Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

200 ton, a ja myślałam,że 100 to sporo. Masz rację Piachu, nie ma co oszczędzać na budowie domu, ale my budujemy swoimi siłami, zasoby portfela tez ogranioczone ;) i zawsze porównujemy ceny żeby nie przepłacać. Chociaż i tak pewnie nie raz się to zdarzy. U nas tona pospółki z dowozem kosztuje najmniej 25PLN.

A jutro jeśli pogoda pozwoli sama zakasam rękawy będę malować fundament jakimś ustrojstwem smołopodobnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

croolewno ja też mam wykusz, super ze też zrobiliście to daje tak dużo miejsca to chyba najlepsza ze zmian jakie wprowadziliśmy w projekcie :) Ja już finiszuję, jutro mała imprezka zakończeniowa dla Pana od wykończeniówki (masło maślane) teraz czekam na meble do łazienki, kuchni szafe wnękową w przedsionku i garderobę (wszystko robi jedna osoba) acha mąż pomalował już pokój synka a schody czekaja u stolarza a montarz jak tylko mąż położy panele na korytarzyku górnym. przeprowadzka planowana za ok miesiąc. Na weekend popstrykam troche zdjęć to w poniedziałek udokumentuję tego posta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono wybuchowych domów. Pomału też planuję budowę domu w zwiazku z czym mam wiele pytań, za udzielenie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny. Bardzo podoba mi się granat. i najprawdopodobniej on juz zostanie.A wiec - działkę mam juz kupioną 120m x 30m.i to tyle. Mam pytanie czy mając odłożone około 270 tyś zł. można się już zacząć brać za budowę czy jeszcze trochę dozbierać? Nie chcę się pchać w żadne kredyty. Problem w tym , że pracuję za granicą i przy budowie wiele bym nie pomógł, no ale coś za coś. Czy buduje ktoś może granata w woj. opolskim lub województwach sąsiednich, bo jeszcze nie widziałem granacika w realu i za pozwoleniem chętnie bym go obejrzał. Jeżeli ktoś nie chce tutaj udzielać odpowiedzi to może być na pocztę : [email protected] Pięknie dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszx11

Moim zdaniem bierz się już za roboty :) Za granicą pracujesz więc dozbierasz co potrzeba :)

Myśmy zaczynali ze skromnym budżetem, mąż tez pracuje za granicą wiec budowa mimo, iż trwa dłużej nie jest obciążona kredytem.

Poza tym działkę już masz więc te koszty odpadają. Poszukaj teraz tanich materiałów i do dzieła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

croolewna, podobnie jak jak u Ciebie u mnie również ściany fundamentowe składały się z 6 warstw bloczków , na zasypywanie poszło mi 10 wywrotek drobnego żwirku, każda po 12 ton, czyli w sumie 120 ton, tyle że ja nie mam wykuszu, a granacik z garażem jednostanowiskowym. Nie wiem czy się przyda moja informacja, ale mam nadzieję, że tak.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich!

U nas prace idą powoli ale do przodu :) zasypaliśmy fundament, jutro wylewamy chudziaka.

Wykusz to był mój pomysl, mąż się denerwuje przy przycinaniu putaków ale mam nadzieję, że efekt końcowy będzie ciekawy, przede wszytkim powiększy sie salon.

Milarz - my mamy dachówkę koramica, angobowana ale koloru czy symblou nie pamietam, ma kolor ciemnej czekolady, błyszcząca, kosztowała ok 16 tys.

Tomaszx11 - nasz wkład własny to ok. 100 tys, drugie tyle chcielibymy wziąć kredytu i wykończyć dół. Górę będziemy wykańczać powoli, w miarę przypływu gotówki. Więc ilość pieniędzy to rzecz względna, zalezy co chcesz zrobić :)

Andre79 wysypaliśmy żwir i wyszlo podobnie - ok 110 + trochę gruzu. Nienajgorzej. Teraz trochę żałujemy, że nie zrobilimy piwnicy chociaż pod garażem.. mądry Polak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Budowniczych Granata

 

Forum śledzę już od ponad roku od kiedy został wybrany projekt granacika.

Projekt bez garażu ze względu na typ działki siedliskowej (mszą powstać dwa osobne budynki).

 

Zmiany:

 

a) parter - likwidacja spiżarki, mały pokój został zmniejszony i będzie służył jako gabinet z wejściem bezpośrednio z werandy, zaraz za nim powstała łazienka, dalej kotłownia, zwiększenie ilości stopni schodowych części dolnej, przeniesienie kominów, wydłużono zadaszenie nad tarasem;

DSCF8118.jpg

b) poddasze - z części pokoju powstała garderoba, ściana kolankowa podniesiona o pustak, okna dachowe;

DSCF8117.jpg

Budowa ruszyła 07.03.2011. inwestycja powstaje na terenie Żuław więc nie było mowy o piwnicy,

a ponadto ławy zostały usadowione dosyć płytko, zaraz po zebraniu humusu około 40cm. (wypełnienie środka pospółką 240ton).

 

Stan obecny

 

4.jpg

 

na podbitkę zamówiłem:

- 8m3 desek (wiadomo część uległo zniszczeniu przy szalowaniu) 5760 zł

- 92m2 suchych desek heblowanych 3325 zł

 

w razie pytań [email protected]

Edytowane przez macio29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Widze ze sporo nowych osób ruszyla w tym roku z budową od zera. Ja chcialbym ruszyc pod koniec wakacji-ale nie wiem czy mi kasy starczy na postawienie fundamentów.

 

Stąd pytanie do osób które w tym roku budowały fundament:

 

- Ile kosztowalo was wykonanie fundamentów (ekipa+materiały) do zalania parteru na płasko.

 

Bede bardzo wdzieczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje koszty

 

STAN ZEROWY

wytyczenie budynku 650,00

robocizna stan zero 10 000,00

wylanie betonu fi 24 na ławy 17,0 1m3 240,0 4080,0

piasek do murowania 2,0 wywrotka 650,0 1300,0

piasek do zasypania fundamentu 3,0 500,0 1500,0

bloczki na fundament 864,0 1szt 3,1 2652,5

pret stalowy i wiązałkowy 1375,3

cement do murowania fundamentów 600,0

dysperbit folia kubełkowa inne 600,0

rozłożenie kanalizy 1706,0

papa, styrodur, 850,0

kierbud I rata 800,0

RAZEM FUNDAMENT 15463,8 10 650,00 26113,78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was bardzo serdecznie :) Widze ze podczas mojej nie obecnosci przybylo sporo nowych granatowiczow, co mnie bardzo cieszy :)

 

Ja tez Kochani do Was z pytaniem, mianowicie jak to jest z przylaczami wody i gazu???? Jak by mi ktos to tak po "chlopsku" napisal to bylabym bardzo wdzieczna :) Mamy juz ten potrzebny plan, ale co dalej.... wracam we wrzesniu sie za to zabrac ale nie bardzo wiem z ktorej strony :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...