowane drewnochronem i położone na dachu. Było tez dużo odpadów ale tego niestety nie da się uniknąć. Kupiłem też 70 sztuk stempli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piachu, jeszcze raz dziękuję za fotki. Przeglądamy je z mężem i wyciągamy wnioski :)

Mam takie wrażenie jak niejeden forumowicz-że salon jest bardo mały. Mam nadzieję, że przy odpowiedniej aranżacji nabierze przestrzeni.

Teraz kończymy fundament - jest dość wysoki ze względu na usytuowanie terenu -dość duży spadek. Myślimy czy zasypać fundamenty piasekim, ziemią, pospółką? Mąż mówi, że prawdopodobnie będzie to 100 ton :bash: i nie chciałabym przepłacić. Chybba pospóła wyjdzie najtaniej, co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

croolewna, u mnie pospołu(pospółki) do zasypania fundamentów poszło 10 wywrotek po 20 ton!!!! razem zapłaciłem ok 4000 zł. polskich. Z tego co mówił mój majster to ziemia się do zasypania fundamentów się nie nadaje gdyż nie można jej zagęścić(ubić)!!! A ja się na tym nie znam więc zrobiłem tak jak powiedział majster. ale nie żałuję swoich decyzji i wydanych pieniędzy, bo dom się buduje raz w życiu i ma być postawiony dobrze a nie jak najtaniej. Może kiedyś tam zamieszkają nasze dzieci.

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...